הציל צעירה מהתאבדות

המרכז הרפואי לגליל: שניר איינשטיין מבן עמי, משנע וחובש (מיל.) בגולני קיבל תעודת הצטיינות


 

מקרה דרמטי של הצלת חיים במרכז הרפואי לגליל בנהריה: שניר איינשטיין, אחד המשנעים (אלונקאים) במרכז הרפואי, הבחין במטופלת אשר ניסתה לשים קץ לחייה, רץ לעברה במהירות והצליח ברגע האחרון למנוע את הקפיצה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-01-12-at-13.38.40-scaled הציל צעירה מהתאבדות
פרופ’ מסעד ברהום מעניק תעודת הוקרה לשניר איינשטיין צילום: רוני אלברט

 

איינשטיין, משנע במקצועו, בן 34 ממושב בן עמי, קיבל קריאה להגיע לאגף הכירורגי במסגרת תפקידו, שמע צעקות מהקומה השנייה של האגף.

כשהביט למעלה, ראה צעירה בת 19, שהיתה מאושפזת במחלקה כירורגית, כשהיא בדרך לקפוץ מעל מעקה המדרגות של האגף הכירורגי, המחבר בין הקומה הראשונה והשנייה. האישה היתה תחת השגחה מיוחדת, והצליחה להימלט מהמשגיחה, שלבסוף סייעה בלכידתה יחד עם המשנע.

בעקבות זאת הגיעו למקום צוות ביטחון ופסיכיאטר, והמטופלת הוחזרה למחלקה, תחת ההשגחה.

השבוע קיבל איינשטיין תעודת הוקרה ממנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום, ששיבח אותו, בשמו ובשם הנהלת המרכז, על קור רוחו ונחישותו.

במהלך האירוע סיפר איינשטיין: “אני שמח שנפלה בחלקי ההזדמנות להציל חיים. כחובש ב’גולני’, הן בעבר בשירות סדיר והן היום בשירות המילואים, הדבר הראשון שעומד לנגד עיניי הוא הצלת חיים, וכך גם במרכז הרפואי. אני לא מרגיש שעשיתי משהו יוצא דופן ומודה להנהלת המרכז הרפואי על המילים החמות ועל תעודת ההוקרה”.

מנהל ענף שינוע פנים, אלכסיי פיליפנקו, סיפר שהתנהלותו של איינשטיין לא הפתיעה אותו, שכן מדובר בעובד הנותן את כל כולו למען הארגון, מעלה הצעות לייעול ונחשב ל”ראש גדול”.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ ברהום: “שניר הצליח להמחיש הלכה למעשה את שלוש המילים שהמרכז הרפואי חרט על דגלו, ‘אדם לאדם אדם’. אנו דוגלים ברפואה מקצועית ואנושית, ובמעשיו הפגין העובד אנושיות ברמה הגבוהה ביותר. המציל נפש אחת בישראל, כאילו הציל עולם ומלואו”.

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן