הלי בעהם הותקפה בסביון


עודד שלומות
הבן, ד”ר רפי בעהם מכפר ורדים: יש לתת את הדעת על מצב ביטחוננו האישי
כפרניק _ורפי בעהם הלי בעהם הותקפה בסביון
הלי בעהם נחבלה קשה על-ידי פורץ סדיסט שפרץ לביתה בסביון. הבן, ד"ר רפי בעהם מכפר ורדים: ברצוני להזים שמועות שהמקרה היה אצלנו, בכפר, אבל יש לתת את הדעת על מצב ביטחוננו האישי

 

"בתחילת חודש מרץ, ביום חול ובשעות הצהרים, דפק אלמוני על דלת ביתה של אמי בסביון", מספר ד"ר רפי בעהם, תושב כפר ורדים. "האיש הזדהה כעובד חברת החשמל, ולאחר שפתחה את הדלת, דחף אותה בחוזקה, כפת ועינה אותה באכזריות, במטרה לגלות היכן מחביאה את כספה ואת חפצי הערך. אימא השיבה שכל כספה בבנק, ולאחר שלא מצא כמעט דברי ערך, עינה אותה בסגנון ‘התפוז המכאני’, כולל כוויות עם גפרורים וסיגריות, חתכים באצבעות וגרירתה כפותה על הרצפה. הוא שהה במקום כ-4 שעות, הפך את כל הבית, לקח קצת דברי ערך ונמלט, כאשר משאיר את אימי כפותה.
"כבכל ערב, בסביבת השעה שבע, התקשרתי לדרוש בשלומה. משלא השיבה לאחר מספר ניסיונות, פניתי לחברת השמירה המקומית, שסיירה נגשו לבית ושמעו את אימא גונחת מבעד לדלת. המשטרה הגיעה למקום ופרצה את הדלת. אימי נלקחה לבדיקות ואשפוז בבית החולים והמשטרה הטילה צו איסור פרסום על המקרה. הצו הוסר רק בשבוע שעבר, לאחר שנתפס החשוד בביצוע המעשה".
 
תיקון הטעות
 
לדברי ד"ר בעהם, אימו הלי, בת 95, הייתה במצב בריאותי ומנטאלי מצוין. להוציא ליקוי ראיה קל, תפקדה לבד, ערכה קניות בשוק הכרמל ("הלכה ברגל מרחק גדול לתחנת האוטובוס, נסעה בתחבורה ציבורית"), שחתה בקאנטרי המקומי מדי יום והחזיקה בית גדול וגינה. להלי בעהם שני בנים, והיא התאלמנה לפני 13 שנה (בעלה, עו"ד מרדכי בעהם, ניסח את הטיוטא הראשונה למגילת העצמאות!).
ד"ר רפי בעהם הוא מוותיקי כפר ורדים, משמש כרופא משפחה בישובי האזור, וכן מתנדב כרופא ביחידת החילוץ גליל-כרמל ובמשטרת התנועה (כ"שוטר", לא בתפקידו הרפואי…).
"לאחר התקיפה מצבה של אימי התדרדר למצב סיעודי", מספר ד"ר בעהם. "היא הוגדרה כעיוורת והחבלות הקשות מקשות עליה לתפקד. לאחר ארבעה ימי אשפוז בבית חולים, לקחנו אותה לבית החלמה במוצא, בין היתר בתקווה שהמקום ימצא חן בעיניה ותסכים לעבור לדיור מוגן. אבל אחרי יומיים אמרה ‘כולם זקנים כאן’, ובקשה לצאת. אנחנו עוזרים לה לארגן את החיים שלה מחדש, בבית בסביון, כולל מציאת עובדת סיעודית. בינתיים היא גם הייתה כשלושה שבועות בביתנו בכפר ורדים, ולפתע התחילו להילחש שמועות שכל מקרה התקיפה היה בכפר. כנראה שחיברו בטעות את שהייתה אצלנו, עם התקיפה שהייתה בכלל בסביון.
 

 

כפרניק _ורפי בעהם_0 הלי בעהם הותקפה בסביון

לתדרך את המבוגרים והילדים
 
"אבל האמת שגם אצלנו זה יכול לקרות, וצריך לתת את הדעת על אפשרות זאת, ועל הגברת הביטחון האישי והציבורי בכפר ורדים. רבים אצלנו בכפר חושבים ‘לי זה לא יקרה’, אבל כבר קרה גם קרה. ברחוב ארז הסמוך היה גל פריצות וגם במקומות אחרים. הפריצה והתקיפה של אימי הייתה בצהרי היום. אפילו בעלי אזעקות, אינם מפעילים אותן כשהם בבית, אלא רק כשנוסעים. הרי ניתן ורצוי להפעיל אזעקה בכל לילה, גם כשאתם בבית, תוך כדי נטרול חדר השינה.
"צריך לחשוב איך לתדרך את האוכלוסייה המבוגרת ואת הילדים, בשעה שזר דופק בדלת ואומר שהוא מהמועצה, מחברת החשמל או מבזק? איך להתייחס לבעלי המקצוע שבאים לביתנו?
"התברר כי הפורץ היה מצוות העובדים של קבלן הגינון שעבד אצל אימי בגינה. גילו ששבוע קודם לכן התקיף, ביחד עם שותף, אלמנה אחרת בסביון. הפורץ וחברו שייכים לאותה משפחה בג’לג’וליה של מבצעי הפוגרום באריק קרפ בטיילת ליד רידינג בתל-אביב.
"בעבר היו בכפר ורדים תורנויות שמירה. אין ספק שרכבים עם צ’קלקה יכולים להרתיע ולהגביר את תחושת הביטחון האישי. שמחתי לשמוע שמתקינים מצלמות אבטחה, אבל בטח רק במקומות מרכזיים. אולי צריך יותר מצלמות גם ברחובות הקטנים, כולל מישהו שיסתכל בתמונות בזמן אמת. אין לי פתרונות, אבל קהילת כפר ורדים לא יכולה להישאר שאננה ולחשוב שלנו זה לא יקרה".
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. בן עמי הגב

  בטחון בכפר
  ראשית מאחל החלמה מהירה לאמך ובריאות עד 120,
  לעניין הבטחון,אתה לדעתי צודק ולא יהיה כיסוי בטלביזיות כמו שהיינו רוצים,אני מניח שזה יקר,
  אבל הצעתי לפתרון ע”פ רחובות, היכן שניתן לדוג סגירה במחסום קבוע 24 שעות ביממה ופתיחתו עי כל תושב בעזרת חיוג מהטלפון הסולאלרי או מהבית,
  בדיוק כמו בחרשים ,למחסום כזה שיוצב בשתי הכניסות לרח חירם לדוגמא יהיה מענה לכל הרחובות שיוצאים מחירם כמו הזית חרוב,ארז, אלה,דולב וכד ,העלות על כל המיזם קטנה, ןהפתרון ענק,בטוחני שהמועצה תענה למייזם והעלות עלינו וכך הלאה ברחובות דומים ופתרנו כניסת רכב ללא בקרה,אפשר לפתח עוד אבל אסתפק בכך אשמח לבצע, אם התושבים ירתמו וישלמו להערכתי 300 שח חד פעמי

 2. אורח/ת הגב

  מה יעזור
  מחסומים גדרות ועוד, הכל מתחיל מענישה.
  כל השאר קוסמטיקה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן