“השגריר” המקסיקני


הנוירוכירורג, ד”ר סמואל טוביאס מכפר ורדים, צוין במגזין לידרס כאחד המקסיקנים המצליחים

 

כפרניק tub-scaled "השגריר" המקסיקני
ד”ר סמואל טוביאס, נבחר כשגריר מקסיקני על ידי לידרס

 

ד”ר סמואל טוביאס, רופא בכיר במחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל בנהריה ותושב כפר ורדים, קיבל הכרה והוקרה משמעותית במגזין היוקרתי “LIDERES” (“מנהיגים”), היוצא במקסיקו אחת בשנה. לידרס הקדיש את גיליונו האחרון ל-100 המקסיקנים הנחשבים ל”שגרירים” המוצלחים והטובים ביותר מחוץ למולדתם, והכליל ברשימה גם את ד”ר טוביאס. המגזין יוצא במאות אלפי עותקים ומופץ במדינות לטיניות רבות בעולם.

לידרס נימק את ההחלטה, בכך שבמהלך מלחמת האזרחים בסוריה, בין השנים 2018-2013, טיפל טוביאס במאות פצועים סורים, במסגרת המחלקה הנוירוכירורגית, תחת הובלתו של מנהל המחלקה, פרופ’ ז’אן סוסטיאל.

ד”ר טוביאס נמצא ברשימה מכובדת עם מקסיקנים מפורסמים שעזבו את מולדתם בשלב כזה או אחר והגיעו להישגים משמעותיים וחשובים בקנה מידה עולמי. ברשימה נמצאים בין השאר הבמאי, התסריטאי והמפיק זוכה פרס האוסקר גיירמו דל-טורו וחוקרת המוח ד”ר נורה וולקוב, המשמשת מנהלת המרכז הלאומי להתמכרויות בארה”ב. ד”ר טוביאס הוא אחד משני רופאים בלבד ברשימה, כאשר השני הוא אלפרדו קווינונס-הינוגוסה מהמרכז הרפואי “מאיו קליניק” שבמדינת מינסוטה, אחד מבתי החולים הידועים בארה”ב.

ד”ר טוביאס (55), גרוש ואב לשניים, תושב כפר ורדים, עלה ארצה בשנת 2011 מטעמי ציונות, לאחר שבמשך עשר שנים עבד בבתי חולים מובילים בארה”ב, ובין השאר שימש מנהל מחלקת נוירו-טראומה במרכז הרפואי “Huron” בקליבלנד, אוהיו. עוד בטרם עלייתו ארצה, הגיע ד”ר טוביאס לישראל, כדי לעשות תת-התמחות בנוירוכירורגיה במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. לאחר מכן עשה תת-התמחות במרכז הרפואי “קליבלנד קליניק” בארה”ב, בנושא גידולים בבסיס גולגולת.

לאחר שעלה לארץ, נקרא לדגל ע”י פרופ’ ז’אן סוסטיאל מהמרכז הרפואי לגליל, כדי לסייע לו בהקמת המחלקה הנוירוכירורגית השנייה בצפון והראשונה בגליל, ומאז, בשבע השנים האחרונות, הוא משמש בה רופא בכיר, תוך מתן דגש על ביצוע ניתוחים בנושא גידולים בבסיס הגולגולת ועיסוק בנושא הנוירו-טראומה (פגיעות ראש ומוח).

ד”ר טוביאס נחשב לדמות ידועה ואהובה מאוד במקסיקו. בשנת 2017 הוזמן להשתתף בכנס בינלאומי בעיר פואבלה שבמולדתו, בו הציג את המחלקה הנוירוכירורגית של המרכז הרפואי, תוך התמקדות בטיפול הרפואי מציל החיים בפצועים הסורים. בתום נאומו, שנמשך כ-15 דקות, קמו 6,000 האנשים שהיו בקהל ומחאו לו כפיים דקות ארוכות.

 

כפרניק tub1-scaled "השגריר" המקסיקני
ניתוח של פצוע סורי. ד”ר טוביאס נמצא בצד ימין

 

ד”ר טוביאס: “כשכתב העיתון בישר לי שנכללתי ברשימה, זה הפתיע אותי וחשתי גאווה. יחד עם זאת, אני מעדיף להתרחק מאור הזרקורים, ומה שחשוב לי הוא שהמטופל עומד במרכז. הגאווה הגדולה שלי היא לסייע בהצלת חיי אדם. הטיפול בפצועים הסורים הוא הישג גדול עבור כל המרכז הרפואי”.

מנהל המרכז הרפואי, ד”ר מסעד ברהום, בירך את ד”ר טוביאס על היכללותו ברשימה היוקרתית, תוך שהדגיש כי הוא מייצג את הפנים היפות של המרכז הרפואי, החותר לרפואה מקצועית ואנושית עבור 600 אלף המטופלים שמתגוררים בגליל.

 

צילומים: רוני אלברט

 

תגובות פייסבוק


4 תגובות

 1. אבי בן דב הגב

  דר’ טוביאס הוא אחד האנשים הכי נחמדים שאני מכיר. הכבוד שרוכשים לו כרגע במקסיקו הוא בעקבות טיפולו המסור בפצועים קשה מסוריה.
  אל לנו לשכוח את מטופליו הרבים בגליל- רבים חייבים לו את חייהם ובריאותם.

 2. א.פ נהריה הגב

  ד”ר טוביאס סמואל
  שנה שעברה עברתי
  אצלך ניתוח בבית חולים נהריה ד”ר סמואל שניתח אותי
  ……

 3. א, פ נהריה הגב

  דוקטור טוביאס מבבית חולים נהריה … **

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן