ביקורת קשה על המרכז הרפואי לגליל


ראובן מלאך: המעליות בבית החולים לא עבדו מספר ימים. המקום מלוכלך וחסר ציוד * דובר בית החולים: המעליות תוקנו. אין חוסר בפריטים אלא בעיה נקודתית שטופלה במהרה

 

 

כפרניק 73126790_10217765191113246_4511987943312719872_n ביקורת קשה על המרכז הרפואי לגליל
ראובן מלאך: המעליות בבית החולים נהריה לא פועלות, חסר ציוד ומלוכלך

 

 

בסוף השבוע האחרון, וכן בתחילת השבוע, פרסם ראובן מלאך (עו”ד, תושב כפר ורדים והמנצח המיתולוגי של התזמורת) סדרת פוסטים בפייסבוק בהם טענות קשות על התנהלות המרכז הרפואי לגליל בנהריה, שהחלו בתפקוד המעליות והסתיימו בביקורת נוקבת על רמת הניקיון ועל היעדר ציוד במקום. רוב המגיבים על דברי מלאך תקפו בחריפות את התנהלות בית החולים בתחומים שונים כמו ניקיון וציוד.

ברישא של דבריו, סיפר מלאך כי יצא לביקור חולים במרכז הרפואי לגליל, וכי בבניין הראשי, מודבקת על הקיר, בסמוך ל-4 המעליות, הודעה מודפסת המבהירה כי המעליות אינן פעילות וכי ניתן להיעזר במעליות השקופות שבהמשך.

“יש 4 מעליות שקופות ו… הפתעה (!) רק אחת פעילה!”, כותב מלאך. “כאן כבר לא טרחו לתלות שלט. זה עדיין לא הסוף, שכן, המעלית היחידה שפעילה על שני בניינים בעלי 4-5 קומות הנה מעלית שבת. מדינת ישראל תיכף שנת 2020.

“הדודה שלי (אישה מבוגרת) שאותה באתי לבקר הלינה באזני על כך שקיבלה מיטה ללא כרית וללא שמיכה. כשביקשה שמיכה (כי קר לה), האחות החביבה תרה אחר שמיכה ולא מצאה, אמרה כי תלך לחפש שמיכה במחלקה אחרת אך לדאבונה העלתה חרס בידה. בסופו של דבר בתרגיל אקרובטי שלא היה מבייש נערה אתלטית בת 16, הצליחה הדודה לשכב על חצי סדין ולהתכסות בחציו השני. לגבי רמת הניקיון ומראו הפיזי של בית החולים אחסוך מכם הפעם. אני מקווה ומתפלל (בכל זאת עליתי הבוקר 4 קומות במעלית שבת) כי מצבו של צה״ל טוב יותר. שנהיה בריאים כולנו”.

 

למחרת (יום ראשון 27.10.2019)  מספר מלאך כי זכה לקבל שיחת טלפון מדוֺבר בית החולים גל זייד (“איש נעים ונחמד”) שהודיע כי המעליות תוקנו. מלאך גם מבטיח לדובר כי יגיע לביקור ובמידה והמעליות תקינות – יוציא “פוסט מתקן”.

אבל עכשיו כבר קופצים ל”מלאך” הפיוזים: “השעה כעת 13:52 והמעליות אינן עובדות! לא בבניין הראשי ולא המעליות השקופות למעט מעלית השבת מאתמול. היום כבר טיפסתי ברגל בין הקומות (כעצת חברי רון מוסקוביץ ). אז תודה למנהל בית החולים ד״ר מסעד ברהום, תודה למנהלת האדמיניסטרטיבית רותי יפרח ותודה גם לד״ר אדריאן אברמוביץ׳. תמונותיכם על דלתות המעלית מחמיאות לכם. על אף זאת – הייתי שמח לראות אתכם פחות מחייכים אלי מהתמונה ובמקום זאת לראות את דלתות המעליות פעילות קצת יותר, קטע כזה של דלת מעלית נפתחת, נסגרת, מעלית עולה, יורדת…

“ואתה גל זייד דובר בית החולים היקר – פעם הבאה, לפני שאתה מצלצל אלי, צלצל קודם לחברת המעליות ותזמין טכנאי. אני כבר עולה ויורד ברגל מידי יום אבל יש כאן קשישים, נכים, חולים… מה נסגר אתכם??? תתביישו!”.

 

כפרניק 888880324 ביקורת קשה על המרכז הרפואי לגליל
כמה זמן לוקח לתקן מעליות במרכז הרפואי לגליל?

 

גם למחרת ( שני 28.10.19) לא חוסך מלאך את לשונו: “הנה אני שוב כאן מבקר בבית החולים. לא מבקר כמוני צריך כאן! מבקר המדינה נדרש כאן! גם אני יודע להצטלם בית חולים לגליל המערבי יקר (ראו לעיל). ביום טוב, יש הטוענים כי אני אפילו נראה לא רע. היום יום לא טוב וזאת בשל העובדה שטיפסתי כאן מספר קומות ברגל וכעת … אני מתנשף. בחרתי לעצמי להצטלם במקום מכובד בין ד״ר מסעד ברהום – מנהל בית החולים לבין השלט המודיע כי המעליות מושבתות. נראה כי השלט, בשל חלוף הזמן הרב מאז המעליות הושבתו… מתחיל לדהות. ד״ר ברהום היקר – אתה מנהל בית החולים. לא מגיע לדעתך לציבור את המינימום הזה? מעלית תקינה?!”…

ולאחר עוד כמה שורות קשות מסכם מלאך בסייפא של דבריו: “תתביישו לכם בית חולים נהריה כבר כתבתי?”.

 

כאמור, דברים אלו זכו לתגובות רבות ומגוונת הנוגעות לתפקודו של בית החולים ובעיקר בנוגע לרמת הניקיון. ובאשר למעליות כתב אחד המגיבים: “וכשהטכנאי מגיע, באותה הזדמנות חגיגית, שיתקן גם את המעלית בחניון שכבר שנים לא עובדת… עובדת שם מעלית אחת מתוך שתיים ואנשים מחכים המון זמן עד שמגיע תורם לזכות להיכנס לתוכה”.

**

 

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר:

“במהלך סוף השבוע שעבר התקלקלו שתי מעליות באגף הכירורגי והבעיה טופלה ותוקנה. באגף הפנימי ישנן שתי מעליות שהושבתו, ומכיוון שהתיקון היה כרוך בהבאת חלפים, הדבר לקח מספר ימים כדי להביא לתיפעולן המחודש. ישנן שתי מעליות תקינות נוספות בסמוך לחדרי הניתוח לרווחת המבקרים. אנו עושים ככל שביכולתנו כדי להקל על המבקרים. בעניין השמיכות והכריות – אין במרכז הרפואי חוסר בפריטים. אכן היתה בעיה נקודתית באחת המחלקות, שטופלה במהרה”.

 

צילומים: באדיבות ראובן מלאך

 


4 תגובות

 1. אקוניס יהודה הגב

  זאת בדיוק התמונה שיש כרגע בבית החולים.
  חזרתי מאישפוז במחלקה פנימית ג סכנת נפשות ממש.
  יהודה אקוניס.

 2. סיגל הגב

  ההמתנה להגעת התור ( ככה לפחות במחלקת פה ולסת) ייאוש, קובעים לשעה 12:00 נכנסים בשעה 14:00 סיוט!!!!!

 3. דוד הגב

  שומר נפשו יתרחק מבית חולים נהריה
  ……

 4. בוריס הגב

  זה לא בית חולים.. זה בית קברות.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן