הסרת גידול נדיר מהלבלב

ניתוח רובוטי מורכב במרכז הרפואי לגליל בהובלת ד"ר אלי קקיאשוילי * ג'ולייט דכור מתרשיחא: תודה שהצילו את חיי


 

במרכז הרפואי לגליל בנהריה בוצע לאחרונה ניתוח רובוטי ייחודי ומורכב להסרת גידול נדיר בלבלב.

במהלך הניתוח הוסר הגידול בשלמותו – בהובלת ד”ר אלי קקיאשוילי, מנהל מחלקת כירורגיה א’ – מבלי שייאלצו לפגוע בלבלב או להסירו.

המטופלת, ג’ולייט דכור בת 73 מתרשיחא, מרגישה בטוב.

 

כפרניק 2a40a02c-d837-4c33-bf53-67f3361044fd00000-scaled הסרת גידול נדיר מהלבלב
ד”ר אלי קקיאשוילי והמטופלת ג’ולייט דכור צילום: רוני אלברט

 

ד”ר קקיאשוילי סיפר על הניתוח, שבוצע באמצעות רובוט דה וינצ’י: “הגיעה אלינו מטופלת בשנות ה-70 לחייה שסבלה מהתעלפויות חוזרות ונשנות. בבירור שביצענו גילינו גידול נדיר בלבלב בשם אינסולינומה. הגידול גרם להפרשה מוגברת של הורמון האינסולין, מה שהביא לירידה דרסטית ברמת הסוכר וגרם לה לסחרחורות ולהתעלפויות”.

אחד האתגרים בפניהם עמד הצוות הכירורגי היה המיקום הרגיש בו נמצא הגידול, שאורכו הגיע ל-1.8 ס”מ, בראש הלבלב, סמוך לכלי דם מורכבים ומסובכים. באמצעות הרובוט בוצעה כריתה מקומית של הגידול, דבר שחסך הסרה חלקית של הלבלב. בזכות הטכנולוגיה החדישה, שדה הראייה הרחב והמיכשור המתקדם, הפעולה בוצעה בצורה מדויקת ובטוחה מאוד, באזור רגיש ביותר ותוך הסרת הגידול בשלמותו.

המטופלת, ג’ולייט דכור, בת 73 מתרשיחא, שוחררה לביתה כעבור יומיים בלבד, כשהיא חשה בטוב, וגם תוצאות המעקב שעשתה לאחר מכן היו טובות: “אני שמחה שהגידול התגלה בזמן ושהכל נגמר בשלום. תודה לאל, היום אני מרגישה בסדר גמור. מבקשת להודות לד”ר אלי ולצוות על הטיפול המקצועי והמסור, ועל כך שהצילו את חיי”.

  

במרכז הרפואי בוצעו עד כה קרוב ל-200 ניתוחים רובוטיים כירורגיים, בהובלתו של ד”ר אלי קקיאשוילי, באמצעות רובוט דה-וינצ’י, שהינו הטכנולוגיה הניתוחית המתקדמת בעולם.

בסיוע הרובוט מתבצעים בביה”ח ניתוחים כירורגיים משלל סוגים, וביניהם: ניתוחי קיבה, ניתוחים להסרת גידול מסוג סרטן הלבלב, ניתוחים לכריתת המעי הגס, ה”רקטום” (החלק הסופי של המעי הגס) והטחול, תיקונים של בקע סרעפתי וניתוחים לשיחזור דרכי מרה.

ד”ר אלי קקיאשוילי הוא אחד המנתחים המובילים והראשונים של דה-וינצ’י בישראל. כחלק מההכשרות המקצועיות שעבר, הוא שהה במשך 6.5 שנים במרכזים רפואיים מובילים בקנדה, לצורך השתלמות-עמיתים קלינית ומחקרית.

ד”ר קקיאשוילי: “הניתוחים הרובוטיים מהווים מהפכה עצומה בתחום הכירורגי. הדבר מאפשר לא רק דיוק, אלא ביצוע ניתוחים ללא פתיחת הבטן, באמצעות חתכים זעירים. הוא ממקסם את יכולות המנתח ומאפשר למטופל התאוששות קלה ומהירה יותר, תוך הפחתת סיבוכים”.

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן