מתחמם במעלות-תרשיחא


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

יעקב אוחנה: אובדן דרך. מוטי בן דוד: מנהיגות חדשה. שלומי אלוש וארקדי פומרנץ: חזית אחת

כפרניק yaakov ohana מתחמם במעלות-תרשיחא

יעקב אוחנה, מנהל החברה הכלכלית מעלות-תרשיחא ועובד עירייה בכיר במשך 28 שנים, התפטר ונכנס למרוץ: אובדן דרך והיעדר משילות.

 

מוטי בן דוד, מנהל מערכות מידע בעירייה, הודיע כי יתמודד על משרת ראש העיר: זקוקים למנהיגות חדשה שתפעל בשקיפות ובניקיון כפיים.

 

שלומי אלוש וארקדי פומרנץ: בשאיפה להציג חזית אחת.

 

 

**

 

כשנה לפני הבחירות למועצת וראשות עיריית מעלות-תרשיחא הודיע השבוע יעקב אוחנה (55), מנהל החברה הכלכלית בעירייה, על התפטרותו לאחר 28 שנות עשיה.

 

לדבריו, התפטרותו באה, בין היתר, על רקע סירובו להוצאה כספית נכבדת לחברה שלא בצדק, המהווה הפרה של חובת הנאמנות והזהירות הנדרשת ממנו כמנהל תאגיד עירוני ולדירקטוריון החברה.

"על כן בחרתי לפעול על פי צו מצפוני", אומר אוחנה, "גם בידיעה שאני משלם מחיר אישי כבד מאוד של אובדן פרנסה ולהתפטר ממקום שהפך לביתי וזאת בעיקר, בגלל אובדן הדרך והיעדר משילות".

"עבורי, אין זה סוף השליחות אלא תחילתה ובכוונתי להשקיע ולעודד רבים וטובים, מבני עירנו להוביל יחדיו ולקחת חלק פעיל בהנהגת העיר לעבר האתגרים החדשים הניצבים לפניה".

לדברי אוחנה, הוא שוקל התמודדות בבחירות, אולם כרגע בוחן ולומד את כל האפשרויות וטרם החליט האם ובאיזו מסגרת יתמודד.

אם כי אוחנה איננו תוקף באופן ישיר את ראש העיר שלמה בוחבוט, הוא מציין בפוסט שפרסם בפייסבוק כי "מתוך ידיעה אישית וכדי שלא יאונה לכם כל רע, אני פוטר אתכם מלעשות לייק או שיתוף".

בדברים נרגשים שפרסם מציין אוחנה, שהיה במשך שנים מקורב מאוד לבוחבוט וכיהן בעבר כסמנכ"ל קהילה, את פעילות הציבורית. לדבריו, בתחילת שנות השבעים, כשהעיר סבלה מדימוי והגירה שלילית, בהיותו כבן 13 החליט לעשות מעשה: "הדפסתי מכספי דף לתושב אשר חולק על ידי  מבית לבית ובו קראתי לתושבים כי למען הדורות הבאים עלינו לקחת את גורלנו בידיים ולעשות מעשה בכוחות עצמנו ומאז ידעתי כי ייעודי הוא לשרת את תושבי עירנו, במטרה להפוך לחברה שוויונית, הנשענת על ערכים של ערבות הדדית ואשר לוקחת את גורלה בידיה ולעולם לא מוותרת ולעולם לא משפילה ראש שכן, כוחנו הוא באחדותנו".

 

 

כפרניק yaakov ohana_0 מתחמם במעלות-תרשיחא

 

 

תגובת עירית מעלות-תרשיחא:

יעקב אוחנה היה שותף שנים לעשייה והוא יודע היטב עד כמה מינהל תקין ולשון החוק היא נר לרגלנו.

אנחנו דורשים מיעקב לחשוף על מה הוא מדבר ואז נגיב לגופו של עניין. לדעתנו, יעקב שגה בגישתו זו כאשר בחר לנמק את עזיבתו באמירה כזו. בצל אמירה עמומה כזו, אנו רק יכולים לנחש כוונתו – אם לא תהיה אמירה ברורה מצידו, ייתכן כי נצטרך להגיב לפי הבנתנו אותו.

ממלא מקום יו״ר החברה הכלכלית, מר יורי קוצ׳ר, שיגר מכתב נוקב ליעקב אוחנה ודרש הבהרות, שכן אמירה עמומה יוצרת נזק לחברה על כל המשתמע מכך.

יעקב אוחנה היה חלק מהצוות הבכיר במשך שנים רבות מאד, הוא יודע היטב עד כמה המשילות שלנו חזקה ואיתנה בשגרה ובטח מול אתגרים.

אנו מאחלים ליעקב המשך הצלחה ומעריכים אותו על שנים של עשייה.

**

 

לפני מספר ימים הודיע מוטי בן דוד (44), מנהל מערכות המידע בעירייה ועובד העירייה מזה 18 שנה, על התמודדותו לראשות העירייה:

"מעלות תרשיחא זקוקה למנהיגות חדשה!

"מנהיגות צעירה, אמיצה שבאה מאהבה, נשמה ותשוקה אמתית לעיר, עם ניסיון וידע רב, כזאת שתדאג לדורות הבאים, מנהיגות שמבוססת על שותפות אמיתית, יזמות וחדשנות, הנובעת מהצורך הבסיסי לעשות למען התושבים, לעשות את זה ביושר, בשקיפות ובניקיון כפיים, עם מנהיגות שמסתכלת לכל אחד ואחת בגובה העיניים".

**

שלומי אלוש, שהציג את מועמדותו לפני מספר שבועות אמר כי נפגש ושוחח עם ארקדי פומרנץ ועוד גורמי אופוזיציה, וכי קיימת הבנה כי מול שלמה בוחבוט יש להעמיד מועמד אחד שיזכה לתמיכת כלל הגורמים. אולם מי ומתי טרם הוחלט.


0 תגובות

  1. יעקב ד. הגב

    הפודלים של שלמה החליטו לנבוח
    שנים ישבו בשקט כאשר המושחתים חגגו. מקווה שגם למדו מה אסור לראש עיר לעשות.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן