המשיח הגיע! ברכבל


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

השר כץ: נקים רכבל בין כפר ורדים ומעלות-תרשיחא לתחנת הרכבת בכרמיאל

כפרניק kaz המשיח הגיע! ברכבל

השר כץ: נקים רכבל בין כפר ורדים ומעלות-תרשיחא לתחנת הרכבת בכרמיאל

 

אחרי שנים רבות בהן לא מצליח משרד התחבורה לטפל בהקמת רמזור / מעגל תנועה בצומת הכניסה הראשית לכפר ורדים, נראה שהישועה תגיע מהשמים. בהודעת משרד החבורה שהתפרסמה היום, נאמר כי ישראל כץ, שר התחבורה והמודיעין, גיבש תכנית מהפכנית להקמת רכבלים במספר אזורים בארץ: חברת "יפה נוף" מקדמת את הרכבל לטכניון ואוניברסיטת חיפה, ותבחן הקמת רכבלים בזיכרון יעקב, חריש, חיפה מערב, טבריה, מעלות-תרשיחא ומעלה אדומים.

 

לפני מספר חודשים הניח השר כץ אבן פינה לפרויקט רכבל הכרמל בחיפה, שיחבר בין תחנת מרכזית המפרץ לאוניברסיטת חיפה והטכניון. היום פורסם המכרז להקמת 6 תחנות הרכבל שיחל לפעול בתוך 3 שנים ויהיה חלק אינטגרלי ממערך התחבורה הציבורית בעיר חיפה.

במשרד התחבורה צופים כי לאור היתרונות הרבים לרכבל, השימוש בו ילך ויגבר בשנים הקרובות. לרכבל יתרונות רבים כי אינו זקוק לזכויות דרך מיוחדות, בנוי על עמודים שניתן להקים במקומות שלא תמיד עבירים לתחבורה ציבורית רגילה, מאפשר לגשר בין מקומות הררים למישור ולהעביר אוכלוסיה רבה ממקום למקום בזמן קצר.

במסגרת זאת, הנחה השר כץ לקדם תכנון להקמת רכבל למירון. הרכבל, שאורכו יגיע לכ-7 קילומטרים, יחבר בין צומת צומת חנניה לקבר הרשב"י, ויתנשא לגובה של 500 מטרים.

בצומת חנניה (שבע) תוקם בעתיד גם תחנת רכבת, במסגרת הארכת קו הרכבת מכרמיאל לקריית שמונה, שתשמש את מיליון עולי הרגל הפוקדים את קבר הרשב"י במירון לאורך כל השנה. הרכבל, כמו שאר הרכבלים המתוכננים לקום, מקודמים בימים אלה על ידי חברת יפה נוף.

כאמור, בין יתר התכניות יקודם גם רכבל מעלות-תרשיחא – כפר ורדים – כרמיאל.

עכשיו מעניין מה יקרה קודם: פתרון לצומת הכניסה, רכבל או החלפת שר התחבורה?

 


0 תגובות

 1. יענקלה הגב

  זה לא ה… הראשון שהשמיע שר התחבורה באיזורנו

  השר הבטיח לפני מספר שנים לשפר את כביש 854 ע"י הרחבתו והוספת מעגלי תנועה בצמתים השונים כולל הכניסה לכפר ורדים. הבטחות לחוד ומעשים לחוד. נקווה שלא נראה אותו בממשלה לאחר הבחירות הבאות.

 2. אריה שטרן הגב

  הקפיטריה מטבריה
  אהי מציע כמו יוסף מהעירייה, שיבנו את הקפיטריה קודם מלמעלה …

  אבל ברצינות מתי יגיע כביש 6 לכברי ?

 3. דן שוסטר הגב

  רכבל בכפר ורדים
  כשגרתי בנהריה ביקר שר התירות בעיר נפגש עם ראש העיר המוצלח גקי ויחד הפליגו בסירה לעבר האי מול אכזיב שבו הקימו דייגים בקיץ בית קפה מאולתר מכמה עצים .
  כשהגיעו לאי המכובדים נאם שר התירות נאום חוצב להבות ואמר שכאן באי יקום מרכז תירות גדול של הצפון… חודשים לאחר מכאן אם תחילת החורף הגלים שטפו את האי עם הסככה ….. נשאר השר נשאר גקי וגם התירות בנהריה עדין כמו אז.
  אותו הדבר יקרה עם הרכבל בכפר.
  כפי שכתב אריה….כמו הקפטריה בטבריה .

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן