פילהרמוניה בכפר

המוזיקאי דוד גרו ודנה רעייתו מארחים בכפר ורדים סדרת קונצרטים קלסיים * גיל שוחט, מתן קליין, אורי ברכה ליאוניד פטשקה, ישראל דימידוב ועוד * מעשר מהרווח למיזם חברתי שהקהל יבחר


 

לפגוש גדולי/ות מבצעי/ות המוסיקה בישראל בגובה העיניים, להקשיב איך הקסם נוטף מאצבעותיהם/ן, לשוחח איתם/ן על הנעשה מאחורי הקלעים תוך לגימת יין טוב עם נוף גלילי משגע בשקיעה – נשמע כמו חלום?

אולי. אך זהו עוד חלום שמתגשם בכפר ורדים!

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-19-at-14.57.29-1-scaled פילהרמוניה בכפר
דנה ודוד גרו מארחים: פילהרמוניה בכפר

 

לפני כמה חודשים דוד ודנה גרו, עם ילדיהם והורי דוד (עולים חדשים ממוסקבה) עזבו את חייהם במרכז הארץ והתיישבו ברחוב שלי בכפר ורדים. דוד הוא בוגר מכון גנסין במוסקבה, אקדמיה למוסיקה ע”ש רובין בתל-אביב, ועד לפני חודש נגן בסון ראשי של הסימפונית של ראשון לציון ושל האופרה הישראלית החדשה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-19-at-15.02.55-1-scaled פילהרמוניה בכפר
מימין: פאניה גרינשפון, דוד גרו ואיליה שוורץ

 

דוד סיפר לי במפגש ראשון ביננו שהוא ודנה קנו בית גדול בכפר ורדים כדי להנות בו ולפתוח אותו למוסיקה טובה וחיבורים אנושיים.

מתוך החזון נולד הפרויקט “פילהרמוניה בכפר”, הבא להפגיש בבית גלילי חם ומוסיקאים/ות ומבצעי מוסיקה מהגדולים שיש בארץ עם קהל הצמא למוסיקה איכותית ולמפגש אנושי עם היוצרים/ות על כוס יין וכיבוד, כשהמוסיקה וסיפורים אישיים מאחורי הקלעים יוצרים אווירה קסומה ובלתי נשכחת.

  

הקונצרט הראשון הסתיים בפניהם/ן הקורנות של המשתתפים/ות ושל המוסיקאים, במחיאות כפיים שלא רוצות להיפסק – ובהבנה ברורה שצריך להמשיך הלאה. לקהל הרב היה “טעם של עוד”.

כך קרה הדבר: הוקמה “פילהרמוניה בכפר” ואנו בפתח הקונצרט הראשון בסדרת המנויים – הרסיטל “תמונות בתערוכה” בביצוע של מאסטרו גיל שוחט, פרופסור, מלחין, מרצה שלפי ההגדרה של Forbes הינו האישיות המשפיעה בעולם המוסיקה הישראלית.

 

 

גיל שוחט הוא גם חבר אישי של דוד גרו –  הם למדו יחד באקדמיה למוסיקה ובהמשך דוד ניגן את כל האופרות שגיל הלחין .

בקונצרט שיתקיים ב-23/9/22 גיל שוחט המבריק יבצע וינתח את היצירות של דיביוסי, רחמנינוב ומוסורגסקי.

בתוך המנוי נכללת מוסיקה מגוונת קלאסית, ג’אז , אתנית, אופרה ואפילו מפגשים המשלבים תיאטרון ומוסיקה. אחרי גיל שוחט יהיו איתנו טריו ג’אז של מתן קליין, סייסטה לאטינית עם טריו אורי ברכה ובסוף דצמבר יגיע ליאוניד פטשקה הנפלא – מלחין, מנצח ופסנתרן שנכלל ברשימת 100 נגני הג’אז הטובים ביותר של המאה ה-20.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-19-at-14.57.29-2-scaled פילהרמוניה בכפר

 

בדרך לכפר ורדים גם זמרת אופרה מהטובות בעולם שמגיעה מלטביה וטרום-בכורה של אופרה קאמרית בטרם תעלה על בימת האופרה הישראלית.

גם ישראל דימידוב, השחקן המבריק של תיאטרון “גשר” מתעתד להגיע לבית המזמין של משפחת גרו.

  

את השם “פילהרמוניה” המצאנו יחד כשדנו במהות המיזם המיוחד הזה. תרגום המושג מיוונית הינו “אהבת הרמוניה” וזו אכן כוונתנו. אגודות פילהרמוניות שקמו בסוף המאה ה-19 ותחילת ה-20 באירופה ובאמריקה ראו לעצמן גם תפקיד של הרחבת האופקים התרבותיים של הקהל במפגשים מיוחדים עם סגנונות מוסיקליים שונים.

כך בנויה גם תוכנית המנויים שלנו – אך לנו חשוב גם להיות גמישים וקשובים לקולות מהקהל.

בדרך הקשבה ותשומת הלב לצרכים של הקהל נולד המנוי המודולרי שלנו, מנוי שניתן להרכיב באופן עצמאי!

איך זה עובד? קונים 4 מופעים ובוחרים 4 מתוך כ-10 מופעים מוסיקליים מגוונים במהלך השנה!

 

 

 

ביום שהכרתי את דנה ודוד וראיתי את הניצוץ של יצירתיות בעיניהם התחברתי לזוג היפה הזה ויצאנו לדרך יחד. דנו בכל פרט ופרט, בנינו יחד את ההפקה, ותוך כדי העשייה הכרתי את החברים הטובים של המשפחה שהיו פה תמיד לתמוך נפשית ולתת כתף פיסית כשצריך. הרמוניה שררה בבית במהלך כל החודשים שבנינו את התוכנית והגיעה לשיאה בקונצרט הראשון.

ועוד משהו חשוב: כמה שבועות לפני הקונצרט הנחיתי את התוכנית שלי “משחקים מחוץ לקופסה” במסגרת “הרדיו החברתי הראשון” . באותה פעם ראיינתי את אורנה אנג’ל האחראית על מיזם של בתי מחסה לפליטות אוקראיניות וילדיהן בגבול בין אוקראינה ופולין, המיזם בו התנדבתי בקיץ זה.

פתאום התקשרה לתוכנית בשידור חי דנה גרו, התעניינה איך אפשר להתנדב בפרויקט – וגם מסרה שדוד החליט לתרום מעשר מרווחי הקונצרט הראשון לעמותת “טופז” – העמותה שמפעילה את המיזם ההתנדבותי בפולין. אורנה ואני התרגשנו מאוד וזו הייתה עוד סיבה בגללה החלטתי לתמוך בכל הכוח ולפרסם את ה”פילהרמוניה בכפר”.

  

 

יחד עם הפן האומנותי באיכותו יוצאת הדופן חשוב לנו לא פחות הפן החברתי, לכן הוחלט שמעשר מרווחי כל קונצרט ייתרם לטובת מיזם חברתי שאותו נבחר יחד עם הקהל בתום כל קונצרט!

זהו עוד נדבח שגורם להרמוניה בתוך נשימותנו. כמה טוב לטבול בצלילי מוסיקה איכותית תוך ידיעה שההנאה האסתטית שלך גם תומכת במיזם חדש בכפר ורדים, בתושבים החדשים המוכשרים – וגם בא/נשים הזקוקים/ות לתרומותנו.

 

 

 

“פילהרמוניה” – אהבה להרמוניה, כבר הזכרתי?…

 

אם תרצו להיות חלק מכך – הרי הקישור ל”דף נחיתה” של “פילהרמוניה בכפר”. נשתמע?

 

https://my.territorylove.com/philharmonicsubscription

 

 

פאניה גרינשפון, מורה, בימאית וחוקרת תיאטרון, אוהבת מושבעת של הרמוניה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-19-at-14.57.29-scaled פילהרמוניה בכפר
דוד גרו, מנגן על הבסון

 

 

(כתבה פרסומית)

 
2 תגובות

  1. חנה ניב הגב

    אשמח להירשם לפעילות המיוחדת הזו. נייד:0522775144

  2. דוח המבקר הגב

    הכול טוב ונחמד ומתנשא. אבל למה שלא יהיה לנו בכפר ורדים אולם תרבות מסודר מצויד כראוי לשמיעת מוזיקה בלי לשלם 100 שקל לכול מופע. ואל תגידו שיש לנו אולם תרבות ליד הבית במעלות ובתוך הבית המאר”ג. כי אלה לא ממש מתאימים לדברים האלה.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן