ליקויים באחזקה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מאיר גרינפלד

ועדת חזות הכפר מצביעה על ליקויי תחזוקה, גינון, ניקיון ובטיחות. סקר באתר בנושא!

כפרניק 2מפגעים סביבתיים, מאיר גרינפלד ליקויים באחזקה

בסיור של ועדת חזות הכפר נמצאו מפגעים אסתטיים ובטיחותיים רבים:

צלקות ברחוב שניר בעקבות הנחת הצנרת, ערוגות גינון מתפרקות, לכלוך סביב מרכזי מיחזור, פסולת בניה בשטחים ציבוריים, עצים ושיחים המסתירים שדה ראיה לנהגים, ארונות חשמל מוזנחים ומסוכנים, גינון ירוד וחניה מסוכנת.

 

סקר חדש: מה דעתך על "חזות כפר ורדים"?

 

 

**

 

סיור ועדת חזות הכפר (תת ועדה של ועדת איכות סביבה) – נושאים הטעונים תיקוני אחזקה דחופים.

השתתפו: ציפי דיקמן, ומאיר גרינפלד (יו"ר)

 

בסיור ברחובות הכפר ב-24/8/14 על ידי חברי הוועדה ושיחות עם תושבי הכפר איתם נפגשה הוועדה במהלך הסיור, וכן במפגש חברי הועדה עם מנהל הנדסה ותשתיות מר ציון דרור, נתגלו הליקויים הבאים הדורשים תיקון מידי:

1. עבודת חפירת המדרכות והכביש על ידי תאגיד המים "מעיינות זיו", לאורכו של רחוב שניר, לצורך תיקון קווי המים, נערכת באופן המכביד מאד על ההתנהלות ברחוב. באזורים שנסתיימה הטמנת הצינורות, לא הושלמה "סגירת" הכביש והמדרכות כראוי, ומעבר למראה הגרוע של כביש ומדרכות לא מסודרים, ישנם מפגעים של ממש בעקבות גימור לא אחיד של הכביש והמדרכות – סיכון לתאונות בלתי צפויות להולכים ברגל ולנוסעים ברכב, ולתביעות משפטיות נגד המועצה והתאגיד בהתאם.

לדברי ציון האחריות לביצוע העבודה וגימור בהתאם, הינה בלעדית של תאגיד המים ומח' ההנדסה העוקבת באופן שוטף אחרי העבודה המתבצעת בשטח. מצב הכביש בשניר הינו גרוע ללא קשר לעבודת התאגיד ויהיה צורך לרבד אותו מחדש בהקדם האפשרי בעלות של 1.2 מיליון ש"ח. רחובות ראשיים נוספים שיהיה צורך לרבד אותם מחדש בשנים הקרובות הינם חירם וחרמון.

 

2. ערוגות גינון "מתפרקות" ברחובות רבים: חרוב, אורן, זוויתן, ארז, משעול הנרקיס ועוד. הסיבה העיקרית הינה התרוממות הקרקע ע"י שורשי העצים. העצים שנטעו בזמנו ע"י החברה לפיתוח אינם מתאימים לשתילה בערוגות קטנות ועל כן יש לשקול את עקירתם ושתילת עצים אחרים מזן מתאים במקומם. מומלץ לוועדת איכות הסביבה למנות וועדת מומחים הכוללת אנשי מקצוע בתחום הגינון שתגיש הצעות בהתאם.

 

3. באזורים רבים הוחלפו צמחי ערוגות, שבתוכן נטועים עצים, בחלוקי נחל. לדברי ציון הדבר נעשה במקומות בהם צמחיה נמוכה לא מחזיקה מעמד והקרקע החשופה מושכת חתולים וכלבים לעשות בה את צרכיהם.

 

 4. סביב כמה ממרכזי מיחזור (ברחוב מרווה ומורן) יש לכלוך רב. יש לדאוג עם ניקיון הרחוב גם לניקיון מסביב לאזור ריכוז מוצרי מיחזור. יש להקפיד שהמפנים לא ישאירו אחריהם לכלוך- ציון יעביר את הנושא לטיפולו של מוטי מזרחי, מנהל איכות סביבה ופיקוח עירוני.

 

5. בעלי בתים העוסקים בשיפוצם משאירים פסולת בניה מחוץ למגרשם באזורים ציבוריים דבר שאינו תואם את החוק. יטופל ע"י ציון ומוטי.

 

6. צמחיה ועצי נוי רבים חורגים מתחום המגרשים הפרטיים לרחובות. ישנם מקומות בהם עצים אלה מונעים טווח ראיה לנוהגים וכן חוסמים מעבר לרכבים ולהולכי רגל ומלכלכים שטחים ציבוריים. יש לדרוש גיזומם בפיקוח – יטופל ע"י מח' הנדסה ותשתיות.

 

7. מספר רחובות צדדיים ובעיקר אלה המתפצלים מרחוב מירון לא זוכים לניקוי על ידי מכונת הטאטוא בתדירות הנדרשת. יש לציין שלפי החוזה עם קבלן הגינון, הניקוי הידני הינו באחריותו. סוכם לבקש ממוטי להציג תכנית ניקיון הרחובות בכפר מכנית וידנית .

 

8. ארונות החשמל (פילרים), בפרט בשלב א', הנמצאים מחוץ למגרשים הפרטיים מוזנחים ומסוכנים לציבור בכלל ולילדים בפרט. הארונות הינם באחריות התושבים בעלי המגרשים. סוכם שציון יבקש מניר מסיקה לחפש חוק עזר מתאים שיאפשר למועצה לדרוש מהתושבים לשפץ, במידת הצורך את ארונות החשמל שלהם.

 

 

כפרניק סביבתיים, מאיר גרינפלד ליקויים באחזקה

 

 

9. ככלל, לדעת הוועדה, רמת הגינון בכפר נמוכה ובעיקר ברחובות הצדדיים. לטענת ציון רמת הגינון סבירה. עדנאן סלימאן שמפקח מטעם המועצה על עבודת הגננים יעבור בקרוב קורס גינון שיאפשר לו פיקוח איכותי יותר מהקיים. לדעת הוועדה נוכחות אמיר מלמד קבלן הגינון של המועצה שאמור לפקח על עבודת עובדיו איננה מורגשת מספיק בשטח ובעיקר ברחובות הצדדים. על המועצה לשקול יציאה למכרז מחודש בפברואר 2015.

 

10. לפי החוזה בין המועצה וקבלן הגינון, הגננים חייבים גם בניקיון השטחים הציבוריים – חברי הועדה מבקשים לראות יומן עבודה כפי שנדרש במסמכי המכרז והחוזה של גינון הכפר. סוכם: יוצג בוועדת איכות הסביבה.

 

11. חניית מכוניות בצמתי רחובות – לפי החוק חל איסור חנייה בקצה כל רחוב בטווח 12 מטר הקרובים לצומת. ברחובות רבים בכפר, ובעיקר מאלה המתפצלים מרחוב מירון (סער, כזיב, דישון וכו'), בשל המיקום הבעייתי של הערוגות, חונים תושבים בתחום 12 המטר האסורים לחנייה. על המועצה לפנות בע"פ ובכתב לאותם הדיירים ולהביא לידיעתם שמדובר בעבירה על החוק שבסכנת חיים ובעיקר לתושבי הרחוב. במידה וההתרעה לא תעזור יש לבקש מהמשטרה לתת דוחות על פי החוק.

12. מומלץ לקיים דיון נוסף בנושאים אלה בוועדת איכות הסביבה הקרובה בהשתתפות עובדי המועצה הרלוונטיים.

 

**

סקר חדש (באתר, בטור הימני):

מה דעתך על "חזות כפר ורדים"?

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. תושב לא כל כך ותיק הגב

  מרכז הכפר ליד הקאנטרי
  האם ועדת חזות העיר ראתה איזה הזנחה יש ליד הקאנטרי ? איפה שנמצא
  הצריף השבדי.צמחיה לא מטופלת, כל מיני קרשים וגרוטאות. זה מקום מרכזי .הרבה אנשים עוברים שם. מאוד מכוער.קצת מבייש.

 2. הפדנט הגב

  ומה עם השמש הקופחת והגשם בחורף?
  כל הכבוד מאיר וציפי. במיוחד על זה שאתם קודם כל דואגים לפרסם. ומה עם השמש הקופחת והגשם בחורף? יש בחירות בקרוב?

 3. אחת הגב

  גללים ברחוב נעמן
  ברחוב נעמן יש גללים , והמועצה אינה עושה ולא כלום לסלקם. אמנם החינוך הגרוע הוא של התושבים, אך לא בעלי הבתים שברחוב נעמן צריכים להיות הממונים על סילוק גללים של כלבים שאינם שלהם.

 4. מאוכזבת מאוד מאוד הגב

  הזנחה
  הכפר שלנו “מוזנח מאוד” אף פעם לא היה כך. ברור לכל שראש המועצה אף פעם לא מסתובב ברחובות הכפר, כי אחרת הוא היה נחרד, במקום ראשון – צואת כלבים, צמחיה לא יפה הרוב ערערים יבשים, ערמות עלים (במיוחד ברח חצב) בגומות מסביב לעצים פסולת רבה כגון בקבוקים טישו, וכמו כן הנקיון שמתבצע עם המפוח זוועה מעיפים את העלים מצד לצד ולא אוספים הפנסים ברחוב חרמון העמודים מתקלפים בתי המנורה שבורים ושרופים

  הכפר מוזנח ואין למי לפנות כי כשפונים מטפלים נקודתית
  כל הכבישים עם טלאים , בקיצור חבל שלראש המועצה לא איכפת יותר

 5. תושב ותיק ומודאג מהדרדרות מצב המיתקנים הגב

  חזות הכפר
  גם כני המשחקים התחזוקה שלהם מתחת לכל ביקורת במיוחד בשכונה לזוגות צעירים וככר תשע.

 6. שכונה צעירה הגב

  מי האחראי – איפה מוטי ומה תפקידו במועצה ?
  מישהו צריך לנער קצת את המערכת ששקעה בזמן האחרון

  מוטי – תתעסק במה שחשוב לכפר ולא מה שחשוב לך !

 7. תושבת גאה הגב

  לי יש כפר, ואני מאוד גאה בו.
  לי יש כפר, ואני מאוד גאה בו. מאושרת לחזור הביתה מיום העבודה, להתהלך ולנסוע ברחובות הישוב. גאה כאשר אנשים שואלים אותי היכן אני מתגוררת ולתשובתי מגיבים באהדה והתלהבות על המקום היפיפה והמטופח הזה שנקרא כפר ורדים. רואה את ההתלהבות של האורחים המגיעים אלינו לביקור.
  שמחה לראות תושבים איכפתיים אשר אוספים בעצמם לכלוך אשר הושלך (או נפל בטעות)- תושבים אשר סבורים כי ניקיון הכפר הוא החזות של כולנו ומודעים לכך כי פעולה זו אינה מיועדת רק לעובדי הרשות. תמיד אפשר לשפר ולהשתפר אך הפרסום והתגובות בפורום זה אינן הולמות ואינן משקפות את האמת לאמיתה…וחבל.

 8. אחת שאכפת לה הגב

  שלב א’ מטופח ושלב ב’ מוזנח
  ההזנחה בשלב ב’ זועקת לשמיים!!!
  תטיילו ברחוב חצב והכל יהיה ברור. מדרחות רחבות לאורך מטרים
  על מטרים בלי ערוגת צמחיה אחת. רחובות מלוכלכים, טפטפות קרועות
  שהמים זורמים מהם חופשי. תשאלו את הגנן מתי בפעם האחרונה הוא בטח את תקינות הטפטפות??? לדעתי עברו כבר אי אלו שנים.
  ברחוב המוליך מכיכר 8 לכיכר 9 , שתלו עצי חורש שיקח להם מאות שנים להגיע להיות עץ עם נוף. אם כבר מחליפים את העצים בשלב א’ קחו בחשבון גם את הרחוב הזה כדי לאפשר לילדים שלנו לחזור מבית הספר בצל ולא בשמש הקופחת….

 9. צובט בלב הגב

  נקודות למחשבה
  1.אולי יועיל בטובו ר.המועצה(שאני מעריך),לרוץ\ללכת ברחבי הכפר,כפי שמר אריה ברן נהג לעשות(ואף הרים ואסף כל לכלוך שראה!!!).אין כמו דוגמא אישית,והעבר בהייטק לא אמור למנוע אכפתיות ללכלוך,הזנחה וגינון עלוב(שעולה לנו עשרות אלפים בחודש,למימון גיפים וטרקטרונים…והמבין יבין..).
  2.לטיפול המועצה-ציון\עדנאן\מוטי-בכיכר 1(המפה),ישנו רווח בכביש-בזיפות,למי שנכנס לכפר וממשיך ישר לכוון המרכז,ממש בחיבור בין הכיכר לאשכר,צמוד למעבר החציה.
  בפינת הישיבה הנחמדה שבתחילת רחוב ארבל בצד שמאל,נמצא על הספסל,נעול,מנעול אופניים,לפחות שנה וחצי.הגיע זמנו,לא נדרש,נא להסירו בהקדם.
  אין ספק שהצוות במועצה עושה כל שביכולתו כדי לדאוג לכפר נקי ומסודר,אך חוסר החינוך של חלק מהתושבים זועק לשמים(לדוגמא-הניירת שמוציאים מתאי הדואר ומשאירים על הרצפה במקום להכניסה לפח המחזור הצמוד!).חורה לי לראות עטיפות חטיפים,ניירות ולכלוך רב באזורי הגינון וסביב מתקני המחזור.הדור הקודם חונך אחרת,והדור הצעיר אצלנו לא שונה לצערי הרב מבני גילם בנהריה\מעלות\שלומי\עכו.לפני טלפונים חכמים ותספורות משונות,היה רצוי קצת חינוך ודרך ארץ,תוך שמירה על הסביבה..

 10. ברי הגב

  הזנחה?

  ……

  מהר בדיקת עיניים, זוועה של תחזוקה, ציפי ומאיר הלוואי שתצליחו לשנות משהו בהצלחה

 11. אילנית הגב

  גאווה
  לתושבת הגאה שלום.
  אני מאד מאד שמחה שאת גאה בכפר שלנו, אני מסכימה אתך, לא צריך להעיר להתלונן ולקטר צריך להסתכל רק על מה שיפה ונעים. אני משוכנעת שגם את היית רוצה לשמח אותי ושארגיש כמוך אחרי הכל אנחנו מאותו הכפר, לכן בואי נעשה הסכם ביניינו, אני אעביר למידרכה שבפתח ביתך את כל העלים, הליכלוך וצואת הכלבים שהצטברו אצלי אני משוכנעת שזה לא יפריע לך, להיפך, ממיילא לא תיראי לא תריחי ולא תדרכי על על זה. ואם במקרה דרכת תוכלי להוריד את הנעל ולהריח ריח ורדים וכך שתינו נהיה מרוצות, מה דעתך??

 12. תושב סובל הגב

  איכות החיים בכפר
  אני מצטרף לביקורת על חזות הכפר.
  נעשים מאמצים , אבל אין אכיפה. הרחובות בשכונה ו’ בה אני גר מכוסים בצואת כלבים ! כל הערוגות משמשות מחראה לכלבים ובעלי הכלבים לא טורחים לפנות את הגללים. הם פשוט מסתכלים לצד השני.
  ילדים קטנים לא יכולים להסתובב ברחוב בלי לדלג מעל ערימות של גללי צואת כלבים.

  מיטרד קשה נוסף שממרר לנו את החיים הוא נביחות הכלבים הבלתי פוסקות , שלעחיתים קרובות מידי נמשכות כל הלילהץ=.
  בעלי הכלבים ישנים טוב , הכלב בדרך כלל נמצא בצד הרחוק מחדר השינה שלהם ושהשכנים יסבלו.
  כל הפניות למועצה בנוגע לכך נענו בתשובה שאין מה לעשות…..
  אולי ממאיר גרינפלד תבוא הישועה?

 13. אמונה הגב

  תוצאות השקר ( הסקר )
  השפנים התחילו לעבוד ….. יש בושה גדולה מזאת .

 14. ממשיך לצבוט בלב-תגובה 9 הגב

  אי התייחסות להערות פה-זלזול
  מדוע לא קרה דבר בעקבות ההערות הבונות הנמצאות בין כל ההערות לכתבה??האמנם אין עיין אחת מבין עובדי וראשי המועצה שקראה את הערה 9 ובקשה מציון וצוותו לטפל???כמה זמן צריך להמשך מבצע לחיתוך מנעול אופניים מיותר המפריע כבר שנה וחצי לשבת בספסל בתחילת ארבל?3-5 דקות??עובדי מועצה-כמה עצוב חוסר האכפתיות שלכם!!ראש המועצה-נא הער את הישנונים שתחתיך…חס וחלילה להציע משהו מעבר לאף ….הוכיחו לי שאפשר אחרת-יש סיכוי?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן