מרכז מעסיקים גליל מערבי


מרכז מעסיקים אזורי גליל מערבי
מערכת כפרניק

מרכז המעסיקים האזורי הראשון בישראל יוצא לדרך בגליל המערבי

כפרניק erik-moyal מרכז מעסיקים גליל מערבי

 

לראשונה בארץ יוקם על ידי "אשכול גליל מערבי" מרכז מעסיקים אזורי אשר יפעל בשיתוף פעולה עם מרכזי הון אנושי, מעברים ושירות התעסוקה ברשויות המקומיות בגליל המערבי. בתאגיד מאמינים כי מהלך זה ייתן ייחזק באופן משמעותי את תחום המעסיקים והתעסוקה באזור.
 
במסגרת פעילות אשכול גליל מערבי לקידום ומינוף התעשייה והתעסוקה במרחב האזורי, מוקם בימים אלה מרכז מעסיקים אזורי, המהווה פיילוט ראשון בישראל. מרכז זה הינו מיזם חשוב נוסף בשורת פרויקטים, שיזם האשכול לטובת פיתוחו ומינופו הכלכלי של הגליל המערבי.
המרכז יכלול, בין השאר, מאגר נתונים מקוון, פורום מעסיקים אזורי, פורום משותף עבור נציגי מרכזי התעסוקה באזור, נציגי הרשויות ונציגי משרדי הממשלה, ביצוע מיפוי נקודתי של צרכי המעסיקים באזור בתחומי גיוס הון, ידע, הכשרה, הדרכה, השמה והנגשת כלי סיוע ממשלתיים למעסיקים קטנים ובינוניים במטרה למנף הזדמנויות עסקיות בגליל.
כפרניק yehieli-moyal מרכז מעסיקים גליל מערבי
לדברי עו"ד אריק מויאל, מנכ"ל אשכול גליל מערבי, מטרת המרכז היא להוות one stop shop עבור קשת רחבה של גורמים בענף התעסוקה בישראל, ולסייע בהנגשת המידע והכלים הממשלתיים והעירוניים ובפיתוח רשת עסקית-כלכלית אשר תוביל לקפיצת מדרגה אזורית.
הרציונאל מאחורי הקמת המרכז הוא יצירת מסה קריטית לפיתוח הזדמנויות חדשות בתחומי התעשייה והתעסוקה, כאשר פארקי התעשייה במרחב הגליל המערבי מנהלים ביניהם דיאלוג פורה ונוצר איגום משאבים ותשתיות פריפריאלי אל מול המרכז. כן הוסיף מויאל, כי מרכיב קריטי בפיתוח כלכלי הינו הרחבת המשאב התעשייתי והגדלת מקורות תעסוקה חדשים בשכר גבוה. מתוך הבנה זו יזם האשכול, בשיתוף ג’וינט ישראל ומגבית בריטניה, מהלך שיוביל בראש ובראשונה לשינוי תפישתי בקרב קהל המעסיקים וליצירת מכנה משותף ביניהם, ויצירת תוכניות ופרויקטים משותפים כמענה לצרכים שנוצרו במרחב הגליל המערבי.
כמהלך משלים למרכז המעסיקים האזורי, יושק בעלות של מיליון ש"ח מרכז אזורי לעסקים קטנים ובינוניים במעלות-תרשיחא, בהובלת משרד התמ"ת ובשיתוף פעולה עם מט"י גליל מערבי, מנהלת פארק תעשיות קורן ואשכול גליל מערבי, מתוך מגמה ליצור מרחב איזורי שיתרום רבות לפיתוח הדדי של העסקים.
 
"מרכז המעסיקים האיזורי ישמש פלטפורמה תעסוקתית-מרחבית תוך שיתוף פעולה מוניציפאלי, ניצול יתרון הגודל שיניב ערך מוסף לאיזור", אומר סיון יחיאלי, ראש מועצה מקומית כפר ורדים. "אין ספק כי פרוייקט שכזה יהווה מכפיל כלכלי גם למעגלים נוספים באיזור בתחומים שונים ואנחנו מברכים על המהלך".
 
לתפקיד מנהלת מרכז המעסיקים האזורי נבחרה רחלי בן חיים-פלר, אשר בתפקידה האחרון שימשה כיועצת בעיריית ירושלים וריכזה את עבודת המטה להקמת החברה החדשה לתיירות בעיר.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  שטויות במיץ
  חוץ מהשגת עבודה למקורבת לא ייצא דבר מסיפור זה.

 2. מפרגן הגב

  האשכול – אחד הדברים הטובים שקורים עכשיו באזור
  פעילות האשכול המבורכת מתחילה להניב פירות. קצת סבלנות ועוד נראה בזכות אריק מויאל שינוי בכל הגליל המערבי

 3. ציניקניק הגב

  כל כך הרבה מילים גבוהות, לא הבנתי כלום
  אבל,שני מקומות עבודה בכל זאת הושגו,גם טוב…

 4. אורח/ת הגב

  ל-2
  לא האשכול זה הבעייה-הצפון הוא הבעייה ולא אשכול כזה וו אחר יפתרו זאת.

 5. דב הגב

  בוחבוט עומד בצד וצוחק והוא יודע למה …………..
  רק מי שלא מבין ולא רוצה להבין לא מבין שהכל לטובת מעלות והכפר לא מרוויח כלום חוץ מרוח וצילצולים

 6. אורח/ת הגב

  אריק ורחלי, תמשיכו
  ואל תתייחסו לצרי העין והמלעיזים!!!
  כך הכבוד על מה שאתם עושים ווזמים

 7. תומך ביוזמה הגב

  פעילות מבורכת בגליל
  סוף סוף מישהו קם ועושה…על כך יש רק לברך!

  עלו והצליחו למען הגליל בכלל ולמען כפר ורדים בפרט.

 8. אורח/ת הגב

  7
  כמה שאת צודקת ,ועדיין מצפות לך עוד הרבה אכזבות בצפון שעדיין לא נתקלת בהן עדיין מחוץ לנושא מציאת עבודה.

 9. ליטל זוהר הגב

  כצעירה שחזרה מתל אביב לבית
  כצעירה שחזרה מתל אביב לבית הוריה לפני כחצי שנה. במטרה לחסוך כסף וללמוד צר לי לשתף אתכם בתחושתי כי הנני מאוכזבת מן האופציות העומדות ברשותנו בסוגית התעסוקה. ממש חוסר ברירה ואני חשה כישרון מבוזבז השאלה שאני שואלת עצמי ואתכם מדוע העתקת מקום מגורים ומתוך בחירה לחזור לבית ההורים צרכה להעניק תחושת הפסד כי אין מה לעשות כאן תעסוקתית. ממש עצוב!! אך כל מי שמקורב יש לו המון אופציות מה לשעות כאן…. עוד יותר עצוב!!

 10. אורח/ת הגב

  אריק מויאל- כתבות והבטחות
  מידי כמה שבועות מבליחה כתבה אופטימית ותמיד עם תמונת אריק המוביל. נזכרתי בהבטחה על קידום התיירות…
  משהו קרה התקדם..כנל עם נושאים אחרים..
  מילים..מילים…מילים…ותוצאות…?
  כמה זמן אריק מנכ”ל…?

 11. אורח/ת הגב

  אריק
  אריק מנהל פחות זמן מסיון.
  וכמו סיון הוא מלא בהבטחות.

 12. מיכל ד.ש. הגב

  רחלי בן חיים-פלר
  עד היום לא ניתן לאתר את פרטי ההתקשרות הישירים אל הגב’ רחלי בן חיים-פלר או אל מי מעובדיה. איך המרכז יכול לתרום ולסייע לתושבי הגליל המערבי אם הוא לא נגיש???

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן