300 אלף ₪ בשנה!


אנרגיה סולרית על גגות מבני ציבור באשכול גליל מערבי בכפר ורדים
אופיר שפיגל
אנרגיה סולרית על גגות ציבוריים: הכנסה נוספת למועצה
כפרניק מויאל_2 300 אלף ₪ בשנה!

 

הצלחה חסרת תקדים למכרז הסולארי של אשכול רשויות גליל מערבי; חברת סאנדיי תקים מערכות על כ-60 גגות בתי"ס ומבני ציבור באשכול גליל מערבי
 
 
הצלחה חסרת תקדים למכרז של אשכול רשויות גליל מערבי: חברת סאנדיי אנרג’י זכתה במכרז בהיקף של למעלה מ-40 מיליון ₪ להתקנת כ-60 מערכות סולאריות בהספק של 50 קווט"ש כל אחת ברשויות בגליל המערבי. במסגרת זו יותקנו פנלים סולאריים על כ-60 גגות של בתי ספר ומבני ציבור במתקני הרשויות המקומיות השייכות לאשכול רשויות גליל מערבי.
 
בתמורה להרשאה לשימוש בגגות, תשלם סאנדיי דמי שכירות במחיר שיא לרשויות האשכול למשך תקופת הפרוייקט – כ-20 שנה. המתקנים יחוברו למערכות תצוגת מניה שיעקבו ויציגו את החיסכון בחשמל לתושבים ולתלמידים.
 
 
עו"ד אריק מויאל, מנכ"ל אשכול רשויות גליל מערבי, מסר כי 11 חברות רכשו את מסמכי המכרז להצבת מערכות סולאריות על גגות מבני הציבור בישובי האשכול, דבר המעיד על ביקושי שיא ועל ההבנה בפוטנציאל הטמון ברשויות.
לקראת ביצוע המכרז נערך סקר מקיף, בו אותרו כל הגגות המיועדים להתקנת המערכות ובוצע אפיון ראשוני לכל מבני הציבור ברשויות האשכול בהם ניתן יהיה להתקין מערך של פנלים סולאריים. על גגות המבנים שנמצאו מתאימים תותקן מערכת סולארית לייצור חשמל, שתחובר למערכת מסך פלאזמה ושעון ייצור, שימדוד ויציג ביחידות של וולטים את מתח החשמל שיימכר לחברת החשמל ובאופן סימולטאני יציג את הרווח שנוצר מכך.
 
לאחרונה זכתה חברת סאנדיי במכרזים שונים אשר פורסמו על ידי רשויות מקומיות, להקמת מערכות לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו-וולטאית. בין המכרזים שבהם זכתה סאנדיי: מכרז להתקנת מערכות על גגות מבני ציבור במצפה רמון, יישובי מועצה אזורית עמק יזרעאל, עיריית עכו, סביון, מועצה מקומית מראר, מועצה מקומית תל שבע. זאת בהמשך לזכיית סאנדיי במכרזים של עיריית תל אביב וקריית אונו.
 
 
בשל היקף המכרז, ומבנה נכון וחכם, אשכול רשויות גליל מערבי זכה למחיר שיא והגבוה ביותר בשלטון המקומי למכרז מסוג זה, ובכך מבטא הצלחה רבה לרשויות המקומיות. באשכול רשויות גליל מערבי מעריכים כי הפרויקט יניב הכנסה שנתית נוספת בהיקף מאות אלפי שקלים לרשויות המקומיות.
 
עו"ד מויאל: "הרווח השנתי הנקי, הצפוי מהקמת הגגות הסולאריים, עומד על למעלה משני מליון שקלים לכל שנה לכל רשויות האשכול. מדובר על פיתוח מנוף פיננסי ברשויות המקומיות וכפועל יוצא של פיתוח כלכלי במרחב אותו האשכול מוביל.
 
סיון יחיאלי ראש המועצה המקומית כפר ורדים: "מדובר במהלך מצוין של האשכול. במיפוי שנעשה בכפר ורדים עולה כי ישנם לפחות כ 6 מבנים מתאימים אשר תזכה את הרשות בהכנסה ישירה של כ-300 אלף ₪ בשנה למשך 20 שנה, הכנסה זו תושקע ישירות בכפר בנושאי חינוך, לרווחה תשתיות ופנאי, וזאת אודות לחברותנו באשכול. 
"כמ.מ. יו"ר דירקטוריון הנחנו את אריק מויאל, מנכ"ל האשכול, לפעול לפיתוח מנופים פיננסים לרשויות ואני מברך על הצלחת פרויקט זה כחלק משורה של פרויקטים אותו האשכול מוציא לפועל בתחומים מגוונים".
 
מעבר להיבט הכלכלי מייחסים באשכול רשויות גליל מערבי לפרויקט גם תפקיד חינוכי: בכל רשות יוצג באמצעות מסך תהליך ייצור החשמל וכן יופרטו המשמעויות בעניין זה. תלמידי בתי הספר והגנים באזור יערכו סיורים במתקנים וילמדו על חשיבות השמירה על הסביבה.
עו"ד מויאל: "אחד היתרונות החשובים של האשכול הוא יכולתו לפעול למען מספר רשויות במקום התמודדות פרטנית של כל אחת מהן שנתקלת בדרך כלל בקשיים בירוקרטים והוצאות כספיות נכבדות. בשיחותיי עם ראשי הרשויות עלה מכנה משותף בנושא איכות הסביבה והוחלט על מהלך מרוכז להקמת הגגות הסולאריים, המאפשר לנו להוציא יחד אל הפועל את החזון ה’ירוק’ שלנו, כשלב נוסף בעשייה הכוללת ואני שמח שמהלך זה בא לידי ביטוי לרווחת תושבי ורשויות האזור".
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  יופי
  מתי תירד הארנונה?

 2. אורח/ת הגב

  לאריק וסיון !!
  תמשיכו להצליח ושימותו הקנאים וכל אלה שרק מתריסים נגד המועצה ונגד האשכול- אני יודע וגם רואה כמה אתם וכל עובדי המועצה עובדים קשה בשביל לעזור לכפר ולאזור תמשיכו לעבוד ולהשיג הצלחות.

 3. אורח/ת הגב

  מה עם בתים פרטיים?
  אפשר לעשות דרככם גם על הבית הפרטי שלי?

 4. אורח/ת הגב

  ל-8 המריר
  מה כואב לך 8 המריר? חפש לעצמך חיים.
  מדובר בפרויקט כלכלי, ירוק ומבורך.

 5. אורח/ת הגב

  יופי יופי
  כל הכבוד

 6. רואי לא יחסר הגב

  הספק…שנתי
  צאו וחשבו כמה עולה להעסיק את עו”ד מויאל ומשרדו בשנה לעומת ההישג(אולי) היחיד שהביא במשך שנת עבודתו, אותי כבר לימדו שאת הכסף סופרים במדרגות, נראה אם יהיו עוד פרוייקטים ומה תהייה תןעלתם לתושבי כפר ורדים, למס’ 2 התעוררו הקנאים כיוון שהמציאות טופחת על פנינו וסנונית אחת אימה מביאה עמה את ה…

 7. אומר אמת הגב

  ל-5 חדור הזעם והפילוג
  שנאת חינם חפץ לבך ועל דעתך בלבד.יהודי יקר בחור צעיר עושה דברים טובים ליישוב ולגליל, תראה רוחב לב כפי המגיע לו ועל פועלו, תתרחק מקנאה ולעג חינם.

 8. אורח/ת הגב

  מויאל לך הביתה
  אתה לא עשוה כלום חוץ מכותרות רוח וצילצולים…

 9. אורח/ת הגב

  סיון כל הכבוד תמשיך לעבוד התושבים איתך !!!
  אל תתייחס לכל מה שכותבים כל המתוסכלים והקנאים!!!

 10. בן עמי הגב

  אנרגיה סולרית
  יישר כוח אריק

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן