יש הכרזות, אבל אין לו”ז


משרד התחבורה: נמשיך סלילת כביש 6 צפונה ונקים תחנת רכבת מירון/מרום הגליל * הלו”ז לא ידוע

 

מחלקת הדוברות והיח”צ של משרד התחבורה עובדות בימים אלו שעות נוספות בהוצאת הודעות לעיתונות ופיזור הבטחות, כאשר ממש לאחרונה פורסם כי שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא”ל (במיל’) מירי רגב, הכריזה על קידום שני פרויקטים שאפתיים בצפון. לצערנו, למרות בקשתנו, לא נמסר לו”ז לביצוע:

המועצה הארצית לתכנון ולבנייה אישרה לאחרונה להעביר להערות הוועדות המחוזיות ולהשגות הציבור את בקשת משרד התחבורה להמשך הסלילה של כביש שש, בקטע שבין מחלף סומך ועד מחלף מכר.

חברת “חוצה ישראל”, האחראית על תכנון והקמת של הכביש, הציגה למועצה הארצית לתכנון ובנייה תכנית סטטוטורית מפורטת לפיתוח חלקו הצפוני של כביש שש, בקטע שבין אבליים (צפונית לסומך) למכר. זאת, במסגרת תכנית לפיתוח חלקו הצפוני של הכביש ממחלף סומך ועד מחלף שלומי, באורך כולל של כ-34 קילומטרים.

התכנון כולל את המשך סלילת כביש 6 עם שלושה נתיבים לכל כיוון, הקמת שני מחלפים חדשים, אבליים ומכר, וכן הסדרת דרכים חקלאיות ומעברים חדשים. אורכו של קטע זה הוא כ- 14 קילומטרים.

במקביל לכביש, מתוכננת הקמת מסילת ברזל עתידית, מסילת הגליל המערבי, שתהווה המשך ל”מסילת זבולון”. המסילה החדשה תתחבר למסילת עכו-כרמיאל, ותאפשר את המשך הקמת מסילת הברזל צפונה. תוואי מסילת הברזל יאושר סופית בתוכנית מפורטת משלימה שתוגש לאישור המועצה הארצית לתכנון ובניה.

התוכנית הוצגה למועצה הארצית לתכנון ובנייה לאחר שנדונה ואושרה על ידי הועדה המשותפת לתחבורה יבשתית, ולאחר קבלת חוות-דעת המשרד להגנת הסביבה לתסקיר השפעה על הסביבה. עם אישורה להפקדה, תועבר התוכנית להערות הוועדות המחוזיות ולהשגות הציבור.

התוכנית המפורטת למקטע הבא של הכביש, ממחלף מכר ועד למחלף ראש הנקרה, תוגש לאישור המועצה הארצית לתכנון ולבנייה במהלך שנת 2021.

אורכו של כביש 6 כיום הוא 194 קילומטרים. עם השלמת המקטע הצפוני עד שלומי, יגיע אורכו של הכביש ל-228 קילומטרים.

 

**

משרד התחבורה פרסם לאחרונה כי השרה רגב החליטה על הקמת תחנת רכבת חדשה: מירון /מרום הגליל, וזאת במסגרת  הארכת קו הרכבת מכרמיאל לקרית שמונה. התחנה האמורה תוקם סמוך לכפר חנניה ותהיה מקושרת באמצעי משלימים שיאפשרו הגעה מהירה ונוחה למירון.

בהודעת משרד התחבורה שכנראה נוסחה על-ידי מי שאיננו בקי בגיאוגרפיה ובטופוגרפיה של האזור נכתב, בין היתר, כי התחנה תקושר באמצעות שבילי אופניים… שיאפשרו הגעה נוחה ומהירה ליישובי מרום הגליל והסביבה ולקבר הרשב”י שבמירון…

 

כפרניק 77734555-scaled יש הכרזות, אבל אין לו"ז
תחנת מרום הגליל / מירון ליד כפר חנניה

 

קו הרכבת מכרמיאל לקריית שמונה מקודם באמצעות חברת נתיבי ישראל. על פי התכנון, הקו באורך 55 קילומטרים, כולל מנהרות באורך כולל של כ-20 קילומטרים יכלול 4 הקמת תחנות רכבת נוספות, באזור התעשייה כרמיאל, במרום הגליל, בחצור הגלילית ובקרית שמונה.

 

באשר ללו”ז הפרויקטים התחבורתיים, נמסר ממשרד התחבורה כי המשך כביש 6 נמצא בשלבים תכנון ראשוני ואין לו”ז מפורט…

גם הרכבת לקריית שמונה נמצאת בהליך סטטוטורי מוקדם, שצפוי לקחת עוד כ-3 שנים, ולאחריו יצטרכו לקבל החלטה על תקצוב הפרויקט – כך שגם במקרה זה אין לו”ז לביצוע…

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן