השקת האקסלרטור


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

יואב ניצב בקאנביס, צביקה פורמן בניקיון כלים ועוד אפליקציה קהילתית ואדנית אוטונומית

כפרניק spr2 השקת האקסלרטור

יואב ניצב בקאנביס, צביקה פורמן בניקיון כלים ועוד אפליקציה קהילתית ואדנית אוטונומית

 

בשבוע שעבר הושקו בפאב Meaky's Top View בתרשיחא מיזמי המחזור הראשון של ספארק אקסלרטור בגליל. הערב כלל שני פאנלים שעסקו באתגרי תעשיית ההייטק בגליל מפי מנכ"לים בכירים בתעשייה, ובאתגרי ההשקעות בהייטק בגליל מפי נציגי קרנות הון סיכון ואנג'לים מובילים.

 

באירוע הושקו מיזמי האקסלרטור הבאים:

 

BioCloud – "מוצר ירוק" להדברה בחקלאות. המוצר אורגני ומופק מצמחי מרפא ותבלין. ייחודו והחדשנות שבו הינה שהוא דוחה את החרקים המזיקים ע"י נדיפות של חומרים כימיים משמנים אתריים ומשוחרר בתהליך מבוקר של ננו טכנולוגיה ומיקרוקפסולציה. החומר עבר בהצלחה של 100% ניסויי מעבדה במכון וולקני ונמצא כעת בניסויי שדה. החומר מיועד לטיפול אורגני בצמחי הקנאביס וייכנס לשת"פ עם המרכז לקנביס במכון וולקני. הפוטנציאל הכלכלי נאמד בשוק ההדברה בעולם בסכום כולל של 60 מיליארד דולר. בסיום הצגת המיזם נקשרו קשרים עם משקיעים מחו"ל והצעה להשקעה של $500,000 במיזם. מייסד ובעלים הינו יואב ניצב מכפר ורדים, המנהל העסקי יוחאי פארן.

 

 Kiinns משנה את החוויה של כולנו במטבח. מהיום אין צורך יותר לשטוף ולנקות את כלי הבישול, האפייה ועיבוד המזון שלנו. לאחר השימוש הם נשארים נקיים לגמרי !

בעלי המיזם אב ובנו: אהוד פורמן (האב מנשר) וצביקה פורמן (הבן מכפר ורדים).

 

AirDrip – אדנית אוטונומית שדואגת לכל צורכי הצמח. האדנית מפיקה מים מהאוויר, אוגרת אותם ומשקה את הצמח לפי  הצורך.

היזמים:יוני עמר (כפר ורדים) ובני וענונו.

 

Natives Nearby מפתחת אפליקציה היוצרת קהילות מבוססות לאום בקרבת המשתמש במטרה לעודד עזרה וערבות הדדית.

היזמים: לואיס זקסר, ניראל דידי,  אסף פנחס ונתן זקסר.

 

באירוע ההשקה נערך פאנל "אתגרי יצירת ההייטק בגליל" שהונחה על ידי שלמה גרדמן יו"ר פורום מנכ"לי ההייטק, ובהשתתפות פסח גלאון מנכ"ל גיזמוקס בע"מ, אורי אגמון מנכ"ל יוזמה 2020, ודרור פוקרד מנכ"ל ומנטור מוביל בתעשייה. פאנל אתגרי ההשקעות בהייטק בגליל הונחה על ידי עו"ד עמוס קונפורטי והשתתפו בו אירית ישראלי-כהנא שותפה ב-AfterDox, לילך דנביץ' שותפה ב-iAngels, זיו ליבנה מ-Grove Ventures, ויעקב נר-דוד מ-Champion Capital.

ספארק אקסלרטור נוסד על ידי עיריית מעלות תרשיחא, ביוזמתה של עו״ד אביטל שינקאי, כמאיץ סטארטאפים ללא כוונת רווח, אשר נועד לעורר פיתוח של מיזמים עסקיים בצפון הארץ. המחזור הראשון של החממה החל פעילותו באפריל 2016, במרחב חדשני שהוקם במעלות תרשיחא. התכנית מספקת פלטפורמה לפיתוח מיזמים עסקיים, החל משלב הרעיון ועד לשלב השקתו בזירת ההייטק. החזון של ספארק גליל הוא יצירת מערכת אקולוגית של חדשנות, יזמות, והתפתחות בגליל המערבי, במטרה להאיץ את יצירת התעשייה המקומית. שותפים לפרויקט: משרד עורכי הדין שנהב, קונפורטי, רותם ושות׳, פועלים הייטק, PwC, אלטשולר-שחם בנפיטס, לוג׳ינט סיסטמז, קבוצת לוצאטו, אפולו, ופארק קורן.

שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות תרשיחא: "מעלות תרשיחא מקדמת תעשייה לאורך שנים והיא עיר חדשנית שתומכת בתהליכים גלובאליים ולכן עוסקת ביתר שאת בפיתוח תעשיית הייטק. בקרוב, נניח אבן פינה להקמת אזור תעשייה חדש ומתקדם בשיתוף עם כפר ורדים. מעלות תרשיחא, כעיר מעודדת טכנולוגיה, מחנכת כבר היום את הנוער שלה, דור העתיד של העיר, למקצועות טכנולוגיים וליחידות טכנולוגיות בצבא, במטרה שיעסקו בתעשיית ההייטק בבגרותם. זו פעם ראשונה שרשות מקומית בגליל המערבי יוזמת תהליך של הקמת חממת סטארט-אפ ופועלת לעודד את מובילי תעשיית ההייטק להשקיע באזור זה. ולהשקעה יש פירות – המיזמים והפיתוחים של המחזור הראשון, שהוצגו בערב ההשקה, היו מעוררי השתאות וברמה עולמית. אני מבקש להודות לאביטל שנקאי, תושבת מעלות בעברה, שפועלת לאורך השנים בהתמדה ועקשנות לפתח תעשיית הייטק בגליל המערבי, לעופר בורשטיין, מנהל אזור התעשייה ולכל העוסקים במלאכה."

צילומים: שלמה שרביט.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. יזם הגב

    כל הכבוד לסיוון יחאלי
    המשך כך

  2. מעלות יוזמת פרויקטים הגב

    כל הכבוד לסיוון יחאלי? כל הכבוד לבוחבוח רא ערית מעלות
    מה הקשר לסיוון

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן