האם גם אתה כמו כולם?!


ד”ר יעל שיינפלד על טיפול הומיאופת
ד”ר יעל שיינפלד

מה לעשות, מצבו הרפואי של אדם אינו מדע מדויק…

כפרניק ואוהד האם גם אתה כמו כולם?!

 

איך יודעים כי מצבו הרפואי של אדם אינו מדע מדויק… ? יודעים בזכות הפלצבו!

פלצבו? זוהי אותה גלולה שבעצם אין בה כלום ומשמשת בד"כ לקבוצות ביקורת בכדי לדעת מה ההשפעה של תרופה ניסיונית כזו או אחרת על החולים שלקחו תרופה ביחס לאלו שלקחו פלצבו – בלא ידיעתם.

מסתבר, כי בניסיונות רבים יש אפקט חזק לפלצבו על מנת לרפא כאב ודיכאון. כשבדקו טיפול בצינון, המחלה הייתה קצרה יותר גם באלה שקיבלו פלצבו וגם באלו שקיבלו כדורים שידועים כעוזרים לצינון.

מכאן, רבים שאינם מכירים לעובי הקורה את יכולות ונפלאות ההומיאופתיה, טוענים שגם הומיאופתיה זה סוג של פלצבו. אבל, וכאן ההבדל המהותי –  ההומיאופתיה אינה מטפלת בסימפטומים הנראים לעין (כגון צינון, אקזמה על העור ועוד…)  אלא, נוגעת בשורש הבעיה הפנימית של המטופל – וכשהטיפול בפנימיות המטופל מצליח, אזי, ממילא, הוא גם ממגר את הסימפטומים ואף יותר מכך.

כפרניק ואוהד_0 האם גם אתה כמו כולם?!

איך עושה את זה ההומיאופתיה?

 ע"י הבנת כוּלִיוֹתו (מבחינה פיזית, נפשית, משפחתית, חברתית, וכו') של המטופל בזמן הנתון. הטיפול בפונה נעשה באמצעות רֶמֵדִי – זהו בעצם חומר שהוא מאוד מדולל בכמותו עד כדי כך שכמעט בפועל אין חומר! ומכאן רוב הטועים משווים את הרמדי לפלצבו אותו ציינו בתחילת המאמר.

 

 

האמת היא, שברור שטיפול הומיאופתי מסיר ומעלים בסופו של דבר את הסימפטומים. עם זאת, יתכן שהסימפטומים הבעייתיים יכולים היו להיעלם משורה של סיבות שונות. אך, הסימן שהרמדי מצליחה, הוא בכך שדברים בחייו של מטופל שלקח את הרמדי מתחילים להשתנות. למשל, ישנם אנשים שמתחילים לרקום קשרים טובים יותר עם האנשים שסביבם, עם משפחתם. יש כאלו שהדבר משפיע על השלמה עם עברם ומתגברים עליו.

 למעשה, אנשים נעשים יותר מאושרים כי קורים דברים טובים בחייהם!

 

מה, לא שווה לנסות?

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. תמר - הלוחשת לשיער הגב

  מצבו הרפואי של האדם ……
  כל הכבוד ליעל על הכתבה המציפה על פני השטח כמה חשוב שנטפל בעצמנו, ואפשר גם עם הומאופטיה, כי בסוף בישביל מה אנחנו פה, אם לא כדי לטפל בעצמנו.

 2. אורח/ת הגב

  לא שווה לנסות!!! – פרופ’ צחנובר בהרצאתו בכפר הגדיר את ההומופטיה
  כחבורה של שרלטנים.
  אין שום הוכחה מדעית, כימית או אחרת לקבוצת ההומופטים, גם לא סטטיסטית, נזקם גדול מתועלתם.

 3. אורח/ת הגב

  פרופ’ צחנובר
  פרופ’ צ’חנובר קיבל נובל על כימיה, ומאז הוא מבין בכל דבר בעולם- החל מהמצב הבטחוני, המצב של הפלסטינים, המצב של הממשלה וכו’ וכו’, והנה, גם בכפר ורדים הוא יורה אש ושטנה לכל דבר שאינו מאמין בו ואינו מקצועו הישיר- אלא, בגלל שיש לו תואר, נובל וכבוד… הוא מרשה לעצמו להתבטא בכל נושא. שווה לנסות, זה נוכל לדעת אם עובד רק אם ננסה, מי שמאמין לצ’חנובר… שימשיך בדרכו בכל שאר הדברים בהם הוא מאמין ונואם עליהם (למעט הכימיה…)

 4. יעל לוי שיינפלד הגב

  תשובה לאזרח שכתב על הרצאתו של פרופ’ צחנובר
  גם אני רופאה, אומנם הידע שלי ברפואה זניח לעומת הידע של הפרופ’ אבל גם אותי וגם אותו לימדו בבי”ס לרפואה שהכל צריך להיות מדיד ואם הוא לא מדיד הוא לא קיים ולכן רופאים מאוד סקפטים לגבי הומאופתיה, אבל מה לעשות הומאופתיה היא ריפוי רוחני עם 375 קווים מתחת.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן