מסיבת פורים לטינית


פורים. מועדון הזהב ע”ש תמר זגר
אביבה זוהר

הלב פעם בקצב המנגינה, האווירה התחממה וקמנו לרקוד. גבר אחד והרבה נשים…

כפרניק po5 מסיבת פורים לטינית

הלב פעם בקצב המנגינה, האווירה התחממה וקמנו לרקוד. גבר אחד והרבה נשים…

 

סופשבוע ארוך של חגיגות בכפר ורדים: ילדי גנים, בתי ספר ונוער. תחפושות, קריאת במגילה וסעודת פורים כיד המלך בבית הכנסת ,אותה ערכה משפחת טהור לזכר האב יהונתן.

 גם מקומנו לא ניפקד בזכות ועד מועדון גיל הזהב ע"ש תמר זגר, הדואג בהתנדבות ל"קשישים" הצעירים ברוחם… בכניסה לאולם חילקו משלוח מנות מקורי.

 על המסך הוקרנה מצגת מאירועי פורים מהשנים שעברו. הרציניים בחבורה, התחפשו וחבל שלא הציגו את תחפושותיהם בפני הקהל. מזלנו שיש את בן עמי המתעד במצלמתו את רוב אירועי הכפר ולו התודה.

יהודה כהן, זקן שבט המועדון, שיתף אותנו בקליטת ילדי פרס, כאשר היה מנהל בית ספר בעכו. הוא סיפר על קברי מרדכי היהודי ואסתר המלכה המצויים במערת קבורה שם. יהודי פרס נוהגים לעלות לרגל למקום הקדוש, לפי המסורת.

 

 

כפרניק po12 מסיבת פורים לטינית

 

זכינו להופעה יוצאת דופן ומקסימה. ארבע תלמידות של אלקי כסיף ה"מורה" למחול, תנועה, ריקוד וכוריאוגרפיה – הציגו ארבע דמויות נשיות עם אפיון נשי שונה בתנועה ומימיקה. הקהל נוכח כיצד הדינאמיקה בין הדמויות משתנה. להפתעתנו קמו ה"תלמידות" לרקוד ולשחק כשברקע שירו הקצבי של לאונרד כהן. תודה לרקדניות הצעירות: הילדה, מרגיט, ציונה ומאיה. הופתענו לטובה.

לאחר המופע המרענן של הבנות, הגישו לנו צמד זמרים שירים בעברית וספרדית, סיפורים מבדחים במבטא ספרדי ארגנטינאי. בשירים המוכרים שהעלו אסוציאציות, הלב פעם בקצב המנגינה, האווירה התחממה וקמנו לרקוד. גבר אחד והרבה נשים (לפי הסטטיסטיקה). בשיר אניטה וחואן אהרון פריאל הצטרף לשירה וטובה הגישה לו פרח. מסקנה, המוסיקה יכולה לעורר גם אהבה ישנה.

בשירים הלטיניים, האהבה סוערת וגועשת –  הריקודים מבטאים את הרגש. שירי אהבה בגילנו עם קצב לטיני??? אפשר במידה, אך להיזהר לא להעלות את לחץ הדם. לעצום עיניים ולהיזכר כשרקדנו בלי הפסקה עד לסלואו המיוחל. אצל אחינו הדרום אמריקאים, הריקודים והאהבה הלטינית ללא גיל, בכל מצב ועם הרבה אסדו.

מערב שכזה יצאנו מוקירי תודה ומחויכים.

**

צילומים: בן עמי מוסק.

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן