קצת קולטורה טובה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
ד”ר זאב קלינסקי

אליעד זוזל עשה טובה (GOOD + TUBA) בקונסרבטוריון כפר ורדים: נשף, נחר ועף על האוקטבות

כפרניק zoz2 קצת קולטורה טובה

אליעד זוזל עשה טובה (GOOD  + TUBA) בקונסרבטוריון כפר ורדים: נשף, נחר ועף על האוקטבות

 

את הכותרת ניתן לקרוא באופנים שונים, לפי הפיסוק. קולטורה היא תמיד טובה, אבל אם נשים מקף: קצת קולטורה – טובה (TUBA), נתכוון לאירוע תרבותי מעט יוצא דופן שהתקיים בקונסרבטוריון כפר ורדים ביום ראשון האחרון (8.4) קונצרט סולו של טובה!

הטובה מוכרת לנו ככלי הגדול שיושב מאחור בתזמורת, בולט באפרכסת הגדולה הפתוחה לשמיים. זה הכלי שנותן את העומק והבסיס (בס) ואת הרקע לנגינת התזמורת, בקצב האומפה-אומפה-אומפפה.

אז השבוע נחשפנו לפן אחר של הטובה, ככלי שניתן להפיק ממנו צלילים מלאי רגש ושמחה, לנגן בו גם יצירות של מוזיקה סימפונית וקלה, להגיע איתו לצלילים הגבוהים, להפיק ממנו כל מיני צלילי נשיפה ונחירה ולעוף איתו על האוקטבות.

הנגן הצעיר והמוכשר, אליעד זוזל, שמלווה את תזמורת הנוער שלנו בהזדמנויות שונות, ותורם ממרצו ומכישרונו לטיפוח הנגנים הצעירים שלנו, הפליא בלהטוטיו על הטובה, מלווה ביונתן חפץ על הפסנתר.

 

אליעד, בן 25, בוגר הקונסרבטוריון של כרמיאל, עשה מסלול דומה לזה של רבים וטובים מנגני תזמורת הנוער של כפר ורדים. נגן בתזמורת הנוער, תזמורת בני הקיבוצים ותזמורת צה"ל. אליעד חי כעת ולומד באמסטרדם במסלול תעודת אמן בנגינה בטובה.

זה היה ערב של הנאה וחוויה מיוחדת לילדי הקונסרבטוריון, להוריהם ולאורחים הרבים שהגיעו. הרווחנו.

תודה לאליעד זוזל (עוד נשמע עליו…) ולנגני תזמורת הנוער ולצוות הקונסרבטוריון בניהולו של ראובן מלאך, שטרחו והפיקו את הערב המהנה ויוצא הדופן הזה.

שמעתי כי בקרוב יבקר נגן החצוצרה הראשי בתזמורת הפילהרמונית הישראלי, רם אורן בקונסרבטוריון שלנו בכפר. פרטים בהמשך.

 

צילומים: נתן שפר

 


תגובה אחת

  1. מיכאל הגב

    היי אליעד
    מחפש נגן טובה באיזור פרדס חנה
    מתאים?
    0544905155

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן