שנת שירות באורט מעלות


אורט מעלות: מעודדים יציאה לשנת שירות
נפתלי רזניקוביץ

החינוך להתנדבות ונתינה חייב לעלות על סדר היום החינוכי והציבורי

כפרניק 5563636774 שנת שירות באורט מעלות

 

 
  
במסגרת הפעילות השנתית לעידוד התנדבות לשנת שירות בקרב תלמידי י"ב התקיים השבוע בבית הספר יום מיוחד בנושא, שכלל פעילויות, הרצאה ויריד ארגוני התנדבות מיוחד במטרה לחשוף את הנושא החשוב בקרב התלמידים.
 "החינוך להתנדבות ונתינה חייב לעלות על סדר היום החינוכי והציבורי", אומרת מנהלת אורט מעלות, סופי בן ארצי.
כמה בוגרי תיכונים ביישובי הפריפריה יוצאים לשנת שירות למען הקהילה לפני גיוסם לשירות הצבאי? כחלק מההתחדשות והעשייה החינוכית בבית ספר אורט מעלות, החליט הסגל החינוכי לפעול למען הגברת המודעות לנושא חשוב זה בקרב התלמידים.
"הסטטיסטיקה מראה כי בקרב תלמידינו לא יותר מארבעה בוגרים בכל שנתון יוצאים לשנת שרות, תופעה אשר שכיחה מאוד בקרב ילדי הפריפריה", אמר מרכז התוכנית המורה מורדי כהן. "אם נבדוק לשם השוואה את היקף המתנדבים לשנת שרות בקרב החינוך ההתיישבותי ובני הקיבוצים נמצא כי הוא רחב ומרשים ביותר. השנה החלטנו לשלב את האפשרות להתנדב לשנת שירות כחלק אינטגראלי מתכנית ההכנה של תלמידי השמינית לקראת המעבר לשלב הבא בחייהם – הכנה לצה"ל ושנת שירות".
כפרניק 5563636774_0 שנת שירות באורט מעלות
במסגרת הפעילות השנתית התקיים השבוע יום מיוחד בנושא לכל תלמידי י"ב בבית הספר. במסגרת זו נערכו פעילויות בנושא התנדבות ושנת שירות שהעבירו חברי גרעין סנסנה הפועלים במעלות, הרצאה בנושא "החברה הישראלית ויציאה מהמסגרת" שהעביר שגיב יניב על הצורך בפעילות אקטיבית ובתרומתם של בני הנוער לקהילה ויריד מיוחד של מסגרות שנת שירות שחשפו בפני התלמידים הרבים את האפשרויות העומדות לרשותם בשנה זו.
בין הארגונים שהציגו: החברה להגנת הטבע, תנועת הצופים, ארגון מעשה (הפועל למען עידוד ילדי הפריפריה להתנדבות לשנת שירות), ברנקו וייס וארגונים נוספים.
"התגובות בקרב התלמידים היו מצוינות, ניכר כי היום המיוחד שהינו חלק מתוכנית שנתית חשף ועורר את התלמידים לרעיונות חדשים. אפשר לספר שבעקבות הפעילות מספר תלמידים כבר נרשמו למסגרת שנת שירות בשנה הבאה", מספרת מנהלת בית הספר סופי בן ארצי. "כחלק מהפעילות בבית הספר אנו רואים חשיבות רבה לנושא הפעילות הקהילתית וההתנדבות, תלמידינו משתתפים בעשרות פרויקטים ברחבי האזור וההתנדבות לשנת שירות עתידה להוות המשך ישיר לעשייה זו. החינוך להתנדבות ונתינה חייב לעלות על סדר היום החינוכי והציבורי, ואנו מקווים כי הפעילות הענפה בבית הספר תהווה דוגמא לכל הגליל והפריפריה".
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. מיכל הגב

  בוגרי י”ב
  יש באורט מעלות חבורת תלמידים נהדרת

 2. אורח/ת הגב

  שנת שירות
  בכפר ורדים למעלה מ-30 בוגרי יב יצאו השנה לשנת שרות.

 3. חיילת לשעבר הגב

  שלוש שנים שירות צבאי זה לא מספיק תרומה למדינה?
  כאשר המדינה תגייס את כל המשתמטים ותחייב בשירות לאומי של שלוש שנים את כל אלו שאינם יכולים להתגייס, אז תדברו איתנו על שנת שירות!

 4. אורח/ת הגב

  כל הכבוד
  המשיכו בעשיה הברוכה כל הכבוד
  על ההשקעה המחשבה והישום

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן