משמר אזרחי בכפר ורדים: למה ומדוע?


ירון וייס

לא לעולם חוסן. כבר היינו עדים בעבר למכת פריצות, ונדליזם ונהיגה פרועה בכבישי הכפר

כפרניק _וירון משמר אזרחי בכפר ורדים: למה ומדוע?

לא לעולם חוסן. כבר היינו עדים בעבר למכת פריצות, ונדליזם ונהיגה פרועה בכבישי הכפר

 

"משטרת ישראל מגדירה את כפר ורדים כישוב הבטוח ביותר במרחב ובחמישיה הפותחת של הישובים הבטוחים בארץ" –  דבריו אלו של ראש המועצה בחג הישוב מראים שאכן בחרנו לחיות באחד מהמקומות הנפלאים ביותר במדינה. תודות למערך המצלמות המוקם בימים אלו, תשודרג היכולת להילחם בפשיעה, עברינות וונדליזם. זה המקום להודות לראש המועצה על יוזמתו המבורכת ולכל העוסקים במלאכה.
אולם לא לעולם חוסן. כבר היינו עדים בעבר למכת פריצות, ונדליזם ונהיגה פרועה בכבישי הכפר. מרבית העבירות שציינתי מתרחשות בשעות הלילה כאשר רובנו ישנים. הכפר שלנו מרובה כניסות ויציאות: הן כבישים והן דרכי עפר היכולים לשמש נתיב מילוט לפורצים.
מן הסתם איננו רוצים לחיות מאחורי גדרות ומחסומים ובמקביל אנו מעוניינים להמשיך להיות אחד מן הישובים הבטוחים במדינה. הדרך לכך עוברת בין היתר בנוכחות משטרתית המהווה גורם הרתעה ואכיפה ומספקת תחושת  ביטחון לתושבים שומרי החוק. כידוע המשטרה סובלת ממחסור חריף של תקנים ומשאבים. הצבתנו בראש מדרג הישובים הבטוחים עלולה לגרום לכך שלא יוקצו משאבים מספיקים לשמירה על ביטחון התושבים ורכושם. כאן אנו יכולים להשפיע בצורה מכרעת. התגייסות שלנו תושבי הכפר למשמר האזרחי, הפעלת מערך סיורי הלילה באופן שוטף על ידי מתנדבים במסגרת השיטור הקהילתי תספק בטחון קבוע לתושבים.
 
 
באויר מרחפת לה סכנת מלחמה. לצערי מדינות הנחשבות ידידות נותנות לגיטימציה לארגוני טרור ולדיקטטורות הנמצאות במרחב לתקוף אותנו השקם והערב תוך גינוי מתמיד לכל נסיון שלנו להגן על עצמנו. גם נשיא אמריקאי חלש אינו תורם למאזן ההרתעה ההדדית. על כן לצערי, מלחמה היא רק עניין של זמן. במצב דברים כזה בו רובנו נהיה מגוייסים בצו 8 והכפר יהיה שוב תחת מטחי רקטות, איני סבור שלמשטרה יהיה את היכולת והמשאבים לספק את צורכי ה ביטחון הנדרשים לתושבי הכפר. כידוע מצבים כעין אלו הינם כר פורה לגורמים עבריינים המנצלים את המצב להתפרצויות, שוד וביזה (ואף גרוע מכך). רק הקמת תשתית ענפה של מתנדבים תושבי הכפר במסגרת השיטור הקהילתי אשר תפעל כמשטרה לכל דבר בשעת חירום, תאפשר להמשיך ולקיים שגרת חיים מסויימת במצב בו המדינה נמצאת בשעת מבחן קשה.
 
אנו בפתחו של הקיץ וגם החופש הגדול כבר נראה באופק. כידוע בני נוער וצעירים מהכפר ומישובי הסביבה נוהגים להסתובב ברחובות בשעות הלילה. מיעוטם אף נוהגים לשתות, להשתכר ולעשות שטויות. תקופה זו מחייבת היערכות מיוחדת שלנו כתושבים להגן על בני הנוער ועל הרכוש הציבורי והפרטי מפני השחתה. זהו זמן טוב להצטרף אלינו מתנדבי המשמר האזרחי לסיורים הליליים בכפר, ליטול חלק במאמץ לקיים שגרת חיים נעימה ובטוחה לכולנו.
לא מדובר על מאמץ מסובך מידי. רובנו אנשים עובדים ובעלי משפחות. כל מתנדב יכול לתרום על פי יכולתו, כשהשאיפה היא לשמור על מסגרת של כשלוש עד ארבע שעות התנדבות במשמרת לפחות פעם בשבוע.
כפרניק _וירון_0 משמר אזרחי בכפר ורדים: למה ומדוע?

הפעילות כוללת סיורים רכובים ורגליים, ביקורות רכב וסיוע למשטרת מעונה במשימות השונות הקשורות לביטחון תושבי כפר ורדים.
אנו זקוקים למתנדבים רבים על מנת שנוכל לקיים באופן קבוע מערך סיורים לילי בלעדי לכפר ורדים. בשלב זה תחנת מעונה תקצה לנו ניידת של התחנה וציוד נוסף לצורך הפעילות.

מתנדבים המעוניינים להצטרף למערך הסיורים הלילי מוזמנים לפנות אלי בדואר האלקטרוני לכתובת: weissyaron@gmail.com.

ההליך מחייב הצגת אישור רפואי מרופא המשפחה, שתי תמונות פספורט ומילוי טפסים. לאחר שהמתנדב יאושר לפעילות על ידי משטרת ישראל, הוא יקבל הכשרה בסיסית ויצטרף לפעילות יחד עם מתנדב ותיק. בהמשך מתנדבים שירצו יוזמנו למבחן נהיגה מעשי על ניידת משטרה וכן למטווח. בנוסף לכך תינתן האפשרות למתנדבים לבצע את הפעילות במסגרת יח"מ (יחידות מיוחדות) על מדים. לצורך כך מתנדבים שרוצים (ומתאימים) יוזמנו לקורס בן עשרה מפגשים שיתקיים בתחנת מעונה בשעות הערב. במסגרת הקורס הם יקבלו הכשרה וידע נרחבים יותר.
בנוסף לכך, מתנדבים אשר מעוניינים להצטרף לפעילות מלאה (יום ולילה) במסגרת השיטור הקהילתי, מוזמנים לפנות ישירות למפקד השיטור הקהילתי בכפר ורדים מטעם תחנת מעונה: רס"ב אלי כלפון בטלפון 050-3911960.
 
מצפה להיענותכם למען  ביטחונכם ו ביטחוננו.
 
הפניה מנוסחת בלשון זכר, אבל כמובן מיועדת לנשים וגברים כאחד.
 
שלכם, ירון וייס – תושב הכפר.
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  למה בדיוק משלמים לאבי ולחברת אבטחה שלו?
  התושבים בכפר משלמים ארנונה ולא מעט, שבה בין היתר נגבים דמי שמירה. מחסומים כבר מזמן אין וגם לא בטוחה שאפילו הפטרול פועל יותר.
  משמר אזרחי זו יוזמה מבורכת אבל יש לבדוק מדוע הפלה כבר מס’ פעמים בעבר [משמר אזרחי היה קיים בעבר ובכל פעם נסגר].
  אם מחליטים לפתוח אותו שוב, שיסירו את דמי השמירה שמשלם כל תושב בכפר על עבודה שאינה נעשית.

 2. אורח/ת הגב

  האם באמת יש מחסום בליל פעם פה ופעם פה?בספק
  אנחנו חוזרים כמעט מידי ליל אחרי 10 שעה בליל ועוברים בככיכר מס ראשון.
  מבחינת סטטיסטי היינו צריכים לפגוש מחסום מדי פעם -אומרים פעם ככר מס ראשון ופעם לכוון תרשיחה-אבל לא קורה
  האם באמת יש מחסום בליל פעם פה ופעם פה?בספק

 3. אורח/ת הגב

  עד איזה גיל אפשר להצטרף למשמר האזרחי?
  ירון וויס – עד איזה גיל אפשר להצטרף למשמר האזרחי?

 4. אייל הגב

  ל 1
  הערה נכונה
  קומו עורו תושבים יקרים
  מידע אישי
  האגרה משולמת בחינם אין מחסומים נקודה
  וגם פטרולים אין
  אני קורא לכולם להפסיק לשלם
  ע”פ העידכון של המועצה
  לפני הטחת אגרת השמירה
  נאמר במפורש יהיו פטרולים ומחסומים
  תפסיקו לשלם
  אחד שיודע
  והיה מעורב

 5. אורח/ת הגב

  מס’ 4, איפה את חי ?!
  קומו ?! עורו ?!
  לא נוכל לעשות כלום !!!
  ראש המועצה רוצה לקצץ את איסוף האשפה – הוא יקצץ.
  ראש המועצה רוצה לנתק את פנסי הרחובות – הוא ינתק.
  מה אנחנו כבר יכולים לעשות ??? כלום !!!
  או בעצם, לחכות לבחירות הבאות…אבל עד אז…הכפר רק נהיה פחות ופחות איכותי משהיה.
  העמדה הזו שלומר: להשקיע בחינוך היא כבר שחוקה.
  ילד שרוצה ללמוד – ילמד
  ילד שלא רוצה ללמוד – לא ילמד. נקודה !
  בנתיים, יהיו אספות פוליטיות מגוכחות של כל מי שמקורב לראש המועצה וזהו. אי אפשר לעשות כלום !

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן