חיות הבית והחיות שעליהן


פט בר: על קרציות ופרעושים ויש גם מתנה
מיטל אור

מה יש לחיית המחמד? פרעושים? קרציות? או שניהם? * ויש גם מתנה!!!

כפרניק banner-petbar-150-200-03_1 חיות הבית והחיות שעליהן

 

 
חתולים וכלבים הינם חיות בית, לעיתים חיות הבית חיות איתנו בבתים ולעיתים בחצרות.
כשמגיעה עונת החום, אנו שמים לב טוב יותר לחיות המהלכות על חיות המחמד, הלא הן הקרציות והפרעושים. זוחלים אלו נמצאים על חיית המחמד לאורך כל השנה, הן מסתתרות על חיית המחמד או רובצות באזור מרבצה. בחוץ יחיו במחילות בתוך האדמה. כשמגיע החום, יוצאות אותן חיות, שרבים מאיתנו מכנים "מזיקים" ולא בכדי, ולפתע התופעה מוגדרת כבעיה.
הבעיה מורכבת וקצרה הידיעה מלהכיל את כל הפרטים, אך באופן כללי הפרעושים הם אלו הקטנים יותר, אך המקפצים. הפרעושים מזהים את מקום הביות לפי תנועה, כשהם מזהים את התנועה הם “קופצים לאזור”. הפרעושים יכולים לקפוץ גם על בני האדם ובעיקרון נזקם העיקרי יהיו בעקיצת הגוף ויצירת גירוי באזור. ישנם אנשים רגישים יותר שיפתחו אלרגיה ולכן במקרה של עקיצה וגירוי יזדקקו לטיפול רפואי שלרוב כולל גם אנטיביוטיקה.
 
הקרציות הן מוצצות הדם, באפשרותן לחיות שנים רבות במקום מסתור אך כשהן נצמדות לחיה הן מקיימות ארוחת מציצת דם שעורכת שבוע עד עשרה ימים ובמהלכה מועבר דם מחיית המחמד אל הקרציה ונוזלים וחוזרים אל חיית המחמד, מכאן גם יכולתה להעביר מחלות שונות כשהמוכרת מבניהן היא קדחת הקרציות. לאחר סיום הארוחה תטיל הקרצייה את הביצים להמשך הדור. קרציה יכולה להטיל עד 5000 ביצים.
בכל זאת, אפשר לטפל. בבואכם לטפל בתופעה או עדיף- למנוע אותה, רצוי להתייעץ ולבחור את הטיפול דרך השאלות הבאות: מה יש לחיית המחמד- פרעושים/ קרציות או שניהם? איפה נמצאת חיית המחמד בבית או בחוץ? האם יש ילדים קטנים שנוגעים בחיית המחמד ועשויים להיות מושפעים מחומרי ההדברה?
כיום קיימים חומרי הדברה בטיפות, קולרים, אבקות, תרסיסים. חומרים על בסיס כימי או טבעי. מוצר חדשני נגד פרעושים, הפועל על סוללות מושך אליו את הפרעושים על ידי הדמיית תנועה וקוטל אותם. כל אלו קיימים כדי למנוע את הסבל המשותף שנוצר לנו, הבעלים ולחיות המחמד שלנו.

 

כפרניק petbar-sticker-v4-for-article-400-300-02 חיות הבית והחיות שעליהן

פט בר מציעה לגולשי אתר "כפרניק" ערכת התנסות חינמית בשווי 35 ש"ח, ללא התחייבות, עד הבית.

צרו קשר והחבילה בדרך אליכם.
 

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה, פט בר- חנות למזון, ציוד ואביזרים לבעלי חיים.
רוצים להתייעץ איתנו? פנו אלינו: 077-4508030
 רוצים עוד כתבות, מאמרים ומידע? חפשו אותנו בפייסבוק או באתר האינטרנט
 

(כתבה פרסומית)

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן