ליאור לסרי סגן יו”ר מרחב הגליל בהסתדרות


יוסי מזרחי: המינוי למרות שבעבר החברה בבעלותו הורשעה בניצול עובדים ולסרי נשלח לעבודות לתועלת הציבור

 

כפרניק ll99 ליאור לסרי סגן יו"ר מרחב הגליל בהסתדרות
ערוץ 12: ליאור לסרי קיבל ג’וב בהסתדרות למרות שהיה בעלים של חברה שנצלה עובדים

 

בכתבה ששודרה השבוע בחדשות ערוץ 12 ובאתר מאקו, דיווח יוסי מזרחי כי ליאור לסרי, לשעבר סגן ראש עיריית מעלות תרשיחא ויו”ר סנף הליכוד במעלות, מונה לאחרונה לתפקיד (שלא היה קיים קודם): סגן יו”ר מרחב הגליל בהסתדרות – הכולל רכב צמוד, עוזר ושכר גבוה.

אלא שלטענת הכתב, לסרי לא היה חבר הסתדרות קודם ולמרות כי אמור לייצג עובדים בצפון – ניהל בעבר חברת כוח אדם שהורשעה בניצול עובדים, ולסרי אף נשלח לעבודות לתועלת הציבור.

מזרחי: לפי פסק הדין, החברה לא העבירה בזמן כספים שגבתה מעובדיה אל קופות הגמל, העסיקה עובדים יותר מ-12 שעות בניגוד לחוק, וגם לא שילמה את החלק היחסי עבור אותן השעות. החברה נקנסה ב-140 אלף שקל וליאור לסרי נשלח ל-30 שעות לתועלת הציבור.

בכתבה נאמר עוד, כי לאחר שליאור לסרי התמודד בבחירות האחרונות מטעם הליכוד, ללא הצלחה, המשיך לחפש תפקיד משמעותי וחבר לסיעת “עוז” בהסתדרות, שנוסדה על ידי חיים כץ שר הרווחה שהתפטר לאחרונה – והסיעה דאגה למנות אותו לתפקיד שלא היה קיים קודם.

תגובת ההסתדרות: “דבר הרשעתו של ליאור לסרי, בעבירה על פי חוק הגנת השכר, לא היה ידוע להסתדרות בעת המינוי ונודע לה רק עתה. ההסתדרות בוחנת את כשירות המועמדים בהתאם לתנאי הכשירות הקבועים בחוק החברות. לאור המידע החדש הנושא ייבחן פעם נוספת על ידי ההסתדרות”.

 

ליאור לסרי בתגובה:

אכן הייתי הבעלים של החברה ויש לי אחריות שילוחית כבעל מניות. מדובר באירוע שקרה לפני יותר מ-10 שנים שלא הועברו תשלומי הפנסיה בזמן לחברת הביטוח, ומייד כשהדבר נודע לי העניין תוקן והסכום הועבר במלואו ללא פגיעה בעובד. העובדה שמנהל העבודה של החברה אישר למספר עובדים לעבוד יותר מ-12 שעות בשל מצוקה כלכלית שנקלעו אליה, אבל נדגיש וזה נבדק. שכרם שולם במלואו כחוק .אך היות והחוק לא מאפשר זה תוקן במיידי.

 

תמונות: צילומי מסך חדשות 12.

 

 

 

כפרניק ll7878 ליאור לסרי סגן יו"ר מרחב הגליל בהסתדרות
יוסי מזרחי VS ליאור לסרי

תגובות פייסבוק


3 תגובות

  1. מודאג צפוני הגב

    לאן הגענו? איש ליכוד, ….שכבר שנים מנסה לתפוס ג’וב בפוליטיקה, בעסקים וכו, מעורב ובוחש בכל מה שקורה באזורנו, כולל עסקת בית החולים הסיעודי,.. חיים כץ הצדיק דאג לו לעבודה לפני שהתפטר.. אוי כמה ….

  2. לא יאומן הגב

    תשאלו תושבים במעלות עליו,ותבינו עם מי יש פה עסק….מאוד מקווה שאשר שמואלי יסרב לקבל אותו……בפוליטיקה ובעסקים,לאן עוד ינסה להגיע?

  3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

    חשבתי שנציג עובדים בהסתדרות, חייב להיות פעם אחת לפחות ולמשך תקופה, עובד, פועל…אחרת איך ידע ויבין את בעיות העובדים ומצוקותיהם ??? אשמח לדעת מתי והיכן הועסק לסרי כעובד, פועל…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן