מתי תיסגר הגדר


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

יחיאלי: עומד מאחורי הקמת הגדר ברחוב תמר ופריצתה. נסדיר מעקף בטיחותי. גולדפרב: שמי השתרבב

כפרניק 20171119_180303 מתי תיסגר הגדר

יחיאלי: עומד מאחורי הקמת הגדר ברחוב תמר ופריצתה. נסדיר מעקף בטיחותי. גולדפרב: שמי השתרבב

 

במפגש תושבים בשכונת שבעת המינים שנערך אמש סוכם כי ראש המועצה, סיון יחיאלי, יפעל להסדרת הירידה משכונת גבעת האורנים לכיוון כביש תרשיחא כפר ורדים (סמוך ליד ליד בגליל) ולאחר מכן תיסגר הגדר ברחוב תמר כך שהמעבר לא יהיה בתוך השכונה, אלא בצירים ראשיים. לדברי יחיאלי, הוא אישר את פריצת הגדר ועומד על כך שלא תיסגר עד שלא תוסדר דרך בטוחה מגבעת האורנים לכפר ורדים. לדבריו, הגדר לא נועדה ולא יכולה לעצור גנבים ופורצים.

בימים האחרונים נפרץ בגדר פתח נוסף.

 

 

כפרניק 20171119_180303_0 מתי תיסגר הגדר

 

 

התושבים גם התלוננו על אי ביצוע החיץ הירוק בין הכפר לגבעת האורנים, ביקשו להרוס את הדרך הפיראטית לרחוב תמר והביעו דאגה מעומסי התנועה הצפויים להיות בכפר בהמשך האכלוס. יחיאלי אמר כי החיץ באחריות עיריית מעלות ובתאום עם מועצת כפר ורדים, והוסיף כי לאחר לחצים כבדים הסכימה החברה הלאומית לדרכים לעשות כיכר ביציאה מגבעת האורנים לכביש תפן (854) – כך שרוב התנועה מהשכונה החדשה לא תצטרך לעבור בכפר ורדים.

מספר תושבים התלוננו בפני יחיאלי על כך שנתן ידו לוונדליזם ולהשחתת הגדר וכי איננו מייצג את האינטרסים של תושבי כפר ורדים. יחיאלי השיב כי מוטלת עליו האחריות להסתכל על האירועים באופן רוחבי ולטווח הארוך תוך ראיית התמונה הכללית, כולל שמירה על יחסים טובים ושיתוף פעולה אזורי. הוא סיפר כי שלמה בוחבוט ביקש ממנו להשאיר את המעבר, עד שיוצב בגבעת האורנים בית כנסת יביל. לדבריו, למרות שיש גורמים המנסים ללבות כאן "מלחמת דת", אין לכך כל שחר והוא מקבל שרחובות פנימיים אינם צריכים להיות דרך המלך בין גבעת האורנים וכפר ורדים. מכיוון שלוח הזמנים להצבת בית כנסת יביל יכול להיות ארוך, הסכים יחיאלי לבדוק עם עיריית מעלות-תרשיחא, הקמת שביל גישה נוח ומואר עד לכביש הכניסה לכפר לכיוון כיכר 6.

נתן שפר, תושב השכונה, עדכן כי נפגש עם עדיאל בוארון, תושב גבעת האורנים ומהמוחים הבולטים על הקמת הגדר, והוסכם כי לא מדובר במלחמת דת ומקובלת בקשת תושבי כפר ורדים כי המעבר לא יהיה בתוך שכונת שבעת המינים, ויש להכשיר מעבר מואר ונח לכביש הראשי. שפר ביקש כי המעבר יוסדר בתוך כשבועיים ימים ואף התנדב לרכוש פרוזקטור להאיר את הירידה מהשכונה לכביש הראשי.

אחת התושבות משכונת שבעת המינים, צעירה בשם צליל, אמרה כי היא ותושבים אחרים בעד המשך המעבר החופשי (ביטול הגדר) וכי בכוונתה לאסוף חתימות של תושבים.

בינתיים נמסר מהמועצה כי יחיאלי שוחח בנושא עם בוחבוט וכי מחלקות ההנדסה של הרשויות יעמדו בקשר להכשרת השביל החדש.

**

 

לאחרונה פרסם הרב שלמה גולדפרב "הבהרה חשובה ביותר":

לידידיי, תושבי שכונת האורנים, כולם.

עקב שמועות רבות ועקשניות שהתגברו במיוחד בימים האחרונים, אני רוצה לחזור ולהבהיר.

מעולם לא חתמתי על בקשה להעמדת גדר למניעת מעבר הולכי רגל. חד משמעית!

שכן שלי שאל (עקרונית, כך אמר) אם אסכים להצטרף לבקשה למניעת מעבר של טרקטורונים ואופנועים על השביל שנסלל.

לתדהמתי, מצאתי את שמי במכתב ועוד יותר לתדהמתי ולצערי, מצאתי את שמי משתרבב לכאילו הסכמה לחסימת הדרך לגמרי להולכי רגל ועוד לבאי בית הכנסת.

חד משמעית. לא הסכמתי ואני לא מסכים למנוע מעבר הולכי רגל בצורה בטוחה ונוחה בכלל, ובאי בית הכנסת בפרט. לצערי, פניתי לכמה וכמה לנסות ולמצוא פשרה בדבר מעבר כמו שער וכיו"ב, עד עכשיו לא היה מענה.

אשמח להבהיר את עמדתי זו בכל פורום שיידרש.

ובכלל, לא ייתכן שאני שעושה קצת למען בית הכנסת בכפר ורדים שיהיה שמח, פעיל, צעיר ודינמי, ימנע או ייתן יד למניעת הגעת אנשים לשם? אתמהה!!

יתירה מכך, לא הגיוני שבמרחק של 250 מטר בקו אווירי יקומו שני בתי כנסת מקרטעים במקום מקום אחד פורח, גדול, שמח ומכיל! מה גם, שגם אם סוגיית בית הכנסת נפתור, מה עם המקווה…..

לסיכום, כולם מוזמנים ובשמחה.

הסכמתי העקרונית הייתה לסגירת מעבר לכלים ממונעים בטח ובטח לא להולכי רגל ובוודאי לא לאופן ועיתוי שבה זה נעשה, לצערי הרב.

האמת והשלום אהבו.

 "עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואמרו אמן"

שלמה

 


0 תגובות

 1. שלום הגב

  שלמה … ברורררררררר

  ברור שלגולדפרב יש אינטרס ברור שיעברו אנשים כל יום שישי ושבת לבית הכנסת המקרטע. ברור. הוא אומר את זה בעצמו. אבל מה עם זכויות התושבים? שיתכבד שלמה הנכבד ויגיד לאנשיו ללכת בדרך המלך ולהיכנס בכניסות הראשיות של הכפר. ……..

 2. אכפת לי הגב

  אינטרסים מנוגדים
  רב בית הכנסת הוא לא רב היישוב. אין רב יישוב רשמי כי אנחנו לא יישוב שמצריך רב יישוב. רב בית הכנסת אמור לדאוג לבית הכנסת אך לא על חשבון תושבי היישוב !!

 3. מישה הגב

  תודה לרב על ההבהרה החשובה
  שוב הוכיח הרב שטובת תושבי כפר ורדים אינה לנגד עיניו, ופתרונותיו (בית כנסת ומקווה משותפים לגבעת האורנים וכפר ורדים) הם על חשבון איכות חייהם של תושבי שכונת שבעת המינים (והרחובות הסמוכים) וביטחונם. מסכים איתו לחלוטין שאין הצדקה לשני בתי כנסת מקרטעים (לדבריו) ועדיף אחד, בגבעת האורנים. כ 200 דתיים/חרדים ויותר יגורו שם וממילא בית הכנסת פה מקרטע זאת לפי דברי הרב בעצמו

 4. אחת מרחוב תמר הגב

  נו, שוין… מה חדש?
  מה חשבתם? ששלמה גולדפרב יתמוך בסגירת הגדר? הוא מסכים שלא יעברו קטנועים וטרקטורונים, אבל לתת מעבר לבאי ביהכ”נ? בוודאי ובוודאי שצריך… מה זה חשוב שלתושבי השכונה, לשכניו, זה מפריע?
  הוא צריך להפיח חיים בבית הכנסת הגווע ובמקווה הריק (פיל לבן) על חשבון השכנים, ועל חשבוני גם.
  הוא לא חושב שאנשים מבחוץ צריכים להיכנס מבחוץ.
  וונדאליזם והשחתה בחסות הדת. בושה!

 5. ככרניק הגב

  סגן ראש עיר

  במפגש עם תושבים ליד גדר ההפרדה סיפר ראש המועצה על הככר בשכונת האורנים. מאד מעניין. אבל למה לא סיפר על הככר ביציאה מהכפר???

 6. גנן הגב

  שמעתי
  במפגש עם סיטן בגדר מול גבעת האורנים סיפר ניפלאות כל הסביבה ולא התייחס למה הגנים נסגרו?

 7. ינו זליג הגב

  ל”אחת מרחוב תמר” – ביהכ”נ בכפר פעיל יום יום. זה המקווה הראשון…
  לא ברור לי עדיין למה אנשים לא מזדהים בשמם. ממה הפחד?!
  לידיעתך (שכנראה, בעיניני דת לא רבה במיוחד), ביהכנ”נ פעיל כל יום, בזמני התפילות (כן, יש דבר כזה “זמני תפילות”). המקווה “ריק” כי זה לא “בית מרחץ” ולא “בריכת שחיה”. הוא משמש רק פעם או פעמים בשבוע.
  המקווה הזה פרטי. מחר יכול מר בן שושן להחליט שהוא סוגר אותו.
  עדיין לא מומש פסק הדין של העליון לבנוטת מקווה ***ציבורי***.
  אני מקווה כי הצלחתי להעשיר את ידיעותיך בעיניני דת.

 8. ינו זליג הגב

  ל”מישה” – מה תעשה אם בכפר יגורו 2,000 חרדים?
  כפר ורדים הוא ישוב ככול ישוב בישראל. כל אחד יכול לרכוש בית או מגרש ולגור פה. לא תוכל למנוע את זה.
  אחת הסיבות שבאתי לחגור בכפר לפני כ-25 שנה היתה שבכפר לא היו גדרות (בניגוד להרבה ישובים ומיצפים בגליל). צריך לשמור על “הסטטוס קוו” הזה.
  למיטב ידיעתי, אנו הישוב היחידי בישראל שהקים גדר במכוון כדי למנוע כניסה רגלית של שכנים מישוב סמוך. הטענות של חלק קטן מהגרים בשכונת 7 המינים מצביעים יותר על רוע לב ולא חוסר תום לב.
  אם יהודים חרדים יקראו את תגובות החילוניים כאן, הם יתגייסו לעזור ויעברו במהירות לגור בכפר כדי לתת אופי דתי ויהודי יותר לכפר. אז תמשיכו, כי זה מבורך.

 9. ינו זליג הגב

  ושוב ל”מישה” – לפני שכותבים צריך גם לחשוב קצת
  אם יהיה ביכ”נ אחד בגבעת אורנים, סביר להניח כי השאר המפורסם יהיה פתוח כך שתושבי הכפר יוכלו להתפלל בו (אנו כפר רגילים שמעלות נותנת הרבה שירותים לתושבי הכפר). אבל אז יעברו בשכונת 7 המינים עשרות מתפללים מדי ששי-שבת ובחגים, להתפלל באותו ביכ”נ.
  אז מה באמת מפריע לך? הדתיים משכונת אורנים שבאים להתפלל אצלנו? ביהכ”נ של הכפר? נוכחות יהודים בכפר? כדי שתפרט. ממילא אתה מסתתר מאחורי שם דימיוני, אז קדימה. להוריד את המסכות!

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן