ברהמס & מנדלסון במעלות


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי

5/5/18: המנצח והפסנתרן סלים עבוד אשקר עם הסימפונית של חיפהבהיכל מעלות-תרשיחא

 

עמותת אורפיאוס מציגה ומזמינה: אירוע מוזיקאלי מיוחד יערך בהיכל התרבות מעלות-תרשיחא במוצאי שבת 5/5/18 ב-20:30, כאשר התזמורת הסימפונית חיפה, בניצוחו ובנגינתו של הפסנתרן סלים עבוד אשקר, תבצע את הקונצ'רטו לפסנתר מספר 2 של מנדלסון ואת הסימפוניה הרביעית של ברהמס.

בירורים וכרטיסים: 054-5478747

 

כפרניק ZAA== ברהמס & מנדלסון במעלות

 

סלים עבוד אשקר הוא מהנגנים והמנצחים הצעירים, הבולטים והמבטחים שגדלו בישראל. הוא סיים את לימודיו התיכוניים בבית הספר למדע ואמנויות בירושלים. את התואר הראשון בביצוע בפסנתר קיבל מהאקדמיה המלכותית בלונדון והשלים את לימודיו לתואר השני והשלישי בבית הספר הגבוה למוסיקה בהנובר בגרמניה בהדרכתו של פרופ' אריה וארדי.

סלים הופיע לראשונה באולם קרנגי בניו יורק כשהיה בן 22 ומאז הוא מופיע עם תזמורות מהשורה הראשונה בעולם כדוגמת הפילהרמונית של וינה, הפילהרמונית של לה סקאלה, הקונצרטגיבאו אמסטרדאם, הגיוואנדהאוס של לייפצג, התזמורת הסימפונית של לונדון, התזמורת הסימפונית של בירמנגהאם, NDR האמבורג, תזמורות DSO , RSB והקונצרטהאוס בברלין, מאג'יו מוסיקאלי בפרינצי, סאנטה צ'יציליה ברומה, תזמורת מארינסקי בסנט פיטרסבורג, תזמורת הרדיו הדנית ועוד.

 

סלים מופיע באופן סדיר עם מנצחים כדוגמת זובין מטה, דניאל ברנבוים, ריקרדו מוטי, ריקרדו שאיי, פאביו לויסי, לורנס פוסטר, פליפ ג'ורדן, ניקולאי זניידר, פייטארי אנקינן ויאקוב הרוסה.

לאחר הופעה מוצלחת במיוחד עם כריסטוף אשנבאך וה-NDR האמבורג, אשנבאך הוזמן אשקר לנגן הקונצ'רטו מאת שומן עם התזמורת הסימפונית של דיסלדורף בקונצרט מיוחד לרגל יום ההולדת המאתיים של שומן, בשנת 2010. עבוד אשקר השתתף בסיבוב הופעות עם ריקרדו שאיי ותזמורת הגיוואנדהאוס בנגינת הקונצ'רטו הראשון לפסנתר מאת מנדלסון/ ההופעות כללו הפרומס בלונדון ופסטיבל לוצרן.

בעונת 2016/7, סלים התמקד בנגינת כל מחזור הסונטות לפסנתר מאת בטהובן בברלין, פראג, אוסנאברוק שבגרמניה וממשיך בפרויקט חשוב זה לצד פעילותו הרגילה והחינוכית במתן כיתות אמן באוניברסיטאות והאקדמיות החשובות ברחבי העולם.

התקליטור השני של סלים בחברת DECCA יצא לאור באביב 2014 וכלל את שני הקונצ'רטו לפסנתר מאת מנדלסון עם תזמורת הגיוואנדהאוס בניצוחו של ריקרדו שאיי ונתקבל בביקורות נרחבות נלהבות ובאהדה גדולה. התקליטור הראשון של סלים עם DECCA כלל הקונצ'רטו הראשון והרביעי לפסנתר מאת בטהובן והוקלט במופע חי עם תזמורת ה- NDR בניצוחו של אייבור בולטון.

בימים אלה סלים מוציא את האלבום השלישי הכפול בחברת DECCA מתוך שמונה אלבומים המכילים את מחזור הסונטות השלם לפסנתר מאת בטהובן.

0

סלים השתלם בניצוח על ידי פרופ' מרק שבוינה והוא ניצח על רוב התזמורות בארץ כגון הסימפונית חיפה, הסימפונית ירושלים רשות השידור, הקמראטה ירושלים, הקאמרית הישראלית ותזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית.

סלים הינו שגריר ל-Music Fund) www.musicfund.eu) התומכת במוסיקאים ובתי ספר למוסיקה באיזורי קונפליקט ובמדינות מתפתחות.

למידע נוסף וקורות חיים נרחבות ניתן לפנות לאתר של סלים: www.saleemashkar.com

(כתבה פרסומית)

חדשות

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן