מצאתי את היעוד


ד”ר יעל לוי שיינפלד: תאונת האופניים “העירה” אותי ובעקבותיה התחלתי לטפל בהומאופתיה

 

כפרניק 20170925_101621 מצאתי את היעוד

כבר מספר שנים שד”ר יעל לוי שיינפלד מציעה טיפול הומאופתי כשירות לקהילה במספר מצבי חרום בחינם:

רוצים לטפל בעצמכם או בחברים, קרובי משפחה וכו’? מוזמנים לפנות אלי ולקבל בחינם רמדיס (תרופה) למספר מצבי חרום כמו: נקעים, עקיצות, חדירת גופים זרים שיכולים לגרום לזיהום (מסמר למשל), שלשולים קשים, מכות, חבלות, טראומה פיזית ונפשית, פגיעות בעצבים (דלת נסגרה על היד), לפני ואחרי טיפולי שיניים מסיביים…  ממיסים 5 כדורונים קטנים במים, לוקחים בלגימות וחסל. 053-4587892

לדברי יעל, במקרי חירום ניתן להתקשר אליה 24/7. אבל מבקשת להדגיש כי במקרי “חרום” של פציעות קשות, הכשת נחש, התקף לב וכו’- יש לפנות מיד למיון ולא אליה.

*

יעל נולדה בירושלים לפני כ-47 שנים. לסבה, יהודה לוי, הידוע בקשריו הטובים עם ערביי העיר העתיקה והמכונה גם “חווג’ה לוי”, היתה חנות בגדים מפורסמת בכל העיר: ח.י. לוי. (המקום החל כחנות למשקפיים בשותפות עם פרופסור טיכו רופא העיניים הידוע). ולסבא לוי זה היתה אחות, שהיא ובעלה, היו שניהם רופאים. ויעל, לדבריה, כנראה הושפעה מרצונו של הסב שגם נכדתו תהיה רופאה.

ילדותה המאוחרת ונעוריה של יעל עברו עליה ברמת השרון, בהמשך שרתה בצבא כמאבחנת פסיכומטרית בלשכת הגיוס בתל-השומר, ומיד לאחר השחרור הלכה להגשים את משאלות של “חווג’ה לוי”, נרשמה ללימודי רפואה בהדסה בירושלים והשלימה את הסטאז’ ב”ביקור חולים”.

כפרניק 20170925_101925 מצאתי את היעוד

זמן קצר אחרי חתונתה עם נתי שיינפלד ולפני ההתמחות ברפאות משפחה אליה התקבלה, בעת נסיעה על אופניים (“זה היה כלי התחבורה העדיף עלי באותה תקופה”) בירידה לכיוון קניון מלחה – חצה חתול את הכביש לפניה. יעל בלמה בחוזקה, התהפכה ופגעה בראשה במדרכה. הקסדה שהיתה לראשה התנפצה והיא נפגעה קשה, כולל טיפול נמרץ ובהמשך שיקום של שנה וחצי בבית לוינשטיין.

“אחרי התאונה ובתקופת השיקום הבנתי שמה שצריך לקרות – קורה”, אומרת יעל. “התאונה היתה עבורי קריאת התעוררות והבנה שהיעוד שלי בחיים לא צריך להיות דרך הרפואה המערבית. אבל מכיוון שרציתי להמשיך ולעזור לאנשים, התחלתי ללמוד הומאופתיה קלאסית אצל עתליה תורן. מאז אני מטפלת בשיטה, שפתחה לפני כמאתיים שנה על-ידי רופא גרמני בשם סמואל האנמן, ורואה את ההשפעה המדהימה שלה. אני גם עוברת השתלמויות ולומדת כל הזמן את ההיבטים הטיפוליים והפילוסופיים של ההומאופתיה, המבוססים על הרעיון שכל מחלה, קלה כקשה, פיזית או נפשית, החל בשפעת וכלה במחלת נפש נובעת כתוצאה מכוח החיות – vital force.

“המחלה מראה לאדם שמשהו לא בסדר ברוח, לא בגוף ולא בנפש ושם צריך לטפל. אגב, גם בחיות אפשר לטפל בהומאופתיה, ואצלם המחלות הרבה פחות מורכבות מאשר אצל בני האדם”.

במקביל לעבודתה כמטפלת בהומאופתיה, עבדה יעל גם מספר שנים כ”רופאת בתי ספר”. במסגרת זו בדקה ילדים בכיתות א’ וז’ ונתנה הרצאות לסגל בית הספר על מצבים רפואיים, אולם כרגע הפרויקט בבתי הספר הסתיים והיא רוצה להקדיש זמן רב יותר לטיפול ההומאופתי.

לדבריה, מדובר ב”טיפול באמצעות הדומה”. בעזרת שיחה ארוכה עם המטופל, היא מאבחנת את “החותם הרוחני” שלו, והוא מקבל מרשם המתאים לחותם זה. לכן לכל אדם יש טיפול שונה, אפילו עם אותם הסימפטומים או בעיות. הרמדי (תרופה) מגיע ככדורים קטנים או כטיפות. יעל נעזרת גם בתוכנה ובה כ-2,000 סוגים שונים של רמדיס, האמורים להתאים לכל המקרים, חלקם אגב ממש פיזיים וחלקם בתחום הנפשי כמו חרדות וכו’.

מעבר לטיפול החירום, שבחינם, היא גם מטפלת בבעיות כמו כאבי גרון חוזרים, מצבי רוח ופחדים, שברים חוזרים ובעיקר תופעות כרוניות וחוזרות. הטיפול בתשלום של 300 ₪ הכולל שיחה של כשעתיים, אבחון והמשך מעקב במשך כחודש ימים.

כל הטיפולים ניתנים בקלינקה החדשה שפתחה בביתה ברחוב לוטם בכפר ורדים.

דוקטור יעל לוי שיינפלד: 053-4587892


6 תגובות

 1. איש עובד הגב

  האם את דוקטור לרפואה?
  הומאופתיה אסורה בחלק ממדינות המערב והיא מוגדרת כהונאה.

 2. hutk הגב

  הומומה?
  זה מה שנקרא “גורנישט מיט גורנישט. זה בדיוק מה שמוכרים לנו ה”מומחים” להרזיה וכל החולמים והרוחנים למיניהם. זה מתחיל “בחינם” וזה נגמר במסחטת כספים.
  אשרי המאמין.

 3. איש קורא הגב

  לאיש העובד שכנראה לא קורא
  קרא כמה משפטים ותראה שהיא למדה רפואה בהדסה ירושלים. בקשר להומאופטיה – היא איננה בלתי חוקית בארץ, אז מה הטעם להזכיר מציאות אחרת בארצות אחרות?

 4. תלתן? הגב

  מאיזו אוניברסיטה הדוקטורט?

 5. אליהו רגב הגב

  פסול בעיני ליכתוב ולהגיב מבלי להיזדהות
  קצת אומץ אזרחי. סטאלין כבר לא פה.
  הומיאופטיה זוהי דרך לטפל בבעיות רפואיות בדרך מאד יחודית שאומרת ככל שהתרופה יותר מדוללת היינו החומר הפעיל דליל יותר הוא פעיל יותר .
  את סוג התרופה ומינונה רושם הרופא בכדי להיות הומיאופט טוב חייב רופא להשלים לימודיו כרופא רגיל ולאחר שנים רבות נוספות להפוך להומופט טוב.בעידן הזה מישהו מכיר רופא שישקיע כל כך כשהרופא הרגיל יכול לתת תרופה לעשרה תקלות רפואיות ועשרים תופעות לוואי .

  המסתי לחתול חולה c30 בלדונה כדורית אחת בחלב לא שתה באותו מעמד שמתי לו חלב נקי שתה .טוענים”אלו” מביני ענין שאי אפשר לזהות את החור הפעיל ברמת דילולים כזו במעבדה וחתול כן אז מי נעלה יותר?

 6. נגה הגב

  אני זכיתי להכיר את יעל ואת יכולתה לעזור להבראה אמיתית של חולה. חוץ מהתעודות שיש לה ברפואה קונוונציונאלית ובהומאופטיה , יש לה את מרכיב הריפוי המשמעותי ביותר להצלחה של כל ריפוי- היכולת ליצור קשר איכפתי אמפטי וקשוב לחולה. זה לכשעצמו מפתח חשוב בכל תהליך ריפוי.
  הצלחה של כל טיפול נמדדת גם בתהליך ריפוי משמעותי וגם בתוצאות והיא יודעת לתת את שניהם.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן