מצביעי השמאל נהרו להיכל


הצלחה גדולה להקרנת “החבר דב” בנוכחות חנין והימן * וגם בר לב, רוטמן וכסיף נתנו בראש עם אדם רנוב

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-08-31-at-15.34.39111 מצביעי השמאל נהרו להיכל
היכל התרבות מלא בהקרנת החבר דב. צילום ברק הימן

 

מספר שיא של כ-450 משתתפים נרשם בהקרנת הסרט הדוקומנטרי “החבר דב” בהיכל מעלות תרשיחא בשבת.

רובו ככולו של הקהל הרב גם נשאר לשיחה עם גיבור הסרט ח”כ בדימוס דב חנין (הרשימה המשותפת / חד”ש) ועם הבמאי ברק הימן שאמר כי היה קשה להוציא מתוך מעל ל-400 שעות צילום – סרט של כשעה וחצי, ואולי ישתמש בחומרים המרגשים שנשארו על רצפת חדר העריכה בסרט המשך: החבר דב מכה בשנית…

חנין, שהתקבל בתשואות ממושכות, התייחס בהרחבה לעזיבתו את הכנסת, וזאת מתוך מטרה לפעול למען החברה הישראלית במסגרות אזרחיות חוץ פרלמנטריות: בעיקר תחת תנועת “עומדים ביחד” שהוא בין היוזמים את הקמתה ופעילותה. חנין גם הזמין את הקהל להיות מעורב בעשיה חברתית ופוליטית וציין את חוג הבית של “עומדים ביחד” שייערך בכליל, ב”המשושה”, ביום ג’, 3 בספטמבר, בשעה 19:30. לפרטים ותיאום, ערן: 054-4347477

לאחר ההקרנה נשארו חנין והימן זמן רב בלובי ההיכל ושוחחו עם הקהל הרב ששאל ופרגן. כן נערכה מכירה מיוחדת של “מה לעשות עכשיו” – ספרם של דני פילק ודב חנין – שנמכר על-ידי פעילי “עומדים ביחד” כחלק ממימון פעילות התנועה.

**

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-01-at-19.53.57 מצביעי השמאל נהרו להיכל
זוהר ארז וסתיו רוט בליווי נטע כהן על הפסנתר

 

בשישי בבוקר, בנוכחות כמה עשרות משתתפים, נערך במועדון הזהב בכפר ורדים, בפעם השניה, אירוע אקטואליה ותרבות ביוזמת ובהנחיית אדם רנוב – ובשיתוף המועצה (חברת המועצה ומחזיקת תיק התרבות שרונה שלו מאייר) ומועדון הגמלאים. בפתח המפגש הזכירה עליזה כ”ץ, נציגת ועד המועדון, כי הפעילות המגוונת מיועדת לכל הגילאים וציינה באופן מיוחד את סדרת ההרצאות הקרובות “תעלומות בבטן האדמה” של ד”ר ינון שבטיאל.

האירוע עצמו נפתח בקטע שירה “דמעות של מלאכים” (מרמז על מצב המדינה השמאל?…) של זוהר ארז וסתיו רוט בליווי נטע כהן על הפסנתר.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-01-at-19.53.52 מצביעי השמאל נהרו להיכל
עומר בר לב: המתיחות בצפון ספין של נתניהו

 

ראשון הדוברים היה עומר בר לב, ח”כ לשעבר (אל”מ מיל. ובמקום החמישי בבחירות הקרובות ברשימת העבודה-גשר). בר לב ציין כי המתיחות הצפון היא בעיקרה תוצאה של ספינים מסוכנים של נתניהו, על מנת להפחיד את הציבור ולהסב את תשומת הלב מהנעשה בדרום ובשטחים. הוא צידד והגן על החלטתו של עמיר פרץ לחבור לאורלי לוי ולגשר, משום שזה המהלך הנכון להזיז קולות חברתיים ומהימין-לייט ל”גוש” המרכז שמאל. לדבריו, מצביעי גשר וכחלון לא יצביעו לברק ולמרץ, ולכן היה נכון שלא לחבור אליהם אלא לגשר. הוא גם תקף את המדיניות הכלכלית של כחול-לבן וכן את הקצוות המדיניים שבין עופר שלח לבוגי יעלון.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-01-at-19.53.49 מצביעי השמאל נהרו להיכל
נועה רוטמן: אנחנו שמאל גאה וזקוף קומה

 

נועה רוטמן, נכדתו של יצחק רבין, הממוקמת במקום התשיעי במחנה הדמוקרטי (מרץ-שפיר-ברק) ציינה בדבריה כי הרשימה החדשה מציגה אלטרנטיבה זקופת קומה וגאווה – המקדמת אג’נדה של שיח זכויות ותהליך מדיני.

רנוב איתגר את רוטמן במספר שאלות הנוגעות לקשרי אהוד ברק עם הפדופיל אפשטיין ועם קרן וקסלר, אולם הקהל איבד סבלנותו לשאלות ותשובות שחזרו על עצמן. רוטמן השיבה שברק התנצל וניתק את קשריו עם אפשטיין. כן ציינה כי פקידי ממשל רבים ואנשי צבא, כולל הרמטכ”ל רב-אלוף אביב כוכבי, הנם בוגרי קורסים קרן וקסלר שאין בה כל דופי.

רוטמן סיפרה כי נפגשה לאחרונה עם אבו מאזן, שאמר כי כבר שנים מנסה להיפגש עם נתניהו ללא הצלחה. כן שבחה את ח”כ עיסאווי פריג’ (מר”צ) שתרם רבות לגיבוש המחנה הדמוקרטי, ולדבריה הוא מועמד הרשימה לתפקיד שר הפנים.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-09-01-at-19.53.48 מצביעי השמאל נהרו להיכל
עופר כסיף לאדם רנוב: נתמוך בזכות השיבה בהסכמה

 

את הדיון חתם ח”כ עופר כסיף (חד”ש המאוחדת. במקום השביעי בבחירות הקרובות) שציין כי הרשימה המשותפת מבוססת על 4 מפלגות בעלות עמדות שונות ולעתים מנוגדות בתחומים רבים, שאחוז החסימה “כפה” עליהן להתאחד. הוא ציין שיש לרשימה המשותפת כ-50 אלף מצביעים יהודיים והזכיר כי למרות שנדמה כי עוסקים רק בענייני הכיבוש, רובן המכריע של הצעות החוק שהגישו חברי הרשימה עסקו דווקא בנושאים אזרחיים כמו ביוב, חינוך, בריאות וכו’.

כסיף אמר כי הרשימה המשותפת לא תמליץ לנשיא על אף מועמד לראשות הממשלה, וחידד כי אמירתו של ראש הרשימה, ח”כ איימן עודה, בדבר נכונות לקחת חלק בקואליציה, היתה תחת מספר תנאים, שברור כי לא יתקבלו, כמו סיום הכיבוש. כסיף: לא חתמנו על הסכם עודפים עם המחנה הדמוקרטי בגלל אהוד ברק האחראי לטבח הערבים במאורעות אוקטובר 2000; ובאמירתו ש”אין פרטנר”, כאשר המציאות הפוכה שאין פרטנר מהצד הישראלי. באשר ל”זכות השיבה”, הצהיר כסיף כי תומך בה, אולם צריכה להיות בהסכמה ולא ביצירת עוול נוסף.

יש לציין כי הדיון ברובו, כמו גם בפעם הקודמת עם אלי אבידר ורם בן ברק, התנהל באופן מכובד ותרבותי בהנחייתו האסרטיבית של אדם רנוב.

 

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן