הרצוג & ברהום

נשיא המדינה: פערים שחייבים לסגור והתחייבתי לסייע * מנהל המרכז הרפואי לגליל: לשפץ את המחלקות הפנימיות ולאשר הפעלת רובוט דה-וינצ'י


 

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל ערכו היום (רביעי, 17/11/21) ביקור היכרות ראשון במרכז הרפואי לגליל בנהריה. זהו הביקור הראשון שעשה הנשיא מאז כניסתו לתפקיד, במערכת הבריאות או בבי”ח כלשהו.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-11-17-at-14.32.54-scaled הרצוג & ברהום
מימין: פרופ’ ברהום, הנשיא הרצוג, מיכל הרצוג וד”ר מארי נופי-ברהום

 

בתחילה נפגשו הנשיא ורעייתו עם מנהל המרכז, פרופ’ מסעד ברהום, רעייתו ד”ר מארי נופי-ברהום, וחברי הנהלה.

פרופ’ ברהום סקר את תנופת הפיתוח והצמיחה במרכז הרפואי, שהוא ביה”ח השני בגודלו צפונית לת”א, תוך שהדגיש בפניו את האתגרים הרבים שעומדים לפתחו, וביניהם שיפוץ המחלקות הפנימיות ומתן אישור להפעלת רובוט דה-וינצ’י, שנרכש מכספי עמותת הידידים.

לאחר מכן נערך באודיטוריום אירוע במהלכו נישאו דברים על-ידי הנשיא, פרופ’ ברהום, נשיאת עמותת הידידים רעיה שטראוס-בן דרור, וראש עיריית נהריה רונן מרלי.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-11-17-at-14.32.53-scaled הרצוג & ברהום

 

הנשיא הרצוג יצא בדבריו בחריפות נגד תופעת האלימות בבתי חולים, עליה אמר, כי לא ייתכן שמקום אליו הולכים אנשים כדי לקבל טיפול מציל חיים, הופך למקום של סכנת חיים.

כמו כן שיבח את המרכז הרפואי על עבודת הקודש שהוא עושה, ואמר: “אתם מוכיחים שמרכז רפואי קטן יחסית, יכול לחולל שינוי גדול. יחד עם זאת, יש כאן פערים שחייבים לסגור ואני התחייבתי לנסות לסייע”. את דברי הסיום הקדיש לפרופ’ שאול שאשא, שניהל את ביה”ח במשך 20 שנה והלך לעולמו לאחרונה.

  

במהלך האירוע העניקו פרופ’ ברהום ושטראוס-בן דרור לנשיא תעודת יקיר המרכז הרפואי לגליל, על ידידות אמיצה, דאגה והעצמת המרכז הרפואי לרווחת תושבי הגליל.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-11-17-at-14.32.52-scaled הרצוג & ברהום
פרופ’ ברהום ורעיה שטראוס-בן דרור מעניקים לנשיא הרצוג תעודת הוקרה

 

באירוע השתתפו אישי ציבור שונים מהאזור, וביניהם כאמור ראש עיריית נהריה רונן מרלי, ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי, ראש מועצה אזורית מטה אשר משה דוידוביץ’, ראש מועצת כפר ורדים, אייל שמואלי, יו”ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי אשר שמואלי, ויו”ר נעמת במרחב עופרה אלקיים-כהן.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-11-17-at-16.03.40-scaled הרצוג & ברהום
יו”ר ההסתדרות במרחב אשר שמואלי, יו”ר נעמת במרחב עופרה אלקיים-כהן, חבר הנהלת עמותת הידידים של ביה”ח שאוקי חורי, מנכ”לית אשכול רשויות גליל מערבי לי-את כהן, ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי, וראש מועצה אזורית מטה אשר משה דוידוביץ’

 

את ביקורו חתם הנשיא בסיור במחלקה להדרכת הילד וביחידה לצינתורי מוח.

פרופ’ ברהום: “אני מבקש להודות לנשיא המדינה ורעייתו על ביקורם מחמם הלב. זה לא מובן מאליו שהביקור הראשון של הנשיא במערכת הבריאות, היה אצלנו, ואני רואה בכך אמירה חשובה. התרשמתי שהנשיא שם בראש סדר העדיפויות שלו את נושא הבריאות, ואני מברך אותו על כך”.

 

צילומים: רוני אלברט

 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן