בינתיים: פה אחד


אייל שמואלי בישיבת המועצה הראשונה: אם אתה רוצה להגיע מהר לך לבד, אם אתה רוצה להגיע רחוק לך ביחד. אנחנו רוצים להגיע רחוק.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-12-05-at-08.25.561-300x225 בינתיים: פה אחד
חברי המועצה היוצאת והנכנסת בכפר ורדים דצמבר 2018

 

אמש נערכה באולם המאר”ג ישיבה חגיגית של מועצת כפר ורדים החדשה, בה נפרדו מחברי המועצה היוצאת, השביעו את החברים החדשים, קיבלו מספר החלטות ונשאו ברכות.

אלו החברים החדשים במועצה: אייל שמואלי, שרונה שלו מאייר,  איתן היימן, טוביה ארז, קרן דרוקמן אדיב ועופר חלה.

ממשיכים לשבת במועצה קדנציה נוספת: עופר כהן, יואב ניצב ויורם איילון (נעדר מהישיבה).

המועצה נפרדה בתשורה מדבירה גזית, נורית וליש שפירא, איריס וקנין, ציפי דיקמן, מאיר גרינפלד וסיון יחיאלי.

באירוע נוכחו תושבים רבים וכן הגיע גם ארקדי פומרנץ, שנבחר לאחרונה לעמוד בראש עיריית מעלות-תרשיחא.

עוד טרם הישיבה הדליקה הרבה נטלי לסטרג’ר נרות חנוכה.

 

כפרניק y5-300x225 בינתיים: פה אחד
הרבה נטלי בחנוכה כסלו תשע”ט, דצמבר 2018

 

הנושאים שהיו על סדר היום היו בעיקרם פרוצדורליים ועברו פה אחד ללא דיון. טרם הוצגו הסכמים קואליציוניים וחלוקת תפקידים, אולם אושרו מורשי חתימה בשתי קבוצות: 1. חברי המועצה אייל שמואלי ואיתן היימן והמנכ”לית ורד אמר. 2. גזבר המועצה אילן עמרם ומנהל מחלקת אחזקה ותשתיות ציון דרור.

שמואלי בירך (ראו בהמשך) ועדכן בקצרה במספר נושאים: הצטרפות למחאה נגד אלימות נשים, הקשר ההדוק עם הצבא והשמירה על שיגרת החיים, המשך פעילות בעניין הטבות המס והמאבק האזורי נגד טורבינות הרוח. כן עדכן כי הצעתו של חבר המועצה טוביה ארז להקדיש בכל ישיבה זמן לשאלות ובקשות של תושבים – תדחה לישיבה הבאה.

 

כפרניק y3-300x225 בינתיים: פה אחד
אייל שמואלי נפרד מסיון יחיאלי

 

בדברי הפרידה הקצרים, אמר סיון יחיאלי, ראש המועצה היוצא, כי כל חברי המועצה היוצאת והנכנסת הנם “דורשי טוב”, ואין שום קונספירציות בעבודת המועצה.

הוא הודה לחברים היוצאים, איחל בהצלחה לנכנסים וציין לטובה את עובדי המועצה הקטנה (“אנורקסית”).

 

דברי הברכה של אייל שמואלי

ראש העיר מעלות תרשיחא מר ארקדי פומרנץ, ראש המועצה היוצאת סיון יחיאלי, חברי המועצה היוצאת, חברי המועצה הנכנסת, בני משפחה, עובדי מועצה ותושבים יקרים.

ערב טוב וחג אורים שמח לכולכם,

אני מתכבד ומתרגש לפתוח את ישיבת המועצה החגיגית לאורם של נרות החנוכה. משחר ההיסטוריה מנסה האדם להבין ולחקור את מהות האור. אפשר לבחון את האור מהרבה היבטים- דרך אופטיקה, חשמל, פוטוסינתזה, מערכת הראייה ועוד ועוד. אבל היום אני רוצה לדבר על האור כמשל לטוב.

אני רוצה לדבר על האמונה בטוב כתפיסת עולם וכדרך חיים. הבחירה בחיים ציבוריים מסמלת בעיני את האמונה בכך שניתן לשנות, לעצב את המציאות ולקדם אותה לעבר עתיד טוב יותר. מי שלא מאמין שיש בכוחו לשנות את העולם, גם אם הוא רק העולם שלנו כאן בכפר ורדים, איננו קם מהספה ויוצא לבקש את אמון הציבור. מי שאין בו את התשוקה לעשות טוב ולהגדיל את הטוב, איננו מתנדב לשאת על שכמו את האחריות הגדולה הזאת.

משפט יהודי אומר שמעט מהאור מגרש הרבה מהחושך. הגדלת האור היא מאבק יום יומי. עצם הבחירה שלכם, חברי המועצה, לשאת באחריות הציבורית לאורך שנים – היא ביטוי לאמונה שלכם בכך שהטוב הוא אפשרי ובמחויבות שלכם לכך שיתממש לטובת הקהילה כולה.

היכולת שלנו להגדיל את הטוב ולחולל שינוי תלויה ביכולת שלנו לאחד כוחות ולפעול ביחד. ואם הזכרתי משפט יהודי חכם אני רוצה לצטט משפט אפריקאי ידוע שאומר- “אם אתה רוצה להגיע מהר לך לבד, אם אתה רוצה להגיע רחוק לך ביחד”, ואנחנו רוצים להגיע רחוק.

אני רוצה לחיות ביישוב משגשג ובר-קיימא שחיה בו קהילה בעלת חוסן. קהילה שיש בה מעגלי תמיכה וצמיחה רלוונטיים לכל שלב בחיים. אנחנו רוצים יישוב שהוא אבן שואבת לצעירים איכותיים שרוצים להקים פה את ביתם ולגדל את ילדיהם. יישוב שמי שגר בו מרגיש אליו תחושה של שייכות ומי שלא גר בו היה רוצה לגור בו ולהשתייך אליו. יישוב שהצעירים שלו יובילו בהישגים שלהם בכל תחומי העשייה והדעת ובעתיד גם ייטלו תפקיד בהנהגת המדינה.

זה המקום לציין את הנוער של כפר ורדים שמוביל באחוזי הגיוס לגברים במועצות המקומיות הקטנות עם 94.9%. אנו רואים את הצעירים שלנו מובילים בצבא בשירות איכותי ומשמעותי ומובילים בתחומים רבים אחרים. (לידיעה על אחוזי הגיוס והשירות בצה”ל)

במועצת כפר ורדים קיימת מסורת של עבודה משותפת ועניינית גם כאשר ישנם חילוקי דעות ואי הסכמות. יכולת של כלל החברים להתעלות מעל לכל שיקול ולאחד כוחות לטובת האינטרס הציבורי. כפר ורדים נמצא מול אתגרים לא פשוטים ומעל הכל עומד על הפרק עניין הטבת המס. אחדות כוחות ועבודה משותפת נדרשים כעת יותר מתמיד.

 

כפרניק y2-300x225 בינתיים: פה אחד
ישיבה חגיגית של מ.מ. כפר ורדים

 

בנקודה זו אי אפשר שלא לציין את תרומתו של ראש המועצה היוצא סיון יחיאלי שניהל מאבק עיקש ובלתי מתפשר לקיומה של הטבת מס בכפר ורדים. בשבועות שעברו מאז הבחירות סיון הקדיש את הזמן לסייע לי להיכנס לתפקיד. ישבנו יחד שעות ארוכות. נסענו מספר פעמים לירושלים, הסתובבנו במסדרונות הכנסת ובוועדות השונות כדי לפגוש את הנפשות הפועלות בעניין הטבות המס. סיון, עד כמה זה יוצא דופן ולא מובן מאליו למדתי בכנס ראשי רשויות חדשים שקיים משרד הפנים בשבוע שעבר. פגשתי שם ראשי רשויות שלא זכו ולו ליום חפיפה אחד. ועל כך תודה רבה.

אני רוצה להודות לחברי המועצה היוצאת: סגנית ראש המועצה נורית ווליש שפירא, חברת המועצה דבירה גזית, חברת המועצה צפי דיקמן, חברת המועצה איריס וקנין וחבר המועצה מאיר גרינפלד, ולחברי המועצה שממשיכים לקדנציה נוספת חברי המועצה יורם איילון, יואב ניצב ועופר כהן. על הנשיאה בנטל ועל השעות הארוכות והרבות בהם עסקתם בצרכי הציבור באמונה. תרומתכם גדולה וראויה לכל שבח.

בשבועות שחלפו אני נחשף ולמד כמה דברים מופלאים נעשים כאן בתחומי החינוך הקהילה ההתנדבות התרבות התשתיות ועוד. חלק מהמשימה שלנו תהיה לחשוף ולמתג את העשייה שמתקיימת כאן, הן כלפי התושבים פנימה והן כלפי חוץ. בעיני זה חלק מבניית הזהות היישובית ותחושת הגאווה וההזדהות של התושבים עם המקום בו הם חיים. מיתוג של כפר ורדים כיישוב משגשג עם איכות חיים גבוהה, חינוך מעולה וחיי קהילה תוססים, ימשוך משפחות צעירות ואיכותיות שיעדיפו את הכפר על פני כל ישוב אחר בסביבה.

נכון, אני רוצה להגיע רחוק. ורחוק אפשר להגיע רק כשהולכים ביחד. אני מאחל לכולנו שביחד נצעיד את הכפר להצלחה ולשגשוג.

אני מתכבד לפתוח את ישיבת המועצה הראשונה בהצהרת אמונים למדינת ישראל ולמועצה:

״אני מתחייב לשמור אמונים למדינת ישראל ולמלא באמונה את שליחותי במועצה״

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-12-05-at-08.25.56-300x225 בינתיים: פה אחד
אייל שמואלי: נשבע אמונים למדינת ישראל ולתפקידו

 

תגובות פייסבוק


תגובה אחת

 1. רגב אליהו הגב

  2 נושאים יושבים על ליבי זה17 שנה.
  א.נהיגה במיסגרת החוק שהיא 30 קמש’
  ב.כלביה. שתיפטור את הבעיה העצובה והכאובה בעיית נטישת בעלי חיים בכפר באופן אנושי ומיקצועי. ולא בירוקרטי.
  בתרשיחא הניחו במפרים לכל אורכה ורוחבה גם במקומות תלולים במיוחד.וזה עושה את העבודה.

  כל ניסיונתי לדבר אל ליבו של סיוון יחיאלי עלו בתוהו .כל הדיבורים היפים במסיבת הסיום שלו לא היו שווים אפילו לא כקליפת השום. כעת יש לנו ר.מועצה חדש שאישתי ואנוכי בחרנו בו!! ונקווה שיתרצה ויעשה מעשה אנושי חכם ונחוץ.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן