על שמירה ועל אגרה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
יורש

כפר ורדים: ישוב של "אמידים" אשר גם כשמטילים עליהם מיסים מוגזמים הם נשארים "עמידים".

כפרניק משוריין על שמירה ועל אגרה

כיוון שבכפר כבר היו כל מיני ניסיונות שכנראה לא צלחו, החל במשמר אזרחי, שמירה דרך מצלמות, תורנויות כאלו ואחרות.

המסקנה שכנראה לתושבים לא מספיק אכפת, והרוב מחכה שלפתרונות ידאג הזולת, אז לנו אישית אין מענה, ולכן אנחנו לא נגד ולא בעד, רק שלא נשלם מס נוסף, מיוחד!

 

סקר השמירה בעיצומו! הצביעו והשפיעו!

 

 

 

בימים אלה מופץ סקר לתושבי הישוב בנושא העסקה בשכר של חברת שמירה כשהמשמעות היא תוספת למיסים שאנו משלמים, אשר כבר כפי שהם היום, הם כבדים, ולרבים נראים מאוד מוגזמים.

שוחחנו, רעייתי ואני ואנו ממש לא יודעים מהי עמדתנו, מה עושים ואיך לעניין כזה, אנו מתייחסים!

ברור לנו שקיימת פה בעיה המחייבת התייחסות ותשובה. בעבר כבר התגייסנו ולקחנו חלק בכמהמהמבצעים והניסיונות לספק תשובה להעדר תחושת בטחון, כמעט כולם הסתיימו בקול ענות חלושה.

יש חושבים, מחשבים ואומרים, שכך וכך בתי-אב, כפול כך וכך שקלים, נותנים כאלה וכאלה סכומים,וזה מספיק לכסות כך וכך שומרים, רכבים, טנקים טילים ומטוסים. שלא כמו אותם אחרים שיודעים,לנו אין כל יומרה להבין במחירים של הפעלת מערכות שריון אנושיות ואחרות. אנו יודעים שכל הדברים אינם פשוטים, ורק מרגישים שאינם מטופלים כפי שהיו צריכים, לכן גם לא עונים למשאל, כיוון שלא יודעים האם אנחנו נגד או בעד, יודעים רק שלא רוצים לשלם עוד תוספת של מס מיוחד!

 

 

כפרניק %20%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9F_0 על שמירה ועל אגרה

"בית משוריין" – איור יורש

 

 

למצוקה ולבעיה יכולים רק להוסיף, להזכיר ( או לספר למי שלא מכיר), "כביכול בהומור" פרשיה דרמטית מסרט יפני ישן, מצוין ומפורסם, מלא מסרים וחוכמה, שבו מטופלת בעיה כ"ביכול דומה".  בסרט "שבעת הסמוראים" של הבמאי אקירה קורסאווה, תחילת ספור המעשה, היא בכפר יפני, צנוע עלוב ונידח, בו חיים איכרים קשיי-יום, עניים, עלובים, שבעמל רב מוציאים מהאדמה את מחייתם.

בכל שנה כשמסתיימים הקציר ואיסוף היבולים, הם מותקפים על-ידי כנופיות של שודדים נבזיים אשרחיים סביבם בהרים, ממתינים לזמן המתאים, באים תוקפים ושודדים את רכושם הדל ואת היבולים.

בצר להם, הם פונים אל זקן-הכפר, ישיש מופלג, בבקשה לעצה, כיצד לנהוג כדי להמשיך ולשרוד.הישיש מקשיב ומציע בפשטות, שיתארגנו ויגנו על עצמם ועל רכושם. הם עונים שהם רק עובדי-אדמה וכלל לא אנשי-מלחמה. לכך מגיב הישיש וממליץ לשכור את שרותיהם והגנתם של לוחמים מקצוענים, שכירי-חרב -"סמוראים", שיגנן עליהם ועל רכושם. האיכרים שומעים ועונים, שהם בקושי מספקים את הצרכים של עצמם ושל בני ביתם, ולכן גם מסבירים, שוודאי שאין להם איך ובמה לשלם שכר לאותם סמוראים לוחמים. ואז הישיש עונה בפשטות של חכם : "אם כך, צאו וחפשו סמוראים רעבים "…!

כיוון שבכפר כבר היו כל מיני ניסיונות שכנראה לא צלחו, החל במשמר אזרחי, שמירה דרך מצלמות,תורנויות כאלו ואחרות. המסקנה שכנראה לתושבים לא מספיק אכפת, והרוב מחכה שלפתרונות ידאג הזולת, אז לנו אישית אין מענה, ולכן אנחנו לא נגד ולא בעד, רק שלא נשלם מס נוסף, מיוחד!

לכן כפי שמישהו כבר הגיב, שהתושבים יחליטו, או שימצאו פתרונות פרטיים של הגנה משל עצמם או, שיפשילו שרוולים, יתגייסו לטובת הכלל או שישלמו תוספת של מס ויעודדו את ההילה ששזרה לנו התקשורת כישוב של " אמידים" אשר גם כשמטילים עליהם מיסים מוגזמים, הם נשארים "עמידים".

 

שלכם

יורש

 

 

 

 

***

 

לדיווח מישיבת המועצה בנושא השמירה

 

 

למרות דעתו המלומדה של יורש, הסקר נמשך… (בצד ימין של האתר):

האם תהיו מוכנים לשלם עוד סכום חודשי של כ-70 ₪ למשפחה (תוספת אגרת שמירה או חברה פרטית) על מנת להעסיק חברת שמירה מקצועית ובעלת מוניטין שתפעל  24 שעות ביממה בסיורים ואמצעים נוספים ותשפר את מצב הביטחון בכפר ורדים?

*  כן. התשלום שווה את המטרה.

* לא. אנחנו משלמים מספיק.

 

הצביעו והשפיעו!

 

מערכת כפרניק.

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  זה לא העניין
  אנשים יודעים שלמרות שהם ישלמו הגנבים ימשיכו לחגוג.
  הגנבים מקצועיים ומתוחכמים

 2. סיווי הגב

  יצחק יורש צודק
  למה להתלונן
  יורש
  אם היית מתננדב לפקח על המצלמות העסק לא היה נסגר.

  הבנתי כי לא היו אנשים שהסכימו לשבת סביב המצלמות.

  אני סומך בעינים עצומות על סיוון ועל תושייה ועל הכלבה החדשה שבאימונים עד שתתפוס את הגנב הראשון.

 3. בשם העם הגב

  העניין הוא לא ההתנדבות ואף לא הכסף
  העניין הוא שלאחר שנים של תשלומים שלהערכתי הכניסו למועצה למעלה מ- 3000000 שח’ דבר לא נעשה ,יש חוסר אמון מוחלט ביכולתה של המועצה לשנות ,אנשים התנדבו ואף עברו הכשרות לשבת מול המצלמות אבל אין אפילו מי שיפעיל אותם פשוט יום אחד הפסיקו לקרא להם (ואני ביניהם) התנדבתי כל פעם שפנו אלי ואף צילצלתי ושאלתי ולא היה עם מי לדבר ,יש חוסר מעש ואדישות של ההנהגה ,
  וזו הסיבה שאנשים לא מוכנים לשלם יותר ,גם את הכסף שמשולם היום מבזבזים ללא תכלית ,אנשים שעוברים את השומר שלפעמים מוצב בכניסה לכפר לא מבינים מה הוא עושה שם ,אדיש לחלוטין לסובב אותו ואפילו לא רושם את הרכבים או עוצר לבדוק ,אז מה התועלת ולמה הוא נשכר זה נקרא ביזבוז חסר ערך.

 4. תושב הגב

  לפקוח עינים!
  הבעיה שהולכים אחר עינים עצומות
  של סיון תושיה והכלבה.
  ולגנבים ,עינים פקוחות,

 5. אורח הגב

  למאיר

  למאיר שלום.
  מחיר שלוש מנות הפלאפל לפני או אחרי עליית המע”מ ???
  באמת – למה לבחור חברת שמירה רק ב 70 ש”ח? יש כאלו ב 90 ש”ח וכאלו ביותר ! נראה לי שיש גבול לכמויות הכספים שאנו צריכים לשלם בעבור החיים כאן ביישוב. ישנה כבר חברת שמירה שעושה “קופה” יפה על התושבים (ואין לי שום טענה בעניין מאחר וזו בחירה אישית של כל אחד). הארנונה (שבוודאי תעלה בקרוב), מחירי המים שכנראה ל א ירדו בקרוב אלא להיפך וכל ההתייקרויות האחרות שעדיין בדרך ( לידיעת מעמד הביניים) ובל נשכח שאנו משלמים כבר אגרת שמירה – אז יש גבול.

 6. רחמים הגב

  אני מציע: לחסוך את פער התיווך, כסף ישר לפורצים
  לא צריך את המועצה. אני מציע לשים בכניסה לבתים במקום בולט קופה, ולשים בה סכום כסף, מעין גמ”ח לפורץ הנזקק.יבוא הנזקק ביום (במקום בלילה), יקח קצת, ואולי ישאיר לבא אחריו. ניתן להצמיד שם דף נייר, בו ירשמו הפורצים שלא באו בזמן את פרטיהם (רשימת המתנה).
  המשטרה תוזמן רק אם הפורצים יתקוטטו ביניהם על השלל ויעשו רעש, כי יש לשמור על הסדר הציבורי, וגם כי המועצה לא אוהבת פרסום שלילי.
  אפשר להשתכלל, ואם יואיל הנזקק לרשום את פרטי הבנק שלו וקצת על מצוקתו, נוכל לאמצו ולהעביר אליו ישירות כסף, מבחינת אמץ פורץ.

 7. אורח/ת הגב

  מאיר זה לא העניין
  אנשים גם ככה משלמים אגרת שמירה.
  אני מרגישה שזה לא יעזור. גם נשלם יותר וגם יפרצו כמו קודם.
  אף אחד לא יפשוט רגל בגלל 70 ש”ח לחודש (אולי כן), אבל זה העיקרון ולא הכסף.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן