חממת העסקים בגליל המערבי


מערכת כפרניק
אריק מויאל: גייסנו מיליון ש”ח להקמת חממת עסקית במעלות-תרשיחא
כפרניק IMG_20070206_9563 חממת העסקים בגליל המערבי

אשכול גליל מערבי, בראשות אריק מויאל, גייס מיליון ₪ להקמת חממת עסקית במעלות-תרשיחא

 

תאגיד אשכול גליל מערבי זכה במכרז להקמת מרכז עסקים לכ-30 עסקים קטנים ובינוניים בגליל המערבי. מרכז העסקים יהיה ייחודי ובעל מדיניות העדפה לשירותים תומכי תיירות כפרית, לנשים, חד הוריות והמגזר הערבי.
"מרכז העסקים אשכול גליל מערבי" ימוקם בלב הגליל המערבי בעיר מעלות-תרשיחא וישתרע על פני 900 מ"ר ויהווה המרכז הראשון לעסקים קטנים ובינוניים בגליל המערבי!
תאגיד אשכול גליל מערבי בשיתוף מט"י גליל מערבי, פארק תעשיות קורן, ועיריית מעלות-תרשיחא זכו במכרז חדשני מסוגו של הקמת "חממה עסקית" לעסקים קטנים ובינוניים שפורסם על-ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בתמ"ת, ולקחו על עצמם להוביל פיילוט ייחודי בגליל המערבי להקמת מרכז לעסקים קטנים ובינוניים בגליל המערבי.
תאגיד אשכול הגליל המערבי, הוקם על-ידי רשויות הגליל המערבי בסיוע ובתמיכת משרד הפנים ומשרד האוצר, לצורך גישור על הפערים ההולכים וגדלים בין משימות הרשויות למשאבים העומדים לרשותן. התאגיד הינו רב-רשותי ובו שותפות 8-12 רשויות הכוללות מעל 120 אלף תושבים מהגליל המערבי.
כפרניק IMG_20070206_9563_0 חממת העסקים בגליל המערבי
עו"ד אריק מויאל מייסד ומנכ"ל התאגיד מסר, כי אשכול הרשויות הראשון בישראל אשר שותפות לו רשויות יהודיות וערביות כאחת, נחשב לחלוץ בתחום ומטרתו הינה ליצור קפיצת מדרגה אזורית באיכות חיי התושבים ולהוביל את הגליל המערבי לצמיחה כלכלית, חברתית, וסביבתית באמצעות פיתוח פיסי, כלכלי ורווחתי של האזור.
החממה העסקית לעסקים קטנים ובינוניים, אשר בשלב ראשון תקלוט בין 20 ל-30 עסקים, תהווה הגשמת חזון של יצירת מקומות תעסוקה בגליל המערבי ותמיכה בפיתוחו הכלכלי וזאת דרך מספר תהליכים מבוקרים כדוגמת פתיחת עסקים קטנים ובינוניים חדשים בגליל המערבי, יצירת מקומות תעסוקה לתושבי הגליל המערבי במגזר הערבי והיהודי של כ-50-60 מקומות חדשים כל שנתיים, קידום התפתחות וגידול עסקים תחת "כנפי החממה" בממוצע של 30% בשנה, תמיכה וקידום התיירות הכפרית באזור. על פי בחינה כלכלית שנעשתה עולה כי שרידות העסקים תחת החממה, צפויה להיות בשיעור כפול מהמקובל בארץ.
 
"מנוף מחולל שינוי לפיתוח כלכלי במרחב מתבסס בעיקרו על פיתוח ויצירת תשתית רחבה ככל הניתן של עסקים קטנים ובינוניים יחד עם פעילות של התעשייה", הוסיף מויאל, "כאשר הפעילות הכלכלית הפנים אזורית משגשת הדבר נותן תמריץ כלכלי חיובי ליתר המעגלים להתרחב. השותפים באשכול רואים חשיבות רבה למהלך של הקמת מרכז העסקים האזורי ככלי שיכול למנף את הפיתוח הכלכלי אותו הוא מוביל והגדלת מקורות התעסוקה במרחב". 
החממה העסקית אשר מתוקצבת במיליון ₪ על-ידי משרד התמ"ת מתוכננת לקום במעלות-תרשיחא בשיתוף מט"י גליל מערבי אשר יהווה את הגוף המנחה והמלווה המקצועי של החממה ומינהלת פארק תעשיות קורן המשותף (מעלות-תרשיחא, ומועצה אזורית מעלה יוסף) ואשכול גליל מערבי. מרכז העסקים אשכול גליל מערבי מתוכנן לפעול החל מהחודשים הקרובים.
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  סוף סוף משהו קורה באזור, עסקים ועוסקים במלאכה

  מרכז עסקים חשוב מאוד לאזור, באמת הגיע השמן שהדברים יהיו מרוכזים ולא מפוזרים

 2. דני הגב

  מרכז עיסקי
  ישר כוח
  אבל למה לא בכפר ורדים
  כל מה שחסר בכפר קיים במעלות ובגדול

 3. אורח/ת הגב

  שופוני!!!
  חממה כזו כבר קיימת במטי גליל מערבי היוזמה של מויאל לא חדשנית.
  התחושה היא שהמויאל הזה יותר עוסק ביחצי ציבור מאשר בעשייה כול שהיא.
  העשיה שכבר היתה (יריד התעסוקה בתפן) כשלה כישלון עצום וסכום עתק הושקע בפירסום, אוטובוסים, אבטחה, שלטים וכוח אדם.
  מויאל מה קשורה תמונתך עם פרס לעיסוקך כיום האם אתה מבקש שיצדעו לך? יאללה תתחיל להביא קבלות ולא תמונות.

 4. עו"ד יעל שמעוני הגב

  ל -3
  במקום לפרגן אתה תוקף, לידיעתך אני התרשמתי כי היריד בתפן נחל הצלחה רבה, אני ביקרתי שם עם חברה שחיפשה עבודה. משרדו של מויאל לפי מה שאני יודעת הינו בכפר ורדים, ראוי שתפגש איתו ותבחן את הדברים לפני שאתה משמיץ, זה לא ראוי ולא מכובד, כל שכן הוא ושותפיו הצליחו לזכות במכרז והביאו לאזור שלנו 1 מלש”ח לפיתוח עסקים, לדעתי אילו הקבלות שאתה מבקש בסיום תגובתך…

 5. אורח/ת הגב

  שאפו לאריק
  ושיחיו הקנאים – ויסבלו בקנאתם ובצרות עיניהם

 6. אורח/ת הגב

  צודק מ”ס 2 דני
  למה לא בכפר רדים אם כבר?.נראה לי שאצלנו זה יותר נחוץ מאשר במעלות.

 7. אורח/ת הגב

  מיקום
  בכפר ורדים יש צורך עם זאת אני לא מכיר מבנה בסדר גודל של 1000 מטר רבוע שיכול להכיל 30 משרדים… אולי במבנה של המועצה??

 8. אורח/ת הגב

  מנכ”ל מוכשר וחרוץ
  הבחור הזה מויאל זכור לי כאיש חרוץ, לא פעם נתקלתי בו.

 9. אורח/ת הגב

  זיופים
  מי כול המפרגנים של מויאל? מזכירתו האישית? הוא עצמו? למה בלי שם?

 10. אורח/ת הגב

  כנראה כל העינין כולל האשכול מאורגן עבור מעלות ע”י בוחבוט
  חבל על כל שקל שהמועצה משלמת לאשכול מתחילתו נראה כי זה מיועד למעלות עוד שיטה של בוחבוט לסחוט מתושבי האזור עבור מעלות
  ישר כח לבוחבוט

 11. חבר מועצה הגב

  לכל המתוסכלים בכפר
  תתחילו לפרגן על הפעילות שנרקמת באזור ואת התיסכול שלכם תשמרו לעצמכם, אם אתם רוצים לשנות דברים אז תשנו במעשים ולא בדיבורים.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן