נשארים בליגה


מערכת כפרניק
הרשעה חמורה ועונש קל לנהריה. אכזבה באגודת הספורט כפר ורדים
כפרניק _הטיול השנתי_1 נשארים בליגה

הרשעה חמורה ועונש קל לנהריה. אכזבה באגודת הספורט כפר ורדים

 

בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל הרשיע את הפועל נהריה ב"התנהגות בלתי הולמת, מעשה בלתי ספורטיבי", אולם בניגוד לציפיות בכפר ורדים כי נהריה תקבל עונש חמור של הורדת נקודות, הסתפקו השופטים בקנס של 18 אלף ש"ח. המשמעות: אם לא תהיינה הפתעות או התפתחויות נוספות , נהריה תעלה לליגה העליונה, וקבוצת הנוער של כפר ורדים תישאר בליגה השניה.
בהחלטת השופטים ביטויים חמורים מאוד נגד הנהלת הקבוצה מנהריה, והם קובעים כי אכן זויף מסמך, וכי אינם מאמינים לגרסתו של גיל סופר בעניין המכתב.
 
בתגובה להחלטה זו, אמר דרור פלטין, יו"ר אגודת הספורט כפר ורדים:

"לצערנו ישנן אגודות שנושא הערכים וההגינות בספורט אינם נר לרגליהם.

באגודת הספורט בכפר ורדים אנו מלמדים כדורסל כדורגל טניס ועוד. אך מעבר לכך אנו רואים את פעילות האגודה כפעילות ספורטיבית חינוכית וערכית. אני גאה מאד בפעילות הספורטיבית של ילדי הכפר, ומאחל הצלחה לכל הקבוצות והילדים המשתתפים בפעילות".
 

אורי בר צורי, מנהל אגודת הספורט של כפר ורדים:
 
"איגוד הכדורסל שלא עשה דבר כדי לגלות את הזיוף, אינו יכול לרחוץ בניקיון כפיו ו’לזכות’ ב-18 אלפי שקלים. אני טוען כבר שנים, וניתן להוכיח זאת על סמך ההחלטות בית הדין המשמעתי, שבין הדין הפך למקור הכנסה כספית נוספת של איגוד הכדורסל. אם כך רוצים לחנך בני נוער, בית הדין סיפק את הסחורה. מה למדו שחקני הנוער של הפועל נהריה? שהכל מותר! השאלה כמה כסף תשלם עבור חטאיך?
האם זה סוף הסיפור? להערכתי האישית לא, מאחר ויש חקירת משטרה על זיוף מסמך וצפויות הפתעות נוספות. נחיה ונראה. אני לא מתכוון להרפות מהעניין כולל פניה לגופים אזרחיים. אין כלל מידתיות בין קביעת האשמה באופן הברור לבין הענישה. מותר כנראה לזייף. הכי הרבה תשלם קנס כספי שלא יוצא מהכיס של מנהלי הפועל נהריה אלא מהקופה הציבורית, זו לא בושה  –  זו בושה וחרפה עבור איגוד הכדורסל שהרוויח 18 אלף ש"ח והפסיד את טוהר המידות".

 

 

כפרניק _הטיול השנתי_2 נשארים בליגה
 
וזו לשון החלטת בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל:
 
כנגד: הפועל נהריה
בגין: התנהגות בלתי הולמת, מעשה בלתי ספורטיבי
בהרכב: עו"ד האוזנר עו"ד לוין
הנאשמת: הפועל נהריה
 
ה ח ל ט ה
 
לאחר ששמענו את נציגי המתלוננת ואת נציגי הנאשמת, הגענו למסקנות כדלקמן:
א. במועד המקורי של המשחק שחקן הפועל נהריה אור מאירוביץ, שכנראה מהווה שחקן מפתח בקבוצה, לא יכול היה להשתתף במשחק עקב גיוסו לצה"ל ביום 09/03/10.
ב. אנו קובעים כי עפ"י חומר הראיות, המכתב שחובר לכאורה ע"י הגברת מיכל שמלה, מבית הספר הרב תחומי נהריה (לא חתום) הינו מסמך מזוייף ועובדה זו נתמכת ע"י מכתבו של מנהל בית הספר.
ג. במועד המקורי של המשחק לא היה אמור להתקיים טיול כנטען ב"מכתב המזויף".
ד. במכתבו של גיל סופר, נערך ב-28/01/10 ואליו צורף המסמך "המזויף" של גב’ מיכל שמלה והמכתב נושא תאריך של 24/01/10 – מבקש גיל סופר להקדים את המשחק לתאריך מוקדם יותר בטענה ששחקני הנוער יהיו בטיול שנתי (ביקשו להקדים ל-04/03/10) שחל טרם גיוסו של מאירוביץ.
ה. גיל סופר העלה בפנינו טענה תמוהה, וזאת בלשון המעטה, כי אינו יודע מי וכיצד הגיע ומי עומד מאחורי המכתב "המזוייף" ולדבריו מצא אותו "מונח" על שולחנו. לדבריו עצם קיומו של המכתב על שולחנו הספיק כדי לפנות לאיגוד לבקשה להקדמת המשחק. לדבריו איש לא פנה אליו בבקשה לפנות לאיגוד והוא לא ערך שום בירור בנושא זה.
 
איננו מקבלים ואף נדגיש – איננו מאמינים לגירסה זו, ההיגיון אומר כי נציג קבוצה הפונה בבקשה לשינוי מועד מקורי של המשחק היה פונה לנציג הקבוצה היריבה, מיידע אותם על נסיבות העניין ואף מקבל את עמדתם לבקשה, כמו כן לא שמענו ממנו כי פנה לברר אצל השחקנים המעורבים בטיול או אצל נושאי תפקיד אחרים הקשורים לקבוצה האמורה לקיים את המשחק לברר את הדברים נשוא המכתב "המזויף" שלא לדבר על לאמת אותם. לא נראית בעינינו הגרסה כי נושא תפקיד של מנהל מחלקת הנוער בהפועל נהריה ינהג באופן אוטומטי כך עם קבלת המכתב "המזויף" (אין לו מושג כיצד הגיע לשולחנו) ישלח בקשה הנתמכת ע"י אותו מכתב להקדמת משחק.
 
נסיבות אלו, בצירוף העובדה האובייקטיבית הבסיסית כי שחקן מפתח של הקבוצה לא יכול היה לשחק בתאריך המקורי מהוות לדידנו בסיס עובדתי מספיק כדי להרשיע את הנאשמת בעבירות המיוחסות לה בכתב האישום. נציין עוד כי בעקבות תלונת עצמה כפר ורדים, מועד המשחק שהוקדם – הוחזר למועד המקורי ולא נגרם לפיכך כל נזק לקבוצת עצמה כפר ורדים וכן נציין כי אותו שחקן, מאירוביץ, לא שיחק במשחק זה. אשר על כן, אנו מרשיעים את הנאשמת בעבירות המיוחסות לה בכתב האישום, לו היה עולה בידינו לדעת מי אחראי להוצאת המכתב המזוייף ולהעלאת הטענה הכוזבת בתירוץ להקדמת המשחק אין ספק שהוא היה עומד אישית לדין ומורחק לפרק זמן ממושך מכל פעילות.
 
 
אנו מתרשמים כי הקבוצה הנאשמת בחרה לכסות על האיש או האנשים שעומדים מאחורי מעשה מכוער זה ומנסיבות אלו לא ניתן לנו אלא לגזור את הדין כלפי הקבוצה הזו. עוד מצאנו כי אין מקום לפגוע בשחקנים עצמם ע"י עונש של הפחתת נקודות, הואיל ואין לראות בהם שותפים למעשה ואת הישגיהם בשדה המשחק לא ניקח מהם. אנו גוזרים על הקבוצה קנס כספי בסך 18,000 ₪. הקנס ישולם תוך חודש מהיום אי תשלום הקנס במועד יהווה הפרת הוראות התקנון. וכן עונש של הפסקת פעילות ספורטיבית למשך עונה שלמה וזאת על תנאי למשך שנתיים מהיום בגין עבירה שעניינה טוהר מידות.
 
 
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. א' הגב

  להתנתק מהליגה הזו – לאלתר !
  זה הזמן והמקום להתנתק ולהתרחק מהאיגוד הזה.
  זה פתח לדברים נפשעים הבאים. מה יזיז לנהריה 18,000 ש”ח קנס ?! כלום !
  כפר ורדים צריכה להתנתק מהליגה והאיגוד הזה, ולפתוח ליגה אחרת עם קבוצות במידת הערכים והחינוך בסטנדרטים כמו שלה ולהשאיר את האיגוד וקבוצות כמו נהריה בישראל השנייה.
  ‘הפוליטיקה’ נכנסה עמוק לתוך הספורט, אפילו ברמות הללו. אסור לנו לחשוף את ילדינו, שבזיעה אנחנו מחנכים לערכים ויושר, להתנהגות פגומה ובזויה כזו מצד ‘עולם המבוגרים’ של נהריה (בעידוד איגוד הכדורסל).

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן