~‏פ-ח-ד~


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק
בריאות: תוחלת החיים בפריפריה נמוכה מבמרכז
כפרניק aflalo_eli-s ~‏פ-ח-ד~

 

  
בעקבות פרסום דו"ח משרד הבריאות על אי שוויון בבריאות בישראל, הגיש ח"כ אלי אפללו הצעה דחופה לסדר, בה סוכם כי משרד הבריאות ימשיך לעשות מאמצים על מנת לצמצם כמה שאפשר את הפערים בין מרכז הארץ לבין הפריפריה. ח"כ אלי אפללו: "תוצאות הדו"ח מוכיחות כי הפריפריה מופלית לרעה באופן משמעותי".
דו"ח חדש שפרסם האגף לכלכלה וביטוח בריאות של משרד הבריאות מוכיח את מה שח"כ אלי אפללו נלחם עליו כל הזמן – אי שוויון בבריאות. "תושבי הפריפריה מופלים לרעה בהשוואה למרכז הארץ גם בנושאים של חיים ומוות", אמר ח"כ אלי אפללו במליאת הכנסת. "רמת הטיפולים הרפואיים שניתן לקבל בפריפריה נמוך בהשוואה למרכז. למשל, שיעור הרופאים, שיעור האחיות, שיעור המיטות – אבל הגרוע מכל הוא שהפער בתשתיות הבריאות גורם לכך שתוחלת החיים נמוכה יותר בפריפריה. זה מזעזע אותי. מי שגר בפריפריה צריך לחיות פחות שנים? זה אזרחים סוג ב’?", זעק ח"כ אפללו.
סגן שר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, השיב לח"כ אלי אפללו, כי "הדו"ח אמנם חמור מאוד, אבל לפחות דבר אחד אני יודע – שאנחנו מתקנים". לדבריו, דוח אי-שוויון בבריאות והתמודדות עמו שהתפרסם לאחרונה על ידי משרד הבריאות נועד למפות בצורה מרוכזת ומקיפה את הפערים בבריאות ובשירותי בריאות כדי שישמש בסיס לתוכנית פעולה שמוביל המשרד, שתכליתה קידום השוויון וצמצום הפערים בבריאות.
יחד עם זאת, אמר ח"כ ליצמן כי משרד הבריאות כבר פועל בכמה מישורים לצמצום הפערים הללו. כך למשל, הקצו שישים מיליון שקלים לשיפור תשתיות בתי-חולים בפריפריה והוקצו מכשירי MRI לכל בתי החולים בפריפריה. כמו כן, הוסיף ח"כ ליצמן, משרד הבריאות שותף להקמת בית ספר חמישי לרפואה שיוקם בצפת, וגם אחראי לתוספת של 160 מיליון שקלים לקופות חולים עבור אוכלוסייה המתגוררת בפריפריה. והיד עוד נטויה. בימים אלו מנהלים במשרד הבריאות משא ומתן על שכר הרופאים כאשר ח"כ ליצמן מתכוון להציע תוספת שכר מיוחדת לאלו שיעבדו בפריפריה. "אני בטוח שבדוח הבא ירגישו את צמצום הפערים" סיכם סגן שר הבריאות.
ח"כ אלי אפללו הציע שבמקביל יועבר הנושא גם לוועדת העבודה, הרווחה והבריאות לצורך מציאת פתרון הולם. הצעתו התקבלה והוחלט שבקרוב יתקיים דיון בנושא בוועדה.
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. אורחת הגב

    משרד הבריאות “ישיך לעשות מאמתים” פוליטיקה במיטבה-מילים??????????
    ח”כ אלי אפללו הגיש הצעה דחופה לסדר, בה סוכם כי משרד הבריאות ימשיך לעשות מאמצים על מנת לצמצם כמה שאפשר את הפערים בין מרכז הארץ לבין הפריפריה.
    ח”כ אלי אפללו הציע שבמקביל יועבר הנושא גם לוועדת העבודה, הרווחה והבריאות לצורך מציאת פתרון הולם. הצעתו התקבלה והוחלט שבקרוב יתקיים דיון בנושא בוועדה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן