גברת טרוויה


חגית פרידלנדר
יש אפשרות לסגת. לא צריכים לקפוץ על כל הצעת שידוכין. צלצלתי מיד לבטול.
כפרניק 1111 גברת טרוויה

נשמתי לרווחה. יש אפשרות לסגת. לא צריכים לקפוץ על כל הצעת שידוכין. צלצלתי מיד לבטול.

 

 
כדרכו של כל רומן גם הרומן שלי עם אדון חידון (בתחפושת של גברת טריוויה) בא לקיצו.
רומן קלאסי עם התחלה אמצע וסוף. אם אינכם מנוסים ברומנים אז אולי גם כמו אותו חיבור שנדרשנו לכתוב בבית הספר: פתיחה גוף וסיום.
אך הפעם זירת התרחשות היתה בבית ספר לסקרנים והרפתקנים.
ההתחלה היתה עם  התרגשות… פרפרים כאלה שמפזזים בשמחה מבלי דעת כמה קצרה תוחלת החיים שלהם.
האמצע סוער וטעון ברגשות עזים.
הסוף הכעוס/שמח עם השלמה מהולה בשביבי מרירות אופיניים.
 
הכל התחיל בערב שישי כשעל מסך המחשב ריצדה מול עיני קובייה תמימה שפיתתה אותי לענות על שלוש שאלות טריוויה ואם אצליח, אתן לחשבון הבנק שלי הזדמנות פז לתפוח ב-10,000ש"ח. איך אפשר לוותר על הזדמנות חגיגית שכזו?
כל כך קל וזמין. מודה ומתוודה שברוב עוונותי אני נוהגת לענות את תאי מוחי בחידונים, תשבצים ושאר מפצחים.
הקלדתי את הקוד לתחילת המשחק. וראו איזה פלא! אותו קוד תמים חיבר את שאלות המשחק ישירות למכשיר הפלא – הפלאפון! מה הפליאה בכלל?
היה זה חידון מסומס שכלל 12 שאלות וה"גאונות" שלי כמובן שלא הצליחה להנפיק תריסר תשובות נכונות. להזכירכם הרומן רק בראשיתו. על מסך המחשב (לשמחתי לא סגרתי) הופיעה הכתובת שברגע זה הרומן בינינו הופך להיות חתונה קתולית. סוג של עסקה בה אני מחויבת פעם בשבוע עבור רצוני להשתתף בחידוני טריוויה נוספים, ועל רצוני התם לפתור שאלות עלי להתחייב לשלם עד סוף הדורות, אלא אם כן אבקש לבטל הסדר זה. על מנת לבטל את ההתקשרות המפרה בינינו או לחילופין על מנת לבטל את רוע הגזירה עלי להתקשר לטלפון של החברה המספקת שירות זה.

 

נשמתי לרווחה. יש אפשרות לסגת. לא צריכים לקפוץ על כל הצעת שידוכין. צלצלתי מיד לבטול. מענה קולי הבהיר לי שהמשרדים פתוחים בימים א’-ה’ בין השעות 09:00-17:00. לא נורא. טוב שזכרתי לרשום את מספר הטלפון שיגאלני מההסדר הזה שממש לא מצא חן בעיני, אחרת היה עלי לבצע סיבוב נוסף של משחק כדי שהכתוב בחוזה שוב יצוץ לי על המסך.
 
יום ראשון הגיע. שעה 09:15. אני לא עטה על באי המשרד מיד עם פתיחת הדלת. ברוב התחשבותי נתתי זמן מה לאנשים האמורים לבלות שמונה שעות בשירות לקוחות לארגן להם את השולחן לקראת יום העבודה.
צלצלתי מהטלפון הקווי שבביתי. (אולי בהשראת הצרחות של "למה את לא מדברת מ"בזק"!!!) ממתינה. ברקע מנגינה מרגיעה שכלל לא מרגיעה אותי. היא ממשיכה להתנגן. ומתנגנת. ומתנגנת. מנסה לזמזם לי את המלודיה. אולי אירגע. כמעט חצי שעה ואז מענה קולי אומר לי שאם ברצוני לבקש ניתוק עלי להתקשר מהפלאפון ממנו בוצעה העסקה. כמובן. איך לא חשבתי קודם?
הפרפרים שבבטני כבר מזמן לא קיימים. החליפו אותם כל מיני מחושים אחרים. פחות נעימים למען האמת. צלצלתי לאותו מספר מהטלפון הנייד שלי. צליל תפוס. וכי אני הטריוויונרית היחידה?
נשמתי עמוק. חשבתי מחשבות בהירות. הרי איש לא הכריח אותי לנסות מזלי. אלה החוקים. ומי שלא מקפיד ובודק את כללי המשחק צריך להבין שיתכן ויפסיד. יש מחיר לכל דבר.
 
כפרניק 001 גברת טרוויה
עוד מעט אמורה להתחיל את עבודתי ואני כאן בענייני חוזים והסכמים שעלי להפר. צלצלתי שוב. למרבה הפלא אותה מנגינה מרגיעה ממיסה במתיקותה את האפרכסת ואילו אותי הצליחה כמעט להוציא מאיפוס. כמה זמן עוד אמתין?
ממתינה. ממתינה. בינתיים חרוצה שכמותי מנקה את האבק שדבק ואפילו מפעילה את השואב תוך כדי המתנה למענה כלשהו. ממתינה ושואבת. ממתינה. אוי ווי…יש הודעה במענה הקולי. זינקתי לכבות את כפתור ההפעלה של השואב הרועש. מי ציפה לתשובה כה מהירה? רק חצי שעה אני ממתינה ועוד לא הספקתי לשאוב הכל… הצלחתי לקלוט את "זנב ההודעה": …."אם ברצונך להמתין לנציג שירות אנא לחץ על מקש 2"… שנייה. ואם רצוני להמתין תם? הימרתי. כנראה אם אני חפצה במענה קולי עלי להקיש "1". כך עשיתי. יש!!!!!!!!! בקשת הניתוק שלי מתקבלת עתה במערכת! הם מאשרים אותה!
הובטח לי שתוך יום עסקים אחד הרומן שלי עם אדון חידון יבוא לסיומו ואילו גברת טריוויה תאלץ לעמול קשה יותר בכדי לזכות ב-10,000 ש"ח.
 
נשמתי לרווחה אך לא לפני שקול ערב, לקינוח הרומן, לחש באוזני משהו כמו: אנו שמחים שבחרת להשתמש בשירותנו. מקוים שהשירות היה לשביעות רצונך. נשמח לשרת אותך בכל עת שתחפוץ. תודה… תודה… תודה….
 
אז תגידו, למה אנשים מסוימים בוחרים להסתבך ברומנים מסוג זה (או מסוג אחר)?
 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת יעל הגב

  גברת טריוויה
  מהכרות אישית עם הכותבת טוב שהכתבה נכתבה בהומור ובאוירה טובה לאחר אתנחתא קלה ולא במיידית אחרת….היה קורה אסון.יקירתי כרגיל עשית לי את היום ונקוה ששאר הקוראים ילמדו שכסף קל לא בא סתם כך

 2. אורח/תישר הגב

  סוס טרויה בביתך
  לצערנו הרב נופלים בפח במתק שפתיים ובמילים משוררות היטב,הרבה מאוד אנשים תמימים…
  השיעור הגדול שאנו הקוראים יכולים ללמוד במקרה זה הוא שחגית ידעה בחכמה ובהומור לצאת מהמצב המחייב והבלתי הוגן הזה מהמשך הקשר עם “המאהב” שלה…את ענקית חגית!ישר

 3. רז הגב

  טריוויה
  כל כך אנושי ליפול בפח המתוק והמזמין הזה
  כל כך נראה תמים
  מה שמוכיח שוב ושוב אמיתות של שתי אמרות כנף נפוצות
  א- אין ארוחות חינם גם לא אצל החותנת שלך
  ב- התמימים (אם להשתמש בשפה נקיה) אינם מתים – רק משנים את שמם מפעם לפעם.
  תודה לנופלת התורנית בפח היקוש הזה- חגית
  ההומור קצת בלם את עצמת הנפילה
  המשיכי לכתוב ולהעשיר אותנו וזיכרי את שתי האמרות

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן