הטוריבות מרימות ראש!


ב-21/1/19: דיון בועדה מחוזית על  6 טורבינות ענק בגובה 200 מטר סביב תפן, במרחק מאות מטרים מהמפעלים ומבתי כפר ורדים *  לידיה גרינפלד, הללל גלזמן, בוב חן, מאיר גרינפלד ויואב ניצב: סכנה בריאותית, בטיחותית וסביבתית  * הדיון פתוח לציבור

 

**

 

לתושבי כפר ורדים!

זה כשנתיים סיעת הירוקים וועד פעולה בכפר ורדים וכן ועדי פעולה ביישובים של משגב וביישובים הדרוזיים פועלים כדי למנוע הקמת טורבינות רוח בגליל המערבי. כזכור – התקיימו ערבי הסברה במארג בנושא הנזקים לאדם, לבעלי החיים ולסביבה כולה. ראש המועצה היוצא סיון יחיאלי יצא בהתנגדות חריפה לתכניות הטורבינות בדיוני הועדה המחוזית, ובאפריל 2018 ארח כאן בכפר את ח”כ יעל כהן-פארן (יו”ר הועדה לאנרגיה מתחדשת בכנסת) בסיור בשטח ובערב הסברה לתושבים כדי להדגיש את הסכנות לתושבים ולסביבה כלה.

הנושא והאיומים הישירים על כפר ורדים עוד לא ירדו מסדר היום של הועדה המחוזית צפון ואנו מעדכנים אתכם בזאת על המצב התכנוני של הטורבינות.

התוכניות שהוגשו לוועדה המחוזית כוללות 6 טורבינות ענק בגובה 200 מטר סביב תפן, כאשר 4 מהן מתוכננות במפנה שבין תפן לכפר ורדים. ראו מפה מצורפת. מדובר במרחקים של 600-700 מטר בלבד מהבתים הקיצוניים מכיוון דרום בשלב א וכ – 100 מ’ ועד 450 מ’ לכל היותר מן המפעלים הקרובים בתפן. מרחקים אלו מסוכנים ומזיקים לבריאות, הטורבינות יהוו מפגע נופי קשה ביותר ובנוסף הטורבינות לא יאפשרו למטוסי כיבוי אש להתקרב בגובה נמוך עד מרחק של 500 מטר מכל טורבינה כך שלא ניתן יהיה לכבות שריפות בכפר ורדים ובסביבתנו הקרובה מהאוויר!

הטורבינות שיוקמו בסמוך לכפר יהוו גורם מרתיע ממשפחות לבוא ולהתגורר בכפר ורדים, ישנה סכנה שתתגבר ההגירה השלילית ממנה אנו סובלים כבר היום, ישנה סכנה שיפגע אנושות השיווק של מגרשים בשלב ג’! סיסמת הכפר “כמה נוף שבאת הביתה” כבר לא תהיה רלוונטית מכיוון שהנוף ישתנה לחלוטין, ומכפר שקט נהפוך לכפר שבו רעש הטורבינות יטריד את כולם!

הוועדה המחוזית בנצרת מתכנסת בעוד 9 ימים, בתאריך 21 בינואר. זהו דיון פתוח לקהל וגם דיון להפקדה של התוכניות.  על ראש המועצה וחברי המועצה לשים את נושא הטורבינות בדחיפות בראש סדר העדיפות, ולפעול בכל הדרכים, כולל משפטיות, למניעת אישור התכניות בועדה המחוזית.

בברכה – צוות הפעולה בכפר:

לידיה גרינפלד   בוב חן    הלל גלזמן     מאיר גרינפלד    יואב ניצב

 

**

 

כפרניק 201922222 הטוריבות מרימות ראש!
סכנת הטורבינות בגליל המערבי חוזרת

 

 

מקרא:

עיגול תכלת מרכזי: השטח שעליו עומדת הטורבינה, רדיוס 30 מ’ (1 דונם בערך)

עיגול צהוב – רדיוס 100 מ’

עיגול אדום – רדיוס 150 מ’

קו ירוק שעוטף טורבינה או מקבץ טורבינות – מרחק מעמוד הטורבינה של 300 מ’ בניצב לכיוון הרוח השכיחה או 450 מ’ עם כיוון הרוח השכיחה.

קווים כחולים כהים שמחברים את הטורבינות ביניהן: החפירות להטמנת כבלי החשמל המחברים את הטורבינות.

גובה טורבינה גדולה: התורן עד 100 מ’. התורן + הלהבים 200 מ’. מותרת סטייה של 10%.

גובה טורבינה בינונית: 40 מטר, כולל תורן ולהבים

בנייה: במרחק עד 30 מ’, מעמוד הטורבינה לא ניתן לבנות.

במרחק 31 עד 100 מ’ מעמוד הטורבינה, ניתן לבנות עד גובה 12 מ’ (מחסן חקלאי)

במרחק 100 עד 300 מ’ בניצב לכיוון הרוח השכיחה או 450 מ’ עם כיוון הרוח השכיחה, מעמוד הטורבינה, ניתן לבנות עד לגובה 40 מ’.

ניתן יהיה להקים בתחום מרחק זה טורבינות גדולות נוספות ובלבד שיבוצע תיאום מוקדם עם זודיאק שיוודא שההפסדים כתוצאה מקרבת הטורבינות החדשות לטורבינות זודיאק אינם מהותיים.


5 תגובות

 1. אורי השילוני הגב

  טירוף מערכות לטובת בעלי הון, על חשבון הציבור והסביבה.
  חייבים להתקומם כנגד החלטה מקוממת והזויה שרשויות התכנון חושבות לקדם.

  אין כל הגיון בדבר,
  סולארי על גגות ותשתיות לטובת כלל הציבור והסביבה.

  נ ת נ ג ד!

 2. מרים קורקין הגב

  א. על הירוקים להתנגד בכל תוקף לתכנית, המצטיירת כפוגעת בנוף, בטבע, באדם.
  ב. לשם כך על נציגי כפר ורדים בועדה לגייס את מיטב הכוחות והמוחות ולנהל את ההתנגדות לתכנית כמשימה שהוטלה עליהם בשם הדורות הבאים.

 3. דון קיחוטה (בעבר מלה־מנשה) הגב

  אני נגד. אבל כבר לא יכול לעזור לכם. כל הכידונים שלי נשברו (על טחנות רוח אחרות), וגם הסוס שלי, רוסיננטה, כבר עומד למות מרוב זיקנה ומפח־נפש. אבל, ליבי איתכם… שיהיה לכם בהצלחה.
  נ.ב.
  איפה צריך לחתום ?

 4. הטבות מס, טורבינות, מינוי מהנדס, חורשת בר-בת ועוד | כפרניק הגב

  […] שמואלי הסביר שהנושא רלוונטי כרגע יותר מאי פעם. הועדה מחוזית שמתכנסת ב-21 בינואר תדון בבקשה של החברות שמעוניינות להקים את הטורבינות שאמורות להיות מוקמות בשטחים של ינוח אבל בקרבת שלב א’ של כפר ורדים. הטורבינות הן בסדר גודל של  200 מטרים, זה בגובה של בניין עזריאלי. ובנוסף לגובה האדיר והפגיעה ב… […]

 5. אליהו רגב. הגב

  נימנעתי מלאמר את דעתי בענין הטורבינות
  למרות שמזמן זה מעצבן.
  ליבנות טורבינות בגובה של מיגדלי זארגיאלי צריך מגה יסודות .ולמיטב ידיעתי גובהו 130 מטר כלומר 70 מטר נוספים .כלומר צריך להעמיק את היסודות עד צפון קוריאה .אז יאללה יה שבאב די .
  חוץ מזה רוצים אנרגיה נקיה טורבינת רוח זו נותנת אנרגיה זולה יחסית החישוב פשוט מחלות סרטן או טורבינה +אנרגיית שמש.וחיסכון בחשמל.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן