התב”רים אושרו


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

תקציבי פיתוח לבית ספר תפן, לשיפוץ הבלונים ולברכת אבו איכסנדר.

כפרניק IMG_1412_0 התב"רים אושרו

 

 

תקציבי פיתוח לבית ספר תפן, לשיפוץ הבלונים ולברכת אבו איכסנדר.

 

 

בישיבת מועצת כפר ורדים שנערכה בתחילת השבוע הועלו להצבעה התב"רים הבאים:

 

806 אש"ח להמשך הקמת בית ספר תפן במימון מלא של משרד החינוך. אושר פה אחד.

חבר המועצה יואב ניצב טען (ללא קשר ישיר לתב"ר) כי נמצאו ליקויים בבידוד מבנה בית הספר החדש (עובי הקירות) וכי יש לתת עניין זה לבחינה חיצונית בעלות של 2,000 – 3,000 ₪. לדבריו, פגיעה בבידוד עלולה להביא להוצאה תפעולית של אלפי שקלים בחימום/קירור מבנה.

ראש המועצה, סיון יחיאלי, אמר כי המבנה נמצא באחריות משרד החינוך ובפיקוח החברה למשק וכלכלה, ואין סיבה להוציא שקל נוסף על פיקוח חיצוני. לדבריו, יעקב זיו, יו"ר קודם של הועדה לאיכות הסביבה, כבר העלה נושא זה ונמצא כי בתכנית לצפות הקירות בטיח טרמי ואין בטענות כל אמת; מה עוד שעלויות התפעול לא תהינה ע"ח מועצת כפר ורדים.

 

**

 

150 אש"ח לשיפוץ הבלונים במימון מלא של הטוטו. אושר פה אחד.

השיפוץ יהיה של הרצפה ושירותים, כך שבבוא היום יוכל לשמש את מבנה הקבע שיחליף את הבלונים. לפי שעה אין תכנית קונקרטית להחלפת הבלונים שמצבם טוב בהרבה מבלון קשת שהוחלף לפני כשנתיים.

עופר כהן ציין כי יש לטפל במהירות במפגעים בטיחותיים שהתגלו במגרש המשולב (מתחת למארג) ואף לאסור את השימוש בו עד לתיקון הליקויים.

 

 

כפרניק 2_41 התב"רים אושרו

 

 

70 אש"ח לשיקום ברכת אבו איסכנדר (בור מים בנמצא צמוד למרכז המסחרי מעל כביש ינוח. בתחילת השביל לחרצית). מימון: 30 אש"ח תרומה, 25 אש"ח המועצה לשימור אתרים, 15 אש"ח מועצת כפר ורדים. אושר בהתנגדות מאיר גרינפלד.

יחיאלי אמר כי כרגע המקום מהווה סכנה בטיחותית, והודות ליוזמה של אנדריאס מאייר ותרומה שהשיג, ניתן להפוך את המפגע לפנינה (במסגרת פרויקט "נגיעות"), בהשקעה נמוכה יחסית. יובל אבנד, מהנדס המועצה, הוסיף כי כי המקום נמצא על ציר פנאי מרכזי: מבצר יחיעם, נחל יחיעם, קריית הספורט המתוכננת (80 דונם מתחת למארג), הוואדי הקסום והר דפנה.

גרינפלד אמר כי לא ראה תכנית פיתוח והשקעות של "קרנות הרשות", ויש לערוך דיון ולקבוע סדרי עדיפויות, במקום להביא כל פעם יוזמות ספוראדיות.

 

**

 

עוד בישיבה הועלתה השאילתה הבאה:

אל: ראש המועצה סיון יחיאלי

מאת: מאיר גרינפלד

הנדון: שאילתה  – ביצוע החלטת מועצה בנושא כיבוי אש

אחת ההמלצות העיקריות של סקר כיבוי אש שבוצע ב- 2012, הייתה הגדלת קוטר קווי המים הקיימים (משמשים גם לכיבוי) והוספת חדשים בכדי להגביר את כושר הכיבוי של המערכת. שינויים אלה צריכים להתבצע ע"י התאגיד.

  מבקש לדעת האם בוצעה ההחלטה.

בברכה,

מאיר גרינפלד

חבר מ.מ. כפר ורדים.

 

*

לכבוד

חברי המועצה

במענה לשאילתה שבנדון, שהוגשה ע"י מאיר גרינפלד, הריני להשיב כדלהלן:

האחריות התכנונית והתקציבית לשדרוג זה מוטלת על תאגיד מעיינות זיו, בקשתנו לשדרוג הקו אושרה בתאגיד ופורסם מכרז ויש קבלן זוכה. קבלן אמור להתחיל בעבודה זו במהלך החודש הקרוב.

לידיעה מדובר בעלות של מאות אלפי שקלים.

סיון יחיאלי, ראש המועצה.

 

**

 

הודעות ראש המועצה:

 

* נבחנות דרכי פעולה בנושא ביטול הטבות המס. נפגשנו עם עו"ד פרופ' דוד ליבאי בנושא. בהמשך השבוע תיערך פגישת פורום ראשי קו העימות. ביום רביעי, 5/3 20:00, תיערך אסיפת תושבים במארג בעניין זה. הציבור מוזמן.

 

* ברכות לשי רימון שזכה במקום ראשון באליפות אירלנד הפתוחה לאמנויות לחימה (XMA) ולרועי אפטר שזכה במקום שני. תודה לרמי אבירם המאמן ולאגודת הספורט.

 

* הסתיימו העבודות בכיכר יאנוח. הוכנה גם יציאה לרחוב חרמון שלפי שעה תישאר סגורה. הכביש לחרמון יפתח במידה ויהיו פתרונות תחבורה מכיוון יאנוח שלא דרך הכפר.

 

* ביוזמת מאמאנט יערכו בימים הקרובים אירועים ליום האשה.

 

* ב-14/3 תיערך בכפר ורדים עדלאידע.

 

* ב-30/3 יערך יום חילופי שלטון עם נוער כפר ורדים.

 

 

**

 

בנימה אישית:

זה שנים רבות שאלי מלין מסקר את ישיבות המועצה (כמו גם אירועים אחרים) לצדי. אלא שהפעם נעדר.

מלין, שהיה חלוץ העיתונות המקומית בכפר ורדים (הקים את "כפר ורדים כאן" ו"עלי ורדים") שימש בשנים האחרונות ככתב "קורא בכפר" – וסיים לאחרונה את תפקידו.

ברצוני להודות לו על שיתוף הפעולה והקוליגיאליות המקצועית ולאחל לו בהצלחה.

 

עודד שלומות.

 

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אמא של ילד שלומד בתפן הגב

  משהו מריח לא טוב. מעניין מי עוסק בקפוח על המבנה של התיכון.
  חבר המועצה יואב ניצב טען (ללא קשר ישיר לתב”ר) כי נמצאו ליקויים בבידוד מבנה בית הספר החדש (עובי הקירות) וכי יש לתת עניין זה לבחינה חיצונית בעלות של 2,000 – 3,000 ₪. לדבריו, פגיעה בבידוד עלולה להביא להוצאה תפעולית של אלפי שקלים בחימום/קירור מבנה.

  ראש המועצה, סיון יחיאלי, אמר כי המבנה נמצא באחריות משרד החינוך ובפיקוח החברה למשק וכלכלה, ואין סיבה להוציא שקל נוסף על פיקוח חיצוני. לדבריו, יעקב זיו, יו”ר קודם של הועדה לאיכות הסביבה, כבר העלה נושא זה ונמצא כי בתכנית לצפות הקירות בטיח טרמי ואין בטענות כל אמת; מה עוד שעלויות התפעול לא תהינה ע”ח מועצת כפר ורדים.

 2. העצבני הגב

  מרגיז ועוד פעם מרגיז
  שפע תרבות? על מה אתם מדברים? בישיבה האחרונה סיוון מזכיר מה יהיה בחודש מרץ בכפר. שום מילה לא מוזכרת על מסיבת חנוכה של מועדון הזהב (יש הופעה של ישראל גוריון). ברחובות יש שלטי ענק על העדלאידע, מסיבת פורים ענקית של 30+, תושיה שולחת באינטרנט על יום האישה מטעם מאמנט. עוד פעם מתעלמים מהעשיה של הגיל היותר מבוגר.ולא צריך רכז תרבות? מכוער,מביש ומזלזל. ככה מועצה פועלת? בכל התגובות כותבים שהמועדון הוא נותן תרבות בכפר ושום דבר לא עובר למעלות כמו קתדרה. תפסיקו להצהיר הצהרות שהמועדון כך וכך.. אתם לא שמים עליהם קצוץ.די.נמאס מההתנהלות הזאת. ציפי, תמשיכי לדרוש מישהו שיקקח את הענינים בידיים.

 3. כואב בכיס הגב

  תקציב לשיקום הבריכה שמעטים יודעים על קיומה
  סיון,אני תומך שלך,ונדהמתי לגלות שאשרת 15000 שח לשיקום הבריכה המסתורית,שלא הרבה יודעים על קיומה!האם זהו אתנן לירוקים,כמו גם הגינות המשותפות????יש גבול למחיר שכולנו משלמים לשגעונות של מספר ירוקים פה,ואני ירוק!!!ראה את תוצאות המשאל בכפרניק לגבי נחיצות הגינות הקהילתיות-רוב מוחץ נגד הטמטום והטפשות שבפרוייקט זה.עדיין ניתן לחזור בך.חברי הועדות-איפה השכל?ירוקים-הגזמתם!האתנן גבוה ומיותר.אין לנו כסף מיותר לשגעונות שלכם!

 4. תושב הגב

  מדוע מנסים לטייח ?
  כי חוששים שמי שאחראי על הפיקוח יאלץ לתת את הדין ולהתפטר.

 5. המושל הגב

  תכניות פיתוח בכפר ורדים
  כשאין משילות, כשאין מנהיגות, ברור שהכל פרוץ וכל קבוצת בעלי דעה מושכת לכיוון שלה.
  כמשל, התנהלות ראש המועצה והמועצה בעניין הגינה הקהילתית האורגנית שעומדת לקום בכפר, בשטח ירוק.
  הגמגום של ראש המועצה בישיבות הועדה שאומר בקול רפוי ‘כן’ ובשיחות מסדרון שלא מחייבות אומר בקול רפוי ‘לא’, משקף לאשורו את אי יכולתו להוביל ולהנהיג את היישוב.
  גם משרד הפנים נפל בפח וקבע שסיוון יחיאלי הוסמך לקאוצ’ר של ראשי ראשויות חדשים שנבחרו בבחירות האחרונות. מה בדיוק הוא ילמד אותם?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן