~המועצה אישרה עליה בארנונה~


כפר ורדים , כפרניק
עודד שלומות

על חודו של קול: עליית ארנונה ב-3.5% * שטחי שירות ימוסו ב-80%

כפרניק של ארנונה 039 ~המועצה אישרה עליה בארנונה~

בשעת לילה מאוחרת קיבלה מועצת כפר ורדים החלטה על תוספת של 3.5 אחוז לארנונה, וזאת בנוסף לעליית מדד של 1.4 אחוז  *  
שטחי שירות ימוסו בתעריף של 80 אחוז משטח עיקרי  *

  תמכו: יחיאלי, אמיתי, וקנין וגזית  *  התנגדו: עקירב, נוריאל וגרינפלד  *   יעקב זיו התפטר מהמועצה

 לאחר דיון ארוך, טעון  ודרמטי הצביעה מועצת כפר ורדים בעד עליית ארנונה של 3.5 אחוז בשנת 2011. עליה זאת הינה בנוסף לעליה אוטוטמטית של 1.4 אחוז בשל עליית המדד. בנוסף, ימוסו שטחי השרות בבתים בהיקף של 80 אחוז מתעריף השטח המרכזי, במקום 50 אחוז עד כה.

המשמעות של עליה זאת הינה תוספת של כ-1.2 מיליון ש"ח לתקציב, אולם המועצה תידרש לקצץ כ-900 אלף ש"ח מפעילויותיה בהשוואה ל-2010.

פערים אלו בתקציב נוצרו בשל צמצום תמיכות ממשלתיות והקמת תאגיד המים.

הצעה זאת הינה תוצאה של פשרה, לאחר שראש המועצה ביקש בתחילה העלאת ארנונה של 4.5 אחוז, הגדלת תעריף שטחי השירות ל-90 אחוז וביטול אגרת השמירה.

לאחר הפסקה ארוכה בישיבה ומשא ומתן עם נציגי הסיעות התקבלה הפשרה לעיל (3.5 אחוז + מיסוי של 80 אחוז שטחי שירות).

תמכו בפשרה זאת: סיון יחיאלי, אורי אמיתי, איריס וקנין ודבירה גזית.

התנגדו: אוסנת עקירב, עודד נוריאל ומאיר גרינפלד.

יוסי מילוא נעדר מהישיבה.
 

יעקב זיו, חבר סיעת "אופק", אמר כי הוא מצדד בעליית הארנונה, אולם מאחר וסיעתו החליטה להתנגד להצעה במתכונת זו (הביאה הצעה חלופית), נאלץ להתפטר מהמועצה.

בנוסף לחברי המועצה, נוכחו בישיבה למעלה מ-30 איש, חלקם עמדו ליד הדלת.

 

כפרניק של ארנונה 039_0 ~המועצה אישרה עליה בארנונה~

 בינוניות

 יחיאלי החל את הדיון בטון תקיף ונמרץ, כשלעיתים מרים קולו ודופק על השולחן. לדבריו, נושא הארנונה עורר סערה שהייתה מלווה גם ב"אינפורמציה, דיס אינפורמציה ודיס-דיס אינפורמציה" – כאשר נותנים עיצץ-גיבר מה לא לעשות, אבל בלי רעיונות פעולה מה כן. "רוב תקציב המועצה בכלל קשיח וכל עובד עושה כאן 17 דברים", אמר יחיאלי. "מה לעשות, הממשלה הזיזה לנו את הגבינה וחסרים לנו כ-2 מיליון ₪ על מנת להשאיר תפקוד ופעילויות. מה אתם רוצים לסגור? את הגיל הרך? הרווחה? הצופים? גיל הזהב? שמעתי גם רעיונות הזויים ליבש את הגינון".
עוד הוסיף, כי ברוב העולם "חולים על בינוניות" ואילו תושבי כפר ורדים הגיעו ליישוב כי שאפו למצוינות, אשר מה לעשות, עולה גם כסף. "יש מספיק מקומות בינוניים בסביבה, ומי שרוצה בינוניות, שילך לשם", אמר יחיאלי. "ואם הארנונה לא תעלה, מה תגיד אוסנת עקירב על הקיצוץ בחינוך? ומה יגיד עודד נוריאל על הקיצוץ בנוער?"
עוד ציין יחיאלי כי ההשוואה לארנונה בראש פינה איננה רלוונטית, משום ששם יש שלוש תחנות דלק, ובכפר ורדים אין תחנה; זאת ועוד, שנציגי ועד המשתכנים הגישו התנגדות גם לאזור התעסוקה בשלב ג’. לדבריו, בשל מדיניות הממשלה ישנן רשויות הקורסות ומשותקות לגמרי, כמו מטולה בה לא משלמים משכורות כבר חודשים רבים.
 
גזבר המועצה, אילן עמרם, הציג את הנתונים הכספיים, כאשר "החור" בתקציב המועצה, ביחס לשנים קודמות, נובע בעיקר מביטול הדרגתי של מענקי האיזון – כ-6 מיליון ₪, בהתאמה להיום, שהיו לרשות המועצה בתחילת העשור. גם עצירת תקציבי חינוך ו"קרן קרב" ומניעת תקצובים שונים למועצות סוציו- אקונומיות גבוהות, יצרו מצב זה, אשר חייב עליית ארנונה ריאלית של 14 אחוז בעשור האחרון בכפר ורדים. בשנת 2011 יחמיר המצב, בשל היעדר מיליון ₪ שניתן למועצה השנה כמענק תאגוד חד פעמי ("פיצוי" על הקמת תאגיד המים) ועליית מחירי המים. גם להחלטת האוצר על עליית השכר במגזר הציבורי תהייה השלכה על הוצאות המועצה.
לדברי עמרם, למרות הקשיים התקציביים, המועצה מתפקדת, משלמת לספקים ושומרת על רמת שירות גבוהה, כאשר בשנה שעברה נאלצו להעלות באופן משמעותי השתתפות הורים בפעילויות חינוכיות. ההורים קיבלו את הדין, אבל יהיה קשה להמשיך ולתת פתרונות סקטוריאליים.
מאיר גרינפלד ניסה להעלות את נושא הלוואת הביוב, וחובה של החברה לפיתוח, אולם יחיאלי השיב בתוקף כי זהו עניין לא רלוונטי לדיון. יחיאלי הוסיף כי למרות כל הגזירות, הצליח לגייס תקצוב של 450 אלף ₪ ממפעל הפיס וכן לבטל קיצוצים במימון הסעות תלמידים. בנוסף, הוגש בג"צ נגד משרד הפנים וקיימת התארגנות של רשויות קטנות בפריפריה להטבת זכויותיהן מול השלטון המרכזי.
 
 
השורה התחתונה
 
בתום הסקירה הציג יחיאלי את הצעתו: העלאת ארנונה של 4.5 אחוז (כל המספרים הינם בנוסף לעליה האוטומטית של 1.4 אחוז בשל המדד) וגביית תעריף של 90 אחוז משטחי שירות (חנייה וכו’) במקום 50 אחוז עד כה. במקביל, תבוטל אגרת השמירה (נושא זה גם תלוי ועומד בבית המשפט, בשל עתירה כללית, שאיננה קשורה ישירות לכפר).
 
על פי גרף שהציג את שינוי הארנונה עלו הנתונים הבאים:
 
10 אחוז מהתושבים ישלמו פחות (בתים קטנים. ייהנו מביטול אגרת שמירה)
35 אחוז ישלמו תוספת חודשים של עד 50 ₪ לחודש.
38 אחוז ישלמו תוספת של עד 100 ₪ לחודש.
14 אחוז ישלמו תוספת של עד 150 ₪ לחודש.
3 אחוז ישלמו תוספת של מעל 150 ₪ לחודש.
 
הנפגעים העיקריים בעלי בתים גדולים (יחיאלי: "זה כמו לנסוע בהאמר ולהתלונן על הדלק"…). לבקשת איריס וקנין, הבטיח יחיאלי כי יהיה גם טיפול פרטני מול משפחות מתקשות, חד הוריות וכו’. וקנין גם הציעה להקים תחנת דלק, לשמור בהתנדבות (משמר אזרחי), לבדוק את המבנה הארגוני, להעמיק גביית ארנונת עסקים, להקים מיזמים תיירותיים ולבחון אפשרות להעביר את משרדי המועצה לבית תומר. לדברי הגזבר, העברת המשרדים איננה כלכלית.
 
אורי אמיתי: "אני הכי נפגע מהתוכנית משום שאין לנו ילדים במערכת החינוך ואנחנו גם עוד לא בגיל הזהב, אבל אין טעם לגור בישוב ללא חינוך וללא גינון וללא תרבות. וגם ערך הנכסים של כולנו יתחיל לרדת. שווה לכולנו לשלם עוד 150 ₪ לחודש על מנת לשמר את השירותים ופעילות המועצה".
 
מאיר גרינפלד, יו"ר "אופק", סיפר כי הסיעה קיימה דיונים סוערים על הארנונה והגישה הצעה אלטרנטיבית של העלאת ארנונה ב-3.6 אחוז, השארת שטחי שירות בתעריף מוקטן (50 אחוז), גידול בארנונה לעסקים בלפחות 7 אחוז, גביה ממתקני ספורט ובריכה ("קאנטרי" ו"יד ביד") לפחות את המינימום הנדרש ע"י משרד הפנים וביטול אגרת השמירה. לצורך כך יידרש קיצוץ של 1.7 מיליון ₪ שיהיה מתקציב החינוך (800 אלף), האירועים, הרווחה, חוויה, אגודת הספורט ועוד.
חברו לסיעה, יעקב זיו, אמר כי תומך בהצעת יחיאלי ומתנגד להצעת סיעתו. מכיוון שלא רוצה להצביע בניגוד להחלטת הסיעה וגם לא רוצה להצביע בניגוד למצפונו, יתפטר מהמועצה.
 
 
בכל דור ודור
 
עודד נוריאל אמר כי יש לגייס את הקהילה לפעילות התנדבותית שיכולה לחסוך כסף רב. הוא הוסיף כי הדיון היה חייב להיות ביחד עם הדיון על התקציב, וחבל שועדת התקציב לא התכנסה ודנה בדברים לעומק (גרינפלד: "צודק. ועדת התקציב לא פעלה". יחיאלי: "הכל היה פתוח וידוע".)
אוסנת עקירב: "אנחנו לא בדיון הנכון. מרגע ישיבתי במועצה ביקשתי דיונים אשר נוגעים בחזון ובאסטרטגיה של המועצה. היכן רוצים להיות עוד 5 שנים. הגזבר עושה עבודה מצוינת, אבל התחושה היא כל הזמן של הישרדות, שבכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו. אתנגד להצעת ראש המועצה".
יחיאלי: "כיו"ר ועדת חינוך תתמכי בקיצוץ 800 אלף ₪ בפעילות"?
עקירב: "שום דבר לא קדוש. חבל שלא התחלנו לבדוק תקציב מסכום אפס ואז להגדיר מטרות וצרכים".
יחיאלי: "זאת היתממות. מדיניות המועצה ידועה".
 
דבירה גזית תמכה בראש המועצה ואמרה כי יש להמשיך ולהשקיע בחינוך, כבעבר. לדבריה, מי שגר בבית גדול או בעל עסק בבית, ההגינות מחייבת אותו לשלם יותר ארנונה, שבסך הכל זהו מס צודק.
 
 
קריסה, ירייה וחיסול
 
לאחר מכן דיברו בקצרה נציגי גופים שונים.
 
נועם בירן, יו"ר הנהגת הורים ב"קשת", אמר כי השנה כבר העלו תשלומי הורים, והיה קושי בגביה שעברה למועצה. לדבריו, "קיצוץ בחינוך זאת לא ירייה ברגל, אלא בראש".
יוסי זוהר, גם הוא מהנהגת ההורים, אמר כי הם מממנים מכיסם את החינוך במיליון ₪, ואי אפשר לדרוש יותר מכך.
ורד תמיר, מהנהגת הורים ב"אמירים", אמרה כי אין מהיכן לקצץ בפעילות החטיבה.
שלומית פיש הזהירה כי אנחנו עלולים להישאר כפר ללא צעירים, אם כל הנטל ייפול על ההורים.
יו"ר אגודת הספורט, דרור פלטין, אמר כי קיצוץ בתמיכה יהווה מכה אנושה לפעילות הספורטיבית (גרינפלד: "מי שרוצה ספורט, ישלם. גם אני משלם לקאנטרי מכיסי". פלטין: "ספורט חשוב גם לקהילה").
תמי איצקוביץ אמרה כי צריך לקצץ, לבצע פעילות התנדבותית ולחפש פתרונות אזוריים.
דני שוסטר, יו"ר אגודת המשתכנים, אמר כי הדיון נעשה בדקה ה-90 וחבל שלא היו דיון קהילתי ורציני.
דבי מן סיפרה כי לכפר יש מוניטין מצוין וחבל להרוס אותו בשל קטנוניות הדיון על הארנונה. היא קראה להרחיב את מעגל ההתנדבות בהנהגת המועצה ("ולא בפוילשטיקים"…).
עליזה כץ אמרה שמועדון הזהב פועל בתקציב נמוך עם יותר מ-40 מתנדבים.
עמוס וינטראוב סיפר כי שלח את ילדיו ללמוד בתפן ושילם על כך מכספו הפרטי. "מי שרוצה חינוך טוב לילדיו, שידע לשלם עליו", אמר.
מנחם מרגוליס, ראש שבט הצופים "עפר" (בהתנדבות), הזהיר כי קיצוץ בתקציב עלול לשלוח חצי שבט הביתה, משום שתקנות התנועה מחייבות שני רכזים (בתשלום) על כמות החניכים הגדולה – 450.
לדברי אריה וייס, מי שמשלם אלפי שקלים לסלולרי לילדים ויותר מאלף ₪ לתיכון כברי בחודש, יכול לשלם גם כאן על חינוך והעשרה.
יוחאי דנציגר אמר שמגוחך לדבר על 100 ₪ בחודש. לדבריו, מדובר בגרעון הנובע ממדיניות הממשלה, ולכן אין מה לעשות אלא לשלם יותר ארנונה. מוכן גם להעלאה נוספת אם יידרש.
שי קמעו, מיוזמי העצומה נגד העלאת הארנונה (הגיש גם מכתב בו נאמר כי למעלה מאלף תושבים חתמו על העצומה) אמר כי העניין איננו פוליטי ותומך בהצעת סיעת "אופק" לעליה מתונה בארנונה.
חיים רוטנר הזהיר מפני קריסת פעילויות כמו הצופים, המוזיקה או הספורט.
סטנלי לוין אמר כי אין היכן לקצץ בפעילות מרכז המוזיקה.
יעקב סגל נזכר בנוסטלגיה בארנונה של 27 ₪ למטר, ואמר כי ילדיו גדולים ולא מקבל כמעט שום שירות מהמועצה.
יצחק דרורי אמר כי הכפר מאוד נקי ואין צורך לאסוף עלה-עלה עם המפוחים.
יעקב זיו הוסיף כי רואה את הספורט והמוזיקה כ"תנועת נוער", וכי אם בשל התייקרות הפעילות, יותר נערים יהיו ללא מסגרת – בסוף זה גם יעלה לנו ביוקר.
פרובוקציות ותקציב
 בסיום דברים אלו הכריז יחיאלי על הפסקה קצרה, שנמשכה זמן רב, והיו בה מאמצי שכנוע, גישור ופישור. בסופה התכנסו כולם להצבעה, כפי שתוארה לעיל.
כאמור, הארנונה בכפר ורדים תעלה בשנה הבאה בשיעור של 3.5 אחוז (ועוד 1.4 מדד), שטחי השירות ימוסו בשיעור של 80 אחוז, תוגדל הארנונה על הקאנטרי ויד ביד, ואילו אגרת השמירה נשארת בעינה (לפחות עד החלטת בית המשפט).
יחיאלי: "לצערי, העברנו הערב הצעה שהיא פחות טובה ממה שרציתי. אני גם מצר על התפטרות יעקב ומציע לאופק לבחון היטב את הצעד הזה לפירוק השותפות. צריך גם לדעת שמי שעושה בכפר ורדים צעדים המתפרשים בירושלים כפרובוקציות, יש לכך מחיר גם תקציבי".
 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  וקנין
  את לא רצינית

 2. אורח/ת הגב

  יעקב איש ישר והגון
  תורם הרבה לישוב וחשוב שישאר במועצה.

 3. נוקדן הגב

  בשבחי הניקוד (המלצות לגבי)
  השימוש בניקוד מסייע לאחרים להבין למה אנו מתכוונים כשאנו כותבים. אי השימוש בניקוד מונע מהם הרבה פעמים להבין. נסיותהני (או נסה ותהנה)

 4. אורח/ת הגב

  יעקב זיו
  בנושא הדתיים אין לך שום בעיה להלחם אבל קשה לך לקבל את דעת הרוב בסיעתך טוב שאתה הולך הביתה רק חבל שלא הלכת קודם ופגעת במכוון במצביעים שלך איפה הדמוקרטיה יעקב?

 5. אורח/ת הגב

  כפר ורדים – מקום עם דאגה
  גם העלו את הארנונה וגם יורידו את רמת השירות לתושב.
  גם דופקים את התושב, וגם דופקים אותו.

 6. אורח/ת הגב

  למספר אחד-
  הרי משום שנוכח
  למספר אחד-

  הרי משום שנוכח שדעתו הייתה בניגוד לדעת הרוב בסיעתו הוא התפטר מהמועצה.
  האם היה צריך להצביע כנגד מה שהוא מאמין בו?

 7. אורח/ת הגב

  ארנונה
  ל-1
  מה היה צריך יעקב לעשות לדעתך?
  כאשר ראה שדעתו אינה דעת הרוב בסיעה שלו, הוא התפטר.

  הוא לא רצה להצביע נגד ההחלטה של הסיעה שלו
  כפי שהבנתי ממה שהוא אמר בישיבת המועצה אתמול. האם לדעתך היה צריך להצביע כנגד המצפון שלו?

 8. אורח/ת גבי הגב

  איריס וקנין והקנוניה
  נאמר וניכתב שאיריס וקנין תצביע בעד העלאת הארנונה היו תגובות מיבן זוגה שאיריס תצביע נגד והינה לכם היצביעה ועשתה קנוניה עים ראש המועצה והיצביעה בעד העלאת הארנונה אנשים בלי דעה אתם ומה שניכתב עלייך שהיינך ללא עמוד שידרה אמת אנו מבקשים מהטוקביסתים להגיב ולענות לאיריס וקנין ולומרלה שבגדה בתושבים אמרנו לכם היא לא אמינה

 9. אורח/ת הגב

  למספר 4
  למיטב הבנתי יעקב היה בעד העלאת הארנונה מחשש שיפגעו בתהליך מול החרדים ולא כי המועצה מתנהלת בצורה טובה ולכן היום יעקב קרח מכל הצדדים לא חרדים ולא ארנונה וסיוון בכוחניות הוציא את אופק מההנהלה בסוף סיוון ישאר לבד בדיוק כמו קודמו גכדאי שהפוליטיקאים יקשיבו לקולות התושבים ויבינו שהם לא מיצגים רק את עצמם

 10. גלית הגב

  יהירותו של יעקב זיו
  סיעת אופק הצביעה לפני כשבוע בנושא הארנונה והוחלט להתנגד לבקשה . יעקב זיו בתגובה הודיע על התפטרותו.לאחר מכן התחרט ואמר שהוא צריך לשקול ולבדוק תוך הטעייה מכוונת של סיעתו ובוחריו . אילו היה מודיע לסיעתו על כוונותיו האמתיות היו מחליפים אותו בנציג אחר אך יעקב זיו החליט משום מה שהמנדט שניתן לו הוא אבסולוטי והוא יכול לעשות ככל העולה על רוחו ולא הספיקו לו מעל 1000 תושבים המתנגדים הרי הוא יודע יותר טוב מכולם .אני מאחלת לזיו לחשוב טוב טוב על השלכות האגואיזם שלו .אין המומים יותר מבוחרי סיעת אופק שזיו בכבודו ובעצמו ישב בסלון שלהם ובזכותם הוא ריפד את כיסא המועצה מזה כשנתיים.
  יהירות לשמה במסווה של הבנה ואינטליגנציה זו מסקנתי

 11. תושב כפר הקוצים הגב

  דיקטטורה במועצה
  תגידו שלום לדמוקרטיה.
  עבדנו קשה על עצומה נגד עליית הארנונה- הציבור אמר את דברו, אבל מסתבר שכל מה שהציבור יגיד לא מזיז לראש המועצה, שלמעשה קיבל החלטה בלי התחשבות

 12. תושב הגב

  לא ציפינו, הצעה יצירתית ומעניינת
  לא מה שציפינו…

 13. אורח/ת הגב

  מדוע האתר הזה מאפשר לשפוך את דמם של אנשי ציבור?
  פעם זה עידו חגאי ופעם זה יעקב זיו.והפעם הבאה?
  אנשים לא בוחלים במילים , בעוקצנות ובלבוא חשבון כאשר מדובר באלמוניותם! נראה אותם אנשים עושים זאת כאשר הם מזוהים בשמם! מתי נלמד שגם ביקורת ניתן לומר עם מעט כבוד ויותר בזהירות. אנחנו בני אדם – לא?

 14. אורח/ת הגב

  איריס וקנין דואגת לתושבים
  איריס התנגדה להעלעה של 5% ארנונה.ודאגה להוריד למינינמום ההכרחי. ולכל הגאונים איך אתם ההיתם פותרים את בעית הגירעון?

 15. מאיר הגב

  לאיריס וקנין יותר אומץ לב ציבורי מקשת ואופק ביחד!!!
  מאשר לאסנת עקירב שהייתה מוכנה לקיצוץ של 800 אלף שקל בחינוך.

  קשת ואופק פחדנים, נוח להם לראות אחרים עושים את העבודה השחורה… העיקר שהם יצאו זכים כשלג.

 16. תומך אופק הגב

  תומך תמיכה מלאה ביעקב זיו
  יישר כוח

 17. אורח/ת הגב

  ארנונה
  איריס הצבעתך על דרך הפשרה אחראית ושקולה! כל הכבוד על גילוי האחריות הציבורית.
  אנחנו זקוקים לתושבים צעירים – דם חדש שיעמוד בהוצאות הכרוכות במגורים בכפר. לא נהיה כפר רק של עשירים!
  ראש המועצה חייב למצוא דרכים לגיוס מקורות הכנסה,לפעול לניהול יעיל וחסכוני של המועצה ולא לרוץ ישר לכיס התושבים. ישר כח

 18. אורח/ת הגב

  מה יעשו עכשיו אופק?
  איך הם ילחמו מלחמת עולם שלישית בשתי המשפחות בכפר?
  מה יעשו כל המצביעים שלהם שייפו את כוחם להלחם מלחמה עקובה מדם בשתי המשפחות?
  מה יהיה?
  יהיו כאן 2 משפחות ואופק לא יתנכלו להם???
  הרי כל אג’נדת הבחירות התבססה על הריב והמדון. אז עכשיו לעזוב הכל?

 19. אורח/ת הגב

  הקיצוץ בחינוך
  אסנת לא רואה את הקיצוץ בחינוך אולי יש דברים אחרים שאפשר לקצץ בהם, חשבתם על זה?

 20. מודאג הגב

  עכשיו סיוון בשל להקים לנו מקווה.
  אופק – משענת הקנה הרצוץ התגלתה במלא מערומיה.

 21. אורח/ת הגב

  מה נשתנה , נשלם יותר אך
  מה נשתנה , נשלם יותר אך יסבירו לנו שזה עדיין לא מספיק ויקצצו ושוב אנחנו באותה נקודה , העלאה תתבטא בחשבון אך השירותים לא ישתפרו רק יהיו קיצוצים נוספים

 22. אורח/ת הגב

  שרלטנות במיטבה
  קיום דיון נפרד על ההעלת הארנונה מבלי לדון ולהתייחס ברצינות לתקציב 2011 של המועצה זה פשוט לא הגיוני ולא נכון. אסנת עקירב אמרה נכון, יש לדון בדברים כמכלול וברצינות המסקנה יכולה (עלולה) להיות עליה חדה יותר בארנונה אך אז נדע בעבור מה ולמה. בנוסף לא ייתכן שהתקציב מצטמק, רמת השירות והשירותים יורדת, הארנונה עולה ושכר הבכירים (כולל ראש המועצה) נשאר יציב ואפילו עולה! למיטב ידיעתי יש כיום במועצה 4 עובדים שעלות השכר השנתי שלהם עולה על 360000 ש”ח קיצוץ של 15% בשכרם + צמצום אחת המשרות = 522000 ש”ח
  יש מועצות ועיריות שנקטו בצעד זה.
  אני מצפה מהמצביעים נגד התקציב להגיש תוכנית אלטרנטיבית ותקציב אלטרנטיבי.

 23. אורח/ת הגב

  יעקב – הטעית את חברי סיעת “אופק” ובגדת בבוחריך
  נכנסת למועצה כנציג סיעת “אופק” ולא כנציג עצמאי. כיון שידעת מראש, שתצביע כנגד החלטת סיעת “אופק”, היה עליך להגיש התפטרותך מיד, ואז היה נכנס למועצה הבא בתור אחריך ברשימה, שהיה מצביע לפי החלטת הסיעה – כנגד החלטת ראש המועצה. כיון שהיה אז מצב של תיקו, הצעת ראש המועצה היתה נופלת. ואז הוא היה חייב לדון בהצעת “אופק”, שכללה הצעות אופרטיביות לתקציב מוקטן של המועצה. אתה עשית כאן תרגיל לוכלך, מכיון שידעת מראש מה תהיה התוצאה של אי-התפטרות בזמן. בגדת בחבריך לסיעה ובבוחריך!

 24. אורח/ת הגב

  ראש מועצה אטום וילדותי שמאיים בפניה לגורמים חרדים
  סיעת “אופק” בקשה להביא להצבעה הצעת תקציב צנועה מהצעת ראש המועצה, שדרשה העלאה מתונה בלבד של הארנונה, שרובה נבע בעיקר מההעלאה שמשרד הפנים מחייב את המועצה (לפי עלית המדד) – אך ראש המועצה סרב לדון בהצעת “אופק”. הוא אף איים, שיפנה לעזרת גורמים חרדים בממשלה בשל הצבעת “אופק” בענין הארנונה. כל מצביעי סיון- ראו מיהו באמת האיש שבו בחרתם!

 25. אורח/ת הגב

  סיון – הפסק את הבזבוז על חשבוננו!
  פליירים בתבות הדואר, חלקם מיותרים לחלוטין, על ניר יקר , מעוטרים ברב צילומים – במקום מכתבים על ניר פשוט, ורק כאלו שהם באמת הכרחיים,
  השקיה מיותרת,
  בזבוז מים בלתי נסבל בבתי-הספר – וכל זה בברכתך וביוזמתך.
  כשאין כסף – מהדקים חגורה, מצמצמים גם בגינון ובודאי שבפרסום ראותני. לא פלא שאין כסף לדברים שבאמת צריכים, כשהראותניות בראש מעייניך.
  אין שרות לצבור במועצה שבראשותך, החינוך מדשדש במי-אפסיים – הגיע הזמן שתלמד קצת צניעות ותראה נכוחה מה קורה כאן בישוב ומהן האפשרויות האמיתיות של התושבים.

 26. דואג לחינוך הגב

  על בוגדים ושאר המלכלכים
  יעקב זיו ישר כח אומץ ציבורי ויושר פולטי כל הכבוד
  גרינפלד וחבר בטלניו מאגודת משתכני או נלחמים בדתיים ומשלמים מהכיס או לא נלחמים ומקבלים כסף מהממשלה האם זה לא ברור לך מר גרינפלד בוגר אגף התקציבים צא ולמד מחבריך האציל יעקב זיו
  גברת אקירב הלא ברורה את בעד או נגד החינוך מספיק עם הצביעות שלך פרצופך האמיתי התגלה
  דיון מענין וחבל שזקני הכפר שאין להם פה ילדים מנסים לקלקל לנו את החינוך

 27. יוסי זוהר הגב

  פוליטיקה קטנה
  חברי המועצה חוטאים לתפקידם.
  “לא אמרו להם שיש בעיה תקציבית”
  “לא ספרו להם שהמועצה נחנקת”
  “צריך לעשות כך וכך”
  “צריך לקצץ מכאן ומכאן”
  לצערי אלו שאמונים על שותפות בעשיה למען הכפר רק יושבים ומדברים, מציעים הצעות אבל שאחרים יעשו.
  רוב התושבים שנכחו בישיבה התנגדו לקיצוצים בכלל ובתחום החינוך בפרט לפחות אלו שהשמיעו את קולם.
  הנייר כנראה סופג הכל – מר מאיר גרינפלד בהנף יד הציע לקצץ 800 אלף שח מתקציב החינוך.
  רוב תושבי הכפר נהנים בדרך זאת או אחרת מתקציב החינוך. אני מסכים שיש לעצור את הבינוניות ולהפסיק להתנגד רק לצורך ההתנגדות.

 28. בן עמי הגב

  ארנונה
  לשכני מכפר הקוצים אני עדיין בכפר הורדים
  ראשית במהלך השנתיים האחרונות ויותר היו ביני לבין יעקב , הסכמות וגם אי הסכמות, הצעד שנקטת לדעתי ראוי להערכה,
  בלי להכנס לנושאים ציבוריים שחלקתי עליך לאורך כל הדרך אני מברך את יעקב על האומץ הציבורי, לגבי הארנונה, אני מאלה שלא נהנה למעט מפינוי האשפה ,תאורת רחובות וכד ,מדבר וחצי דבר מתקציבי המועצה, (שאגב אין סיבה שמשעה מסוימת לא תדולל, היו דברים מעולם,צריך ביצים לעמוד מול הצעקנים) מדבר וחצי דבר מתקציבי המועצה ,אם רוצים להמשיך להנות מקצת קצת לא נשאר הרבה,מפעילויות קהילתיות, צופים, נוער, מוזיקה,תרבות ,ספורט ,מועדון הזהב ועוד זה עולה כסף,
  אני מקבל שיש בתקציב הוצאות צבועות וקשיחות,אולם המתכון, הוא בפעילויות קנטנות שעשויות לחסוך,כמו תאורת רחובות,כמו כן אני חושב ויודע בהחלט, שחלק מהעובדים,נושא בנטל של מספר תפקידים, אולם יש מקום
  לשנות הגדרות ולצמצם בחלק מבעלי התפקידים הבכירים ואו לאחד בתפקידים כפי שהזוטרים עושים,
  ולטעמי לא יפגע דבר, בדגש על פעילויות קהילתיות.ונושאים נוספים,כמו כן חושבני שצימצום בשכר בכירים , בהחלט ניתן לביצוע וחשוב למען יראו ויראו ,כבר “עבד “ולא קרה דבר במועצות קודמות בכפר
  כמו כן חייבים ולא לוותר על כל מה שמגיע לנו מגורמים חיצוניים מחד
  ולהאבק בכוחות משולבים של המועצה הועד המנהל ((כן אני חושב שלועד המקומי יש כוח רב ולגיטימי שאינו מנוצל)) והתושבים לנושא של קבלת ארנונה ממועצה מקומית תפן, דבר שאין לו אח ורע בכל העולם המערבי כל אלו ואני מאמין שיש עוד נושאים ורעיונות טובים, להמשיך לשרוד, “במדבר הגלילי” שהמדינה אינה מכירה בו בכלל ובכפר ורדים בפרט. אשמח להירתם לקבוצה שתרים את המאבק לסביבה ומחוצה, יחד עם כל האמור ואי ההסכמה שלי, המועצה נבחרה על ידי כולנו והיא המוסמכת לדון ולקבל החלטות גם שאינם לרוחי

 29. אורח/ת הגב

  שמוליק ג.
  משהו יכול להרחיב בנושא אגרת השמירה?.

 30. מיכל הגב

  24 – דבריך הם שקר וכזב!
  ראש המועצה מעולם לא איים שיפנה לגורמים חרדים ולא ברור מאיפה המצאת את זה…
  יש גבול להשמצות

 31. גליה הגב

  מה יש להרחיב באגרת השמירה?
  יש דברים בישוב הזה, שנשמרים באדיקות –
  למשל שומרים על משרות ושכר בכירים ובעלי תפקידים נחוצים ולא נחוצים במועצה. קראתי לפני כשלוש שנים על ראש עיר, לא זוכרת איזו, שהחליט לקצץ בשכרו שלו כדי לתת דוגמה אישית לכולם. שמרתי את הכתבה ולבסוף זרקתי, כי חשבתי שפה יפעלו אחרת אם יהיה משבר. אז חשבתי.
  שומרים בעקביות על קו התנהלות של ‘כיבוי שריפות’ – שמספר ראשי מועצה נוקטים בו מזה כמה שנים, ולא יודעים לפרוץ את הדרך ולהביא תקציבים לישוב, כך שלא נכבה שריפות אלא נמנע אותם מראש (זהו דימוי).
  שומרים בעקשנות על חוסר הבנה, שמגיע לתושבים קצת יותר, מאשר שירותים בינוניים בכל התחומים, שהרי כשבאנו לכאן, באנו כדי באמת לחיות באיכות גבוהה יותר מאשר במקומות אחרים. כנראה, שבמקומות אחרים האיכות השתפרה, בעוד שכאן מדשדשים בחיפוש פתרונות ומשתרכים אחרי ישובים ‘בינוניים’ המצליחים להצטיין אף יותר מאיתנו בכל מיני תחומים.
  שומרים בסוד את חוסר השמירה בישוב – מישהו פה מרגיש בטוח? הכפר פרוץ מכל הכיוונים. על איזה שמירה מדברים פה? ועל איזה דמי שמירה – מה עושים עם הכסף הזה שגובים מהתושבים?
  שומרים כל הזמן על הפגיעה בסביבה – כמו שצויין בתגובות כאן. פלאייר על מרוץ הלפיד – על נייר לא מתמחזר, נו, באמת! איזה לפיד אנו נושאים כאן? רק לשם השוואה, קיבלתי עיתון של ‘עדן טבע מרקט’ – על נייר ממוחזר. איזה הבדל…
  אני רק רוצה להגיד, שהדבר היחיד ששומרים עליו זה על הבזבוז שכל שנה מגיע לשיאים חדשים.
  במקום לבנות על מתנדבים בכל מיני תחומים, שזה כמו אקמול לכאב ראש קל, צריכה להיות תכנית ארוכת טווח בכל התחומים המנוהלים על ידי המועצה, חזון לשנים רבות, שלא ישתנה כל פעם שנכנס ראש מועצה לתפקיד ומדיניות יישומית פועלת בשטח, שהיא פרי של חשיבה מעמיקה.
  מתנדבים זה טוב, כשהישוב יציב, מתנהל בקביעות ויודע את דרכו.
  יודע את דרכו – מהיכן התחיל ולאן הולך.

 32. אורח/ת הגב

  מי מחליף את יעקב זיו?
  ???

 33. אורח/תמתנדבי הגב

  לגליה
  פרטי את נושאי ההתנדבות של בכפר
  בשנים שאת כאן
  תודה

 34. אורח/ת הגב

  כל הכבוד לבן עמי
  דברים כדורבנות,ובחלקן הגדול צודקים.למה קיצוץ ישר מנוכס לחינוך?מה קרה? ממשכורות עובדים אי אפשר לקצץ?.לפחות עד שיעבור הזעם.אפילו משרה חלקית מי שצריך.להקפיא נושאים לא חיוניים ועד הרבה דברים לא חזר רעיונות.

 35. יורם הגב

  דיקטטור
  נכחתי בדיון על התקציב ופרשתי לקראת ההצבעה. חרה לי שנאום ראש המועצה היה בנימה תוקפנית ומאיימת וכלל דפיקות על השולחן וצעקות. לא כך מתנהל דיון דמוקרטי גם על נושא טעון וכבד. לאחר הנאום ה”מפחיד” השתנתה מעט האוירה המאיימת והפכה יותר עניינית. אין לנו צורך להעתיק את הדברים הרעים מבית המחוקקים שלנו.

 36. גליה הגב

  33 –
  לא בא לי.

 37. משלמת ארנונה מייחלת למקווה הגב

  למה אי אפשר לחסוך בתקצוב עו”ד מיוחד לצורך התנגדות למקווה?
  שמעתי מיודעי דבר שהמועה הוציאה כבר 100000 ש”ח לצורך הענין. נו, שוין. שיהיה מקווה ונצא בזול.

 38. אורח/ת הגב

  חברי מועצת אופק
  נציגי אופק כתגובה על אי שביאות רצונם לפעול על פי החלטת הסיעה החליטו האחד לבצע תרגיל ביום הישיבה וכאילו להתפטר , אם כך איפה המכתב והשני ללא מצמוץ הציע קיצוץ של 800,000 בתקציב החינוך . כנראה שבאמת יש נושא אחד בלבד שמעסיק אותם והיו מוכנים למכור הכל בכדי שלא יפריעו להם לעסוק בעניינם

 39. אורח/ת הגב

  ל 37 המייחלת למקווה
  צבועה. אם לא הייתם מגישים עתירה נגד המועצה, לא היתה המועצה צריכה להוציא את הסבום המזעזע שנקבת.
  אז בעצם אתם אשמים.
  לכי תטבלי באמבטיה. לא טוב לך? או תסעי למעלות.
  דמעות תנין.

 40. אורח/ת הגב

  המפתח הוא יצירתיות
  כשחושבים “מחוץ לקופסא” אפשר למצוא דרכים גם לצמצם עלויות(כפי שמועדון 50 פלוס, המרכז לגיל הרך, ורדים בדרכים ועוד)ע”י שימוש במשאב האנושי המשובח שיש לנו פה בכפר = מתנדבים,
  ע”י גיוס תרומות כפי שמצליח לעשות מר ראובן מלאך הנכבד למען התזמורת המשובחת של הכפר,
  ע”י שימוש במים אפורים להשקיה, מעבר לצמחיה שצורכת פחות השקיה ולא ע”י ייבוש גינות כפי שהציעו.
  ע”י סיירת מתנדבים שתעזור לאכוף את איסוף צואת הכלבים ע”י בעליהם – כך גם נהנה מרחובות נקיים יותר וגם הקנסות יעזרו למלא את קופת המועצה (בתקווה אמיתית כי האכיפה המוגברת תעזור לצמצם את התופעה האיומה של צואת כלבים בכל מקום), משמר אזרחי שיעזור לצמצם עלויות כח אדם של חברה חיצונית, ועוד…
  אפשר לחשוב גם על מתן עידוד כל שהוא מטעם המועצה למתנדבים כדי לשמור על מוטיבציה להתנדב.

 41. אורח/ת הגב

  למתנדבים בע”מ – בבוא היום ירקו לכם בפרצוף. ראו הוזהרתם.
  בבוא שעת האמת, יזרקו אתכם לכלבים. וכבר היו דברים מעולם בכפרנו הקטן. חשבו היטב בטרם תתנדבו.

 42. אורח/ת הגב

  41 – את מאוד מרירה וללא סיבה.
  טפלי בעצמך ואל תדיחי אחרים

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן