מיעוט מבקרים בסוכות בכפר


סיכום אירועי סוכות בכפר ורדים 2010
עודד שלומות

הסיבות: מזג האוויר, פרסום, ריבוי פסטיבלים ומע"צ

כפרניק של sukott 027 מיעוט מבקרים בסוכות בכפר

 

אמש ננעל ירידה הקרמיקה "נגיעות בחומר" בכפר ורדים. עוד קודם לכן הסתיימו אירועי סוכת שלום ו"בית פתוח". בסיום האירועים שוחחנו עם מספר משתתפים וכן התרשמנו בעצמנו כי נוכחות הקהל הייתה דלילה. אומנים רבים התלוננו על חוסר פרסום לאירועים השונים. מספר תושבים אמרו לנו כי לא קיבלו את חוברת האירועים, שאמורה הייתה להיות מחולקת בכל תאי הדואר בכפר ורדים.
 
נגה כוכבי, רכזת התרבות של מועצה מקומית כפר ורדים, מסבירה כי הפרסום היה מבוסס על עיתונות, רדיו ופלריגים וזאת בתקציב של 25 אלף ש"ח ממקורות שונים. לדבריה, אירועי סוכות בכפר ורדים פורסמו ב"עכבר העיר" מתל-אביב וצפונה בערב יום כיפור ובערב סוכות. כוכבי עצמה רואיינה ב"רדיו צפון" וגם "רדיו כל רגע" הזכירו את חגיגת סוכות בכפר.
"לצערי, למרות הבטחות לכתבה בוי-נט, לא יצא הדבר לפועל", אומרת כוכבי. "תלינו גם 100 כרזות פלריג בכל הצפון, אלא שרובן הורדו על-ידי מע"צ. שיטת פרסום זו מאוד מקובלת ויעילה, אלא שכנראה במע"צ החליטו שלא לאפשר זאת. גם מזג האוויר החם והאזהרות ש’כל הארץ פקוקה ואל תצאו מבית’ שהיו באתר וואלה, אולי גרמו למיעוט המבקרים. אלו שכבר יצאו, העדיפו לטייל ליד מקורות מים. יתכן שגם ריבוי האירועים בכל הארץ ובאזור היה בעוכרינו. שמעתי שגם באירוע באגם המונפורט ובפסטיבל הרנסנס ביחיעם לא היו מבקרים רבים".

 

כפרניק של sukott 024 מיעוט מבקרים בסוכות בכפר
לדברי כוכבי, חוברות האירועים היו אמורות להיות מחולקות בכל תאי הדואר בכפר, אולם תושבים רבים איתם שוחחנו לא קיבלו חוברות אלו (כוכבי: "גם אני שמעתי שהחוברות לא חולקו. נצטרף לבדוק זאת"). לדבריה, החוברות כן חולקו בתחנות המידע ליד כיכרות 1 ו-6.
"בסך הכל היה מוצלח", אומרת כוכבי. "העברנו דפי משוב בין כל המשתתפים ואני יודעת על שני בתים פתוחים בהם בקרו 150-200 איש ועל אחרים בהם היו כ-70-80 מבקרים. גם רוב האומנים הצליחו למכור לא רע. כמובן שנצטרך להסיק מסקנות בנוגע לפרסום ואולי גם להתרענן מחשבתית בנוגע לקונצפציה של האירועים והממשק של היריד, הבית הפתוח וסוכת השלום".
 
*
מחר, יום חמישי ה-30 בספטמבר, יערכו חגיגות שמחת תורה בהשתתפות הרב אמנון בוארון ברחבת המרכז המסחרי כפר ורדים בשעה 19:00. הציבור מוזמן.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. איל אשל הגב

  הערה !
  נגה שלום ,אלפי מטיילים נהרו מכל קצוות הארץ לאיזור הצפון ומשום מה דילגו על כפר ורדים ,מדוע ? כי לא ידעו !!!היית צריכה לבצע פולואפ על כל האירוע עם אותם אנשים שאיתם סגרת על פירסום -ולא להגיע למצב שמצטטים אותך על כך ששמעת ותצטרכי לבדוק …מדוע לא פירסמתם באתרי המגזר החרדי ? אלפי אנשים מהמגזר ביקרו באגם המונפורט,לידיעתך!,עוד נקודה היא אתרי החדשות -מה זאת אומרת היתה הבטחה לפירסום ב-ynet? ומה עם לקיים ?גלריה טל היתה ריקה כמעט כל יום -אני יודע בוודאות ,רק בגלל שאני גר מול .ישנה עוד הרבה ביקורת ,כל שנה ישנם הבטחות לאלפי מבקרים ובסוף ישנה אכזבה גדולה ,נראה לי שמשהו צריך להשתנות באירגון מהשורש …לא יודע ,על כל פנים עבודת היחצנות נכשלה .ולסיום -לא בושה לבקש עזרה באירגון האירוע ,חבל שאתם לא משתמשים בכלי הזה של תושבי הכפר.

 2. אורח/ת הגב

  שמוליק ג.
  אני לא כ”כ מסכים.
  לי אישית היו צריכים לבוא הרבה אורחים הביהה בתקופת החג מהמרכז -כולל משפחה קרובה והם פשוט נשארו בבית והכל בגלל החום.כל ה”איומים ” שלי לא עזרו .
  אפילו חברי מהלימודים מהצפון הקרוב לא הגיעו.
  כך שזה לא בגלל הפרסום בטוח ,אדרבה דווקא מי שכן הגיע לאיזור -ושאלתי-התברר שהגיע בגלל הפרסום ולא בגלל קשר משפחתי.

 3. סמבלוסק הגב

  ארגון גרוע=פסטיבל אנמי
  ארגון חובבני,חוסר פרסום ואי הבנת הצרכים גרמו לפסטיבל חלש ביותר.
  כל הסיפורים על מזג האוויר לא מסתדרים עם הדיווחים על אלפי המטיילים ברחבי הארץ.
  אתם הבנתם את זה סיון/נגה ?

 4. מיואש מהכפר הגב

  חזקים בסיפורים
  אירועי החג בכפר = פחחחחחחחחחחח
  לפי התגובות של המארגנים בהחלט ניתן לקיים כאן פסטיבל מספרי סיפורים

 5. אורח/תזהבה כהו הגב

  תגובה לאנונימיים
  ברור בהחלט שמי שמעיר הערות, שהינן לגיטימיות, ובכל זאת בוחר להשאר בעילום שם הרי שהערותיו אינן טהורות וענייניות אלא הוא מונע ממניעים פוליטיים.
  וכל המביו יבין!!!!!!!!

 6. אורח/ת הגב

  פרסום, פרסום ושוב פרסום
  זהו עצם העניין.
  עובדה היא שבשנה שעברה היה פרסום ב”מסלול” של ידיעות אחרונות, ובשנים לפני כן גם ברדיו.
  בלי פרסום באיזור המרכז, מי יידע שקורה כאן משהו?
  אנשים מהמרכז נוסעים צפונה והולכים ליחיעם (רנסאנס, היה פרסום בכל מקום אפשרי), רודיאו באגם מונפורט (היה פרסום בכל מקום אפשרי), לעכו (היה פרסום בכל מקום). להמשיך?
  אגב, לא ראיתי שמ.ע.צ. הורידו את הבאנרים. דווקא ראיתי אותם רק סביב…כפר ורדים.
  אל תאשימו את מזג האוויר, הוא היחידי שלא אשם.
  ול 5: מותר לכתוב תגובות גם בלי להזדהות. זה לא מוריד מאמיתות הדברים הנאמרים.

 7. אורח/תיעל הגב

  פסטיבל כפר ורדים סוכות
  האמנם פסטיבל? פעילות אנמית באוירת נכאים זה לא מזג האויר הצפון היה מפוצץ לא היה חדר להשיג אבל הכפר הפך ללא אטרקטיבי האומנים מתוסכלים(מידע אישי) מרביתם לא ישובו בשנה הבאה.המכירות היו על הפנים(מידע אישי)ממש חבל זה השם של הכפר שאינו משווק דיו.

 8. שלומית פיש הגב

  ביקור ביריד הקרמיקה
  הפעם בנוסף לסיבוב הקניות השיגרתי שאני עורכת בכל יריד קרמיקה שמתקיים בכפר עמדתי בדוכן המכירה שלעמותת כוכב כאחת המתנדבות מטעם “עלה בגליל”קבוצת נטוורקינג עסקים מקדמים עסקים. היה נעים לפגוש אנשים שידם וליבם רחבים וקונים מוצרים אותם יצרו אנשים עם צרכים מיוחדים. תנועת הקונים אומנם הייתה חלשה אבל כמעט כל אחד שעבר על פניינו במשמרת שלי קנה לפחות פריט אחד. כן ירבו. ומילה טובה לנוגה והמועצה על ההשקעה הרבה!!!

 9. ש.י.. אחת המציגות בבית פתוח הגב

  ארועי סוכות בכפר
  נדהמתי לראות שאוירת נכאים שוררת בכפר בכל שלושת ימי הארועים ( בית פתוח ופסטיבל הקרמיקה) היו חסרים קישוטים בכניסות הראשיות ,לפחות , וכמובן רמקולים בצמתים עם מוסיקה עליזה לבאים לכפר.
  כמו כן החוברות שחולקו היו מאוד אנמיות ללא צבע ונראו כמו פליירים שחילק בית כנסת מסוים למתפללים שיבואו להתפלל. במו עיני ראיתי איך אנשים זרקו מיד לפח כי לא ידעו שפנים החוברת מכיל את תוכניות הימים. בקיצור יחצנות טובה לא היתה כמו כן חסרה רוח צעירה לארגון ארועי תרבות בכפר אולי כבר מישהו יפנים זאת ויבחר מישהו/הי עם רוח צעירה לתפקיד רכז/ת תרבות לתשומת לבך סיון

 10. אורן הגב

  חוסר הצלחה לארועים
  מאוד קל להאשים את מזג האויר, את הצבא ואת החייזרים העיקר לא להגיד את האמת, רכזת התרבות צריכה ללכת הביתה, גם בארועים הקודמים שארגנה היה כשל לדעתי היא לא מתאימה ונוהגת להטיל על אחרים מטלות העיקר שלא יהיה לה קשה ושתוכל לקבל את משכורתה בשקט
  סיון תתעורר תעז לקבל החלטות נכונות אני בטוח שגם אתה חושב ככה

 11. אורח/ת הגב

  הצעה לסדר
  יש צורך להחליף את יריד הקרמיקה ב”הפניניג יוצרים ויצירה בכפר ורדים”.

  פחות דוכני “מכירה” ויותר הפעלות, סימפוזיונים על יצירה, תחרויות יצירה (ציור ב-5 דקות…), מכירה פומבית וכו’.
  יצירה = אומנות, אמנות, תעשיה ביתית (ריבות, מאפים, ליקרים וכו’), אולי אפילו ערב משוררים, אסיף מוזיקאלי.
  יש בכפר ורדים כ”כ הרבה יוצרים ורק צריך לתת את ההזדמנות ששתף היצירה יצא החוצה.
  סוכות = חג האסיף.

  וכמובן יש לתת דגש על סוכת שלום, ערך האושפזין, אנחנו באזור שזה מאוד חשוב

 12. גליה לוי הגב

  11 – תזדהי – ההצעה שלך היא ממש במקום!
  חבל שאת נשארת אנונימית. אם עוד אנשים יציעו הצעות כאלה, פסטיבל היוצרים יהיה משהו שאי אפשר להתעלם ממנו. יש המון פסטיבלים כאלה באזור, ואפשר בכפר ורדים ליצור משהו ייחודי אטרקטיבי לכל המבקרים בצפון. טיילתי הרבה בחגים, והאמת – לא היו פסטיבלים שהגישו יצירה כך שהיה שווה להגיע. היצירה היא די סטנדרטית והיצע היוצרים היה מוכר ולא מחדש. לעומת זאת, אפשר לעשות בכפר ורדים הפנינג כזה שיתן ביטוי לכל אדם שיוצר בכל תחום שהוא ובכל מדיה שהיא. רכזת התרבות יכולה לגייס אנשי חשיבה להקמת כזה הפנינג ולנסות להרים פרוייקט כזה בהמשך. אנשים יגיעו לכפר ורדים רק ! בשביל זה, כי יהיה שווה. בתנאי שזה מאורגן היטב.
  וכמובן – לא להתקמצן על פירסום – על זה יפול דבר.

 13. נילי אלדר הגב

  בית פתוח
  אני מודה לכל מי שביקר בביתי ( מעטים). מזמינה את כל מי שלא היה לבוא לבקר. נשארתי עם מלאי עצום של קרקרים טעימים ומזינים.
  תנילי קרקר מרוה 23

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן