אולם אירועים בכפר ורדים

פאניה גרינשפון: להשמיש את אודיטוריום אמירים לטקסים ותרבות * אייל שמואלי: נבדוק עם משרד החינוך * טוביה ארז: לבחון שיפור אולם המארג


 

במסגרת “במה לתושב”, הציגה אמש פאניה גרינשפון בפני חברי מליאת מועצת כפר ורדים את הצורך באולם טקסים ואירועי תרבות בכפר ורדים.

 

כפרניק IMG_20221212_194613-scaled אולם אירועים בכפר ורדים
פאניה גרינשפון: יש צורך באולם אירועים בכפר ורדים

 

גרינשפון, מרכזת מגמת תיאטרון באמירים ופעילת תרבות (מי אמר פילהרמוניה בכפר?) הדגישה את הצורך באולם אירועים שכזה, בין היתר גם לשימוש מגמות התיאטרון, המוזיקה והמחול בבתי הספר “אמירים ו”תפן”. לדבריה, בהפקות גדולות (למשל, לבגרויות) נאלצים להשכיר אולמות במעונה ואפילו בפקיעין במחירים של כעשרת אלפים שקל לשלושה ימים של חזרות והופעה.

היא גם הוסיפה כי עריכת הטקסים (יום שואה, רבין וכו’) באולם הספורט “מבזה” את המעמד.

לדבריה, ברגע שיהיה בכפר ורדים אולם אירועים, הוא לא יהיה פנוי אפילו בערב אחד ויתמלא באירועי תרבות, סרטים, מוזיקה, תיאטרון, הרצאות וכו’.

בהמשך הגיעה גרינשפון, מורה לתיאטרון ותיקה, לפאנץ’: מתחת לחטיבת הביניים אמירים יש “חור שחור” שהוא מבנה אודיטוריום בלתי גמור (שלד ובמה) וניתן להשמישו בעלויות נמוכות יחסית.

ראש המועצה, אייל שמואלי, אמר כי הקמת אודיטוריום חדש עם כ-300 מקומות יכולה להגיע לכ-20-15 מיליון ₪ – אולם עלות השמשת האודיטוריום באמירים מוערכת בעד 4 מלש”ח. ראש המועצה עדכן כי נפגש לאחרונה עם אחראית הבינוי במשרד החינוך, שתגיע בקרוב לביקור בכפר ורדים לבחון את אפשרות בינוי אודיטוריום אמירים.

שמואלי גם הזכיר את התכנית האסטרטגית עליה עובדת המועצה, ואת סדרי העדיפות למבני ציבור שתגדיר התכנית – כולל השת”פ הטוב שיש עם היכל התרבות במעלות, הנותן מענה לרוב הפעילויות התרבותיות באזור.

  

טוביה ארז, שהיה מעורב בהקמת אולם הקונצרטים ב”קשת אילון”, אמר כי ניתן לבחון גם שיפור אולם המארג בתחומי האקוסטיקה, התאורה וההגברה. גרישפון השיבה כי היעדר שיפוע באולם פוגם בחוויית הצפייה, וכי גם הכיסאות במארג אינם נוחים לישיבה ממושכת.

 

כפרניק IMG_20221212_195101-scaled אולם אירועים בכפר ורדים
טוביה ארז (מימין): ניתן אולי לשפר את אולם המארג

 

קרן דרוקמן אדיב ביקשה לקחת בחשבון גם הוצאות נוספות כמו חניה, נגישות, חשמל ותחזוקה.

יואב ניצב אמר שאם יתקבל תקציב ממשרד החינוך יהיה מצוין, אבל רואה חשיבות גם באיגום משאבים אזורי, אפילו אם מחייב נסיעה קצרה למעלות או לכברי.

בדברי הסיכום, אמרה גרינשפון, כי יש לה גם ניסיון ברתימת הקהילה לפרויקט, כולל אפשרות לגיוס משאבים. היא ציינה את התמיכה הרחבה שקיבלה ברשתות החברתיות לרעיון הקמת אולם אירועים בכפר ורדים.

**

 

בשיחה שערכנו עם ציון דרור, שהיה במשך כעשרים שנה מהנדס המועצה / מנהל מחלקת תחזוקה ותשתיות (כמו גם בירור קצר עם סיון יחיאלי ראש המועצה הקודם), הובהר כי במהלך הקמת חטיבת הביניים אמירים (סוף שנות ה-90) נוצר חלל טופוגרפי מתחת למבנה. החברה לפיתוח כפר ורדים, שהקימה את חט”ב אמירים, החליטה לנצל את החלל להקמת “שלד לאודיטוריום” הכולל גם במה. המבנה לא הושלם בהיעדר תקציב של משרד החינוך.

במשך השנים נבחנו הצעות שונות ואפילו נערך תכנון להשמשת האודיטוריום במימון החברה לפיתוח – אלא שלא הגיע לידי מימוש. דרור מציין כי התשתיות טובות ויש אפילו הכנה לפיר מעלית (הכניסה בדלת ליד החדר ששימש את יעקב גאני, אב הבית המיתולוגי).

דרור: יש הרבה מאוד חומר ותיקיות בנושא. מקווה כי נשמר ואולי ניתן לעשות בו שימוש.

 
2 תגובות

  1. אור מרוני הגב

    נשמע שהגישה הכללית חיובית לעניין. עכשיו נשאר לראות את יישומה.

  2. הירוקים שאדומים מבושה הגב

    אפשר בבקשה לא להראות בצילומים את נציג העאלק ירוקים, זה מזכיר לי שהם לא עושים דבר וחצי דבר למען התושבים.
    מתי פעם האחרונה הם נלחמו למען משהו “ירוק” בכפר.
    אגב, המואזין מתרשיחא מוסר להם ד”ש כל יום בארבע בבוקר…אבל רעש בלתי נסבל לא נחשב אצלם לאיכות חיים וירוק.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן