תרשיחא: מתנגדים לשלב ג’


כפר ורדים , כפרניק
עודד שלומות

כ-300 מתושבי תרשיחא בכנס נגד שלב ג’ בכפר ורדים

כפרניק תרשיחא 007_0 תרשיחא: מתנגדים לשלב ג'

כ-300 מתושבי תרשיחא השתתפו השבוע בכנס מחאה והתארגנות נגד תוכנית שלב ג’ בכפר ורדים * המאבק ישא אופי ציבורי, פוליטי ומשפטי

  

פעילות המחאה של "הועד העממי תרשיחא" בהתנגדותם לתוכנית לשלב ג’ של כפר ורדים צוברת תאוצה. לדברי חברי הועד, תוכנית שלב ג’ "חונקת" את תרשיחא ולא תאפשר לתושבים לבנות ולהתפתח בעתיד, והם יאבקו בה בכל דרך לגיטימית אפשרית.
השבוע נערך בתרשיחא מפגש תושבים בנוכחות של כ-300 איש. בנוסף, מתוכננות פעילויות מחאה נוספות בתחום הפוליטי, הציבורי, התקשורתי והמשפטי. הועד, שהוקם לפני כשלושה שבועות, חילק פליירים בכפר ורדים ובתרשיחא. הועד גם פנה לועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, לוועד ראשי המועצות הערביות ובכוונת חבריו לפנות לחברי כנסת, שרים ואישי ציבור אחרים. במקביל למאבק הציבורי, יגיש הועד התנגדויות לתוכנית לוועדה המחוזית לתכנון ובניה.

 

כפרניק PA060007_0 תרשיחא: מתנגדים לשלב ג'

"המאבק שלנו יהיה במסגרת החוק והלגיטימיות", אומר חבר הועד העממי נאהי גדעון (35) עובד סוציאלי במקצועו. "אבל מה תושבי כפר ורדים מצפים מאיתנו? שנשב בחיבוק ידיים? שנהייה ‘אזרחים טובים’ שלא פותחים את הפה גם כלפי תוכנית שאין ספק שפוגעת בנו ואיננה צודקת והגיונית?"

לדבריו, הועד העממי הוקם ביוזמת פעילים חברתיים ופוליטיים מכל שכבות הציבור בתרשיחא, חלקם גם בעלי קרקעות בשטח המיועד לשלב ג’. בשלב הראשון התכנסו לפני כשלושה שבועות כ-100 תושבים ובחרו מתוכם 18 חברי ועד העוסקים בהתנגדות לתוכנית בהיבטים שונים.
באסל טנוס (48) קולנוען (במאי "ערוס אל ג′ליל") ופעיל פוליטי (חד"ש): "שמעתי תלונות על כך שאנחנו נקראים ‘ועד עממי’, כי מזכיר את ‘ועדות ההתנגדות העממיות’. תירגעו. בסך הכל ועד שנבחר מהעם ולא ממונה מ’גבוה’. למרות שנפגשנו עם ראש מועצת כפר ורדים, סיון יחיאלי; ויש לנו פגישה קרובה עם ראש עיריית מעלות-תרשיחא, שלמה בוחבוט – אני לא מאמין שהפתרון יגיע מהם. לצערנו נצטרך להחריף את המאבק, במסגרת החוק, עד שיקשיבו לנו. אישור התוכנית יהיה בכייה לדורות ונזק גדול מאוד לתושבי תרשיחא שכפרנו למעשה ‘ייחנק’. התקשרה אלי אורית רייך מכפר ורדים ואמרה שכדאי ליזום פגישה וניסיון להגיע להבנות והסכמות. לאורית יש ניסיון רב במאבקים ציבוריים".
לדברי השניים, השטח המיועד להקמת שלב ג’ של כפר ורדים הוא עתודות הקרקע היחידות שיאפשרו לתרשיחא התפתחות טבעית בעתיד. לדבריהם, הפתרון לבעיה הוא הקמת "ועדת גבולות" של משרד הפנים שתשנה את הגבולות המוניציפאליים בין מעלות-תרשיחא לבין כפר ורדים, ותעביר לתרשיחא לפחות מחצית מהשטח המיועד לשלב ג’. במהלך מעורב גם ג’ורג’ עבליני, סגנו של בוחבוט ומחזיק תיק תרשיחא בעירייה, שגם השתתף באספה האחרונה.
"עניין של שלב ג’ ידוע כבר זמן רב", אומר גדעון. "לפני כ-14 התחילו הבעיות סביב ייעוד השטח, כאשר בסוף שנות התשעים, בעקבות פעולות מחאה שערכנו, ‘החזירו’ לנו כ-500 דונם שנגזלו מאיתנו קודם. אלא שחלק ממה שהוחזר לנו אז, ובצדק, מיועד כיום לאזור התעשייה המשותף עם כפר ורדים, בסמוך לכביש לעין יעקב. בכל אופן הפעילות שלנו בימים אלו התחדשה על רקע הפקדת התוכנית לאישור בוועדה המחוזית לתכנון ולבניה".
"מי שמנסה להציג את הועד העממי כחבורת ‘קיצונים לאומניים’ הרוצים להרוס את הקיום המשותף, מנסה להסית את הדיון מעיקרו", אומר טנוס. "גם האשמות כאילו זריקת האבנים בתרשיחא קשורה לעניין היא הזויה. המאבק שלנו היה ויישאר חוקי ועל המשטה לטפל בעבריינות מבלי להכתים ציבור שלם, בשל מעשי ילדים. עברו הימים שנתחיל להתנצל ולהתגונן בפני כל מני האשמות שווא. גם לתושבי כפר ורדים יש אינטרס עליון לפתרון הבעיה, אחרת בעוד 20 שנה יקבלו שכנים החיים בתוך ישוב הכלוא מכל צדדיו בלי כל אפשרות להתפתח".
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  תושב כפר ורדים
  תושבי תרשיחא צודקים.למה לנו להתפתח על חשבונם.אנחנו חייבים לשמור על יחסי השכנות הטובה

 2. אורח/ת הגב

  צריך להקשיב להם ולהתחשב
  אני בטוחה שניתן למצוא פתרון המקובל על כל הצדדים.
  אלו הם השכנים שלנו ואסור להתעלם מהם.
  אחרי הכל אנחנו חיים אחד עם השני ונמשיך לחיות כאן וחשוב להקשיב.
  אסור שתושבי כפר הורדים יתנשאו – אסור.

 3. אורח/ת הגב

  מעניין מה תגובת המועצה בעניין
  אני מקווה שהמועצה תתיחס לעניין הזה שכן הוא דורש התייחסות רצינית.
  אסור לטמון את הראש בחול ולקוות “שזה יעבור”.
  לא היינו הרי רוצים שיעשו את זה לנו, נכון?

 4. אורח/ת הגב

  תושב תרשיחא
  המסר שלנו הוא שכנות טובה ואחווה.אם ראש המועצה שלכם סיוון יחיאלי מנסה לצייר אותנו כלאומנים זה בכדי להסית את הדיון מהנושא העיקרי.אנחנו מאמינים בדו קיום ובהמשך השכנות הטובה.איננו נגד התפתחות כפר ורדים אבל אם יש אפיקי התפתחות אחרים לכפר ורדים למה לא להתפתח בהם אלא דווקא לחסום את תרשיחא.מי שהתווה את התוכנית בסוף שנות השבעים לא לקח בחשבון את יחסי השכנות הטובים שהתפתחו כאן.אני מצפה שראש המועצה סיוון יחיאלי יבוא לההידברות עם תושבי תרשיחא ולא לטמון את ראשו באדמה ולהיות מקובע.אני מבין את רצונו בפיתוח כפר ורדים אבל מר יחיאלי אתה חייב להתפשר עם תושבי תרשיחא.אתה זה שיכול לשנות.

 5. אורח/ת הגב

  מתרשיחא
  אני לא בא להאשים את תושבי כפר ורדים במצב אלא את אלו שהתוו את התוכנית במשרדי הממשלה.סיוון יחיאלי אתה קורבן.עצה ממני מר סיוון ,אל תטה אוזן לשלמה בוחבוט.תפעל באופן עצמאי

 6. אורח/ת הגב

  מה הקשר?
  בשביל זה יש בג”ץ

 7. אורח/ת הגב

  לפחות להם
  יש אולם יפה לאירועים וישיבות-אפילו את זה אין לנו

 8. 1 2 3 - ועוד. הגב

  משפט שלמה?
  ותעביר לתרשיחא לפחות מחצית מהשטח המיועד לשלב ג’ – ? כלומר השטחים האלה שייכים לכפר ורדים, ותרשיחא רוצה לקבל לפחות מחצית מהם? לחתוך חצי חצי? מה אומרות הרשויות?
  אני תוהה, חסר לתרשיחא שטחים לבנייה ולהתפתחות? מה הקטע?
  למה בכייה לדורות? הרי תושבי תרשיחא נהנים מכך שגם תושבי כפר ורדים מפרנסים אותם. מה רע שכפר ורדים יתפתח וגם תרשיחא תתפתח? למה זה צריך להיות אחד על חשבון השני?
  כפר ורדים מיועד מזה שנים להיות ישוב בן עשרת אלפים תושבים, כך לפחות נאמר לנו, כשהגענו לגור כאן.
  אם ברשויות כתוב כך, מה הבעיה עכשיו?
  חבל שתושבי תרשיחא מאיימים בהחרפת המאבק, ויותר גרוע, התבטאו במכתב שהם ישכירו בתים לגורמים עוינים. חבל. ירדו נמוך מאד.
  תרשיחא לא תיחנק, אלא רק תתפתח מכך שכפר ורדים יתפתח.
  זה נהנה – וזה לא חסר. למה להיות צרי עין?
  ובסוף – החוק יקבע.

 9. אורח/ת הגב

  המאבק שלהם הוא סתמי וחבל שאתם מצודדים בו
  הייתה בעיה דומה לפני כמה שנים ואז ועדת גבולות קבעה את גבולות הכפר ותרשיחא. אם תקראו בצפון 1 תראו שבוחבוט בעדנו בעניין הזה.

 10. אורח/ת הגב

  למספר 8-תושב תרשיחא
  אני נדהם מהבורות של כמה אנשים ובמיוחד כשמדברים על כך שתרשיחא תתפתח מהתפתחותה של כפר ורדים.האם 4 עסקים מתרשיחא שאתם פוקדים הם העיקר?? לא יאומן איך אתם חושבים,לא יאומן איזה שיקולים יש לכם.מה הבעיה שלכם.לא ברור לכם שאנו אומרים לכם שאתם יכולים להתפתח ויש מלא עתודת קרקע בכדי להקים את שלב ג אך בתוואי אחר.מה אתם לא מבינים.איננו נגד שלב ג אלא אנחנו מבקשים שהתוואי ישתנה כדי שלתרשיחא יהיה היכן להתפתח בעתיד.מצער אותי לשמוע אנשים אומרים שיש לנו אולם כדורסל.מה דעתכם לגזול גם את זה מאיתנו.אתם מתרכזים בדברים שוליים ושוכחים את העיקר.תבנו את שלב ג ותתפתחו אך תנו לנו לחיות.מי שהתווה את התוכנית בסוף שנות ה 70 לא ידע שיש כאן יחסים טובים בין התושבים אבל שלמה בוחבוט וסיוון יחיאלי בהשראת ייהוד הגליל רוצים לחנוק אותנו.תבינו היטב ואחרי תכתבו

 11. אורח/תתושב מודאג הגב

  אדמות שלב ג
  עוד יגיע היום זה לא רחוק שהרוב בכפר יהיה ערבי ויבנה מיסגד ומיזה הכפר לא מודאג מודאג הישוב מבית כנסת ו חובשי כיפה לא היתה כל היתנגדות מהתושבים או היתיחסות על הדרישה של תושבי תרשיחה הערבים לגזול אדמות כפר ורדים חיזקו ואימצו ערביי תרשיחה  

 12. אברום רותם הגב

  “ובעת ההיא המשכיל יידום” ולא ליפול במלכודת….
  אני סבור שהסוגיה שמעלים קבוצת תושבים מתרשיחה היא מלכודת שאסור ליפול בתוכה. לנו, תושבי הישוב, אין חלק בתביעות לגיטימיות או לא לגטימיות של תושבי תרשיחה (לדעתי הם נדחו כבר מזמן ע”י המדינה) על אדמות שיועדו לישוב כפר ורדים.
  אני לא מבין מדוע עלינו לקחת חלק במאבק, אפילו בצורה של התייחסות והבעת דעות ודיאלוג עמם, בעניין שלא רק שלא שייך אלינו, אלא משמש שלא מדעת כלי ניגוח נגד המדינה (וקודם כל נגדנו) בידי תושבי תרשיחה.
  לא נעים לומר, אך מכתבם האחרון אלינו, הוא מחוצף, נוטף דמגוגיה וצדקנות מעושה ואף איומים מרומזים, כשהם רוכבים על הגל האנטי ישראלי הבינלאומי. לגיטימי? אולי, אך ודאי לא מקובל! ומהוו פתח למעשי איבה שסופם מי ישורם?
  לנו, תושבי כפר ורדים, אין יד ורגל בעוול אמיתי או מדומה שנעשה לתושבי תרשיחה (שחלק לא מבוטל מהם, אגב, אזרחי המקום רק מ- 1948…), ובכל מקרה לעולם לא נזכה להתחשבות ותגובה זהה מהצד שכנגד. מוכר, לא?
  סליחה שכנים יקרים (תושבי תרשיחה), עם כל האמפטיה, מאבקכם במגרש הלא נכון. תרדו מאיתנו ותפסיקו להטיף לנו. לא תשיגו מאומה ככה. אנו גרים בישוב שהמדינה ייעדה והחליטה על פי חוק לפני 30 שנה ויותר.
  – עכשיו אתם נזכרים?
  אתם חושבים שנעשה לכם עוול? תפנו למוסדות המתאימים ולכלים המתאימים שעשויים לתקן עוול זה, לדעתכם, ותרדו מאיתנו. אנו בטח לא יכולים לעשות מאומה אלא אם נעזוב את ביתנו וגננו ונעביר זאת לידכם. אבל בואו נרגע, זה לא יקרה מן הסתם.
  גם אם אישית נעשה לכם, כנראה, עוול היסטורי, בואו נזכור שזה חלק מעוול שנעשה לעשרות ואף יותר מליוני בני אדם בשנים 1940-1948 ברחבי העולם כולו, כולל מרבית ההורים של תושבי כפר ורדים דהיום.
  ————-
  לכן אני חושב שאל לנו, תשובי כפר ורדים לקחת חלק במאבק/ מחאה זו, וודאי לא להגיב ולענות ולהביע דעה ולא ליפול במלכודת הזאת.
  לא רק שכל מעורבות שלנו בסכסוך זה מיותר, זה אפילו טיפשי, שכן זה פוגע ישירות בנו ללא צורך. לא חבל?
  מי שחש שעצם הישוב כאן הוא עוול למישהו אחר, לא יתקן זאת ע”י דיאלוגים של חרשים, וגם לא דברי חנופה “שאנו מבינים אתכם”.
  לא רלוונטי כלל.
  מומלץ מאד פשוט לשתוק, ולפעול ע”פ העקרון “ובעת ההיא המשכיל יידום”, ולתת לשכננו הטובים לפעול כראות עיניהם, גם אם ישיגו או לא ישיגו דבר.
  תכלס אין ספק שהדבר הכמעט יחידי שישיגו הוא הגבהת חומת איבה ושנאה בינינו ואני כבר חוזה “משט” כזה או אחר למען הקיפוח האמיתי והמדומה , שיעבור ברחובות כפר ורדים… וכבר היו דברים מעולם באוקטובר 2000, וכנראה שום דבר לא נלמד מאז.
  ההפסד, מן הסתם היה אז, ויהיה קודם כל של תושבי תרשיחה, גם ובייחוד אנשי מסחר ושירותים שאין להם יד ורגל במאבק הנוכחי. בכל מקרה ידינו (תושבי כפר-ורדים) קצרה מלהושיע.
  ראו הוזהרנו!

 13. אורח/ת עודי הגב

  מפתיע ותמוהה אברום רותם
  עדיין מבלי להכנס לעומקו של דיון
  הגישה הבסיסית שלך אברום לא ראויה לטעמי, שהרי אתה עצמך מזכיר את נושא העוול שנעשה להורינו ואחת הטענות הגדולות שלנו העם היהודי כנגד שאר העולם – איך ראיתם ושתקתם (להבדיל)… ומה אתה ממליץ היום ?
  את גישת הלא ידעתי, לא ראיתי, לא שמעתי, בגרסה מעודנת עם כיסוי חכמולוגי. ניתן לאחרים לעשות את העבודה המלוכלכת.
  מכל היבט, טוב ושווה לעזור לשכן במצוקה שהרי מצוקתו בשלב מסויים תיגע גם בי.

 14. אורח/ת הגב

  מנשר תרשיחא
  חוץ מהתנגדות לשלב ג’ של כפר ורדים. לפחות היה מוצע פיתרון אחר לפיתוח כפר ורדים. לא ראיתי כל התחשבות של תושבי תרשיחא כשתקעו לנו איזור תעשיה צמוד לישוב , לא ראיתי כל הצעה אחרת חוץ מלנחס את השטחים לתרשיחא , ולכן אני תומך בהמשך שלב ג’ לכפר ורדים, שכן מה שלא יהיה התנגדות תהיה

 15. ישראל ביתנו הגב

  לצערנו נצטרך להחריף את המאבק
  הכתובת שלכם הינה הממשלה או ראש עירית מעלות תרשיחא,שאמור להקצות לכם שכונות בתחומי שיפוטו.
  (גם כך חצי מבנה ביתך הם מתרשיחא)
  שנוח לכם אתם מנפנפים בשכנות טובה,יחסים תקינים וקיום הדדי.
  שלא נוח אתם מאיימים בהחרפת מאבק יידוי אבנים.
  לא שכחנו את ההפגנות למען חאמס וחיזבללה בצמתים.
  לא שכחנו את ההפגנות למען אוייבי המדינה.
  ול”חכם” ששאל מדוע בכפר ורדים לכל תושב יש חצי דונם התשובה פשוטה :שילמנו על כך ממיטב כספינו,שום דבא לא בא בחינם ובבנייה פירטית.

 16. אורח/ת הגב

  למספר 15
  בן אדם כמוך לא רצוי באזור

 17. ניר קורן - לא מפחד לחתום הגב

  “ועד עממי” – מעניין מי מממן אותם (רמז – לא ליברמן) וגם הנגב זה
  “ועד עממי” – בהנהגת חד”ש – בסרט הזה כבר היינו!!
  ובמנשר גם מוזכרים איומים בסגנון – נמכור את האדמות לגורמים לא רצויים , ויהיו אוכלוסיות חלשות – טוב שבן לאדן – לא התערב. חברים – כפר ורדים ושאר הישובים – הוקמו בשביל יהוד הגליל! עם שכנינו לא ימשיכו לבנות בתים במרחקים של עשרות מטרים אחד מהשני – יהיה להם מספיק מקום – וחוץ מזה יש להם ראש עיר ברוך השם – מקושר ויכול לתת אדמות מהעתודות שלנו – תפסיקו ללטוש עיניים לאדמות של אחרים , לאיים ולהשתמש בשיטה הידועה של המגזר – “אנחנו בעד דמוקרטיה – אבל אוי ואבוי אם לא תקבלו את דעתנו”.פה זה לא הנגב ואם לא מוצא חן בעיניכם חבל אבל אני בטוח שמעבר לגבול יש המון שטחים לבנייה…

 18. אורח/ת הגב

  מחזקת את ידיך אברום
  כתבת ברור ולעניין. תשאלו את תושבי תרשיחא היכן גרו לפני 1948. מעטים היו בתרשיחא.
  באינטרנט פורסמה כתבה על האוכלוסיה בארץ בשנת 1695 עם אסמכתות. הישוב הערבי היה מזערי,שבטים נודדים ואין שום ישוב קדום ערבי. רוב השמות המקוריים מהתנ”ך.
  לגבי השמאלנים אתם תמשיכו לקנות ולפרנס את מי שמוכן מחר לקחת את בתינו. תהנו מהמוזיקה והמואזין מחר הוא כבר יגור בכפר…..

 19. אורח/ת הגב

  סליחה??? מה זה משנה איפה הם גרו לפני 48???
  אנחנו לא חיים בשנת 48, אנחנו חיים היום ב 2010!!!
  התנאים השתנו מאז, לידיעתכם, גם אתם לא גרתם בכפר הורדים לפני שנת 48.
  מה זאת ההתנשאות הזאת.
  לא הייתי סומכת על בג”צ ולא הייתי סומכת על אף “מערכת” במדינת ישראל שתציל את המצב.
  מדובר כאן בשכנים ויש לתת להם את כל הכבוד ולמצוא פתרון שיהיה מקובל על כל הצדדים.
  אם נתעלם, תושבי תרשיחא יתחילו להרגיש מתוסכלים ואף אחד לא רוצה שכן מתוסכל.

  צריך להדבר ולא לטמון את הראש בחול.

 20. אורח/ת הגב

  תקראו היטב מה כתב רותם ב-12
  יש בינכם עורכי דין ואנשים המבינים בחוקי המדינה אז אנא מכם פנו לממשלה ולא לתושבי הכפר ששילמו לחברה לפיתוח כפר ורדים ועשו הכל באופן חוקי. כפר ורדים ישוב רשום ולא התנחלות בשטחים.
  תנסו להתנכל,יש דין ויש דיין.

 21. אורח/ת עודי הגב

  היופי הגלילי
  מי שהגיע לחיות פה בגליל ולא מבין שחלק מהיופי המיוחד במקום הזה, נמצא בשכנות הטובה שבין התושבים בני כל הדתות, מוטב שיקום ויעזוב כמה שיותר מהר.
  אין פה שאלה של שמאל או ימין, אלא הבנה ונכונות לחיות בשלום ובשכנות טובה עם כל השכנים – זה הגליל היפה והטוב וחשוב שנשמור עליו מפני הקיצוניים והמטורפים משני הצדדים !!!

 22. גליה הגב

  ל-19 שכנים שכנים עד שמתעצבנים? זו לא תרבות מגורים
  “אף אחד לא רוצה שכן מתוסכל” ?
  כן, גם אני לא רציתי שכנה מתוסכלת או עצבנית, אבל מה לעשות, כשפעם אחת החניתי את הרכב שלי במקביל לגדר הבית שלה, כמו שעושים שכנים רבים – בשטח שהוא ציבורי לכל עניין ודבר, היא או הדיירת המסוכסכת שלה דאגו שישרטו לי את הרכב משני הצדדים.
  כן, כך נוהגים שכנים עצבנים כאן. עד שלא ראיתי, לא האמנתי שזה יכול לקרות כאן.
  אבל האם אנחנו נותנים לגיטימציה לאלימות, בזה שמתקפלים ופוחדים משכנים עצבניים, או משמשים דוגמה איך לקבל את חוקי המדינה ואת החלטות הגופים המייצגים אותה?

 23. ישראל ביתנו הגב

  תגובה ל-16 ןלוועד הבית
  כמובן שאני לא רצוי מבחינתך,אם אפשר אזי כולנו לא רצויים מבחינתך (כולנו=כל היישובים היהודיים)
  במיטב כספי בניתי בית פה,אני חי בדו קיום עם שכניי מתרשיחא ומעיליא,אין אני עושה איפה ואיפה.
  במו שאמרתי את טענותיך תפנה לממשלה ולמינהל ואל תאיימו עלי בהחרפת המאבק.
  כמו שאמרתי,לא שכחתי את ההפגנות נגדנו בזמנים קשים ובטח שלא שכחתי מהיכן הגיע באשרה ואיפה הוא היום !

 24. אורח/ת הגב

  מתרשיחא
  קריאה לתושבי כפר ורדים להשפיע ראש המועצה לשנות את תוואי שלב ג ולבנותו בשלמותו אך בשטחים אחרים כי יש לכם.בעוד לנו אין עוד עתודת קרקע.אל תתנו לסיוון יחיאלי לצייר לכם צורה חיובית ושאנו לאומים .הוא מנסה לברוח מאחריות.יש כאן עיוות היסטורי.קניג ודומיו רצו לכתר את תרשיחא.אתם היחידים שיכולים להשפיע.אתם חייבים להביע את דעתכם בנדון.
  סיסמתנו היא-איננו נגד שלב ג אלא שישתנה התוואי בכדי לשמור עתודת קרקע לתרשיחא

 25. אורח/ת הגב

  טענות שוא 2
  לזיכרון הקצר,בסרט הזה היינו לפני 35 שנים.כשי הממשלה החליטה לבנות את מצפה הילה ההתנגדות האלימה וזריקת האבנים מתושבי מעיליא. קיבלתם 500 דונם מכפר הורדים ועוד 350 דונם ממעלה יוסף+עתודות קרקע של מעלות כולל תרשיחה כרשות משותפת.
  נראה לי שהועד מונע מטעמים אידיאולוגיים לאומנים,בכיסויי שכנות טובה.המאבק שאתם מנהלים נגדנו יחזור אילכם כבומרנג.תחשבו על בעלי העסקים ובעלי מקצוע נדרשים שמתפרנסים מאיתנו תחשבו פעמיים על התוצאות.משפחת הווארי יכולה להזכיר לכם.

 26. אורח/ת הגב

  בשם הפלורליזם
  בשם בפלורליזם בואו נחבר את תרשיחא לכפר ורדים, או הרי ויתרנו על המקווה אז לפחות ניהיה הומנים ונוותר גם על הקרקעות של היהודים למען התרחבותם של הערבים.

  זה מה שקורה כשהיהודים לא מוכנים לחיות ולכבד את השני
  מגיעים הערבים ומעוררים אותנו שחייבים להיתאחד
  או לשלחוח את הערבים לגור בלסוריה וללבנון בדיוק כמו ששולחים את הדתיים מכפר ורדים לישובים הדתיים של השכנים.
  הגיע הזמן שניתבונן במראה וניראה לאן צריכים לכוון את המלחמה. לא יהיה מיקווה אך תהיה מלחמת דמים עם השכנים

 27. יהודי חילוני פלורליסטי תושב כפר ורדים הגב

  רק ע”י מלחמה בהתחרדות הכפר נשיג שלום עם שכנינו הערביים
  ככל שנוקיע את מעשי החרדים שמנסים להביא חכאן סממנים יהודיים כמו מקווה, ערוב, בית כנסת, דגל משיח וגאווה יהודית- כך נזכה יותר לאהדה מצד שכנינו הערביים.
  ככל שנהיה יותר דומים לשכינינו, נחגוג את חגיהם ונשמח בשמחתם (ע”י האזנה כפייתית לתזמורת הקולנית מתרשיחא)- כך נרגיש יותר אחוות אחים…
  על כך אמרו חז”לינו: “כל המרחם על אכזרים סופו להתאכזר על רחמנים” וד”ל…

 28. אורח/ת הגב

  ל27, אם ככה אתה חושב
  אז אולי מוטב שתעבור לתרשיחא.
  אם אתה חושב שע”י הוקעת כל סממן יהודי בכפר הורדים נתקרב יותר לתרשיחא אתה טועה.
  ממש לא מעניין את תושבי תרשיחא אם יש כאן מקווה / אין כאן מקווה, יש עירוב / אין עירוב, כפי שלא מעניין אותנו האם במסגד או בכנסיה בתרשיחא שמו תמונה כזאת או אחרת של ישו או פסוק מהקוראן כזה או אחר.

 29. אורח/ת הגב

  אני כחילונית דווקא בעד גאווה יהודית
  איך שלא יהיה נולדתי יהודיה ואני בוחרת לא להתנצר ולא להתאסלם.
  יש לנו דת מקסימה וחכמה.
  זה שיש זרמים קיצוניים וזה שעשו מהדת פוליטיקה ומסחרה לא גורע מהיופי שלה.
  אנחנו יהודים וזאת מדינה יהודית ואם לא נדע מאיפה באנו לא נדע לאן אנחנו הולכים.
  אדם בלי שורשים ילך לאיבוד עם כל רוח קלה.

 30. אורח/ת הגב

  נאהי וחבריו טועים
  למה להתעקש..ממילא כפר ורדים בסיפוח איטי אך בטוח עובר לידיהם של אנשי תרשיחא,אין טעם להזכיר את כל הצמתים שבהם תרשיחא השתלטה על חיינו. אציין שבמוצ”ש במגרש המשחקים שנבנב בשכונה ו’, ניסו בני וחבריו לשחק, אבל הורחקו לא בעדינות ע”י אנשי תרשיחא שהשתלטו גם על המגרש בשכונה ו’.אין טעם לדבר על אוזלת ידה של המועצה בעניין פשוט כי אין לה יד…מכוונת.

 31. תושב כפר ורדים הגב

  הגיע הזמן לשנות סגנון
  אני פונה בזאת לתושבי תרשיחא:
  אילו פנה הועד העממי העומד בראש מאבקכם במכתב קורקטי ללא איומים מרומזים, יתכן והיתם משיגים תוצאה אחרת ואולי אף אמפטיה מצד תושבי כפר ורדים (שאינם צד בעניין). אך כפי שאתם פעלתם – זוהי התחלה ברגל שמאל.
  ברצוני להציע לכם הצעה ידידותית – תחליפו מהר את הועד שמייצג אותכם, באנשים חכמים יותר שישכילו להשיג לכם תוצאות מועילות יותר.
  כי אם תמשיכו באותו סגנון מוכר – גם התוצאות הידועות מראש לא יאחרו להגיע.

 32. אורח/ת הגב

  שכונה ה’ : סובלים מקרבת תרשיחא כבר עכשיו.
  אם חלק מאדמות שלב ג’ ינתנו לתרשיחא אז שכונה ה’ תהיה מובלעת בשטח תרשיחא.
  כבר עכשיו ענחנו סובלים מעוצמת המוזיקה והזיקוקים בחתונות שלהם יותר מכל מקום אחר בכפר. בעונת החתונות אנחנו לא יכולים להזמין אורחים ולשבת בחוץ, אף פעם אי אפשר לדעת מתי תיפתח הרעה (מצפון, כמובן).
  קירבה פיזית, במקרה הזה, ממש לא ערובה לשכנות טובה אלא לצבירת כעסים.
  כל שלב ג’ – לכפר ורדים.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן