~הפגנת ע-נ-ק נגד האנטנה על המקווה!!!~


עודד שלומות
אלפים צפויים להשתתף בהפגנה הגדולה מסוגה בכפר ורדים! יהיה דם, יזע ודמעות!
כפרניק lag baomer 024 ~הפגנת ע-נ-ק נגד האנטנה על המקווה!!!~

אלפים צפויים להשתתף בהפגנה הגדולה מסוגה בכפר ורדים! יהיה דם, יזע ודמעות! כנסו-כנסו!

 

האם קיבלתם מייל אנונימי המזמין אתכם ל"הפגנת" ענק נגד הצבת אנטנה סלולרית על גג המקווה? או אולי דוא"ל בשם בדוי המוחה נגד בניית בתי כנסת ובתי מדרש במקום גני השעשועים בכפר ורדים?
לא?
 
ואת המייל הקורא לחסום בגופכם את הרג השפנים? להדיח את ראש המועצה? לשנות את שם הכפר ל"כפר ציפורן"? להחרים את כל העסקים שהאות ק’ בשמם? להתאחד עם מעלות? עם עכו?
גם לא?
 
מסכנים, כנראה שאינכם ברשימת התפוצה הנכונה ואינם יודעים, נעבך, מה באמת מתרחש בכפר. הרי ממש מתחת אפכם מתנהלים חיים וירטואליים תוססים ומלאי אנרגיה, ואתם לא בעניינים…
בקיצור, אין לכם חיים!
 
*
 
בימים האחרונים הופצו באזורנו מספר מיילים אנונימיים הנוגעים לעניין מסוים (בכוונה אינני רוצה להסית את הדיון לעניין עצמו!), כאשר כותב (או כותבת. להלן נכתוב רק בלשון זכר) גם חשב שדבריו, האנונימיים (ומבחינה זו גם פחדניים!) ראויים להד תקשורתי ולפרסום באתר זה.
 
עניין זה, כולל התכתבות שלי עם אותו אנונימי, נתנו לי הזדמנות לבטא מעט מה"אני מאמין" האתי של אתר "כפרניק":
ראשית, נתייחס לעניין האנונימיות. בשום כלי תקשורת שמכבד את עצמו לא מקובל לפרסם מאמרים/דעות בעילום שם! להוציא במקרים מיוחדים בהם "השם שמור במערכת", כאשר יש לכך הצדקה (למשל, ראו באתר מאמר "כפר פלצנים". במקרה זה ביקשה הכותבת מסיבות משפחתיות ברורות שלא להופיע בשמה. באופן חד פעמי אפשרנו זאת. השם כמובן "שמור במערכת").
מבחינות מסוימות, ניתן לראות באתיקה הזו דווקא מעין "גול עצמי". הרי מאמרים נשכניים ומעוררי מחלוקת בעילום שם יכולים להיות שמן למדורת אי ההסכמות, השנאה, הלעג והקונפליקטים הפנימיים – ולעורר את האתר…
אבל לא הקמנו את "כפרניק" רק כדי לעורר מדון ולספור את הכסף בבנק. יש לאתר מטרות הרבה יותר חשובות מפרנסת בעליו: שקיפות, דיון ציבורי, העשרת הקהילה, עידוד כותבים מקומיים, חדשות, סביבה וכו’. ולכן לא אפשרנו במקרה זה את הפרסום האנונימי!
כפרניק lag baomer 024_0 ~הפגנת ע-נ-ק נגד האנטנה על המקווה!!!~
ולעניין הטוקבקים: אכן, הם אנונימיים. כך גם מקובל בכל כלי התקשורת! הטוקבק איננו חלק מהכתבה, והוא מאפשר ביטוי לפורום רחב של אנשים. בכל מקרה, אנו ממליצים ומבקשים גם מטוקבקסטים להזדהות, ונפעל ככל יכולתנו שהטוקבקים ישקפו את "חופש הביטוי" ולא את "חופש הביזוי".
זו גם ההזדמנות לפנות אליכם, הגולשים והמגיבים: אנא כבדו את האתר ואת שאר הגולשים. ובעיקר כבדו את עצמכם: משום שהתלהמות, נבזות, מרירות ואלימות מילולית – מעידה בעיקר על הכותב ועל עולמו הרוחני.
נזכירכם כי האתר פתוח גם למאמרי "דעה" (חתומים, לא אנונימיים!). אנחנו שמחים לארח את דורית קלנר, חגית פרידלנדר, אלה בר, אברום רותם, צילה שנהר, יצחק יורש, אורי בר צורי; את הצילומים של אבי הירשפלד ובן עמי מוסק; והאיורים של יאיר רוט (שאיננו תושב כפר ורדים). אם יש לכם משהו להגיד, רצון להתבטא, רעיון או הברקה – אל תהססו לפנות אלינו (בשמכם המלא…)!
מבחינות רבות האתר אינטראקטיבי, ואתם גם מוזמנים להשתתף בסקרים (תפריט ימיני למעלה) ובחידון זהו את הדמות/מקום (תפריט שמאלי למטה).
אתם גם מוזמנים להירשם לאיגרת המידע (ולקבל קופון הנחה…).
 
תודה גדולה  ל"אנונימי" שהרים להנחתה והיה הטריגר למאמר זה!
 
בשמחות!
 
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. בן עמי הגב

  “הפגנות ללא הרף בכפר”

  לעודד ,אהבתי את הגישה הפילפול והחדות
  ישר כח

 2. אורח/ת הגב

  הפוך על הפוך
  עודד,נחמד מאוד לעניין ולאוהבי הומור. מאחורי זה מסתתר כאב אחד גדול בנבואה לגבי היחס אל הגויים מייחלים “וגר זאב עם כבש”. פה מוכנים מכל דתי לעשות שווארמה ואין הידברות.

 3. צילה שנהר הגב

  עודד יישר כוח
  מאחלת לך הצלחה, בריאות ושתמשיך לעשות דברים טובים באתר!!!

 4. עודד הגב

  לעודד, מעודד הלא מעודד
  ממש לא נהניתי מהפרובוקציה שלך.
  ותאמין לי, חוש ההומור שלי בריא ועובד ללא תקלה.
  לא רואה הבדל בין המפרסם האנונימי “פרדי” ובין זאת שכתבה על הכפר הפלצני ו”שמה שמור במערכת”.
  אם אני רוצה לדעת מי זה פרדי הזה, אני רוצה גם לדעת מי מעז לקרוא לי פלצן.
  באמת לא ראיתי פלפול וחדות במאמרך, כפי שכותב בן עמי.
  אם באמת פרדי רצה לפרסם באתר זה, כפי שאתה כותב, היה עליך לתת לו. אם המאמר שלו הוא “מאמרים נשכניים ומעוררי מחלוקת בעילום שם יכולים להיות שמן למדורת אי ההסכמות, השנאה, הלעג והקונפליקטים הפנימיים – ולעורר את האתר…” (ציטוט מדבריך), כך היה המאמר על הכפר הפלצני, למשל.
  אז עודד יקירי, לאחר שקראתי את ה”מאמר” שלך, מסקנתי היא שעובדת אצלך חזק ה”איפה ואיפה”.
  וגם, אני חושב שאם אומרים על אדם שהוא “פחדן” ושפן” צריך לתת לו לומר את דברו.
  ובקשר לאתר, הוא מנומנם, וכדאי לנער אותו בדרכים הנכונות, ולא בעזרת כותרת שבה יש שתי מילות מפתח, שחשבת שיביאו תגובות. 3 תגובות? פיהוק מתמשך… לילה טוב!

 5. אורח/ת הגב

  תטיף על אתיקה ותתנהג אחרת:
  רק אני ואתה יודעים כמה הודעות שכתבתי לאתר לא הכנסת.
  הצחקת אותי.
  אני יודע שכל “כתבה” שלך, אתה מלבה אותה בתגובות שאתה כותב.
  לא על כל האנשים תוכל לעבוד.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן