ליווי הריון בר-סיכון


אחיות כללית במרכזים לבריאות האישה בהשתלמות בהריון בר סיכון

 

כפרניק 000999888 ליווי הריון בר-סיכון
סיום קורס לאחיות ליווי נשים בהריון בר סיכון בכללית חיפה וגליל מערבי

 

 

27 אחיות במחוז חיפה וגליל מערבי בשירותי בריאות כללית, סיימו לאחרונה קורס אינטנסיבי בנושא הריון בר-סיכון. במהלך בקורס למדו ודנו על הריון ובעיות פתולוגיות בו, מחלות רקע והשלכותיהן על האישה ההרה, תחלואה הנובעת מההיריון, סוגיות נפשיות הקשורות בהריון בר סיכון וההשלכות על מערכת היחסים בין בני הזוג.

היריון בסיכון הנו אתגר רפואי לצוות המטפל ויוצר מציאות מורכבת ומאיימת עבור האישה ההרה. לצוותים המטפלים והמלווים אותה תפקיד מכריע בשימור בריאות האישה ועוברה, בתמיכה ביציבות הגרעין המשפחתי ומערכות היחסים של בני הזוג עם סביבתם החברתית. לשם כך, דרושה הבנה של התהליכים הפיזיים והנפשיים העוברים  על בני הזוג בהיריון בסיכון, על השלכותיהם בחיי היומיום. על כן, דואגים בכללית להכשיר את צוות האחיות המלוות את הנשים ובני זוגן בעת שהן במעקב  הריון בסיכון גבוה במרכזים לבריאות האישה של כללית ברחבי מחוז חיפה וגליל מערבי.

הקורס רוכז על ידי  לורן סבירסקי – מנהלת הסיעוד במנהלת אשר ומירי בלאופלד – רכזת פיתוח מקצועי בהנהלת הסיעוד של כללית במחוז ואחות במחלקה הנוירולוגית בזבולון.

הקורס הועבר על ידי מיטב המומחים בתחום בכללית במרפאות כללית בקהילה ובית חולים כרמל, במהלך ששה מפגשים של חמש שעות לימוד פרונטאלי וכן למידה מתוקשבת, הכשרה בנושא הרפואה וקריאת מאמרים. בוגרות הקורס יוצאות לדרך כשהן מצוידות בידע החדש ובכלים עדכניים לליווי הנשים המתמודדות עם המצב הקשה של הריון בסיכון גבוה ובני זוגן.

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן