כפר ורדים – מקווה יוק. האומנם?


כפר ורדים – מקווה יוק. האומנם?
חוטר ישי
דעה אישית על העתירה שנדחתה בעניין מקווה – כפר ורדים
כפרניק של חוטר ישי כפר ורדים – מקווה יוק. האומנם?

 

עברו כמה שבועות מאז הודיע השופט על דחיית העתירה שהגישו קבוצת תושבים שברובם שומרי תורה ומצוות ברמה כזו או אחרת. אכן, גם אני הייתי בין העותרים ואף חשבתי כמו שאר העותרים שאנו נזכה לצדק בצורה של הפיכת החלטת המועצה על ביטול המכרז על המקווה. מסתבר שטעינו. אם היינו משויכים לקבוצת מיעוטים אחרת, יתכן שההחלטה הייתה יותר הוגנת…
 
לו היו שואלים אותי כיום האם לגשת לעתירה, קרוב לודאי שהייתי מנסה דרך אחרת. אבל, אם ניזכר בתקופה שבה הוחלט על הגשת עתירה הייתה אווירת עליהום נגד כל מה שנדף ממנו ריח של דת. וניזכר באווירה כל כך עוינת, עד שמספר ימים לפני הבחירות, פרצו אלי לבית, יותר מדויק לחצר האחורית, שם הייתה סוכה מתקפלת קטנה ובתוכה שמתי קוביית מים וזה שימש אותי כמקווה עבורי. אותם אלמונים הפכו את הסוכה עם הקובייה שהייתה ריקה ושברו את הסוכה שערכה נאמד באלפיה.
 
אני לא מאשים אף אחד, אבל זו הייתה האווירה שנתנה גושפנקה לעשות פוגרום בבית פרטי.
באותה אווירת מלחמה שהייתה באוויר, לאחר שהבוחר אמר את דברו לגבי אופי הכפר בנושא הדתי, ניסו כמה בעלי עניין להחזיר את זקיפות הקומה ל"דתיים". צורך זה התעצם במיוחד אחרי שבוטלה החלטת המועצה הקודמת בעניין המקווה, וזו הסיבה שבגינה הוחלט לגשת לעתירה בעניין.
 
ממרחק הזמן, אני יודע שנעשו ניסיונות כושלים להידברות. אבל, ממידע אישי שלי , לא היה לזה סיכוי בכלל. כמו בתחרות הורדת ידיים, חיכה כל צד שהשני ייכנע, בפועל זה לא קרה והיום השופט כבר אמר את דברו בעניין.
 
האם ילכו לערעור בערכאה גבוהה יותר?
אין לי שמץ. כששני אחים רבים, אין צד שמרוויח. אני הייתי מציע לנציגי הציבור שאני נמנה עליו להביא אישיות רבנית או פוליטית מקובלת שתנסה להביא את הדברים לידי גמר טוב ללא התכתשות.
 
גם אם ילכו לבג"ץ, קרוב לודאי שהשופט ישלח את הצדדים להגיע לפשרות, אז למה להוציא סתם כסף ואולי להסתכן בהוצאות נוספות. תשבו כבר עכשיו ותגיעו לפשרות. חושך לא מגרשים במקלות… דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום – דרך התורה היא בנועם.
 
האם יהיה מקווה בכפר ורדים בזמן הקרוב?
אולי זה יפתיע כמה אנשים, אבל יש נכונות מצד גורם בקהילה שמוכן לבנות בביתו מקווה עם כל ההידורים (זה לא אני). אם זה יצא לפועל, ימים יגידו… ההיסטוריה מלמדת אותנו שעם ישראל ידע להסתדר בכל הגזרות שעברו עליו על ידי שונאי ישראל שבכל דור. אבל מה שקורה כאן בכפר זה קשה יותר… דווקא במדינה המוגדרת כבית לעם היהודי ובתוך יישוב יהודי נלחמים יהודים שמחשיבים את עצמם לנאורים וליברלים נגד בניית מקווה?! אם זה היה מסגד לא נראה שהייתה התנגדות גדולה כל כך.
 
בהרבה מקומות בעולם יש מקווה והגיע הזמן שגם בכפר ורדים יהיה מקווה טהרה.
 
 
*  גילוי נאות: מאמר זה כתבתי על דעת עצמי ואיני מייצג את הועד או את הקהילה. זו דעתי האישית בלבד.

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  ממש לא הגזמת

  כתבת “ההיסטוריה מלמדת אותנו שעם ישראל ידע להסתדר בכל הגזרות שעברו עליו על ידי שונאי ישראל שבכל דור. אבל מה שקורה כאן בכפר זה קשה יותר…”

  בוא נתבונן בכמה דוגמאות:

  פרעה גזר על כל הזכרים. זה כתוב בתורה הקדושה, לא בטוק-בק חילוני מכפר ורדים. גם בהגדה של פסח זה מופיע.

  על פי המסורת (למרות שלא ברור במאה אחוז שמצד ההיסטוריה) אנטיוכוס גזר גם אי אלו דברים. החשמונאים לא התמרדו בגלל שלא אישרו להם לבנות מקוה במודיעין, או שמה החמצתי משהוא?

  ואדריאנוס? מה איתו? אסר על הקפת ישובים בסימון של תחום שבת?

  שאני אמשיך?

  אבקשך מר חוטר להגיב. למשל תוכל לאמר “נסחפתי קצת”, פן יאמרו החילונים (אנחנו – הרשעים מגזרות 2010) שאתה מתלהם ומגזימן ומחוסר פרופורציה

 2. איציק הגב

  מקווה פרטית
  אין שום מניעה כי מישהו יקים עסק של מקווה פרטית בכפר בתנאי אם זה יעבור הליך מסודר של בניה, איש לא יוכל להתנגד לכך. טענתי זאת שנים בעבר. אבל, מקווה פרטית פרושו שמישהו ישא בעלויות ואולי יגבה כסף. אני לא חושב שזה מה שצרכני המקווה בכפר מייחלים לו. הם רוצים מקווה בחינם כי כך הם התרגלו: לקבל את כל צרכי הדת על חשבון כל הקהילה.

 3. אורח/ת הגב

  מאוכזב מהקנטרי
  הכי טוב לחזור בתשובה וללמוד תורה כל היום עם חוטר ועמיחי (המדינה גם משלמת על כך).
  אגב,חוגי תורה אף פעם לא מתבטלים…

 4. סמבלוסק הגב

  גליה,תחזקנה ידייך !!
  כל מילה שכתבת חקוקה בסלע.
  יפה אמרת את דברינו.
  לא כל חוזר בתשובה יהייה לנו מומחה גדול בתורה ואור לגויים.
  לא כל מתחרד או מתחזק יטיף לי כמה הוא צודק וכמה אני נשארתי בחושך.
  הרי שיבוא המשיח דבר ראשון הוא יתחשבן עם משיחי השקר ונושאי שמו לשוא.
  שבת שלום !

 5. אורח/ת הגב

  אין ערעור על מנהלי
  זה שלוחה של בג”ץ!!!בג”צ לא ידון בזה בכלל.

 6. דן הגב

  לי יש דעה אחרת לגמרי מה הסיבה האמיתית שהביאה אתכם להגיש עתירה
  אני מנתח את הנושא ואת העיתוי בצורה אחרת לגמרי ממך.
  אני לא חושב שזה “הזמן” “התקופה” “העוינות” הבחירות” או כל תירוץ אחר שאתה נותן כדי להצדיק את מעשה האיוולת הזה.
  הפירוש שלי: המלכתם לכם מלך בבית הכנסת בדמותו של גולדפרב. הוא רצה להרים לכם את המורל. הוא רצה להראות לכם מה זה לכידות, הוא רצה לתת לכם להרגיש כמו ציבור מלוכד, ולא הפרטים הבודדים שהייתם לפני כן. אני עצמי לא יודע אם כבר היית כאן בכפר, או מתי הגעת לכאן.
  הוא רצה ליצוק תוכן גם לעמותה שהקים (שחלק ממטרותיה הם הקמת מקווה) והוא רצה גם להראות שהוא מועיל בתפקידו (ולא מועל בתפקידו…).
  אז ייתכן שבאחת הישיבות שלכם שם בבנין שהשתלטתם עליו (מה שנקרא אצלנו: בית הכנסת), הוא הביא אתכם לתובנה שכדאי שיהיו כמה “מתנדבים” שיגישו עתירה.
  אני גם מכיר כמה דתיים מאנשי בית הכנסת שאינם חתומים על העתירה.
  אני חושב שעשיתם מעשה שלא ייעשה, ומברך את השופט ואת הקב”ה שנתן לו שכל להחליט מה שהחליט.
  אני יודע (מעלעול בשולחן ערוך) ומשיחה עם כמה דתיים (לפחות כמוך) שאפשר להסתדר כפי שהסתדרתם עד היום. סך הכל, לפחות 20 שנה ויותר גרים כאן דתיים צורכי מקווה בכפר ורדים. אז אם מישהו רצה לכופף ידיים, אני מבין מי זה היה. ושוב תודה לשופט ולזה שהביא אותו להחלטתו הנבונה.
  אני לא יודע מי הוא ה”נדיב” הידוע שרוצה להקים לכם מקווה. תרשה לי להעלות כמה השערות אודות הגביר והנדבן הידוע. בטח זה אותו אדם (לא אנקוב בשמו) ה”פלפלר” שאמר שהוא מנדב כסף לבנות לכם מקווה, ומסתבר שאין כסף ואין בטיח…אז כדי לתרום לכם כסף למקווה, הוא הלך לשנורר בכל מיני מקומות. אני לפחות מקווה שהנדבן הידוע, כשיקים לכם את המקווה, יעשה זאת בצורה חוקית ועם התרי הבניה הנדרשים… כבר אי אפשר לדעת אצלכם…

 7. אלון הגב

  חוטר ישי הנכבד
  לצערי היכולת שלך להבין את המצב אינה קיימת, חס וחלילה שאני מזלזל לרגע באינטליגנציה שלך או בהבנת הנקרא, אלה פשוט מלקרוא את הכתבה שלך. אם אתה כותב על בני עמך “ההיסטוריה מלמדת אותנו שעם ישראל ידע להסתדר בכל הגזרות שעברו עליו על ידי שונאי ישראל שבכל דור. אבל מה שקורה כאן בכפר זה קשה יותר…” ברור לי שהפער בינך לבין “שונאי ישראל” שגרים בכפר אינו ניתן לגישור לא על ידי רב בכיר או כל פוליטיקאי – אליך להסתכל פנימה על עצמך כפי שהאלוקים היה מפה ממך לעשות זאת ולא לזרוע ולהביא שנאה כזו עזה לבני עמך ולמקורביך. מי ייתן והנפש הטועה שלך תמצא אמת ודרך יושר ולא שנאת זר (שלא נדבר על שכן) ורק בריאות ילוו אותך בכל חייך.
  נ.ב.
  כתבתי את התגובה בשמי ולא בשם אף ארגון או קהילה פה בכפר – למען ההגינות אני נמנה עם הזרם החושב שהצורך במקווה בכפר עם הפתרונות שקיימים סביבנו מיותר נכון להיום בסדר העדיפויות.

 8. אורח/ת הגב

  מזכיר את המערכון של אורי זוהר ואריק איינשטיין על העולים החדשים
  הגאון מוילנא על החסידים = עובדי כוכבים ומזלות(עכו”ם).
  הרב שך על חסידי חבד = כת זאת(חב”ד)בהתנהלותה היא הקרובה ביותר ליהדות.
  החסידים והליטאים על הקונסרבטיבים = אינם יהודים.
  מעניין מה יגידו הקונסרבטיבים על הרפורמים בבוא העת.

 9. אורח/ת הגב

  ההבטחה והאכזבה
  אפשר להבין את אכזבתך.
  אתה אמרת קבל עם ועדה, בפורום הקשבה במועצה, שהובטח לך מקווה בכפר ורדים, כשתבוא לגור כאן.
  מי (למען ה’) היה יכול להבטיח לך כזה דבר? כנראה זה שחשב שזה יילך בקלות, כנראה זה שממונה על מקוואות בכפר ורדים. גולדפרב.

 10. אורח/ת הגב

  פריצה
  טוב שיש לך את מי להאשים !!!
  מעניין. יש כל כך הרבה פריצות בכפר. לבתים. לחצרות האחוריות. ואף אחד לא אומר שזה בגלל שהוא דתי. שזה בגלל השד העדתי.

 11. גליה לוי הגב

  תביעת עלבון בצורה מכובדת –
  גזירות? פוגרום? כזה שעשו הגויים שונאי היהודים, ביהודים בניכר, בשנים עברו? אתה מתנסח בצורה כזו שניתן להבין שתושבי כפר ורדים עורכים פרעות ב”יהודים”, ומכך – שתושבי כפר ורדים אינם יהודים. מישהו אמר כאן שיש לו משהו נגד הדת היהודית? הרי כולם כאן יהודים. הריח הרע שלא אוהבים זה ריח של כפייה דתית. מצער שפרצו לך לבית אבל כל סיפור שאתה מנסה לבנות סביב זה וסביב העובדה שהרסו לך פריט קדושה, הוא קצת הזוי. אתה בהחלט מאשים את האווירה ואת כל השכנים שלך בכפר ורדים.
  לגיטימי שישוב ותושביו יקבעו את אופי הישוב. ברבים מהישובים בארץ, כולל אלה החרדים והדתיים והמעורבים – התושבים קובעים את אופי הישוב. תושבים חילוניים יודעים שלא ילכו לגור בישוב חרדי. זה הגיוני, שהם מכבדים צביון של ישוב חרדי. איש באמונתו יחיה. מה הטענה שלך כנגד זה?
  אתה מרמז שקבוצת חובשי כיפה הגיעו להידברות כשהם מכינים זרועות לקרב כיפוף ידיים? כך מגיעים להידברות? סגורים בתוך עמדותיהם?
  אתה מציע להביא אישיות רבנית או פוליטית שתפסוק בעניין המקווה? לרוב זה הולך יחד “רבנית-פוליטית”. ככה לצערנו, בישראל הדת היא דבר פוליטי-מסחרי (כסף למקווה, כסף וכוח והשפעה), ומזמן איבדה את ערכיה האנושיים-חברתיים הבסיסיים.
  מתוך דבריך ניתן להבין שאתה ואנשים נוספים אינם מקבלים את החלטות בית משפט בישראל, ואינם מכבדי חוק, אם מנסים לעקוף אותו ולבנות בכל מחיר מקווה, כך או אחרת. וכך אתה רוצה לגור בכפר ורדים? כשאתה מצפצף על החוק ואינך נותן כבוד לשופטי ישראל? אתה צריך לבדוק טוב את התאמתך לקהילה בכפר ורדים ואולי תגיע למסקנות שמגיעים לך חיים טובים בישוב שבו האווירה והצביון מתאימים לאמונתך. כי פה נראה שזה לא כך.
  קצת יושרה, חוטר ישי. קצת אחריות, קצת כבוד.
  חושך לא מגרשים במקלות… ואור לא מדליקים בכוח הזרוע.

 12. אורח/ת הגב

  חוטר, תקשיב לרחשי הלב של סביבתך
  חוטר היקר, אתה כותב שחשבת שתזכו בצדק בעתירה ובמקווה. אם היית מקשיב לרחשי הלב בסביבתך הקרובה, היית שומע תפילה שזה לא יקרה, ושמחה שזה לא קרה. הזכייה שלכם הייתה יכולה להיות גם המסמר האחרון בארון קבורתכם כקבוצה לגיטימית פה, לא שהתרחקתם מזה עם דחיית העתירה. תגיד תודה שזה לא קרה, תפנים שזה לא יקרה (גם לא בשטח פרטי) , תמשיך את חייך העליזים ומלאי עבודת הבורא, תיישם הלכה למעשה את ואהבת לרעך כמוך, תנסה לחשוב על מקום מגורים יותר יאה לך, ותן לנו לחיות את חיינו. כל כתבה שלך מקטבת בינינו לביניכם, מרחיקה אותנו מכם. אם זה מה שאתה רוצה להשיג, הצלחת.

 13. אורח/ת הגב

  הפוגרומיסט השחור
  הפכת את כולנו פה לשונאי חרדים שמתנכלים לחרדים ולכאלה שעורכים פוגרומים בביתך הפרטי (איזה דברי הבל…). אם אנחנו לדעתך כאלה, מה אתה עוד מחפש פה? איך אתה, הנאור, יכול לחיות בין חיות אדם שכמונו? האמת היא שאתה פשוט נהנה ללבות שנאה. אתה הוא זה שעורך בנו פוגרומים מילוליים ומסית נגדנו, בחסות כפרניק.

 14. אורח/ת הגב

  ל 15, לא רק זה אלא——-
  נכון שהם חושבים שהגאולה תבוא מהר יותר אם כולנו נחזור בתשובה, אבל יש עוד עניין:
  אם, כשיבוא המשיח, יתברר שיש צורך בענישה, הם ייענשו גם על שלא עשו מספיק להחזרה בתשובה, ועל שהם ערבים גם עבורנו, החוטאים. אז אתם מבינים את ה”דרייב” שלהם בעניין הזה?
  ועוד משהו, הם ראו את האור. הם חייבים להראות לנו את מה שהם ראו. אנחנו, נעבעך, עוד הולכים בחושך…

 15. מקסימיליאן הגב

  צא מאיתנו דיבוק !!!
  צא מאיתנו דיבוק !!!
  נציג החושך הקמיעות,מספר מעשיות ומכניס שינאת חינם לחיינו !
  “פרצו אלי לבית, יותר מדויק לחצר האחורית, שם הייתה סוכה מתקפלת קטנה ובתוכה שמתי קוביית מים וזה שימש אותי כמקווה עבורי. אותם אלמונים הפכו את הסוכה עם הקובייה שהייתה ריקה ושברו את הסוכה שערכה נאמד באלפיה” — צא דיבוק רע !!

 16. חוטר ישי הגב

  תגובה לגליה לוי
  אני מעריך את זה שאת מזדהה בשמך. אמנם אני לא מכיר אותך, אבל זה לא יפריע לדיאלוג.

  לעניין,אתייחס לכמה נושאים שעלו בתגובתך על דברי.
  ראשית, אני רואה שהובנתי לא נכון בעניין המצב הקשה שיש בכפר ורדים יותר מהגזירות שגזרו שונאי ישראל במשך הדורות.

  אנסה לחדד את דברי: חס וחלילה שאשווה את תושבי כפר ורדים לשונאי ישראל!

  משונאי ישראל אין לי ציפיות בכלל. לאנטישמיות אין סיבה! כפי שרשב”י קבע “בידוע שעשיו שונא ליעקב”. לכן, הם עשו את מה שהם עשו והיהודים קיבלו זאת כגזירה מלמעלה..

  מתושבי כפר ורדים שהם יהודים יקרים (שאני לאט לאט מתוודע אליהם ואני שמח לשוחח אתם בהזדמנויות שונות.) לא מובן לי העניין של האנטי במשהו כ”כ בסיסי (לא לי באופן אישי, אלא) לכל יהודי שומר מצוות.

  עם כל הצרות והרדיפות היהודים לא ויתרו על מצווה זו ויהי מה. מכך אני מאוכזב. כואב לי לראות יהודים יקרים בתוך מדינת היהודים, מנסים לקעקע את אחת המצוות הבסיסיות שהעם היהודי שמר עליו בכל הדורות. אני לא כועס ולא מנסה לחרחר ריב ומדון, אני מביע כאן את דעתי כפי שאני רואה אותה. אני מצהיר שאין לי כאן כעס על אף אחד, אלא כאב שכך הם פני הדברים.

  נאמרו גם דברים שמשווים את המקווה למועדון כושר ושיש מקוה גם במעלות. אכן, אני משתמש במקווה במעלות. אבל, שוב, מה קורה כאשר המקווה אמור להיות בליל שבת? הרי במקרה כזה המקווה במעלות לא יעזור. ובכלל מקווה זה צורך בסיסי ליהודים ששומרים על טהרת המשפחה. מועדון כושר זה לא בערך בכלל למקווה.

  אחד מהאורחים מנסה לגמד את העניין שהשחיתו לי את הסוכה. בזה שהוא מזכיר לנו שמתרחשים פריצות בכל הכפר… נכון, אבל הגנבים גונבים כסף וציוד יקר ולא מתנכלים לסוכה מסכנה שלא אמורה לעניין אף אחד.

  אחת האורחות הציעה לי שקודם אדאג למצוות שבין אדם לחברו ואח”כ בין אדם למקום. מה לעשות שהתורה מצווה עלינו קודם מצוות בין אדם למקום ובמיוחד שאינם מפריעות למישהו אחר.

  דבר נוסף, איני כופה ולא כפיתי את דיעותי על אף אחד. לא ניסיתי להחזיר מישהו בתשובה וכן, כואב לי שיש יהודים שלא מבינים משמעות של חיי תורה , הבנה על משמעות המקווה ועוד. אני לא מטיל ספק ביהדותם ולא מזלזל באמונתם ובאהבת הא-ל שלהם, אבל, מי שמצהיר באמונה בבורא עולם, לא יכול להתנגד למצווה שקבע אותה בורא עולם שהוא אוהב.

  ולאורחים שמראים לי את הדלת, אומר – לא בגללכם באתי לפה ולא בגללכם אעזוב.

  אשמח לנהל כאן דיאלוג תרבותי ולא מתלהם. ואולי הגיע הזמן שנראה כאן שמות אמיתיים צמוד לתגובות…

 17. אורח/ת הגב

  אני לא שונאת ישראל
  אני חילונית, אני אוהבת את המדינה אבל אני לא שונאת ישראל, להיפך.
  מה שאותי מקומם זה הנסיון לעשות כאן מקווה בכוח.
  אני באמת לא מבינה מה הסיפור, אפשר לנסוע למעלות.
  גם אני נוסעת למעלות לעניינים שאין לי פה ביישוב, תחנת דלק, משתלה, טיפת חלב, חנות נעליים ועוד…
  אני לא מבקשת שיעשו את כל הדברים בכפר רק בגלל עקרון או בגלל הנוחות שלי.

  אני חושבת שההתעקשות הזאת דווקא יוצרת אנטי וחבל.
  לפני מצוות אין אדם למקום – קודם כל מצוות בין אדם לחברו.
  כמו כן דרך ארץ קדמה לתורה.

  ההתעקשות הזאת היא לא דרך ארץ, וההתעקשות על המקווה והעתירות זה בינך לבין אלוהים.
  אבל מאחר שאתה חי פה בין אנשים קודם צריך ללמוד להתחשב באוכלוסיה שגרה כאן ולא לכפות את דעתך בכוח הזרוע / בתי משפט.

  בוא נגור כאן ביחד בשלווה ובשלום.
  אבל אנא, אל תכפה על ועל רוב הישוב, דברים שלא מקובלים.
  גם אני לא הייתי הולכת לגור במקום בו יש רוב דתי ומבקשת לפתוח שם פאב בשישי שבת.

  קצת התחשבות!!!

 18. אורח הגב

  אני נוסע למעלות ללייף אנד פיטנס
  כמה פעמים בשבוע ביחד עם אשתי.
  אנחנו עושים כושר, הולכים לחוגים ונהנים עד הגג גם מהיחס, גם מהמקצועיות ומהאכפתיות, מהמגוון וגם מהמחירים.
  זה נכון שיש קאנטרי גם בכפר, אבל נמאס לנו מהיחס, מהזלזול, מהחוגים שנפסקים ומהתחושה הלא טובה שיש שם.
  אבל זה עניין לכתבה מסוג אחר.
  אנחנו לא באים בטענות לאף אחד על עניין הנסיעות ונוסעים לשם בכיף.
  אם אנחנו נוסעים למעלות בשביל זה גם אתה יכול לנסוע מדי פעם למעלות לטבול במקווה.

 19. מהרן הגב

  אם היינו משויכים לקבוצת מיעוטים אחרת, יתכן שההחלטה….
  אם היינו משויכים לקבוצת מיעוטים אחרת, יתכן שההחלטה הייתה יותר הוגנת…
  ידידי,אולי כדאי שתתאסלם או תתנצר ואז ייתכן שיאשרו לך מקווה.
  סגנונך מזכיר ליסוג מסויים של לשיח,משיח שקר : “בהיסטוריה קמו כמה וכמה אנשים כאלה, וכולם גרמו נזקים רבים לעם היהודי. משיח שקר קם בדרך כלל על רקע תקופה של צרות רבות, שמעוררת תסיסה ותקווה שאלו הצרות המבשרות על הקץ, ואי אפשר לסבול יותר, ולכן מוכרח לבוא משיח. על רקע כזה קל מאוד לאדם לטעון שהוא משיח וההמונים הנואשים יאמינו לו בקלות.”

 20. ממש מאוכזב מהקאנטרי הגב

  אני יודע שזה לא קשור לנושא
  אבל אני מסכים עם המגיב שכתב על היחס המגעיל של הקאנטרי בכפר.
  יש לי מנוי משפחתי כבר שנה שניה.
  בשנה הראשונה היה בסדר, בשנה השניה היחס ללקוח כבר התחיל להיות מתחת לכל ביקורת.
  גם כשאני פונה לקאנטרי אני נתקל בהתעלמות מוחלטת לכל בעיותיי בעניין.
  אני לא מתכוון לחדש את המנוי המשפחתי שלי במרץ ומקווה שעוד מנויים יעשו כך, כי אי אפשר שידרכו עלינו.
  חוגים נגמרים.
  ציוד מיושן.
  גומיות קרועות.
  כדורי פיטבול מפונצ’רים.
  אופני ספינינג – חצי לא תקינים.
  אם חוג מתבטל לא מודיעים ואנשים מגיעים סתם.
  התעלמות.
  יחס מזלזל ללקוחות.
  לי נמאס.
  עובר למקומות אחרים באזור ולא חסרות אלטרנטיבות:
  אלי אסרף בתפן, ורד סטינובר בכפר, לייף את פיטנס…
  העיקר לא להשאר בקאנטרי.

 21. אורח/ת הגב

  12 – חוטר ישי וחבריו לא יכולים אחרת, בדמם הוא
  הם לא ינוחו ולא ישקטו עד שכולנו נחזור בתשובה, כדי שמשיח צידקנו יוכל לבוא

 22. אורח/ת הגב

  חוטר תחתינו
  חוטר ישי למה אתה לא עובר לגור למקום נאור שטוף אור שבו יש אנשים כמוך, נאורים המשתייכים לימי הביניים, אתה לא מתאים לכפר שלנו נו באמת עוד לא הבנת שלא רוצים כמוך וכמוכם אצלנואנו לא רוצים לראות שחור בעיניים ברור?

 23. אורח/ת הגב

  סמבלוסק, כיף שאתה לא מתלהם
  תמשיך כך

 24. אורח/ת הגב

  לקרוא בין השורות ולדעת את העובדות
  אכן, חוטר ישי נסחף מעט (הרבה…) בהשוואה לשונאי ישראל וכו’, אבל אותו חוטר גם הסיר את שמו מהעתירה האומללה בעניין המקווה!!!!
  הוא גם אומר: לו היו שואלים אותי כיום האם לגשת לעתירה, קרוב לודאי שהייתי מנסה דרך אחרת…

  במאמריו הוא לא רק מתריס, אלא גם מנסה ליצור דיאלוג.

  בנוסף, לא הגיע לכפר על מנת להכעיס או למטרות מסיונריות, אלא פשוט התחתן עם בת המקום שחזרה בתשובה…

 25. איציק שבתאי הגב

  מקווה כאבן דרך
  שלום חוטר ישי
  אתה רוצה מקווה וזה לגיטימי. ואילו הרוב לא רוצה מקווה וגם זה לגיטימי. המקווה מאוד חשוב לך אבל במקום לעבור למקום בו יש מקווה אתה רוצה להמשיך לגור כאן ולהכריח אותנו להסכים למקווה. אולי אינך מבין אבל ההתנגדות שלנו למקווה היא לא כי אנו לא רוצים שתטבול במקווה. לנו ממש לא אכפת ואני משוכנע שרובנו מקבלים את רצונך זה בהבנה, אבל המקווה היא אבן דרך. בעקבותיה יבואו לכפר חרדים נוספים שבשבילם מקווה הוא יהרג ובל יעבור והם ידרשו דברים נוספים כמו למשל סגירת רחובות בשבת ואחרייהם יבואי אחרים שידרשו שנתלבש בצניעות. אתה אולי לא תדרוש זאת אבל אין לך כל השפעה על אחרים שיבואו ובעיקבותייהם הממסד הדתי הדורסני. תבין, אין לנו שום דבר נגדך ונגד טבילה, יש לנו נגד הסחף שזה מביא. טוב לנו בכפר כמו שהוא היום. זו צורת החיים העדיפה עליינו. אם הייתי מחפש אורך חיים דתי – הייתי גר בשכונה או בישוב דתי.

 26. אלי הגב

  לחוטר ישי : תגובה 22 שמה את האצבע ב ד י ו ק על הנקודה הנכונה
  אתה רוצה מקווה? לצרכיך? ממש אין בעיה.
  אבל למה אתה רוצה להכריח ישוב שלם לבנות לך אותו ולתחזק לך אותו?
  למה אינך רוצה לגור במקום שמתאים לאורחות חייך? אני ממש לא תופס את זה, ומעולם לא נתת על כך תשובה. (תשובתך תמיד אומרת שלא תעזוב כאן, ולא אנחנו אלה שנעזיב אותך).
  התושבים שהגיעו לכאן ידעו שהם באים לגור בישוב בעל אורח חיים חילוני וזאת בחירתם. כבד גם את רצונם.
  אני מסכים עם איציק שבתאי בכל מילה ובכל פסיק. הוא כתב זאת מאוד מדויק ונכון.

 27. אורח/ת הגב

  תגובה ל 18 חוטר ישי
  אתה לא מבין איך אנשים יהודים לא רוצים לקיים מצווה כל כך בסיסית כמו טבילה במקווה, או טהרת המשפחה (כך אתה אומר). יש לי הרגשה שלא שמת לב שאותם יהודים גם לא מקיימים עוד כמה מצוות בסיסיות כמו שמירת שבת (נסיעה, כתיבה, בישול, עישון וכו’). נכון, הם חילונים ולא בחרו באורח חיים דתי. אבל אל תטעה : הם יהודים כמוך !
  על פי דבריך, אני מרגיש שממש צנחת עכשיו מהירח. ופתאום אתה רואה את היהודים ש”שלא מבינים משמעות של חיי תורה , הבנה על משמעות המקווה ועוד” כדבריך. אני מציע לך סיור בכפר ובארץ, תיפגוש הרבה מהילידים האלה הנקראים בעברית: חילונים. אולי גם אתה ומשפחתך (אולי אשתך?) חייתם כך בעבר???! אז אל תיתמם.

 28. גליה לוי הגב

  דיאלוג מכבד – אני בעד
  חוטר ישי
  באמת הרגשתי שאתה לא מקשיב לי. דיאלוג עניינו הקשבה לאחר והתייחסות לדבריו. כך אני מתייחסת לכל משפט שאתה כותב. אך נראה שאתה דווקא לא שמעת את המלים שכתבתי.
  כשאתה כותב “המצב הקשה בכפר ורדים יותר מהגזירות” – המלה יותר היא מלה להשוואה. יותר, פחות, שווה – התנסחות השוואתית. אתה כן משווה את התושבים לשונאי ישראל. אתה לא שם לב למלים שאתה כותב?

  לאנטישמיות אין סיבה! ולכפייה אין סיבה. שני הדברים הם לא גזירה מלמעלה, אלא מעשי ומחשבות אדם. ויש באפשרותנו לשנות – בהתנהגות שלנו. שלי, שלך, של כולם.
  אין אנטי לדת ולדתיים ולשומרי מצוות – שוב, אתה לא שומע מה כותבים לך כאן.
  ואין רדיפות כאן, כך שאין מה לוותר על מצווה זו או אחרת.
  אנשים מנסים לחיות את חייהם שלהם בלבד, ולא לקעקע חיים ומצוות של אחרים. זו תחושה סובייקטיבית שלך בלבד.למה אתה מאוכזב? מה ציפית שיקרה כאן – שנשתנה, כי כך אתה חושב שאנו צריכים להיות – מה שאתה מצפה שנהיה? אנחנו מצפים ממך שתקבל את אורח החיים בכפר ורדים – וזה מאכזב לראות שאתה לא. אז מה, אנחנו אומרים משהו? כותבים כתבה על האכזבה?
  אם אתה לא כועס, למה אתה כותב כאן? חייה את חייך בשקט ובצינעה.
  אם אתה מרגיש צורך להיטהר דווקא בליל שישי כי זה מנקה את מצפונך בנושא מסויים – אנשים אחרים מרגישים צורך לעשות דברים אחרים בליל שישי כדי להרגיש טוב עם עצמם. שני הדברים טובים. אלא שאנשים אחרים לא מנסים לבנות מבנים כדי לנקות את מצפונם. למה אתה? לא רק מקווה שומר על טהרת המשפחה. לפעמים מועדון כושר שבו מתעמלת כל המשפחה או חלק מהמשפחה – יוצר בריאות, אחדות, הרגשה טובה – ערכים חשובים ביותר לאדם.
  אתה כותב: “איני כופה ולא כפיתי את דיעותי על אף אחד. לא ניסיתי להחזיר מישהו בתשובה וכן, כואב לי שיש יהודים שלא מבינים משמעות של חיי תורה” – אתה לא כופה דעתך על אחרים – אבל כואב לך שאחרים לא מבינים את החיים כמוך? זה לא להגיד דבר והיפוכו באותו משפט? שהרי כשכואב לך – אתה תעשה הכל כדי להפחית את הכאב שלך, ולכן הדחף לבנות מקווה יפחית זאת. ולכן דחף הוא כפייה של דעת האחר על אחרים. ולכן אתה כן מנסה לכפות דעתך.
  תקשיב לעצמך, אתה לא בחופש כאן. אתה כבול, ורוצה לכבול גם אותנו. איי איי איי.
  מי שהציע לך לדאוג קודם למצוות שבין אדם לחברו, כנראה זוכר, שיום כיפור אינו מכפר על זה וכנראה אצל אלהים זה בעדיפות ראשונה – שנדע להתנהג טוב עם אחרים. אחרת לא היה אלהים בורא אותנו בצלמו ובדמותו – כדי שנתקרב לאלוהי שבתוכנו, נתעלה לדרגות גבוהות של קיום אנושי.
  ואתה ממש צודק, לא בגלל איש הגעת לפה, אלא בגללך, ולכן גם בגללך אתה תדע אם מתאים לך אורח החיים של כפר ורדים.
  אנחנו נחכה עד שזה יקרה – וכשתניח לדחף הזה לכפות את דעותיך על הציבור, נדע שהסכמת לקבל את הציבור ואת אמונותיו.
  אם אנחנו מחכים שנים עד שיבנו כאן מוסדות תרבות, נחכה גם לך עד שתבין.
  אתה יכול לכתוב לי כאן, באופן כזה שאדע ששמעת בדיוק את מה שאמרתי?
  שבת שלום

 29. אורח/ת הגב

  אני, למשל, לא אתחבר עם מאיר אברג’ל ואחיו יצחק.
  אמור לי מיהם חבריך ואומר לך מי אתה.
  חוטר ישי +מרינובסקי+גולדפרב

 30. אבי הגב

  לחוטר ישי. פירוש רש”י (פירוש אבי) לדבריך
  אני מנסה להתייחס בישירות לדבריך (ולא כמו שאתה מתפתל בין המילים כאן ולא עונה לשאלות שאתה נשאל. כן, חביבי, קראתי את כל התגובות).
  “זו הייתה האווירה שנתנה גושפנקה לעשות פ וג ר ו ם בבית פרטי”. אתה מכיר (כמו כולם) את האסוציציה של המילה פוגרום. לא סתם אתה משתמש בה !
  אתם רגילים בכל תגובותיכם לרתום את ההיסטוריה (וההיסטריה) כמו: שואה, אנטישמיות וכו’. אז עכשיו הגענו כבר לזמנים קדומים יותר בהסטוריה היהודית. לפוגרום.
  “לאחר שהבוחר אמר את דברו לגבי אופי הכפר בנושא הדתי”. מה שנקרא: אתה אמרת… הכפר אמר את דברו. נכון. הכפר צריך להשאר חילוני. ותושבי הכפר (הרוב) החליט. אתה אמרת.
  “ניסו כמה בעלי עניין להחזיר את זקיפות הקומה ל”דתיים”. אינך מתייחס לכך שנכתב כאן שהובטח לך מקווה כשהגעת לכאן. אינך מתייחס לכך שגולדפרב ארגן אתכם להגשת עתירה. אינך מתייחס לכך שגולדפרב ניסה להחזיר לכם את “זקיפות הקומה”.
  אז אתה יודע מה, חוטר ישי? כשתחליט לענות על ציטוטים אלה שהבאתי כאן, אז נוכל להמשיך בדיאלוג.

 31. אורח/ת הגב

  האמת היחידה והשאר
  לחוטר ישי יש רק אמת אחת – שלו. השאר לא אמת ולא קיים. אנחנו (החילונים) פונים אליו במושגים שהוא לא יבין לעולם (אם כי הבין פעם). חבל על הזמן ועל השחתת המילים. מר ישי – חבל על האנרגיה המבוזבזת שלך פה בישובנו. כלום לא יעזור לך ולחבריך, ובמלחמה הזו אתם תובסו. לא יהיה דיאלוג ולא תהיה הבנה, כי בשביל זה צריך קודם כל שפה משותפת (שאיננה) אם אתה רוצה לחיות פה את חייך בשקט, בבקשה.בינתיים אתה גודע את הענף עליו אתה וחבריך יושבים. אם אתה רוצה להרגיש בבית – לך לישוב חרדי. פה לעולם לא יהיה לך שקט, לא לך, לא לאשתך ולא לילדיך, שאת טובתם אתה דורש. מלחמתך (ושל חבריך) היא מלחמת דון קישוט, שכידוע לך נלחם בתחנות רוח, והובס.

 32. יזם פרטי הגב

  הקמת מקווה פרטי
  כמי שמתעניין בהקמת מקווה פרטי בכפר בתשלום, אשמח מאד מר חוטר ישי, באם תעביר לי את מספר הצרכנים לנ”ל, ע”מ שאוכל לבדוק את כדאיות ההקמה.
  בתודה מראש
  יזם פרטי

 33. אורח/ת הגב

  בעצם למה לא?
  את חוטר ישי הכפר לא מעניין. לא החיים החברתיים, שהרי הוא חרדי ומתבדל, לא איכות הסביבה (תפנה אלי ואני אסביר לך מה זה), החינוך החילוני הוא מוקצה מבחינתו, התרבות זה לא השדה שלו, האסטטיקה הסביבתית היא בשבילו מושג מהז’ורנלים, וכל השאר מצידו שיעלם, מיותר. רק מקווה יעשה אותו מאושר. הוא מסתפק במועט, ואפילו טרח להקים אחד בגינתו ולדבריו שונאי חרדים הרסו לו אותו. אז למה אנחנו רעים כאלה ולא נותנים לו את הדבר הפיצפון שהוא מבקש? כדי לעשות אותו יותר מאושר הייתי מוסיף גם ונותן לו כולל קטן (אחרי שיהיה מקווה יבואו הרבה חרדים לפה), גן ילדים קטן (בנוסף לזה שכבר פועל בלי הפרעה ברח’ הדס 11) עוד בית כנסת קטן. זה בתקווה שזה יספק אותו. אם לא – שרק יגיד ואנחנו נסדר לו עוד. שרק ישאר פה, האזרח המועיל הזה.

 34. נושא למחשבה הגב

  חוטר ישי קשור קשר הדוק למרינובסקי
  בהתוועדות האחרונה בבית חב”ד ברחוב יקינטון (הבית הנגזל על ידי הפריץ מרינובסקי. פוגרום, כבר אמרנו???), חוטר ישי פרט שם על הגיטרה והנעים את זמנם של מעט הנוכחים (רק 6?, 7?, תודה לאל).
  אז אולי הוא גם שופרו של מרינובסקי כאן?
  נושא למחשבה.
  אמור לי מי הם חבריך, ואומר לך מי אתה.

 35. חוטר ישי הגב

  תגובה לאיציק שבתאי
  די כבר עם ההפחדות והפרנויות….

  היינו בסרט הזה, אין כאן התחרדות ולא תהיה.

  הבט סביבך ותאמר לי אילו היית חרדי (חס ושלום…) מה היה גורם לך לחלוף על מעלות , על יפה נוף ועוד יישובים ולהחליט לגור דווקא בכפר ורדים?

  מה כל כך מעניין את החרדים בכפר? המקווה שאתה משתוקק לבנות? או הכולל שאתה רוצה להקים?

  טחנו מספיק מים בנושא…

  חייה את חייך איך שבא לך. אני לפחות לא מפריע לך.

 36. חוטר ישי הגב

  תגובה לגליה לוי
  לפני שעניתי לך, קראתי את תגובותייך לפחות 3 פעמים.

  ראשית ברצוני להבהיר שוב: אם נשמע מדבריי הקודמים שהשוותי בין שונאי ישראל לתושבי הכפר היקרים, אז, אני מתנצל על כך ומבהיר שכוונתי הייתה שמשונאי ישראל, אין לי ציפיות. לעומת זאת יהודים, גם אם אינם שומרי מצוות, הייתי מצפה לקחת את הדברים בפרופורציה. הייתי ברוסיה בשליחות, הייתי במקומות רבים בארץ ולא נתקלתי בהתנגדות שכזאת. אולי ברמת אביב…

  ולנושאים אחרים:
  האם כפיה פירושה הבעת דיעה שונה?
  מי שלא חושב כמוך, עדיף שיצטנע בביתו שלא יראו ולא ישמעו עליו. אם הוא דתי? מומלץ שגם לא יגור כאן…

  אין אנטי לדת ולדתיים. האומנם?
  אין לי שום דבר נגד דת ונגד דתיים, אבל מקווה לא יהיה כאן! למה ? כי .. ? וחוצמזה הביטי בתגובות…

  האם מקווה דומה למועדון כושר?
  פעילות של מועדון כושר ניתן למצוא בתצורות שונות ומגוונות. לעומת זאת מקווה זה משהו שאין לו תחליף.

  האם שמעת אותי אומר משהו בקשר לצפצוף על החוק?
  האם יש איסור לבנות בביתי או בבית של מישהו אחר בריכת ספא שבנויה בהתאם להגדרות של מקווה?

  ובכלל מה מפחיד במקווה?
  אולי אלו שמתנגדים מנסים להצדיק את זה שאינם משתמשים בו למרות שהאמא והסבתא והסבתא של הסבתא וכו’ כן שמרו על טהרת המשפחה באדיקות…?

  מי באמת כבול? ולאן הוא כבול?
  מצוה מוסבר בחסידות היא מלשון צוותה וחיבור. אכן, כשאני מקיים מצוות אני נכבל בחבלי עבותות אהבה לקב”ה. אני מאחל לכל אחד להיות כבול לקב”ה ולא לבנק ולרצונות והתאוות שלו…

  איך אני מפחית את הכאב שלי בלי כפיה?
  אני יושב וכותב לך ולכל מי שרק רוצה לשמוע שאין כאן התחרדות. יש כאן ניסיון להידברות ולהסברה של נושאים שכנראה לא נחשפת אליהם.

  אני בטוח שאם לא את, אז מישהו אחר קורא את דברי ברצינות הראויה ואני בטוח שמשהו טוב יצא מזה.

 37. חוטר ישי הגב

  לנושא למחשבה ודומיו בקשר לקשריי עם מרינובסקי ושות’
  הצעתי את כישוריי למועדון 50+ וגם באופן אישי לראש המועצה שאף שמע אותי בהקפות שניות והחמיא לי.. אבל, עוד לא נחתם אתם חוזה.
  בינתים אני מעדיף את מועדון חב”ד + ברח’ יקינטון 14.

  לגבי הקשר שלי עם עמיחי או רב הקהילה, איני הדובר שלהם ואני לא מסכים עם כל מה שהם עושים. זה לא משנה מה אני לא מסכים או כן מסכים. מה שבטוח שזה לא מפריע לי להשתתף בפעילויות השונות בבית הכנסת או בבית חב”ד.

  זה שיש לעמיחי עניין לא פתור עם מר ויינטרוב, זה לא ענייני ואני גם לא יכול לעזור.

  בינתיים, עד שראש המועצה היקר יארגן התוועדויות בחסות המועצה, אאלץ לנדוד למעלות או לעמיחי היקר. אתם מוזמנים! אולי לא תסכימו עם הדיבורים שם, אבל יש אוכל טוב! תשאלו את מי שכבר היה…

 38. אבי הגב

  לחוטר ישי
  אני דווקא חושב שהתגובה של איציק שבתאי דיברה בעד עצמה והגדירה במדויק מה יקרה כאן אם ייבנה מקווה בכפר.
  אז אני באמת חושב שאתה מיתמם או עושה את עצמך. אתה יודע היטב שיש התחרדות בכפר ואם יהיה מקווה, ערוב, חינוך חרדי, יגיעו לכאן יותר חרדים.
  זה שאתה מסובב עיניך הצידה בנושא מרינובסקי והבית שגזל ממשפחת וינטר, זה מפליא אותי. גם אתה וגם כל החרדים לא הבעתם דעה בנושא. אני, למשל, באמת לא הייתי מתחבר עם גנב, עבריין או פושע. לא הייתי רוצה כל קשר איתו. ואתם מגיעים לבית שמרינובסקי יושב שם ללא זכות ובגזל מוחלט, וזה אפילו לא מזיז לכם. אותי ההתנהגות הזאת מזעזעת. אני למשל, הייתי אומר לחברי מרינובסקי שאיני רוצה להגיע להתוועדויות שלו אם הן נעשות בבית שהוחלט על ידי בית המשפט שעליו לעזוב. אבל אתה לא. איזה מוסר יש לכם???

 39. אורח/ת הגב

  ראינו מה קרה במקומות אחרים
  זה תמיד מתחיל עם חרדי אחד או שניים, תמיד עם הכחשות, תמיד מנסים להרגיע ולזרות חול בעיניים, ותמיד הסוף רע ושחור. זה לא הפחד שלנו, זו המציאות ולכן לא אוהבים אותכם בשום מקום. האמת היא שאתם (אנשי חבד) פה לקרב את ביאת המשיח, ועד שהאחרון פה לא יחזור בתשובה, לא תרגעו. אין לכם את היושרה והכבוד לומר זאת בפה מלא ובגלוי שמשימתכם היא החזרה בתשובה, אבל זה מה שאתם עושים בכל מקום חילוני אליו אתם מגיעים. פה לא ילך לכם, חלק מחבריך הבין זאת ועזב או עוזב את הכפר. אתה נטע זר פה, וכזה תשאר.

 40. חוטר ישי הגב

  באופן חריג אענה לך מר אבי העלום…
  אם אני מתממם בנושא התחרדות הכפר, הואל בטובך, לשאול את דעתו של מר סיון יחיאלי בעניין.

  זה שאתה לא היית מסתובב עם גנב וכו’ זה לא אומר שיש לי מוסר כל כך גבוה כשלך… ושאלו יהיו הבעיות שלנו…

  להשתתף בהילולת הרמב”ם, של רבי יעקב אבוחצירא ושל רבי שניאור זלמן מליאדי זצ”ל. אני בטוח שיש להם נחת רוח מהערב שנערך לכבודם.

 41. אורח/ת הגב

  לחוטר ישי – תום לב?
  אנשי חב”ד שלמה גולדפרב ועמיחי מרינובסקי הופיעו פה לפני כמה שנים. שניהם באו לכאן מצוידים בעמותות שהקימו לצורך בואם לכאן. האחת (ציטוט מהגדרת מטרת העמותות ברשם העמותות) למטרת ” הקמה ותחזוקה של מקווה טהרה. ניהול בית כנסת בכפר ורדים. הפעלת גן ילדים. פעילות חינוכית” והעמותה השניה למטרת ” הנחלת ערכי יהדות ולימוד תורה, עזרה לזולת ופעולות להבאת הגאולה”. זה לא תום לב. כך מתנהגים אנשים שבאו עם מטרת הרס, מצויידים מראש בכלי נשק. הם באו מוכנים למשימות שהרבי מליובאוויטש הטיל עליהם.
  אתה יכול להמשיך לפזר את הצהרותיך השקריות, שאני בטוח שאפילו אתה לא מאמין בהם, אבל אף אחד פה כבר לא קונה אותן. אגב, במאמריך המלומדים אתה רק מלבה את אש השנאה, מרחיק אותך מהשגת מטרותיך (אם בכלל יש לך כאלה), ומרחיק אותנו מהדת. אז למה אתה עושה זאת? הרס עצמי? יצר הפירסום? האדרת אגו פגוע? רגשי נחיתות?
  דבר נוסף, אתה לא נמצא כהגדרתך “במועדון חב”ד” להנעים זמירות, אלא אתה נמצא בהיכלו של פטרונך הנוכחי מרינובסקי, כפי שיצקת קודם לכן מים על ידי פטרונך הקודם, גולדפרב.
  אני יודע שגזל מגוי, או מחילוני לא נחשב אצלכם לחטא גדול. אצלנו החילונים מה שעשה מרינובסקי מעמיד אותו ברמה אחת עם עברייני מוסר כבדים, ואתה לא רואה בזה כל פסול.
  זה מעיד על רמתך המוסרית.

 42. איציק שבתאי הגב

  תשובה לחוטר ישי
  אני לא כל כך הבנתי את תשובתך אלי מספר 35. אין לי שום דבר נגד דתיים מכל סוג שהוא. בשמחה אגור ליד כל אדם באשר הוא אדם בתנאי שהוא מקיים את חוקי המדינה (מרינובסקי כבר אמרנו?) ונותן לשכניו לחיות את חייהם. מה שמטריד אותי הוא השתלטות הממסד הדתי (מרינובסקי את גולדפרב למשל) אשר דוחפים להפיכת היישוב לכזה שאני לא אוכל לחיות בו כרצוני. מיום הקמת היישוב היה כאן בית כנסת, אומנם זמני אבל כזה שאנשים התפללו בו. אי אפשר להשוות את המצב שהיה אז לזה שהיום. אל תקרא לזה התחרדות אם זה מפריע לך, אבל בהחלט יש לחץ גדל והולך של גורמים דתיים להעצים את הנושא הדתי. זה התחיל בעירוב, עכשיו המקווה ובעקבותייהם יבואו: רב ליישוב (בתשלום כמובן, דירה עבורו, איזו מזכירה ושאר ירקות), כולל, גן ילדים וזה ייגמר בשינוי אופי הכפר. אני בהחלט מבין את רצונם של האנשים הדתיים לראות מוסדות אלו ביישוב שלהם. אבל למהשאני אסכים שאתה תשנה את אופי היישוב אותו אני (ועוד 180 משפחות בסיבוב הראשון) הקמתי?ואגב, למה שאני אממן לך תענוגות אלו? האם אתה מממן את צרכי התרבות והחיים שלי?
  תשובותייך לכל האנשים מוכיחות את מה שאני טוען מזמן: אין שום טעם להדברות. אתם תמיד תדרשו שאנו נתגמש ונמלא את דרישותייכם. אתם באים מתרבות שבה העשה ואל תעשה מוגדרים מראש ואנו באים מתרבות נושמת ומשתנה שאינה מכתיבה לנו את דרך חיינו מלבד “היה אדם”.

 43. אורח/ת הגב

  חבר’ה, יש אוכל!
  בתגובה 37 חוטר ישי מזמין אותנו להתוועדות אצל עמיחי מרינובסקי, עם הפיתוי שיש אוכל טוב. לא נבוא? בטח שנבוא, ובדרך שלא נשכח לקנות עוגה אצל נועלו’ש, מהעסקים שדואגים שאצל מרינובסקי יהיו החפלות האלה.

 44. סמבלוסק הגב

  תגובה ל-24
  חן חן,אני משתדל…

 45. אלי הגב

  איציק שבתאי, תגובותיך ברורות ומדויקות ! וגם שאלה לישי הלל.
  רוצה להפוך לדובר שלנו???
  תגובתו של חוטר ישי אליך אינה מכילה כלום. אבל ממש כלום.
  הוא שואל אותך (כמו יהודי טוב) למה באמת יבואו החרדים לכפר ורדים, ולא ילכו למעלות / יפה נוף?
  אבל תשובה הוא שוב לא נותן !!!
  חוטר ישי, גם אני שאלתי אותך שאלה בתגובה 26. אולי תשיב? סתם בשביל הדיאלוג…

 46. אבי הגב

  תגובה ל 40 לישי הלל
  ראשית, אני לא עלום, ואבי הוא שמי. איני רואה צורך להוסיף שם משפחה.
  מה שסיון אומר בקשר להתחרדות בכפר, ממש, אבל ממש, לא מקובל עלי. אני אישית מכיר 2 שחזרו לאחרונה בתשובה
  כאן בכפר, וסיפרו לי שזה בהשפעת מרינובסקי/גולדפרב/שינפלד/אנשי בי”כ. אז לסיון יש דעות אחרות (שמעניין על מה הן מבוססות), והדעות שלי הן מהשטח!!!
  ודבר נוסף: אם לא היו כאן אנשים שהיו לוחצים על התחרדות בכפר והחזרה בתשובה, מי היה מחזיר את אותם 2 אנשים בתשובה? אנחנו???
  ובקשר למוסר: לכם יש את התורה, שאומרת לא לגזול את אשת רעך, לא את שורו וחמורו, ולא את ביתו. אבל מה זה משנה? אז כתוב! כשזה מגיע ל”תכלס” (ר’ ערך וינטר/מרינובסקי) אז לא חשוב מה כתוב בתורה. ולא חשוב שהגזלן חבר שלי. אני מגבה אותו. אני בא לנגן אצלו בגיטרה. אני בא להשתתף בחאפלות שלו. מה זה משנה התורה…

 47. אורח/ת הגב

  ל 37
  הסר דאגה מלבך: לא יקחו אותך, לא ב +50, לא בקתדרא ולא מהמועצה. פוחדים מהתכנים שתכניס לנו בין התווים….
  לא פוחדים, אבל מעדיפים להימנע, כמו שאומרים אצלנו.
  ובקשר לזה שאתה וחבריך מגיעים לבית חב”ד : אני חושב שבזה אתם תומכים בגזלן שיושב בבית לא לו.
  מה עם “לא תגזול”? כשאתה מגיע לשם אתה משתמש במבנה גזול. זה לא מטריד אותך? אתם מחזקים אותו, והוא ממשיך במעשיו. אם כל אחד מכם היה מפסיק להגיע, אולי הוא היה יוצא משם. עכשיו לא מתחשק לו, כי כולם מגיעים. אתם סוג של שותפים לדבר עבירה, לדעתי. ובקשר לאוכל, תרשה לי לצחוק, לגבי האיכות…ומי יודע מאיזה שנור זה הגיע…הפירות והלחם בטח מהשוק במעלות, שם הוא תוקע להם תפילין להניח ומקבל את הסחורה. לא תודה, לא רוצים כזה אוכל.

 48. אורית הגב

  ל 40. הרמב”ם, יעקב אבוחצירא ור’ שניאור מלאדי היו מתהפכים בקברם
  אם היו יודעים היכן עושים להם הילולות, ואם היו יודעים על הגזלן מרינובסקי.
  המצפון של כולכם הוא מצפון-נוח : נוח לי, אז אני עושה מה בראש שלי…

 49. חוטר ישי הגב

  תגובה לאיציק ולאלי
  הקביעה המוחלטת של שניכם שהמקווה מגיע מהציבור ושהמקווה יביא להתחרדות הכפר, אינם מדוייקים. העניין הוא שאין לי אפשרות להביא הוכחות לדברי.

  לגבי העמותות שפתחו השניים, אין להם קשר לציבור הדתי בכפר.

  לגבי הימצאותי בהתוועדויות של עמיחי. גם אם הייתי מדבר איתו ברחוב, גם אז הייתם מעירים לי על כך שאני מדבר עם גזלן וכו’. אני אגב יודע שהוא בהליכים למעבר לבית אחר.

  ולידיעה כללית, אני כותב פה מכיוון שאף פעם לא העלו לדיון את הצד האחר. תמיד היו כאן ועדיין יש כאלו שלא רוצים מקווה, דתיים, חב”ד ועוד. באתי להשמיע את אלו שכן מעוניינים וכן רואים בפעילות חב”ד דבר טוב ומבורך.

  אני לא מנסה לשנות דעה של מישהו. אבל לפחות תדעו שיש עוד צורות חיים בכפר שגם להם דעה משלהם.

 50. אורח/ת הגב

  ממש דפוקים אלה שמשכירים בית למרינובסקי
  אם זה נכון מה שאתה אומר שהוא בהליכים לעבור לבית אחר בכפר, אני חושב שמי שמשכיר לו ממש דפוק : הבנאדם כבר הוכיח שכשבית מוצא חן בעיניו, הוא ישאר בו, אפילו אם ייגמר החוזה. אפילו בית דין לא מצליח לגרד אותו החוצה.
  אני לא מאמין שמישהו משכיר לו כאן. צריך להיות מתאבד יפני בשביל זה.

 51. אורח/ת הגב

  הזדמנות אחרונה
  יש לעמיחי מרינובסקי הזדמנות אחרונה לצאת מהכפר בכבוד (יחסי…) ולא כשזנבו בין רגליו. מוטב בשבילו ועבור משפחתו שיעשה זאת, שהרי הוא בסוף ילך מפה.
  ישי, אתה משמיע פה את דעותיך בלבד, אפילו הדתיים כפה סרוגה לא מאחוריהם. אינך צריך להתנשא, אנחנו מכירים את כל צורות החיים ואנחנו יודעים לחיות איתם ולידם, אלא שאיננו מוכנים לכפיה דתית והחזרה בתשובה, דבר שהחרדים עסוקים בו ללא הפסק וללא התחשבות האם הסביבה בכלל מעוניינת בזה.

 52. אורח/ת הגב

  מי השפוי שישכיר בית למרינובסקי?
  צריך להיות בלתי שפוי וגם שפל כדי להשכיר להוא מחבד. אפילו את הייתי מהסביבה הקרובה שלו לא הייתי משכיר לו. הוא עושה מה שבראש שלו, ובסוף יגרום נזקים בבית ולא יפנה ויתבע אותי לדין תורה.
  למשכירים: כסף זה לא הכול, אם הנ”ל לא שיכנע אותכם אז טובת הכפר צריכה להיות חשובה לכם. אם אתם יודעים מה הוא גרם פה, אל תשכירו לו!!!

 53. אורח/ת הגב

  ל52-תגובתך מכוערת-“ההוא מחב”ד”(המצורע-זב החוטם)
  יש לי הרגשה שאתה דתי.מדוע הינך משתלח בגסות בתנועה שלמה שרבים בציבור מעריכים ואין וויכוח שהינה תנועה הממומנת מהון פרטי,לגיטימית,לא פוליטית וגם כתובת יהודית בארץ ובעולם.לטעמי מרינובסקי עוף מוזר ולא דוגמא לחבד. הוא אדם פרטי וכך הוגן להתייחס אליו ולמעשיו.לדעתי הוא לא מובן בציבור על כל גווניו,כולם רואים התנהלות מוזרה עקשנית ולוחמנית שכנראה רק בית המשפט יביא לסיום.ייחוסו לחבד הינה פריבילגיה בשבילו.שכל אחד יאכל את הדייסה שבישל.בסופו של יום החיים לא הפקרות.(גם לא תגובתך)

 54. אורח/ת הגב

  לישי
  הם לא סופרים אותך והדומים לך.רוצים שתתחפף מהכפר.
  כל השאר חידודי לשון שבזה הם מומחים.
  מצחיק שמדברים על צורך בתרבות בטענת-רוב,במקום מקווה למיעוט כאשר בכתבה נוספת בכפרניק מתלוננים שאף אחד לא בא לחוגים ולמרות זה ממשיכים לבנות אולמות לחוגים כנראה מטעמים פוליטים ש”עושים משהו”.
  האמת שלא מעניין אותם כלום אלא לחיות כמו שבא להם.
  מכנים זאת בתלמוד”עבדא בהיפקירא נייחא ליה”.כנראה שהדוסים גורמים להם קצת חיות ותוכן בחייהם המשועממים.

 55. אורח/ת הגב

  ל 54
  ה”עובדות” שאתה כותב עליהן בכלל לא נכונות.
  לראיה: היתה עכשיו הרצאה בכפר, בה נדחסו לספריה כ 150 איש בגלל שאין אולם להרצאות. תרבות, אתה אמרת. לאחרונה בוטלה סדנה לאמנות בגלל שלא היה מקום בכפר לקיומה. תרבות, אתה אמרת.
  כן ! יש לנו צורך באולמות לתרבות. אין לנו צורך במקווה. קודם ממלאים את צורכי הרבים ואחר כך את צרכי המיעוט.
  אגב, איפה הכתבה בכפרניק שבה כתוב שלא מגיעים לחוגים??? המצאה שלך, כנראה. ברוך השם, התרבות בכפר פורחת ועולה.

 56. אורח/ת הגב

  ל 53 למה אתה מתכוון?
  קראתי את תגובתך, וממש לא ברור לי למה אתה מתכוון, שמרינובסקי הוא אדם פרטי.
  אני, כתושב הכפר, רואה את פעולותיו, את הדגל המונף על ביתו, את התהלוכות שהוא מקיים, האתר שהוא פתח, ולבסוף את מראהו.
  בשבילי (ולא רק בשבילי) הוא חב”ד. לגמרי.
  אז אני מבין שבטח אתה חב”דניק, ובטח ה”עוף המוזר” מרינובסקי מעצבן אותך. אז למה אתם כתנועה לא פועלים נגדו? למה אתם (ויש לכם כוח, האמן לי)לא עושים משהו? עד עכשיו אתם רק מייללים. כל פעם עולה כאן מישהו מחב”ד ומתחיל ליילל שהאיש לא חב”ד, לא שייך אליכם.
  הוא וגולדפרב עושים שירות דוב לחב”ד. אז שחב”ד תפסיק להתבכיין.

 57. אורח/ת הגב

  62 הם עושים רק את רצונם.נקודה
  אני לא חושב שהם עושים את רצון הדת.זה מחמאה בשבילם להעמיד זאת בשאלה.גם הרבנים לא מסכימים לדרכם וגם כל אדם נורמטיבי מן הישוב לא יתחבר לדרכם. והם…בשלהם.מצפצפים על כולם.מותר לעבור על החוק ולהתבצר בבית.מותר להשתמש בשם אתר כפר ורדים.מותר להשתמש בשם חבד.מותר לפתוח גן ילדים.מותר לעורר מלחמות בין תושבי הכפר.בדיוק

 58. אורח/ת הגב

  ל56
  אמת,אנו חבדניקים.ואולי תציע לנו מה לעשות?! הרי אתה רואה שווינטר לא מצליח להוציא אותו-אפילו בשם החוק. כל העולם נגדם ולהם עור של פיל.לא מחשבנים לכלום.מה לעשות?!

 59. אורח/ת הגב

  תשובה לתגובה 53
  בכל אוכלוסיה יש חריגים.מטיפול אישי בנושא נוכחתי לראות שמרינובסקי מתנהל מעל החוק והנורמה.לראיה בית המריבה-שתי פסיקות ועדיין אוחז בקרנות המזבח.אזהרה בכתב מרשם העמותות האוסר עליו שימוש בשם חבד והתגובה פתיחת אתר בשם חבד.תהליך רכישת בית ללא עמידה בהסכם והתגובה עיניים לשמיים.
  ידידי היקר:לא אנחנו ולא חבד רשאים לפעול מעל החוק.לדעתי הציבור הצביע ברגליים והזמן יעשה את שלו
  ובסוף מרינובסקי וגולדפרב ילכו לדרכם ויתנו לנו שקט

 60. מגיב 56 הגב

  לתגובה 58. איזה ציבור הצביע ברגליים?
  אלה שקונים עוגות בנועלו’ש (ומפרנסים את מרינובסקי, ומאפשרים לו להשאר בכפר בבית הגזול) ?

  אלה שאוכלים בשינפלד (ומפרנסים את מרינובסקי, משגיח הכשרות שם, ומאפשרים לו להשאר בכפר, בבית הגזול) ?

  אלה שבאים אליו להתוועדויות בבית הגזול (ומנגנים שם בגיטרה) ? אכן, מספרם הולך ופוחת ברוך ה’.

  אלה שנותנים לו לבדוק את המזוזות שלהם?

  אלה שנותנים לגולדפרב ללמד את הילד לבר מצווה (כאילו שאין כאן בסביבה רבנים אחרים נקיי כפיים) ובכך מאפשרים גם לו להתפרנס ולהשאר בכפר ?

 61. חוטר ישי הגב

  ישראל – אף על פי שחטא – ישראל הוא
  בתור בחור היינו הולכים לבתי כלא ולבתי חולים, למחנות צבא וכו’ ומשמחים את האסירים וכו’. אתה יכול לבוא ולומר שלא מגיע להם שישמחו אותם, כי הם רוצחים וכו’. אבל, הבעל שם טוב ותלמידיו מגלים לנו שצריך לאהוב יהודי לא בגלל מעשיו , אלא בגלל שהוא יהודי!

  כל יהודי הוא בן יחיד אצל הקב”ה ואם אני אוהב את הקב”ה ובמילים אחרות: הדרך לאהוב את הקב”ה זה לאהוב את מה שהאהוב אוהב קרי: יהודי שני.

  לעניין, אם יכולתי לשנות דעתו של מישהו מאלו שאתם לא רוצים אותם כאן, הייתי עושה זאת.(אולי גם ניסיתי). זכותו של כל אחד לעשות מה שהוא מאמין בו ואם מישהו עובר על החוק זה באחריותו בלבד.

  זה שאני אדיר את רגלי מבית חב”ד זה לא מה שיסגור את בית חב”ד. על ידי שאני יבוא ויוקיע מישהו כאן זה לא יגרום לאותו אחד לעזוב את הכפר.

  אני גר בכפר עם כל מה שיש בו ואין בו. אני לומד להתמודד ולא מחפש לשנות דברים. ניסיתי ואני אמשיך לנסות לבקש מקווה וכדומה, אבל, גם אם לא יתנו לי עדיין זה לא יגרום לי לשנוא מישהו או להזיק לכפר או לקהילה שבה אני חי.

  שבוע טוב לכולם.

 62. אורח/ת הגב

  שאלה לישי
  עפ”י הטור שכתבת אתה מחפש גשר להידברות.מצד שני אתה לוקח חלק בפעולות של מרינובסקי.נציין שטענותנו כלפי מרינובסקי אינם רק במישור הדתי אלא גם במישור האישי.
  האם אנו צריכים להבין שאתה מזדהה עם סולם הערכים שלו?
  “אמור לי מי חברך אומר לך מי אתה”.ואם לא,אולי תחכים אותנו ותפרש לנו את ההתנהגות שלו לדעתך? אני בכנות [לדעתי רבים] לא יורד לסוף דעתכם.

 63. אורח/ת הגב

  תגובה ל 60 מה הפלא – שיינפלד ומרינובסקי חד הם
  אם תרצה לדעת היכן שיינפלד מבלה כל יום שבת – גש למרינובסקי הביתה, שם תמצא אותו

 64. אורח/ת הגב

  ישי הלל הוא מהאו”ם, אל תעסיקו אותו בקטנות
  הוא מעל הדברים הקטנים והקטנוניים כגון מוסר, מצפון ויושרה. הוא חבר של גולדפרב ומרינובסקי אנשי הדת, ולא מתלכלך ולא מערבב עם זה את גולדפרב ומרינובסקי בני האדם. כי, ביננו, אז מה אם הם חוטאים בדינים שבין אדם לחברו, כל זמן שהם עושים את הטוב בעיני ה’?

 65. אורח/ת הגב

  לחוטר ישי
  אינני מבין אותך.אין שנאה אישית.אולי תחשוב שאתה הקורבן למעשיהם,לדוגמא הבית שלך ולא של ווינטר? הבן אדם מזיק ובכמה תחומים ולמה אתה טומן את ראשך בחול? לווינטר מותר לסבול? תעזור למרניבסקי כיכולתך אבל לא ע”ח אחרים.
  חוץ מזה למה אתה משתמש בשם בית חבד כמו מרינובסקי? האם אתה חושב שזה מביא כבוד לתנועה שלכם שמתנערת ממנו?
  בבקשה תשובה! תודה מראש.

 66. אורח/ת הגב

  איפה אפשר לצוד?
  מודה ישי: שבתור בחור (חרדי) הלך לבתי סוהר ובתי חולים, שכך לציין גם בתי ספר, איפה שנמצאים ילדים רכים בשנים. שם אפשר לצוד נפשות להחזרה בתשובה: אסירים שחירותם נשללה מהם, חולים הכורעים תחת במכאוביהם, ילדים ובני עשרה עם ההתלבטויות של עול גילם. זו דרכה של תנועת חבד: לחפש את החלש ולהחזירו בתשובה, ועל כך גאה ישי.

 67. אורח/ת הגב

  לישי הילל תגובה 64
  אני ממש לא מסכים עם מה שאתה כותב:
  “זה שאני אדיר את רגלי מבית חב”ד זה לא מה שיסגור את בית חב”ד. על ידי שאני יבוא ויוקיע מישהו כאן זה לא יגרום לאותו אחד לעזוב את הכפר”.
  על ידי שאתה מגיע לשם, משתתף בהתוועדויות של מרינובסקי, ומנגן להם בגיטרה, זאת בפירוש הזדהות, תרומה, הבעת תמיכה, השתתפות וכו’.
  אם אתה לא תגיע, וכמוך גם האחרים, מרינובסקי יבין שאתם לא מזדהים עם מעשיו (הלא חוקיים על פי החוק הישראלי)ולא תהיה לו תמיכה. וגם, אם לא תבואו, הוא לא יעשה התוועדות לאשתו וילדיו. הוא רוצה קהל כמוכם. הוא רוצה את התמיכה והעידוד. ואתם מספקים לו אותם. רק הצרה, שאתם עושים זאת בבית שהוא גזל מאדם אחר. אין הגדרה אחרת נעימה יותר, אלא רק: ג ז ל.

 68. אורח/ת הגב

  ל 66
  בדיוק הפוך!הינך שולל מהילדים את החירות בכך שהינך מסתיר את השורשים שלהם ושל אבותם.לא חזרה בתשובה אבל למד אותם יהדות והשקפה יהודית שיראו גם! חשיבה ודרך שונה ולא רק!חילוניות “בטהרתה”.הנוער מנותק לחלוטין מכל סממן יהודי וגרוע מכך גדל עם עוינות ושנאה לחרדים.זה חינוך?!אציין שהנני חוזר בתשובה יוצא יחידה מובחרת ולדעתי דרכך שלא במכוון(וללא ידיעה)גורמת עוול לדור הצעיר.אל תסתמך על קיצוניים משני הצדדים.יש לנו יהדות יפה עשירה ואין לנו הזכות למנוע זאת מהקטנים מלבד זאת התמיכה הפיזית והרוחנית לחולים וחיילים מבטאת חינוך לנתינה בעולם היהודי ומקדמת את החברה הישראלית והלוואי ותיקחו דוגמא בחילוניות האינטרסנטית שלנו.הם עושים ואתה לא!
  ואיך הינך מרהיב עוז לבקר אותם?!

 69. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

  דעה אישית נס ציונה דוט קום
  מדי פעם אני מבקר באתר ונדהם מהחוצפה של שני החברה שקוראים לעצמם חבד.שרפתם את כפר וורדים.שרפתם את מעלות. רק אל תחזור לנס ציונה.גם “בפיצה” לא הייתי נותן לך עבודה שלא תהרוס לנו את הקהילה.

 70. אורח/ת הגב

  מכירת חיסול תגובה 66 נוסח אמריקה
  איזה קיניינים נשארו לעם שלנו.ארץ לא שלנו-כיבוש ועם גזעני לשכננו הערבים(עיוות האמת).שורשים יהודים-רק לדתיים(חרדים מוקצה מחמת מיאוס).לאום לא יהודי-“ישראלי”,ככל העמים(רגשי נחיתות). או כמו הגדרת רבין ז”ל “לא עוד עם לבדד ישכון”.
  בחינוך קלוקל זה אין עתיד לעם שלנו ויש לך דוגמא ענקית-היהודים בארה”ב בהתבוללות של85%!!!!!!במידה והנוער בכפר ירד לארה”ב מה הסיכוי שיהא חשוב לו להתחתן עם יהודי דווקא?!(נגייר את השיקצה בשביל לנקות את המצפון לסבתא) או ללכת לכנסיה?!
  שמע יהודי יקר: ללמוד יהדות זה לא לחזור בתשובה.בכפר זה רק להקהות את העוקץ של הניכור.תם ונשלם(העם היהודי)….תחשבו על זה!

 71. אורח/ת הגב

  ל 68: טעות גדולה בידך, אתם המנותקים,לכם צריך לעזור לחזור למציאות
  מי שמנותק מחיי היום יום, מההוויה הישראלית, מההוויה בכלל, ממה שקורה מסביבו, מי שהפסיק להשתמש בהבנתו, ונזקק לפסיקת רב בעניינים בנאלים ופשוטים, מי שהפסיק להשתמש במוחו, הינם אותם חוזרים בתשובה, שבהצטרפותם לכת דתית זו או אחרת (הרב שך אמר: חבד היא הכת הקרובה ביותר ליהדות) איפסנו את מוחם בכניסה.
  הנוער הנפלא שלנו בארץ בכלל ובכפר ורדים בפרט, לא זקוק לסחורתה הקלוקלת של חבד או כל כת דתית אחרת.

 72. אורח/ת הגב

  גילוי דעת ובקשת סליחה
  אני רוצה לבקש סליחה ממרינובסקי על זה שאני דואגת תמיד להשמיץ אותו ואת משפחתו באתר זה. אימצתי לעצמי מנהג קלוקל לשלוח תגובות אנונימיות נגדו בכל כתבה אפשרית (כמו הכתבה הנ”ל) לפחות 20 מהתגובות בכתבה זו יצאו תחת ידי…
  החלטתי ברגע אחד להפסיק את המנהג המגעיל הזה. אני לא יודעת אם זה קשור לזה שפגשתי את מרינובסקי וילדיו החמודים אתמול בגן השעשועים או שזה קשור לטיפול הנפשי שלי לאחרונה. כך או כך, אני מתחרטת על מה שעשיתי. כרגע אין לי אומץ להזדהות. אולי בעתיד…
  רק אציין, שלי בעצמי יש בת חוזרת בתשובה שגרה ביישוב חרדי, והיא כמעט ולא בקשר איתי. כנראה זה היה הגורם המכריע להתנהגותי הנלוזה. סליחה ממרינובסקי. סליחה מאישתו. סליחה מילדיו (המתוקים) וסליחה מכולכם הקוראים!

 73. מלך מצרים הגב

  זה לא סיפור חדש
  “וכאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ”

 74. אחמד עוסמנא הגב

  אסור לבקר עצל תושביי כפר הוורדים
  כמו שאני קורא לי פו באינטרט שיש בנדם שלקח בית של מישו אחר ואתם אומריים שעסור לבקר אצלו. גם אני אומר לכל תושביי תרשיחא לו לבקר בבית שלכם בכפר הוורדים למה זה אדמה שלנו מוסלמים לפני שאתם קבשתם ואישתלתם על אדמה שלנו. קודם תחזיר לנו אדמה אחרי כח נדבר שלום.

 75. תמר א. הגב

  חוטר, הבעיה המרכזית נעוצה בעובדה שאתה מזכיר לנו…
  את עובדת היותינו יהודים.
  דבר, אותו אנחנו מנסים להדחיק מאז הגענו לכפר ורדים.
  תאר לעצמך, אדם שעבר ארוע לא נעים בחייו והוא איכשהו השכיח זאת מליבו ומחייו ופתאום באמצע החיים באים לו אנשים ומזכירים לו את האירוע הנ”ל שהוא מנסה להדחיק… והוא לא יודע כיצד להתמודד עם הבעיה אז הוא פשוט מתחיל לפתח שנאה כלפי האנשים הנ”ל… ומשכנע את עצמו שוב ושוב, שהם הבעיה והוא בסדר גמור- ואם הם יעופו ויסתלקו להם, הכל יחזור להיות ורוד כמקודם.
  גם אנחנו באנו לכפר ורדים, כדי לשכוח את עברינו היהודי, התורני. ופתאום, משומקום צצים להם אנשים כדוגמתך או כדוגמת מרינובסקי, גולדפרב ודומיהם ומזכירים לנו שוב ושוב מי אנחנו, מה מטרתינו בעולם, ומקיימים אירועים ציבוריים שמשדרים גאווה יהודית נשכחת כדוגמת תהלוכת לג בעומר או ערב ניגונים. ואז, מגיע וצף לו פחד פנימי עמוק ונשכח, שאינו יודע כיצד מתמודדים עם הנשכחות הנ”ל. והפתרון הכי טבעי, זה לפתח שנאה כלפי החרדים, שהם התזכורת לכך שאנחנו יהודים במובן הכי עמוק של המושג…
  ושנאה זו פותרת אותנו מהתמודדות מול המציאות..
  היא גם פותרת אותנו משאלות נוקבות ששואלים אותנו ילדינו בדבר היותינו בנים לעם היהודי…
  תאמין לי, חוטר, שגם אתה במקומינו היית נוהג כך. ולא היית נותן יד להקמת מקווה טהרה – שהיא למעשה תזכורת על בסיס קבוע לעובדת היותינו עם הנצח!

 76. החרדי השחור הגב

  תשובה ל 71 שאל זקניך ויואמרו לך…
  א.אני שמח שאנו לפחות בדיאלוג גם שדעותינו הפוכות.
  דווקא אני מסכים איתך וגם מחנך את ילדי לעצמאות בכל התחומים קוגנטיבי,ריגשי,חברתי ועוד…אבל בדרך שונה. לא עדיף שהקטנים יכבדו ויקבלו מהחכמים הקשישים.האם עדיף להורים לחשוש מידי יום ולראות את ילדיהם ללא גבולות ואין מי שיקשיב לניסיונם הרב.בנוסף בוא נהיה כנים שהרי הערכים שלכם משתנים כל הזמן.לדוגמא ברק,קצב,מרדכי,אולמרט,שרון וכל “אבירי הארץ”.ממי יקח הנוער דוגמא?!

 77. זרש הגב

  ל 73. אכן סיפור ישן-נושן
  אותה גברת בשינוי (קטנטן) של אדרת:

  “אם אנשי כפר ורדים , אשר החילותם לנפול לפניהם, לא תוכלו להם, כי נפול תיפלו לפניהם”.

  ולא נותר לי אלא לומר: אמן.

 78. פרשנ-דתא הגב

  ומה קרה לזרש בסוף?
  בחרת שם שאומר מה דעתו של הכותב…

 79. אורח/ת הגב

  ל-77 סוף סוף חוזרים בתשובה
  אנשי הכפר מתקדמים,מתחילים להביא ציטוטים מהמקורות
  סאחטן עליך!אחי.

 80. כותב 77 הגב

  ל78. טעות בידך. רציתי להביע את דעתי על נפילת החרדים בכפר
  וזרש ניסחה את זה עבורי ממש במדויק !

 81. הנחמנים הצוהלים הגב

  77—80 זה רק תחפושת
  למרינובסקי או גולדפרב אתה מכנה חרדים?!
  טעות בידך.החרדים האמיתים כמו מרדכי היהודי לא כורעים ולא משתחווים.הם עברו את פרעה הם יעברו גם את כפר ורדים.

 82. אורח/ת הגב

  ל 81. התשובה היא : כן! חד משמעי.
  למרינובסקי וגולדפרב אני קורא חרדים. חבדניקים.
  הם הולכים בבגדים של חרדים. הם קוראים לעצמם חרדים. הם קוראים לעצמם חבדניקים.
  אבל- הם לא מתנהגים כמו חרדים. הם עושים מעשים שחרדים אמיתיים לא עושים. אני מתכוון לחרדים, שחרדים מה’.
  העניינים שבין אדם לחברו, אצלם זה המלצה בלבד.

 83. אורח/ת הגב

  81 – חיים קלים וצבועים
  החיים אצלכם קלים ומלאי צביעות. כשמישהו מהקהילה החרדית מועד, אתם פוסקים עליו שהוא לא חרדי, ועוברים לסדר היום. באותו רגע פטרתם את עצמכם מלהתמודד עם העובדה שגם ביניכם ישנם מתחזים, גזלנים, נוכלים, גנבים, אנסים, ואפילו רוצחים, ואבל הם לא שיכים כבר לקהילתכם. אצלנו, החילונים, זה אחרת. פושע זה פושע. נקודה.
  אתם לא יכולים לפטור את מעשי השניים מחבד בקלות צבועה כזו. אימרו להם את דעתכם, הוקיעו אותם, הוציאו אותם מקהילתכם, נדו אותם, תגרמו להם לשלם על מעלליהם, כפי שאתם יודעים לעשות, ואז נאמין לכם שיושר והגינות הם נר לרגליכם.

 84. אורח/ת הגב

  השיטה לפי 81
  השיטה: ברגע שחרדי נתפס על עבירה, אז הוא הרי כבר לא חרדי, וצריך לצרף אותו לסטטיסטיקה של עבריינים חילונים. יוצא שסטטיסטית אין אף עבריין חרדי, אבל הרבה עבריינים חילונים. הבנתי את זה נכון?

 85. אורח/ת הגב

  תחפושת כל השנה. תהייה.
  הם לא חרדים ולא חבדניקים. לפי מעשיהם. אי אפשר לעשות חטאים של בין אדם לחברו ולהיקרא חרדים וחבדניקים. עכשיו מגיעה התהייה: אז אם הם לא חרדים ולא חבדניקים (כי הם לא מקיימים בין אדם לחברו) אז אולי הם גם לא מקיימים בין אדם למקום? אז אם כך, למה שניתן להם להיות משגיחי כשרות? מלמדי ילדים לבר מצווה? בודקי מזוזות ורבני בתי כנסת? תחשבו על זה…

 86. בת הכפר הגב

  תשובה ל-85
  אני חרדית ומסכימה אתך. אוסיף שטעויות קורות שהרי אנו לא מלאכים. הבעיה שלי עם השניים היא שהם מחזיקים בדעתם ולא לומדים ומתקנים.דרכם היא לא דרכנו ולצערי הם פוגעים בכל המרקם החברתי של הכפר כולל הדתי.כמו כן ברור לי שזו סיבה למסיבה להתנגח בחרדים.אציין ששמחתי לשמוע שגם חב”ד לא מגבים את השניים ולכן אקווה שיעזבו את הכפר כמה שיותר מהר.הנני בטוחה שנוכל להגיע לפיוס.

 87. מבאי בית הכנסת הגב

  השב ימינו כקדם
  חבל שצריך להגיע לפיוס לאחר מה שקורה בכפר בגלל השניים.
  עדיף היה שהיינו ממשיכים את מה שהיה כאן לפני מס’ שנים.
  חבל שהשניים בחרו להם את כפר ורדים כמטרה וכטרף קל. טוב שהכפר לא נפל לידיהם כפרי בשל. אני מקווה שהם יצאו מהכפר במהרה, והכפר יחזור ויחדש ימיו כקדם.

 88. אורח/ת הגב

  ל 86 בת הכפר
  אם את חרדית אז איך יש לך אינטרנט?
  הרבנים החרימו זאת כידוע…
  הופס, עברת למחלקת הפושעים החרדים!

 89. מסורתי הגב

  88 – גם מרינובסקי וגולדפרב משתמשים באינטרנט ובניידים לצרכיהם
  ואפילו זה לא אינטרנט כשר… אז לאחרים אסור? מרינובסקי וגולדפרב וכספי (ממעלות) מגיבים פה בכפרניק, בעילום שם כמובן, וקל מאד לזהות אותם. לשניים הראשונים יש פלפונים לא כשרים הכוללים אפשרות למסרונים ואינטרנט, שבפירוש נאסרו לשימוש על ידי הרבנים הגדולים (מרינובסקי גם שולח מסרונים לנתיניו על תפילות ואירועים…וגם אני הייתי ברשימה שלו עד שבקשתי להוריד) אבל זה לא נוגע להם, הם מעל זה. צודקת בת הכפר, הם לא חרדים, רק מתחפשים, ואינם יכולים לשמש דוגמה חיובית לאף אחד. גולדפרב (אני אפילו לא קורא לו “הרב” כי אני לא מעריך אותו בכלל) הוא גורם מסכסך בבית הכנסת.

 90. יוסף הגב

  המשך בגידה באנשי הכפר, והוצאה מיותרת לכולנו:
  20 העותרים הגישו ערר על החלטת השופט שלא לאפשר בניית מקווה, ולהתנהל על פי הקריטריונים בנקבעו בוועדה, כלומר קודם מבני ציבור לכולנו, ואחר כך אמבטיה ל 20 איש!
  יש להם חוש צדק מפותח ביותר !

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן