אנגלמן וקורנה

המרכז הרפואי לגליל: מבקר המדינה ייבחן את הפערים בין המרכז לפריפריה * נפתחה מחלקת קורונה עם 21 מיטות


 

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, ערך היום (שני 10/1/22) פגישת עבודה וסיור ראשון במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-01-10-at-16.09.57-scaled אנגלמן וקורנה
מימין: המבקר אנגלמן, פרופ’ ברהום וד”ר שלג

 

מנהל המרכז פרופ’ מסעד ברהום וסגנו ד”ר צבי שלג, הציגו את הישגי ביה”ח, לצד האתגרים הרבים והצרכים הנדרשים, ובהם הצורך בשיפוץ המחלקות הפנימיות ובניית מרתפי אשפוז פנימיים לשעת חירום, העומס הגדול והיעדר תשתיות וכוח אדם מספקים ביחידות טיפול נמרץ וכן אתגרי הקורונה ושחיקת הצוותים.

בתום פגישת העבודה ערך המבקר יחד עם פרופ’ ברהום, ד”ר שלג וחברי הנהלה, סיור בביה”ח התת-קרקעי, במחלקה פנימית ב’ ובאגף נשים ויולדות.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-01-10-at-16.10.00-scaled אנגלמן וקורנה

 

 

בתום הסיור אמר אנגלמן: “היה לי חשוב להגיע לכאן, להיפגש עם העובדים ולשמוע על האתגרים והמורכבויות. הוצגו בפניי פערים משמעותיים בין הפריפריה ומרכז הארץ, אותם בכוונתנו לבחון”.

 

בעניין זה הדגיש מבקר המדינה, כי באוקטובר 2021 פרסם משרדו דוח בנושא התוכניות הלאומיות לפיתוח הצפון ומימושן, בו מצא כי שיעור תמותת התינוקות בצפון עומד על 2.6 ל-1,000 נפש, שיעור מהגבוהים בארץ, וכי שיעור הרופאים במחוז צפון הוא 2.2 רופאים ל-1,000 נפש – מהנמוכים בארץ. בעניין זה אמר: “אני מצפה שהממשלה תפעל לתיקון הליקויים שעלו בביקורת ותבחן את יישום ההמלצות כדי להביא את הרפואה המתקדמת ביותר לצפון”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-01-10-at-16.09.58-scaled אנגלמן וקורנה
אנגלמן (משמאל): נבחן את פערי שירותי הבריאות בין המרכז לפריפריה

 

פרופ’ ברהום: “אני מודה למבקר המדינה על ביקורו. המרכז הרפואי לגליל הוא ביה”ח הגדול ביותר בגליל, השני בגודלו צפונית לת”א והכי קרוב לגבול כלשהו במדינה. אם, חלילה, תפרוץ מלחמה בחזית הצפונית, אנו אמורים לקבל את המספר הגדול ביותר של פצועים (חיילים ואזרחים), ונצטרך להיות מוכנים גם בביה”ח התת-קרקעי וגם מעל הקרקע. צריך לבוא לקראת הפריפריה, לה אין מספיק משאבים לתת מכיסה, כדי שנוכל להמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר בשגרה ובחירום. דוחות המבקר בנושא הפערים בין פריפריה והמרכז חשובים מאוד, ואין לי ספק שאת הדברים שהמבקר ראה כעת בעיניו, נקרא כולנו בדוח הבא”.

 

צילומים: רוני אלברט

**

  

 

במרכז הרפואי לגליל שבנהריה נפתחה, לראשונה מאז תחילת הגל החמישי, מחלקת קורונה מחדש. המחלקה, שנפתחה על חשבון המחלקה הגריאטרית, כוללת 21 מיטות, בה יאושפזו חולים במצב קל עד קשה (לא מונשמים).

 

החולים שהיו מאושפזים במחלקה הגריאטרית פוזרו בין מחלקות שונות, במטרה להסב את המחלקה עבור חולי קורונה.

נכון לעכשיו מאושפזים במרכז הרפואי שבעה חולים, מתוכם שישה בכתר גריאטריה (שלושה במצב קשה ושלושה בינוני), וכמו כן חולה מונשם בן 68, המאושפז בחדר לחץ שלילי במחלקה לטיפול נמרץ.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ’ מסעד ברהום, מסר כי בהתאם להתפתחויות יוחלט, ככל הנראה בימים הקרובים, על הסבת מחצית מאגף השיקום למען חולי קורונה, במטרה לאשפז בו חולים הזקוקים להנשמה.
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן