התחנות “התחפשו” לגלריות


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מ.מ. כפר ורדים

חנוכת הפרויקט: צילומים של יעקב סלע, הלל גלזמן וחיים ישראלי. ציור של תלמידי אמירים.

כפרניק obb4_0 התחנות "התחפשו" לגלריות

חנוכת הפרויקט: צילומים של יעקב סלע, הלל גלזמן וחיים ישראלי. ציור של תלמידי אמירים.

 

בן עמי מוסק: נתרחב עם הזמן לכל תחנות הכפר באמצעות התמונות שנקבל מהתושבים.

 

סיון יחיאלי: מעניקים במה ליוצרים שונים בקהילה, מעודדים מעורבות קהילתית, יוצרים גאוות יחידה, מפרסמים וממנפים את כפר ורדים כאתר תיירות.

 

**

 

כשתחנות האוטובוס בכפר "מתחפשות" לגלריות… אמנים ותושבי כפר ורדים השתתפו ביום חג הפורים בפתיחה החגיגית של פרויקט "אמנות בתחנה" במסגרתו יוצגו בתחנות האוטובוס בכפר ורדים צילומים מהווי הכפר שצילמו התושבים.

 

 

כפרניק obb4 התחנות "התחפשו" לגלריות

 

 

את הפרויקט יזמו תושבים מקומיים בתוכם בן עמי מוסק שחנך ביחד עם ראש המועצה סיון יחיאלי את שתי התחנות הראשונות כפיילוט לתוכנית. נגה מגדל התנדבה להיות האוצרת של "אמנות בתחנה".

"בשלב ראשון התחלנו עם שתי תחנות בהן יוצגו הצילומים והמטרה היא להתרחב עם הזמן לכל תחנות הכפר באמצעות התמונות שנקבל מהתושבים", הסביר מוסק.

לדברי המארגנים, כל תושבי הכפר בני כל הגילאים מוזמנים להגיש הצעות מיצירותיהם בתחום הצילום, כאשר על הצילומים להיות קשורים לחיים בכפר במגוון נושאים, כמו נופים ומראות בכפר, טבע, תרבות, פעילויות חברתיות, אירועים, פעילויות ספורט, אמנות ועוד.

ראש המועצה סיון יחיאלי בטקס הפתיחה: "אני מאוד שמח עם הרעיון להפוך תחנת אוטובוס והסעות לגלריית חוצות פתוחה לקהל הרחב, עם צילומים מהווי הכפר, שצילמו תושבי הכפר – מדובר בפרויקט מדהים ואנו שמחים להוציאו לפועל". לדברי יחיאלי, מטרות הפרויקט הן להעניק במה ליוצרים שונים בקהילה, לעודד  מעורבות קהילתית, ליצור גאוות יחידה, לפרסם ולמנף את הכפר כאתר תיירות. 

בשלב ראשון יוצגו הצילומים בשתי תחנות אוטובוס בכפר, ואל גלריית התחנות מצטרפת גם תחנה נוספת אשר נצבעה וצוירה על ידי תלמידי מגמת האמנות של תיכון אמירים.

מעוניינים להגיש צילומים?  מוזמנים לשלוח לבן-עמי מוסק במייל  benami.mosek@gmail.com

 

צילום: בן עמי מוסק.

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן