חתימה טובה


 יום כיפור תשפ”א: המניין המשפחתי ללא תפילות בציבור * האורתודוקסים יתפללו במתחמים פתוחים ובהרשמה מראש

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-26-at-12.27.54-scaled חתימה טובה
יום כיפור בצל הקורונה

 

למרות האישור ההזוי של הממשלה להתפלל בבתי הכנסת, בהחלטה אחראית של הרב שלמה גולדפרב והרבה נטלי לסטרג’ר נמסר כי תפילות יום כיפור יערכו בכפר ורדים במתווה הבא:

תפילות הקהילה האורתודוקסית יתקיימו אך ורק באוויר הפתוח, בקפסולות של 20 איש, בחמישה מתחמים שהמועצה הקימה:
* חצר בית הכנסת המרכזי (שניר פינת אשכר) למניין ספרדי.
* חצר מועדון הזהב ( 50+) למניין אשכנזי.
* מגרש הכדורסל בכיכר 9 (מתחת למארג).
* סוף רחוב מור בשכונת לבונה.
*בשלב ב’ ליד המרכז הקהילתי והקונסרבטוריון.
כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-26-at-15.16.42-1-scaled חתימה טובה
בית הכנסת המרכזי בכפר ורדים
כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-26-at-15.16.41-scaled חתימה טובה
מתחם תפילה סמוך למועדון הזהב
כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-26-at-15.16.42-scaled חתימה טובה
המגרש ליד המארג הפך לבית כנסת
צילומים לעיל בן עמי מוסק
**
במניין המשפחתי מסורתי (קונסרבטיבי) הוחלט שלא לקיים ביו םכיפור תפילות ציבוריות. אלו הדברים שפרסמה הרבה נטלי לסטרג’ר בעניין זה:

ערב יום הכיפורים התשפ”א
הודעה חשובה מעופר דוד והרבָּה נטלי לכל אחת ואחד מכם

חברות אהובות ויקרות, חברים אהובים ויקרים, ראשית אנחנו מבקשים לברך כל אחת ואחד מכם בכתיבה וחתימה טובה, ושנה טובה שתהיה לנו ולאהובינו, ולעולם כולו – למרות הכל.
המגיפה המשתוללת ברחבי העולם, וגם בישראל, לא מניחה לנו זה חודשים ארוכים להמשיך חיינו כאילו דבר לא קרה, ושבעתיים בשבועות האחרונים ובוודאי בעצם הימים הללו, ימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים. ניסינו לדחות את הקץ, ניסינו לחשב מסלול מחדש אחת לכמה ימים כדי לברור לנו את המיטב שבתוך מציאות כה שברירית. יחד עם ועד הקהילה, שליחי ושליחות הציבור שלנו תהינו ‘מהי הדרך הישרה שיבור לו האדם’ בעת הזו, ומהי הדרך הנכונה, האחראית, והרצויה לפני אלוהים ואדם בזמן הזה שנכון לקהילה שלנו לילך בה.

למעלה מחודשיים שאנחנו מתכוננים לחגי תשרי. והשנה, נדרשה מחשבה והכנה מיוחדת. חשבנו שפיצול התפילות לשני מתחמים ייתן לנו את הפתרון המושלם והטוב. שעות רבות של עבודת הכנה הושקעה על ידי חברי וחברות המניין המשפחתי שלנו בכלל, ושליחי הציבור שלנו. המון דאגה ומחשבה ועשייה הושקעו על ידי צוות עובדי ועובדות המועצה, תחת שרביטו של ראש המועצה אייל שמואלי — כולם כולם התגייסו כדי לאפשר למרות הכל תפילות כסידרן בתוך ימי הקורונה האלה. אפילו צוות הנגריה הקהילתית התגייס לשפץ את ארון הקודש הישן שלנו, להעמידו על מקומו, על מנת שנוכל להשתמש בו באולם התפילה המאולתר בבית ספר קשת. [ותודה עצומה לעופר כהן, רפי בוגנים ויוסי כהן, תבורכו!].

עשינו את כל ההכנות הדרושות כדי שנוכל, למרות הכל, להתכנס ולהתפלל ע”פ ההנחיות, במרחב בטוח. כמה זקוקים היינו השנה לרגעי ההתכנסות הללו, ביחד, גם עם מסיכות ואלכוג’ל וריחוק פיזי. ועדיין, כל כך רצינו והאמנו עד אמש כי נוכל לפלל יחד לשנה של חיים טובים, של פרנסה וכלכלה, של בריאות ושמחה. ייחלנו מכל הלב שנוכל לזעוק יחד למיגור המחלות והמגיפות, ולבקש את כל הברכות והטובות לשנה הזו, אף יותר מתמיד.
אבל בתוך עמינו אנו חיים, והמספרים לא נותנים מנוח. והמגיפה סוגרת על ישראל שוב, סוגרת על שכנינו, על יקירינו וגם על עצמינו. הסגר המלא שיתחיל מחר קורא לכולנו לעצור ולחשוב. וזה מה שעשינו לפני כמה שעות: עצרנו וחשבנו.
חברות וחברים, הקהילה שלנו שותפה באופן עמוק בתיקון העולם, בלימוד והוראת התורה שפנים רבות לה , בחיזוק ובחינוך לאחריות חברתית וערבות הדדית לכל אורך השנה – כיצד נוכל לעמוד מנגד בעת הזו? האם יכולים אנו לפעול בניגוד לערכינו שלנו? כולנו מאמינות ומאמינים כי אין קדוש יותר ונעלה יותר, וחשוב יותר מחייו של אדם, כל אדם באשר הוא או היא. המסורת שלנו ידעה להעמיד את ערך קדושת החיים מעל לכל ערך אחר, ומתוך כך הכל נידחה מפני ספק פיקוח נפש, הכל. גם יום הכיפורים.
וזה מה שהוביל אותנו – חברי וחברות ועד הקהילה יחד עם שליחי הציבור – להחלטה לסגור את בית הכנסת שלנו ומרחבי התפילה שתוכננו ליום הכיפורים הבא עלינו לטובה בהובלת המניין המשפחתי המסורתי בכפר.
כך הוחלט, בלב כבד, שלא תתקיימנה תפילות באופן פיזי בבית הכנסת שלנו ביום הכיפורים הקרוב, תפילות שבהכרח היו מובילות להתקהלויות שאותן צריך לנסות ולמנוע בעת הזו מפני ספק פיקוח הנפש שבדבר. אנחנו מאמינות ומאמינים כי זו חובתינו היהודית, המוסרית והערכית, ולא נוכל לעמוד ולעצום עיננו מראות ואוזנינו מלשמוע.

והלוואי והחלטה זו שלנו תתקבל באהבה, בהבנה וברצון על ידיכם, בוודאי על ידי מי מכם שתכננו להגיע.
ונכון כי אמנם לא נתכנס ביחד פנים אל פנים, אך יום הכיפורים מזמין כל אחת ואחד מאיתנו , בין לבד ובין במשפחה, להתבוננות, לתפילה זכה ולחשבון נפש בשלל דרכים נוספות. התנועה המסורתית נערכה מבעוד מועד לאפשרות של סגר, ואספה באתר התנועה מגוון דרכים לחוות את החג באופן משמעותי גם אם אחרת.
ואנחנו? ניפגש בזום. לפני כניסת החג ולאחר צאתו. נתכנס כשעתיים לפני הצום, בזום, למעמד “כל נדרי”, לשירה ומקצת דברים מהלב של הרבה שלכם, וכך נעשה גם בצאת החג, אחרי גמר הצום, נתכנס בזום למעין ‘נעילה’ ותקיעות שופר. הודעה מפורטת עוד תצא.

ובנתיים, שני ארגזים מחכים מחוץ לבית הכנסת: באחד תמצאו מחזורים ובשני חוברות מיוחדות ליום הכיפורים בימי קורונה. נשמח שתעברו ותציידו עוד לפני החג במחזורי תפילה ובהנחיות כיצד לפלל ולהעביר את היום בבית, עם עצמינו. מי שמבקשים מחזור /חוברת ואינם יכולים להגיע לקחת – נשמח אנחנו להביא עד לביתכם. שלחו הודעה פרטית לרבָּה נטלי, ונדאג לכך מבעוד יום!
חברות וחברים, המילים הללו שיצאו מהלב, נכתבו בכאב אך גם באמונה שלמה ובתקווה שרפואה קרובה לבוא, לאדם ולעולם, ועוד יבואו ימים של חן וחסד לכולנו. בהוקרה ובברכת שנה טובה, תכתבו ותחתמו כולכם לחיים טובים ובריאות ושלום,

שלכם – עופר דוד – יו”ר המניין, והרבָּה נטלי

כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-27-at-00.04.44-scaled חתימה טובה

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-27-at-00.04.44-1-scaled חתימה טובה

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-27-at-00.07.03-scaled חתימה טובה

 

 

יום הכיפורים התשפ”א
בסימן ‘וְנִשְׁמַרְתֶּם מְאֹד לְנַפְשֹׁתֵיכֶם’
המניין המשפחתי המסורתי בכפר ורדים מודיע כי בשל חובתינו לשמור על בריאות הקהל, וספק ‘פיקוח נפש’ הדוחה הכל, הוחלט על ביטולן של התפילות בבית הכנסת, ביחד. התפילות תתקיימנה השנה במתכונת אישית ומשפחתית.
אבל ניפגש קצת לפני וקצת אחרי. . . בזום:
ערב יום הכיפורים, יום ראשון בשעה 16:00 תפילת ‘כל נדרי’, מעמד ‘יזכור’ ופיוטים ליוה”כ בזום בקישור הבא: https://us02web.zoom.us/j/81894127370
מוצאי יום הכיפורים, יום שני בשעה 20:30 תפילת ‘נעילה’, ברכת ילדים/ות ותקיעת שופר, בזום בקישור הבא:
כתיבה וחתימה טובה
לשאלות נוספות: הרבָּה נטלי לסטרג’ר, 050-5249101

 

 

לתפילות מקוונות של התנועה המסורתית:

https://www.masortitishrei.com/

**

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-09-26-at-12.27.54-3-scaled חתימה טובה

 

 

ראש המועצה, אייל שמואלי, פרסם מספר עדכונים הנוגעים לימים הקרובים:

מוקד שרות לתושב בנוסף לאפליקציה יופעל בטלפון 04-9977142.
המועצה תתגבר את מערך פינוי האשפה. במידת הצורך יש לדווח באפליקציה תחת קטגוריה: איכו״ס.
המחלקה לשירותים חברתיים תפעיל מוקד חירום למקרים של מצוקה נפשית, יש ליצור קשר עם ענת גנץ 052-5798042.
יום ג’ 29/9/290 שעה 6:30 נקל על ילדנו בשנות שרות וצה״ל. לשם כך המועצה תעמיד אוטובוסים לתל אביב, באר שבע וחיפה – חוף כרמל. המעוניינים יצרו קשר עם תושיה סוחריאנו בוואטספ 052-4296700.
“אני מבקש להודות לכל עובדי המועצה , קהילת הרפואה והביטחון שעושים לטובת שמירת בריאותנו ובתקווה שימים אלו יעברו במהירות ובבריאות. בברכת גמר חתימה טובה”, כתב שמואלי.
במליאת המועצה שנערכה השבוע הזכיר שמואלי את העלייה המדאיגה בהיקף ההדבקות באזור, וציין כי למרות שכפר ורדים שומר כרגע על רמת תחלואה נמוכה, יהיה קשה לשמר זאת לאורך זמן. ראש המועצה ביקש מכל התושבים להקפיד על כל כללי הסגר והשמירה על הבריאות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן