“טקס קבורה” ליישובי גבול הצפון

מחאת החקלאים נגד הרפורמה בענף ההטלה: אסון קיומי למושבי הגליל המערבי


 

חקלאי הגליל וגבול הצפון מעלים הילוך במאבק מול הממשלה על רקע כוונתו של שר החקלאות, עודד פורר, לבטל את התכנון בענף הלול. מאות חקלאים השיקו השבוע את מטה המאבק “מגן חקלאות ישראל” במיצג של ״טקס קבורה ליישובי הצפון״.

בהזמנה שנשלחה ל-120 חברי הכנסת נכתב: ״בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים בתדהמה על פטירתם של מושבי הצפון ז״ל״.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-12-08-at-12.38.25-1-scaled "טקס קבורה" ליישובי גבול הצפון
מחאת לולני הגליל: קוברים את מושבי הצפון

 

 

לדברי המארגנים, זו הפעם הראשונה שבה המאבק מובל על ידי החקלאים באופן ישיר ולא דרך מועצת הלול או דרך התאחדות חקלאי ישראל: “אנחנו יוצאים למאבק מחודש לאחר שהתברר לנו שבניגוד להצהרות על שיח עם החקלאים, שר החקלאות זומם לבטל את התכנון בענף ההטלה.  מדובר בצעד שהוא אסון כלכלי וממילא גם אסון קיומי על יישובי הצפון שעיקר פרנסתם נשענת על ענף ההטלה”.

 

 

 

  

לאחר שהוסרה הרפורמה בחקלאות מחוק ההסדרים, הבינו החקלאים כי התכנית תצא לדרך רק בהסכמה בין הצדדים – אולם בשבועות האחרונים הופתעו מגדלי העופות להטלה כי יש כוונה להתקדם עם הרפורמה גם ללא הסכמתם, ולהפסיק את התכנון ע״י המדינה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-12-08-at-12.38.26-scaled "טקס קבורה" ליישובי גבול הצפון
מגן חקלאות ישראל במיצג להמחשת הפגיעה בחקלאות

 

יואב כהן ממושב נטועה: ״אנחנו לא ניתן שיקברו את ההתיישבות בצפון. אני רוצה להעביר מסר ברור מאוד לשר פורר לשר ליברמן ולראש הממשלה בנט, אנחנו לא נפסיד במלחמה הזו, אין לנו פבריוולגיה כזו. בפעם הבאה אתם תראו איך שאנחנו מבעירים את הגבול הצפוני של מדינת ישראל”.

שי זגזג ממושב אבן מנחם: “אני ואבי בן השמונים שמנו את כל חסכונותינו בהקמת לול לפי דרישות משרד החקלאות. שר החקלאות החליט לאחר 6 חודשים בתפקיד לזרוק אותנו לכלבים. אני אומר היום חד משמעית אנחנו נאבק עד טיפת הדם שלנו כי אין לנו מה להפסיד”.

 

 

 

 

צילומי סרטונים:  “מגן חקלאות ישראל”.

סטילס: בן עמי מוסק

 

 
תגובה אחת

  1. בן עמי הגב

    כואב כואב

    תפיצו תפיצו תפיצו

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן