היה או לא היה ?!


כפר ורדים , כפרניק ככ
עודי ברנדט

יום השנה לרצח: עבר זמנו של האירוע ואזכורו… האומנם ???

כפרניק banner1-14 היה או לא היה ?!

 

חודש ימים מאז יום הזיכרון ה-15 לרצח יצחק רבין ועדיין פה, אצלנו בכפר ורדים, אין ולא היה שום אזכור באף לא אחד מאמצעי התקשורת… אם טעיתי והדבר פורסם (הלוואי), אני מתנצל.
 
אבל לפני הכול ולא פחות חשוב, תודה והערכה רבה לכל אותם נערים ונערות מחטיבת הביניים, שתכננו וביצעו את הערב המרגש והחשוב הזה באולם האירועים. הצלחתם לרגש ולהעביר את המסר, לי ולכל מי שנכח באולם, בוודאי לתלמידים בחטיבה, בטח לכל אותם שהשתתפו ולקחו חלק באירוע. הם וחבריהם, אני מקווה, לא ישכחו ולא רק מפני ההתרגשות שבהשתתפות.
 
נכחתי גם בטקס בכיכר רבין יחד עם עוד אלפים שבאו להגיד בפומבי ובקול גדול – אנחנו מזדהים וממשיכים בדרך האומרת לא למלחמה, לא לאלימות, כן לשלום !!!
 
הגיעו רבים, בעיקר בני נוער, לטעמי לא מספיק, במיוחד על רקע כל אותם הדיבורים שזו השנה האחרונה לאירוע בכיכר ואפשר גם לשמוע היום ולא בלחישה, כאלה האומרים בחוסר אחריות לטעמי (בלשון המעטה), כי עבר זמנו של האירוע ואזכורו… האומנם ???
 
 
האם לטקסים ולסמלים יש בכלל מקום, יש חשיבות כמהלך משפיע, מחנך?
האם למדנו והפקנו את הלקחים ?
האם אירוע דומה לא יכול לחזור על עצמו היום, מחר, בארץ, אולי בכפר שלנו?
ואני חוזר לכפר הקטן שלנו ומניח שהרוב עדיין מייחסים חשיבות ומכבדים את האירוע ומבינים את חשיבותו וערכו ורק נשאר לשאול אם כך, היכן היו כל אותם תושבים, מדוע בחרו שלא להשתתף בטקס המרגש שארגנו חטיבת הביניים באולם האירועים בכפר ?
 
האמת, הכי נוח ובריא לי לחשוב ולהאמין, כי אין במיעוט המשתתפים (אי הפרסום) כדי להצביע על אמירה מסוימת, פשוט מדובר בצרוף מקרים, חוסר מחשבה ותשומת לב, שאננות…
 
…עכשיו אני רגוע…
 
 
 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן