לא היה ולא נברא!


מערכת כפרניק
כמאה בני נוער: האשמות נוריאל בנושא הסמים והאלכוהול פוגעות בשמנו ובכפר ורדים
כפרניק _JPG לא היה ולא נברא!

כמאה בני נוער במכתב למועצה: האשמות נוריאל בנושא הסמים והאלכוהול מוגזמות ופוגעות בשמנו ובכפר

 

כמאה בני נוער (רובם שכב"ג בצופים. השמות שמורים במועצה) העבירו לעודד נוריאל מכתב בזו הלשון:
לכבוד מר עודד נוריאל, מועצת כפר ורדים.
בתאריך ה-14/5/10 התפרסמה בעיתוני הכפר כתבה תחת הכותרת הבאה: "סמים ואלכוהול הם חלק בלתי נפרד מבילוי שעות הפנאי של בני הנוער בכפר".
בכתבה הטלת האשמות כבדות כלפינו, כמו סחר בסמים ושתיית אלכוהול. גיבית האשמות אלה בעזרת נתונים מספריים ואחוזים.במכתב זה רצינו לידע אותך בתור בני הנוער של הכפר, כי האשמות אלה הן מוגזמות באופן קיצוני, ומהוות פגיעה בשמנו ובכל תדמית הכפר.
הגדרת את הכפר כ"מרכז לסחר בסמים", ולטענתך המשטרה מעוותת את הנתונים בדבר אחוזי פשיעה נמוכים: "50% מבני הנוער בגילאי י’-י"ב השתמשו באופן אקראי בסמים מסוג גראס". האמנם? מתוך שלוש שכבות הגיל שציינת, בהן כ-300 נערים, 150 מהם השתמשו בסמים באופן אקראי?
לא היה ולא נברא!
עודד, עיסוקינו השגרתיים הם השקעה בלימודים, השתתפות בפעילות חברתית ובפעילויות בתנועות הנוער, התנדבות בקהילה או סתם התעסקות בתחביבים אישיים.
עם כל הכבוד, הנושאים עליהם כתבת אינם נוגעים לרובינו.
איננו נוהגים לשתות אלכוהול, ורובינו ככולנו עולם לא השתמשנו בסמים, והטענה על הסחר בו מגוחכת ומבזה. לכן, ראינו לנכון לפרסם את האמת.
אנחנו לא נאיביים ובהחלט מודעים לנעשה. ישנם בני נוער ביישובינו ששותים אלכוהול באירועים מזדמנים, ישנם כאלה שמעשנים סיגריות ואף מעטים שהתנסו בסמים.
חשוב שתבין שהמצוינים לעיל הם מיעוט גמור.
בחרת להתמקד במיעוט זה ופרסמת עלינו נתונים מספריים שקריים שאינם מבוססים על מאומה.
אנו מרגישים שהתבטאויותיך ופרסומיך יצרו לנו, בני הנוער, תדמית שלילית מול תושבי הכפר: מול ילדי הכפר אותם אנו מנסים לחנך לדרך שונה לגמרי, מול הורי החניכים שלנו, מול המורים שלנוואף מול ההורים שלנו.
מה מוביל אותך להכפיש כך את שמנו ולהעמיד אותנו במצב כל כך לא נוח, המעורר אצלנו תחושת התנגדות וניתוק מהכפר?
מלבד ראש המועצה, מר סיון יחיאלי, שהעניק את תמיכתו מספר פעמים בפומבי והביע אמונו בנוער האיכותי של כפר ורדים, לא היו נוספים מחברי המועצה שהתייחסו למקרה ו/או היו לצידנו כשהזדקקנו לתמיכתם, ובכך הביעו הסכמה עם הטיעונים הבדויים נגדנו, מה שגרם לנו אכזבה גדולה.
עצם כתיבת מכתב זה מוכיחה כי אכפת לנו מהמצב.
אנו משוכנעים שקיימת דרך לטפל במיעוט הבעייתי, ללא הגזמות והכללות קיצוניות. אנו בני הנוער בכפר מאמינים בעצמנו ובחברינו, וגאים להיות חלק מחברת הנוער בכפר ורדים!
 בכבוד רב,
נוער כפר ורדים.
העתק: מר סיון יחיאלי, ראש מועצת כפר ורדים וחברי מועצת כפר ורדים.
 
כפרניק _056_1 לא היה ולא נברא!
בישיבת המועצה שנערכה אמש הציג יחיאלי את המכתב ואמר כי בדק ב"רשות למלחמה בסמים" ובמשטרה וכי אין שום בסיס לנתונים אותם הביא נוריאל (ראו בהמשך). "זוהי הוצאת דיבת הכפר והנוער", אמר יחיאלי. "מה שמסרת איננו נכון, אנשי המקצוע צחקו מהנתונים שהעברת, ודבריך אינם על דעתי ולא על דעת המועצה. יש לנו בני נוער ערכיים ביותר, ואנחנו גם יודעים לטפל בתופעות השוליים כשנדרש".
 
חבר המועצה ויקטור חזיזה דיבר בהתרגשות גדולה על הנזק התדמיתי שנעשה לכפר ורדים בשל דברי נוריאל. "כפר ורדים חממה לסמים? לאן הגענו?" אמר חזיזה. "האמירות האלו עלולות לפגוע גם במתגייסים הצעירים שלנו. אם דברי עודד היו נכונים, ולא היינו מטפלים, זה היה פשע. עודד, לא מאוחר מדי לקום ולהתנצל. ואם לא, אז לך מחר למשטרה להתלונן על סוחרי הסמים. אם אתה מהסס, תעביר לי את המידע ואני אלך".
חברת המועצה דבירה גזית אמרה כי נגרם נזק גדול וכי על נוריאל לעשות מאמץ לתקן זאת.
 
נוריאל אמר בתגובה כי הוא עומד מאחורי דבריו, ועיקר השימוש בסמים ואלכוהול הינו בכליל, בכברי ובאילון, בהשתתפות נערים מכפר ורדים. "מה אנחנו על פלנטה אחרת"? שאל נוריאל. "כל החברים שלהם משתמשים ורק הם לא?".
 
*
 
בהמשך העביר נוריאל תגובה נוספת:
אני מבקש להוסיף.
יש לנו נוער נפלא שבא לידי ביטוי בתחומי עשייה רבים.
אין קשר בין הנוער הנפלא לתופעות המטרידות. גם חיילים ביחידות מובחרות מעשנים גראס באחוזים מדאיגים.
אני שמח שהעליתי את הנושא לסדר היום, לאחר שנה שניסיתי באמצעות ראש המועצה ולצערי לא נעשה דבר.
לומר שאנחנו מכירים מספרים אחרים זו לא תוכנית עבודה.
כמות האחוזים המדויקת היא בטח לא העניין, טיפול אמיתי ושיטתי בתופעות מטרידות זו הדרך היחידה לצמצם את התופעות האלה.
 
תודה.
 
 *

אלו הנתונים שהציג נוריאל בפני המועצה בישיבה הקודמת שדנה בנושא:
 

פילוח נוער כפר ורדים / תופעות מטרידות
סמים ( גראס, חשיש, כימיקלים, כולל חומרים שמריחים )
*  50% מבני הנוער 16 – 18 , ניסיון מזדמן של עישון.
*  30% מאותם גילאים – עישון על בסיס קבוע (יותר משלוש פעמיים בחודש).
*  סוחרי סמים מאותם גילאים – אלה שיודעים איפה קונים ואלה שמביאים למשתמשים תמורת קבלת חומר חינם לשימוש עצמי.
*  14 – 15 , גילאי חט"ב – יותר מ- 30 משתמשים מזדמנים בגראס.
* לפחות שני בני נוער ( סוחרים ) מגילאים אלה.
 
אלכוהול – כולל בירה / שתיה חריפה מכול סוג
 
*  75% מגלאי 16 – 18 , שתייה קבועה על בסיס בילוי קבוע של החברה, אין בילוי ללא אלכוהול, לא שתייה לטובת מצב רוח טוב, שתייה לטובת השתכרות.
*  35% מגילאי 13 – 15 – חט"ב. שתייה קבועה בכול בילוי מזדמן.
*  בודדים (עד 8 ילדים) מכיתות ה’ – ו’ – שתייה מזדמנת בבית ההורים.
 
רוב מוחץ של הילדים לא משתף את ההורים במידע, גם לא את אנשי החינוך, גם לא את מי שרוצה לדעת …………… קשר השתיקה חי, נושם ובועט.
הפתרון – עבודה, עשייה, סביב השעון בשיתוף בני הנוער.

 ***
הערת מערכת האתר:
טבעי שדברים אלו ימשיכו ויעוררו עניין והד ציבורי רחב, כולל "תגובות" באתר. יחד עם זאת, בשל רגישות הנושא אנחנו חוזרים ומזכירים כי לא נפרסם תגובות גסות, מעליבות ובוטות.
תודה.
 
 
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  מראה
  להביט במראה לפעמים כואב.

 2. אמא מודאגת הגב

  כל הכבוד לנוער הנפלא וכל הכבוד לעודד נוריאל
  חבל שמתעסקים בטפל ולא בעיקר, זה משנה אם התנסו 40%, 20% או 60%,
  מה עוד שהנתונים שילדי (בגילאים המדוברים) מדברים עליהם חמורים לצערי מאלו שעודד נוריאל פרסם, אך גם הם כמובן לא נתונים מדעיים אלה רק תחושות בטן שלהם. העיקר הוא שלמרות שהנוער שלנו מצוין יש לנו בעיה שלא תיפטר אם נטמון את ראשנו בחול, ולא אם נטען שהיא לא קיימת, אלא רק אם נתמודד עמה! הדרך של ראש המועצה לתקוף כל מי שמעלה בעיה לא תקדם אותנו ולא תביא שום תוצאה חיובית. זה אינו נושא פוליטי, ולא קשור לבחירות לראשות המועצה. המכתב של בני הנוער מובן וכל הכבוד להם שהם קמים להגן על שמם – חברה אתם 100%, אך כנראה אינכם מודעים לבעיה. מחובתנו כקהילה לא לנוח על זרי הדפנה ולהתהדר בנוער הנפלא שלנו אלא לטפל ברצינות בנושא הסמים והאלכהול – כל הכבוד עודד שהעלית את הנושא לדיון הציבורי!

 3. אורח/ת הגב

  יש לנו בכפר נוער נפלא ואנחנו מאד גאים בו!
  הנוער שלנו ערכי ואיכותי וכאמא לבני נוער אני אומרת במלוא האחריות שאין שום בסיס לטענות של נוריאל.

 4. אורח/ת הגב

  מה הילדים מתממים?
  בואו תיראו מה קורה שישי לילה בחורשת האורנים

 5. בן עמי הגב

  סמים היו או לא היו
  היו ,יש ויהיו,
  אין ספק וחושבני שאיש לא יערער ,השאלה מהם המימדים ואיך מטפלים .אין לי ספק שהארת הנושא חשובה ואין כל מקום לנוח על זרי דפנה, גם אם אכן יוכח שיש בכפר רק 10 בני נוער שראו ,הריחו ואו השתמשו.יש מקום להערכות של כל המערכות לבחון לבדוק ולראות מה ניתן לעשות איש בביתו מחד ופעילוית מערכות החינוך מאידך,
  כבר בוצעו בזמנו פעילויות מגוונות בפעילות של “כולם” בנושא במערכות משולבות של חינוך פורמלי ולא פורמלי בכפר,מספרי בני הנוער היו אז מנו פחות מ50 % ממספרם היום למרות שילדי בגרו
  ונכדי עדיין”בחיתולים, אשמח להרמת הכפפה שנזרקה בכפר לבנית מארג פעילויות קהילתיות רחבות ככול שניתן, על ידי מנהל מח החינוך עידו ,שלומות עודד אשמח אם תעלה סקר לגבי הצעתי לביצוע פעילוית רבות היקף להסברה ,ידע חינוך ומניעה ועוד תודה, אוחחחח
  רציתי “לכתוב בעילום שם” כחלק מהמשמיצים בכפר,מתנצל על פרסום שמי נכתב “בטעות”

 6. בן עמי הגב

  סמים היו או לא היו
  את תפיסת עולמי כבר כתבתי ל2, 1 ,4 ,5,
  ובעמדתי אני התיחסתי לטעמי לדבריכם בין השורות,
  מהערה שקיבלתי מסתבר שאכן מבוצעת “עבודה “בנושא הסמים שחלקה סמויה מהעין וטוב שכך,
  זה נושא שחשוב לדבר פחות ויותר לעשות.
  ויש מה, ל5 מצטרף לכל מה שכתבת בהסתייגות אחת
  וכמי שמכיר את עודד שנים רבות,
  חבל שהנושא התגלגל כמו שהתגלגל ויפה שעה אחת קודם , לעשות בצינעה ולא לדבר,
  גם למחלקת הרווחה ,יש מה להשמיע ואני שמח שקולה לא נראה בעתונות ונשמע במקום שצריך להישמע וותקוותי שאכן גם מטופל בצנעה
  לנוער אני בטוח שקולכם חשוב וטוב שנשמע
  אבל לטעמי הייתי מצפה שלא תפנימו מהמבוגרים ותציינו שמות

 7. אורח/ת הגב

  למה כולם מתממים – בואו נודה לאמת ,ישנה צריכת סמים בכפר !!!
  כתושב ומתנדב במשטרת ישראל לא פעם אחת ניתקלתי בשיחות מסדרון בתחנת מעונה על מצב הסמים בכפר ,וביישובים מסביב .ישנם סמים ,חלקם קלים וחלקם קשים ,המשטרה משקיעה הרבה מאוד מאמצים כדי לנסות ולסכל את התופעה -הן בעשייה גלוייה והן בעשייה סמוייה ,אך למכתב שבני הנוער כתבו אינני מסכים ולהשליך על עודד נוריאל את האשמה כביכול שהמציא והגזים, הדרך ארוכה -צריך להצדיע לעודד שלא מכבר העלה את התופעה ומנסה למגר אותה!!!.
  שימשיכו כל אותם האנשים הקטנים שגרים בכפר ,יוצאים בבוקר לעבודה ,חוזרים בשעה 6-7 בערב ומתחפרים בבתים ליד הטלויזיה .תמשיכו לטמון את הראש בחול ,הרי אתם אנשים /הורים קטנים חסרי איכפתיות לחלוטין שכל מה שחשוב לכם אלה ארבע הקירות בבתים שלכם.ממש לא חוכמה לבקר מהצד ולא לעשות ולתרום.
  קומו ,תזיזו את התחת וצאו החוצה לראות מה קורה פה ,ואל תבואו בטענות שלא נעשה כאן כלום ,ואני מתייחס לכל אותם זוגות צעירים בכפר ,הורים לילדים באשכולות הנמוכים ,ובכיתות הנמוכות ,גיל ה-30-40 שיכול להשפיע וגרום למהפכה של ממש.
  ללא ספק צריך להיות כאן שינוי !

 8. אורח/ת הגב

  כל הכבוד!
  הילדים כתבו מילים כדורבנות! כל הכבוד! הלוואי שהיו עוד הרבה ישובים שבהם יש נוער כמו שלנו! הגיע הזמן להתמקד בזה תושבי כפר ורדים.

 9. נערה מכפר ורדים הגב

  במקום להיתעשק בטפל תתחילו בנושא לטפל!
  אני נערה מכפר ורדים ובחיי לא ניסיתי סיגריות סמים או אלכוהול שלא קשור ליין בשישי ,יש כמוני רבים מאוד והמיספרים שנתן עודד לא קשורים למציאות! אך עם זאת טוב שנתן אותם כי הוא גרם לכך שאנשים יפסיקו להיסתכל על רוב הנוער הבאמת ניפלא ואיכותי שיש בכפר ושיתחילו להיסתכל על הנוער שיש לטפל בו בכפר ורדים. אני חושבת שבמקום להיתעסק כל כך הרבה בסתם דברים ולגרום לכל הנוער שם רע ולתת לו הרגשה רעה יש לטפל במיקרים הבודדים בשקט וביעילות
  ובמקום להשקיע אנרגיות וכסף במצלמות (שלא יעזרו בשום דבר…רק יראו כמה אתם לא סומכים אלינו ) או בהוצאת דיבה על הנוער… יתחילו באמת לטפל במיקרים הבעייתים.

 10. אורח/ת הגב

  יש לכם נוערנפלא בכפר!!
  מתחילת השנה אני לומד עם רבים מבני הנוער של הכפר בבית הספר מנור כברי ואני יכול להעיד בשמחה שבכפר ישנו נוער איכותיואני לא נתיקלתי בנוער כזה בחיים, ובתור אחד שלא גר בכפר וכן היה בבתי ספר אחרים עד שהכפרניקים הצטרפו עליינו השנה הכרתי נוער אחר ובאמת שבתור הורים ואנשי חינוך אתם צריכים להיות גאים ויחד עם זאת להכיר בעובדה שיכול מאוד להיות שהתופעה אכן קיימת במימדים קטנים במיוחד

 11. שלומי הגב

  בושה וחרפה!
  עודד, בחרת לפעול בצורה שטחית שמטרתה לפגוע במועצה ובסיוון ותו לא. אם באמת חשוב היה לך לטפל בנוער של הכפר, שרובו מקסים בעיני, לא היית בוחר בדרך פעולה זו המכסה טפח וחושפת טפחיים.
  אל תקדם את צרכיך הפוליטיים האישיים על חשבון נושאים רגישים כל כך!

 12. סטודנט למשפטים ועריכת דין הגב

  החוק הישראלי
  טענות כמו אלה הנטענו לעיל, כשאינן מבוססות על שום דבר, נחשבות להוצאת דיבה ולפגיעה בתדמית הכפר כולו!
  נתונים אלו יבדקו, ואם לא יוכחו כנכונים – נפעל בנידון.
  מר נוריאל, אם אין בפיך משהו חכם לומר, מוטב שלא תומר דבר!

 13. בן עמי הגב

  סמים היו ו לא היו

  הובא הערב לידיעתי ואני מוסיף
  יש פעילות בכפר לנושא הסמים,לגבי כמות הערתי בתגובה הקודמת
  חלקה סמויה וחלקה גלויה, ואת רובה איני מכיר,מנסיון מהעבר בכפר
  טוב שחלק מהפעילות רחוקה מהעין ולא הכל צריך להשמע,אני סומך על מח’ הרווחה שעושה את מלאכתה נאמנה בנושא לאורך זמן. אני בהחלט חושב שיש לתת את הדעת על כך.אני מאמין בחוזקו של הנוער בכפר ומחזק את ערנותם,חבל שהמכתב נכתב באנונימיות יש לכולנו שם ואין מקום ללמוד מהמגיבים ללא שם בכפר. כולנו קצת יודעים והרבה לא.לטעמי ניתן היה לעורר את הנושא, בסגנון שונה שהייתי שותף לו בזמנו בחלק מהפעילוית שנעשו, אולם ללא “עננים ורוחות סערה” יחד עם זאת להעלות נושא בקולי קולות בפרט בנושא רגיש שכזה צריך ,היה על כולם להיות זהירים מאד בניסוחים ובהתלהמות. לצערי חלק מהמגיבים במגוון הנושאים מגיבים פוליטית ולא לעניין וחבל.
  אסור לטאטא מתחת לשטיח ,אבל לפעול בחוכמה שלפני ולא אחרי

 14. אורח/ת הגב

  דברו תכלס
  בתור מישהי שיודעת מקרוב את הדברים, הכפר שלנו לא מושלם, אפילו לא קרוב, אבל הוא גם לא מזעזע.
  יש סמים והם נפוצים יותר בגילאי ה20 של הכפר, בנוער שעליו מדובר יש ממש אחוזים מעטים.
  הבעיה האמיתית היא האלכוהול… הנוער בכפר שותה.
  כן כמובן שיש מיעוטים שלא אבל נוער דברו תכל’ס אף אחד פה לא אידיוט.
  את יודעים מה שורש הבעיה? מערכת חינוך גרועה ביותר שמלמדת את הילדים את הערכים הלא נכונים.
  אני אישית סבלתי מאוד מהמערכת הזאת ולכן מיהרתי לברוח.
  טפלו בחינוך אל תפילו את זה על הנוער.

 15. אורח/ת הגב

  פה המקום למתוח את הקו האדום ולהגיד לילדים:
  לפה, אתם לא נכנסים.
  זה שיש יוזמה חמודה, אשר קבוצת ילדים, שאף אחד לא יודע מה הם עשו בעבר, כותבת מכתב על כל ילדי הכפר…זה לא נכון לעשות.
  יש לתת לגורמים המקצועיים לטפל במצב !
  ילדים חמודים !

 16. רוני מ הגב

  עודד נוריאל
  תמיד היו בני נוער שצרכו סמים אבל הנושא המרכזי הוא מסכת האי דיוקים אם לא רוצים לנבל את הפה של חבר המועצה נוריאל שעושה פוליטקה זולה על חשבון ילדנו הנושא מטופל תמיד על ידי הרשות גם בכהונתו של אריה ברן גם בכהונתו של רון מושקוביץ וגם כעת ולא עודד נוריאל בדבריו הלא נכונים בלשון המעטה העלה את הנושא למודעות כל פעם שהאיש נתפס לא דובר אמת הוא אומר לא חשובה האמת העיקר שהעלנו את הנושא למודעות בן עמי ושאר תומכי עודד מגיבים כאילו לא נעשה כלום בטיפול בסמים אלה רק האיש הלא אמין הזה גרם לטפל בנוער ובסמים בכפר ובכן לא כך הדבר המועצה והעומד בראשה מטפלים יום יום בנושא ומערבים הורים כשצריך מספיק להשמיץ אותנו עודד נוריאל אנה ממך תפסיק להתנהג כמו הברון מנכויזן חבל שאני לא יכול לכתוב במפורש

 17. שרה הגב

  שוב עלילה
  שוב משתמש עודד לקדם את עצמו פוליטית.
  תעודת עניות לכפר ורדים שאדם כמוהו יושב בכלל במועצה.
  כרגיל אלוף בהפצת שקרים ועליות שווא.
  מאסנו בו

 18. אב לילד בגיל ההתבגרות הגב

  ל16
  מעניין ומהיכן יותר, ההערה “בדוק ”
  אשמח לקבל את הפירוט למען ההגינות כלפי ההורים והנוער
  אגב לפי הכתוב
  ניתן להבין “אני מתחבר לראש שלך”
  שהרחובות מלאים באברכים
  “שחורים משחור”
  מעניין אני צועד כמעט כל יום
  פעמים ביום
  צריך לשמור על כושר
  לא ראיתי אותם!!!
  ולבסוף שאלה?
  מכיוון שלא ראיתי אותם אולי?
  הם גם מוכרי הסמים?
  נו באמת!!!
  הציוניות לכיתוב שלי לגבי
  השחורים ,,, אנא ונא לא להיפגע

 19. אורח/ת הגב

  כן נכון
  אל תהיו מתיפיפים. אל תהיו יפי נפש וטןמנים ראש בחול.
  בכפר ורדים מתחרדים. 50 אחוז מהתושבים חוזרים בתשובה. הכפר שלנו מתחרד ונהיה שחור. זה מה שאתם רוצים?
  בכפר ורדים 80 אחוז מהנוער משתכרים בימי שישי . בדוק.

 20. אורח/ת הגב

  עודד נוריאל
  עודד היקר הגיע הזמן לפרוש בשיא, את תפקידך כראש מועצה לא תזכה לראות… אינך יכול לנצל את הנוער היקר והאיכותי שלנו לטובת עיסוקיך האישים והפוליטים.
  לכל אותם אלו שחושבים שהם יודעים משהו על הנוער שלנו, כדי שלפני שתזרקו דברים או נתונים לאויר תבדקו, ולמעשה “למרבה הפלא” תגלו שהנוער שלנו הוא איכותי ושונה לגמרי ממה שמיחסים לו תנו להם קצת קרדיט

 21. אורח/ת הגב

  בנות יענה
  הנוער בכפר לא ניבדל מהנוער בישראל.
  אבל לנו קל יותר לטמון את ראשנו בחול ולומר לא אצלנו.
  חבל ,צריך להביט לאמת בפנים, ולנסות להילחם בתופעה ולא בנביא הזעם.
  ולו רק למען ילד אחד.

 22. יפה הגב

  תתפטר
  אם נותר בך מעט כבוד, תתפטר מהמועצה!
  בכך תעשה טובה לעצמך ולנו.
  אגב, ניתן לראות בבירור לפי הנוסח כי את תגובות התמיכה אתהכותב בעצמך.
  איפה הבושה?????

 23. אורח/ת הגב

  כל הכבוד עודד
  לא בחרתי בך ואין לי עניין לתמוך בך. בכל זאת תודה שהעלת את הנושא. הילדים שלי מספרים לי על האלכוהול בכמויות .נכון שיש נער נפלא אבל גם הרבה מאוד ילדים שההורים שלהם עסוקים בלעשות כסף ולא נמצאים בבית.הרבה ילדים מוזנחים רגשית שמסתובבים עם הרבה מידי כסף ומוציאים אותו על אלכוהול וסגריות.

 24. השלום בוא יבוא...עם התשובה הגב

  מה לא ניסינו? הכל…חוץ מתשובה
  תשובה הופכת את הנוער למתחשב ומכבד את הוריו.
  תשובה הופכת את האדם מאימפולסיבי ואינסטינקטיבי למחושב ורציונלי.

  קבלו את שיר בתשובה (ניתן להורדה בתחתית התגובה)

  “מול חמאס וחיזבאללה
  גם אירן ונסראללה
  ובן לאדן ואבו עמאר
  ופלסטין וכל השאר,

  יש לנו הסטוריה מנצחת
  בתנ”ך היא כבר מונחת
  השתמשו בה אבותינו
  וניצחו בה את כל אויבינו

  פזמון: התשובה של כל אחד
  היא מכה לכל ג’יהאד
  התשובה של כל העם
  היא גאולה לכל העולם

  השלום בוא יבוא
  רק לאחר גוג ומגוג
  טילים רבים ופצצת אטום
  ינחתו עלינו מכל מקום

  מה נעשה לא להיפגע
  מכל מרעין בישין ורע
  נרבה תורה וגמילות חסדים
  כהבטחת התורה והנביאים

  פזמון: התשובה של כל אחד
  היא מכה לכל ג’יהאד
  התשובה של כל העם
  היא גאולה לכל העולם

  (הרב מרעים בקולו)
  ‘מבצע מליון חוזרים בתשובה
  כל אחד יחזיר אחד השנה
  משימה קדושה זו לשם שוויון
  תביא גאולה מא-ל עליון’

  סוף דבר הכל נשמע
  עולם החומר כולו יגוע
  ומול הצועקים ‘א-ללה הוא אכבר’
  שמע ישראל השם אחד

  פזמון: התשובה של כל אחד
  היא מכה לכל ג’יהאד
  התשובה של כל העם
  היא גאולה לכל העולם

  שמע ישראל השם אלוקינו השם אחד
  שמע ישראל השם אלוקינו השם אחד
  שמע ישראל השם אלוקינו השם אחד
  שמע ישראל השם אלוקינו השם אחד

  להורדה:http://www.shofar.net/songs/mp3/hashalom.mp3
  לצפייה: http://www.mevo.us/gyuval/2009/01/16/%D7%94%D7%AA%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%9B%D7%9C-%D7%90%D7%97%D7%93-%D7%94%D7%99%D7%90-%D7%9E%D7%9B%D7%94-%D7%9C%D7%9B%D7%9C-%D7%92%D7%99%D7%94%D7%90%D7%93/

 25. רונית הגב

  פה המקום למתוח את הקו האדום ולהגיד לתגובה 18!!!
  שירגע!!! אני אמא לילדים בכפר הזה… ואין לך שום זכות לזלזל במה שהם אומרים, אני מסכימה לחלוטין שהגיע הזמן שאנשי מקצוע יטפלו בזה… אך אנו צריכים להיות מאושרים שלנוער אכפת, ושהם מעבר לרק “חמודים” אלא נבונים חכמים ובעיקר אכפת להם… את זה אני רואה כבר מהבית. הנושא לא עוד סתם נושא, זה נושא שעולה יום יום, ובהחלט הייתה הקצנה של דברי נוריאל! לכן יש לפעול בנושא

 26. אבנר הגב

  תתפטר אם נותרה בך טיפת כבוד
  לך לעשות לביתך

 27. אמיתי פוקמן - מרכז שבט עפר הגב

  פה מקום למתוח קו אדום ולומר הגזמנו – תגובה ל18
  אנשים יקרים ,
  כבן ברית של הנוער בכפר אני לא יכול לעמוד מהצד ולתת לכם לצאת כנגדם בצורה הזאת . הנוער מספיק טוב לחנך את הילדים ?! מספיק טוב לכתוב תוכניות עבודה שלא היו מביישות אף חברה עסקית ?! מספיק טוב להוציא טיולים של שלושה ימים ויותר בליווי 3 מבוגרים בלבד( במקרה הטוב )?! , אבל לא מספיק טוב להיות חלק מדיון כזה ?
  אני מצטער אבל אתם כנראה לא מעריכים את מה שיש פה . הנוער בכפר הוא הדבר המדהים ביותר שאני פגשתי בגילי הצעיר, יחסית. הנוער הזה מוביל את תנועת הצופים באזור הצפון , משמש דוגמא חיובית לעשייה קהילתית .
  אני מאמין בנוער , ואני מאמין בתשובות שהם נותנים לי , אבל נגיד שאני נאיבי , ונגיד שהנוער לא כזה תמים כמו שאני חושב , זאת סיבה מספיק טוב להקטין אותם ולאוציא אותם מהדיון כאילו אין להם אמירה או מחשבה כלל ????
  אני מזמין את כל קטני האמונה בנוער לישיבת שכב”ג אחת . כדי שתראו מה זה מבוגרים באמת , מה זה אנשי מקצוע באמת .
  אין לי כל ענין מעבר ליציאה להגנתם של החניכים שלי , השכבה הבוגרת של שבט עפר . חניכי השכבה הבוגרת עובדים ימיים ולילות באירגון ההתנדבותי הגדול ביישוב והם הרויחו קצת יותר מ”חמודים”!!! נכון הם חמודים , הם גם אדירים במקצועיות שלהם, הם גם מדהימים בתפיסת העולם החינוכי שלהם והם גם פרטנר אמיתי לכל תהליך!!!
  אני נהייתי אדם טוב יותר , חושב יותר וחכם יותר בזכותם .
  תודה לכם!!!

 28. אמא לנערה הגב

  יש לנו נוער נהדר
  אמיתי צודק
  הנוער כאן נהדר
  בצופים
  בתזמורת
  ובכלל
  זה לא אומר שאין בכלל בעיות
  אבל דרושה כאן התנצלות של נוריאל בפני הנוער המדהים של כפר ורדים

 29. אורח/ת הגב

  הנוער של הכפר ברמה גבוהה מרוב יישובי הארץ
  במקצועי אני עובדת כמפעילת אירועים בכל חלקי הארץ, מצפון ועד דרום ובמעט מאוד מקומות נתקלתי בנוער כל כך איכותי, בוגר מצד אחד ותמים בצורה היפה של המילה מצד שני.
  כשאני עובדת באירועים אלו אני “מאזינה סמויה” לשיחות בני הנוער ונוכחתי יותר מפעם אחת לגלות כי בני הנוער כאן מדהימים!
  הם יודעים לשמור על גבולות, הם מודעים מה הולם את גילם ומה לא, ועיקר עיסוקיהם בתחביבים וחיי חברה בצורה בריאה ובעלת ערכים שנדיר למצוא בימינו.
  אין לי ספק כי קיים מיעוט שמתנסה בסמים קלים ובאלכוהול בגיל צעיר יחסית אך אני לא סבורה כי מדובר בנתונים אותם ציין נוריאל.

 30. אמא של בני נוער הגב

  ועודד עוד היה רכז נוער????
  אני תמכתי בו. הזהירו אותי שעודד שקרן, מניפולטיבי, סכסכן ורכלן.
  אני כמו מעטים אחרים לא האמנתי.
  עכשיו מאמינה גם מאמינה. כל מה שנאמר עליו אכן נכון.
  לא בוחל בשום דבר לקדם את עצמו ומשתמש לשם כך גם בנוער.
  והאדם הזה עוד היה רכז נוער? אלוהים!

 31. עליזה הגב

  עודד היה רכז נוער נהדר
  יש גבול להשמצות.
  רק מי שעושה , עושה טעויות.

 32. אורח/ת הגב

  עליזה
  ידועה בשיקול דעת לקוי.
  רכז נוער נפלא, הכיצד?
  הרבה רוח וצילצולים ובעיקר בזבוז כספי ציבור
  על משכורתו המנופחת, על לימודיו על חשבון המועצהןכד’ וכד’

 33. אבי הגב

  טעות טחת גדולה
  עודד נוריאל הוא טעות אחת גדולה.
  יאכלו נא את עצמם כל אלה שהצביעו עבורו,
  אין בכם טיפת בושה וכבוד עצמי??

 34. עליזה הגב

  ובכל זאת, עודד היה רכז נוער נפלא.
  ילדי היו מאוד מרוצים. למה להתכחש. היום הוא אולי עשה טעות. למה להשמיץ עבודה טובה מאוד שעשה בעבר?
  למען הצדק והיושר, בניגוד לשיקול הדעת הלא לקוי שלך, זאת האמת.
  עודד היה רכז נוער נהדר. נקודה.

 35. אבי הגב

  לעליזה
  זה שילדיך היו מרוצים אין הדבר אומר שהוא היה רכז נוער נפלא.
  הוא היה קטסטרופלי. כל הזמן עושה טעויות גם כרכז נוער וגם עכשיו
  והכל פועל יוצא מהאישיות הדפוקה שלו.
  עשי טובה….

 36. עליזה הגב

  רק מי שעושה טועה.
  מה אתה עשית כאן? ולמען הנוער? לידיעתי עודד נוריאל עשה הרבה.
  הכוונה שלו הייתה טובה!!! הייתה לו טעות גדולה באחוזים.
  אני יודעת שחלק גדול ממה שטען הוא אמת לאמיתה ויש לטפל אם אפשר בבעיות של הנוער המשועמם מאוד בכפר.
  ולהזכירך. חבר סיעה לא מקבל שכר. זו התנדבות לקהילה ולפעמים טועים. רק מי שעושה ומדבר לפעמים טועה.
  למה צריך לדבר כאן על אישיות? ועוד בבוטות כזאת.
  זה יכול לעלות לבן אדם בבריאות. חבל.
  טוב מאוד שהפוקוס עבר לנוער.זה הכי חשוב!!!!!
  נמאס כבר שכל המלחמות בעניין דתי.

 37. אורח/ת הגב

  לעליזה
  הפוקוס לא עבר לנוער אלא אל השקרים של עודד.
  כל הזמן הוא טועה “באחוזים” שמען של “הטעויות” שלו נשמע למרחוק
  כבר הרבה שנים, משחר נעוריו.
  רק אנשים כמוך, תמימים וכנראה גם לא כל כך חכמים, יכולים
  לחשוב אחרת

 38. ערן הגב

  מה קרה? יש בחירות?
  מה זה פה הציונים האלו? חכמים לא חכמים, תמימים לא תמימים, שפויים לא שפויים?
  כל מי שבא לטעון אחרת הוא בלי שיקול דעת או תמים או לא חכם.
  קל מאוד לקלל להשפיל ולפגוע קשות בעילום שם.
  זאת הרמה של הוויכוח?
  אני מסכים מאוד עם עליזה בעלת שיקול דעת מצויין עם דעות מוצקות לדעתי, שתגובותיכם המתלהמות, עלולים לפגוע בבריאותו. ומסכים שעודד היה רכז נוער טוב. ומסכים שרק מי שפועל עלול לטעות.
  אבל עכשיו, עודד, הגזמת ואתה צריך להתנצל בפני הנוער הצעיר.

 39. משה הגב

  זהירות
  עודד לא טועה .
  הנתונים הם כלל ארצים ומי שחושב שהוא כליל השלמות טועה.
  עדיף להיות זהירים .ולא להביט הצידה.
  המילחמה בסמים היא מלחמה לא מכובדת שהינו מעדיפים להסתיר בחצר האחורית.
  מזלנו שיש עדיין אנשים שלא בורחים מאחריות ומנסים לבצע את חובתם,
  למרות כל האומרים אצלנו זה לא כך.
  וזאת מבלי לפגוע בנוער הניפלא שהולך בדרך ישרה .
  הבעיה היא כל אלו שפוגעים בנוער הטוב.

 40. נמרוד הגב

  תשובה למשה
  משה יקר, אכן גם כאן יש בעיה של שימוש בסמים.
  לשמחתנו כי רבה מדובר בקומץ בני נוער (שצריך לטפל בהם)
  ולא בנתונים המוגזמים שהציג עודד.
  מי שעוקב אחר התנהלותו של עודד יודע ומכיר שהאדם גוזמאי ושקרן
  ומנסה להשתמש בנתונים השיקריים לקדם את עצמו.
  הוא עשה זאת גם כשהיה רכז נוער ועשה נזק ענק למספר לא
  מבוטל של בני נוער.
  חבל רק שבמועצה, האחראים עליו, לא ידעו ולא ראו את התמונה.
  על זה אנחנו משךלמים היום שאדם כמוהו יושב במועצה.

 41. ערן הגב

  לנמרוד
  נראה לי שאתה גוזמאי ושקרן לא קטן מאף אחד. איך בדיוק אדם יכול לקדם את עצמו בצורה כזאת?
  כנראה שאין לך ילדים בגילאים האלו. אם היו לך היית יודע שכל הנתונים היו נכונים חוץ מהנתונים על סמים בגילאי 14 -15.

 42. אבי הגב

  תשובה לערן
  לא רק הפעם הוא הגזים.
  הגזמה היא צורת הביטוי המקובלת שלו.
  האם לא מחובתינו כתושבי המקום – רציניים ואחראיים
  להתריע על התנהגות נלוזה כזאת?
  אם לא נצעק, עליזה וכמותך לא ידעו
  וזה מסוכן מאוד!!

 43. שרה הגב

  לעליזה, משה , ערן וכד’
  כשעודד היה רכז נוער הוא שלח משטרה לערוך חיפוש סמים ל-80
  בני נוער.מכל השמונים נמצא חשיש אצל ילדה אחת.
  אתם יכולים לתאר לעצמכם את החוויה הקשה שעברו בני הנוער שנערך
  חיפוש בביתם ואח”כ הוסעו ע”י ניידת משטרה לתחנה לחקירה.
  אתם יכולים לתאר לעצמכם את הילדים שלכם עוברים חוויה טראומטית כזאת?
  האם זאת דרך למצוא סמים? ומה היה הטיפול שנלווה לחיפוש האומלל
  ההוא. שום טיפול כלום!
  מיותר לציין שחלקם הגדול של הקבוצה “החשודה” עשו שנת שירות,
  עבדו עם נוער מצוקה בעיירות פיתוח, שירתו במערך הלוחם והיו קצינים מועורכים ומצטיינים.
  רבותי – הדעת סובלת שהציבור לא ידע מכל זה?

 44. ערן הגב

  אבי נמרודי ,תפסיק לצעוק!!!!!!!!!!
  שמענו אותך מספיק והבנו שעודד שקרן גם אתה גוזמאי…
  מה אנחנו בדיוק צריכים להבין עוד שלא הבנו?
  מה מסוכן?
  מסוכן שאתה ממשיך לצעוק כאן.
  אתה לא מפסיק לצעוק את אותם המילים פה. לא נמאס לך?
  מה מרגיז אותך? שמישהו חושב שעודד היה רכז טוב? ועדיין לא השתכנע
  שהוא פסול לגמרי וצריך לעשות עליו עליהום?

 45. איל הגב

  מתאם
  אבי/ נמרוד /סטודנט למשפטים ועריכת דין / יפה /שלומי /רוני.מ. .
  כולם אחד הם .כולם מתאם בויכוח שעיקרו לא לטפל בבעיה האמיתית .

 46. עודד נוריאל הגב

  לשרה גיבור(ה) נילי …
  למה בשם בדוי ? את/ה חזקים בלהיות שפנים .
  צא/י בשם גלוי ובית המשפט יחליט האם יש אמת בשקרים שמופצים מתאם “כשעודד היה רכז נוער הוא שלח משטרה לערוך חיפוש סמים ל-80
  בני נוער.מכל השמונים נמצא חשיש אצל ילדה אחת”.
  .
  מה שאני מבטיח שאת הכסף שאקבל מהמשפט אתרום לטובת פעילות נוער בכפר ורדים .
  אני עומד מאחורי כול אמירה שלי , חבל שאת/ה רק זורקים רעל מתוך כוונה לפגוע , אבל ללא אומץ לעמוד מאחורי השטויות שכותבים .
  אני לא חושש , אני אמשיך לעשות למען הקהילה ולמי שזה מפריע שיחפש פתרונות יצרתיים לחסום אותי .

 47. אורח/ת הגב

  עודד
  אולי כדאי שתהיה בשקט עכשיו… תראה לאיזו תגובה מכל התגובות התייחסת, משהו אחד שאולי טעו בו?!
  הגיע הזמן לשבת בשקט!
  וכמובן לבקש סליחה מהנוער

 48. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

  לצעוק????????
  אלה העובדות וחובתי להציגן. למה קשה לך להתמודד איתן?
  ולזה קוראים לצעוק?
  אם כן, לא אכפת לי לצעוק, זאת חובתי המוסרית.
  ולך נותר להפעיל את שיקול דעתך ומידת הגינותך.

 49. אורח/ת הגב

  חולה
  אתה כל כך חולה שאתה מאמין לשקרים של עצמך.
  אתה כבר חמש שנים מאיים, יש יותר מידי עדויות נגדך ואתה יודע
  זאת.
  כל הזמן אתה מנפנף בתרומות שלך. מי שבאמת עושה ותורם עושה זאת בצנעה ולא מנפנף השכם והערב בכל מה שהוא עשה
  (מה עוד שלא עשה…)
  אתה מזדהה בשמך המלא? – כמה מצחיק, 3/4 מהתגובות נכתבות על ידך בשם בדוי, אפשר לזהות זאת ללא מאמץ.
  תשתוק כבר, אתה פטתי

 50. עודד נוריאל הגב

  ל – 49
  אם את/ה כול כך בטוח בעדויות שיש לך , צא/י בשם גלוי ונתמודד בבית המשפט .
  רק שפנים נשארים מאחורי שם בדוי .
  אני מאמין ב -100% בצדקת דרכי .

 51. ערן הגב

  יותר מידי מילים נוטפות שנאה. 49 אדם מוזר
  49 כתב את כל התגובות הצעקניות “שקרו ” “שקרו”
  והוא שלא משתמש בשמו מעיז לומר על מישהו אחר שכתב את שאר התגובות.
  49 אתה חולה אובססיבי שמענו אותך. הבנו. תפסיק לצרוח.
  מזמן לא קללת את מרינובסקי. כמה אפשר? עשה טובה ולך כבר.

 52. יאיר הגב

  למען הקהילה???
  למען הקהילה – תיעלם.
  מעולם לא עשית דבר למען הקהילה.
  על תפקידך כרכז נוער קיבלת המון כהמון כסף.
  אתה תופב טרמפ על כל מה שזז.
  איפה היית לפני שצילה התלוננה על הגנים? עד אז הם לא הפריעו לך?
  למען הקהילה – תיעלם!

 53. מצטער שבחרתי בו הגב

  דמגוגיה חולנית
  עודד לוקה בין השאר בדמגוגיה פתולוגית

 54. אורח/ת הגב

  תשובה
  אתה היחיד שמאמין בצידקת דרכך, “גם כן דרך”,
  לא יעזור לך

 55. אורח/ת הגב

  תושבת חדשה נדהמת
  קראתי את תגובותיו של עודד נוריאל שהינו חבר מועצה ואף היה מועמד לרשות המועצה ואני נדהמת.
  איזו רמה נמוכה של תגובות, אין פלא שלא נבחר

 56. איש מדע בתחום הביוכימיה הגב

  המלחמה במלחמה בסמים
  אלכוהול הוא סם חוקי ולרובנו יש בבית ממנו במידה זו או אחרת.
  גם העישון הוא חוקי וכולם יודעים שהוא מזיק.
  סמים קלים (תוצרי צמח הקנביס) אינו חוקי אך מזיק פחות משני קודמיו ברשימה.
  במקום להפחיד בני נוער ולאסור עליהם ללא הסברים, לימדו את הנושא לעומקו ולמדו את בני הנוער המצויינים שלנו.
  הם אינם טיפשים ואם ידעו את הנתונים האמיתיים על השפעות כל רעל ורעלן הם יוכלו לעשות בחירה מושכלת.
  הדבר נוגע גם לקפאין, שהוא ממכר ובכמויות גדולות מזיק ולכל חומר חוקי או לא – בעל השפעות שליליות ומועילות על הגוף.
  אנא, אנשי החינוך והאחראים על בני הנוער – לימדו את הנושא בעצמכם ולמדו את הממצאים הלאה.

 57. אורח/ת הגב

  52 – 55 אותו מגיב
  בדיחה מצחיקה

 58. חיילת הגב

  חיילת: הצחקתם אותי
  אני גרה בכפר.
  איך אתם יודעים שעודד שקרן? איך אתם יודעים שכולם בסדר?
  אז אני מגלה לכם: עודד צודק יותר ממה שהוא חושב.
  ואתם חבורה של חנונים שחושבים שכל הילדים שלכם נפלאים.
  אתם לא יודעים כלום עליהם.
  הצחקתם אותי.
  אני למשל שותה אלכוהול מגיל 15. ויש לי הרבה חברים שמעשנים גראס.
  כן כן גרים בכפר. למעשה כל החברים שלי ניסו גראס . חלק באופן קבוע.
  גם אני ניסיתי.
  אז מה שמוזר הוא, שעודד יודע בדיוק כמה יש. אולי יש יותר?
  מוזר יותר שאתם לא יודעים כמה שהילדים שלכם משועממים מפונקים ומחפשים לתפוש ראש.
  טפלו מהר בילדים שלכם . לא בעודד. לצערי בצבא שלנו רובם מעשנים גם גראס.
  עודד הצחקת אותי… אתה לא יודע איזה סנובים גרים בכפר. בטוחים שהילדים שלהם זהב.

 59. ערן הגב

  “אנחנו לא מטומטמים ” ואתה?
  החיילת לא הזדהתה . לכן היא יכולה לכתוב כל דבר על עצמה.
  מה זה איך היא יכולה? היא יכולה. עובדה.
  אולי כדאי להקשיב לה ?
  מאיפה אתה יודע מה קורה עם כל הנוער?
  לחיילת, אני מציע לך לפנות לראש המועצה ולדבר איתו בארבע עיניים אם העתיד של הנוער חשוב לך.

 60. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

  שלום חיילת, ואולי זה שוב עודד????
  זה שאת שותה ומעשנת עדיין לא מעיד על שאר בני הנוער.
  את אולי משועממת, אך תתפלאי לדעת שארחים לא, ומוצאים לעצמם
  עיסוקים מעניינים אחרים.
  כמו שכבר נאמר את מייצגת קומץ קטן.
  (איזו חיילת תכתוב דברים מהסוג הזה על עצמה, שוב עודד משתמש בצורה נלוזה בעילום שם כאילו בעדות של חיילת)
  אנחנו לא מטומטמים!!!!

 61. אורח/ת הגב

  ונראה לך …
  ונראה לך שהיא תפנה, נחכה ונראה….

 62. האקר חובבן וסקרן הגב

  52-55 ו-61 נכתבו ע”י אותו אדם
  בדוק!!!!!!!!!!!!
  16 ו-58 אותו אדם. בדוק!!!!!!!!!!

 63. אורח/ת הגב

  עלק חיילת
  חיילים צפויים לבקורות פתע של מצ”ח ולבדיקות שתן שיבדקו בדיוק מה הם שתו ועישנו – דבר שגורם להם לחשוב פעמיים או יותר לפני כל שימוש בחומרים שונים.
  מעבר לכך שכל מי שמעשן יודע כרגע שבזכות הפשיטות המרובות של משטרת ישראל אין כמעט להשיג קנביס על צורותיו השונות בכל הארץ (פרט לחומר באיכות מאוד ירודה מסיני), וזו הסיבה שת”א מלאה באנשים שעוברים לדברים מסוכנים בהרבה כמו אופיום וגז מזגנים.
  תשמחו שרוב בני הנוער פה לא מעשנים וצורכים אלכוהול בכמויות ובמספרים כמו במקומות אחרים ותמשיכו בצורה נרחבת יותר בחינוך והסברה על נזקי העישון, סמים ואלכוהול בצורה מדעית ולא מגמתית להפחדה נטו.
  בני הנוער שלו חכמים וידעו לשמור על עצמם אם ידעו את כל העובדות האמיתיות על הנזקים של כל חומר וחומר.

 64. מנחם מרגוליס הגב

  בעיית השתיה והסמים בקרב בני הנוער
  משרד החינוך בדק ומצא שיש בעיה חמורה עם הנוער בארץ ” מלבד ילדי כפר ורדים”
  אני מבקש להחזיר את הנושא לסדר היום הציבורי. אני פונה כאב מודאג שמודע למפגשי הנוער בכפר. דעו לכם שאנחנו לא שונים בכלום מהקורה בקרב בני הנוער בחברה הישראלית. מצורפת כתבה ממעריב שפורסמה ב- 18/6/10, לגבי מסקנותיו של שר החינוך, והצעדים בהם הוא נוקט. כדאי שנתעורר בזמן בטרם יהיה מאוחר, ונתעסק בעניין ולא במעטפת.

  חופש נעים תלמידים, רק בלי סמים
  תקדים: יחד עם תעודות סיום השנה יקבלו תלמידי התיכונים איגרת על סכנות הסמים והאלכוהול. מדובר ביוזמה של גדעון סער ויצחק אהרונוביץ’
  אפרת זמר-ברונפמן | 18/6/2010 8:22
  ביום ראשון הקרוב ייצאו 623,454 תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים לחופש הגדול, ובמערכת החינוך לא מתכוונים להסתפק הפעם בחלוקת תעודות, ארגון מסיבות סיום והטלת מטלות לקיץ. השנה, לראשונה, תצורף לתעודות סוף השנה איגרת המזהירה מפני הנזקים הטמונים בשימוש באלכוהול ובסמים.

  תלמידים בבחינת בגרות. לא לשתות בחופש. צילום ארכיון: פלאש 90האיגרת כוללת הסברים על תיקונים שונים שנעשו בשנה האחרונה בחוקי האלכוהול, אך גם הנחיות מפורשות להתמודדות עם מצבים שבהם תלמידים נפגעים מצריכת סמים, למשל “אם חבר או חברה נטלו כדורים או אבקה (סמים), תנו אותם לצוות האמבולנס. לא חשוב ברגע זה מי האשם”.

  ההחלטה על ההסברה החריגה בהיקפה הועברה לבתי הספר באמצעות חוזר מנכ”ל חדש, הכולל כאמור גם מידע על התיקונים בחוקי האלכוהול, כמו האיסור להחזיק משקה אלכוהולי בכלי פתוח-בקבוק בלי פקק או פחית – במקום ציבורי בשעות הלילה.

  שר החינוך גדעון סער והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ’ העבירו עדכון לשרי הממשלה על ההחלטה לצאת למסע הסברה לנוער. לדברי השר סער, מדובר ב”תופעה קשה שיש לעצור אותה”.

  על פי נתוני הרשות הלאומית למלחמה בסמים, כ-50 אחוזים מהתלמידים בגילאי 18-12 נוהגים לשתות אלכוהול, 14 אחוזים צרכו “חומרים נדיפים” מערפלי חושים

  כמו גז מזגנים או דבק מגע וקרוב לשישה אחוזים עישנו קנביס (מריחואנה וחשיש).

  שיעור דומה צרך “סמים אחרים”, כגון קוקאין (כשלושה אחוזים) ואל-אס-די (כשלושה אחוזים) כש”הלהיט” בקרב צעירים הוא חגיגת (יותר משמונה אחוזים). בתוך כך, ארגון המורים החליטו כי למרות העיצומים שהוא נוקט, יחולקו תעודות סוף שנה.

 65. אין בעיה הגב

  ל 64
  אתה לא רציני מנחם בכפר ורדים אין בעיה
  ראש המועצה אמר שאין בעיה
  אתה לא מבין ראש המועצה אמר שאין בעיה

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן