בנט עם הצפון


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

כחצי מיליארד ש"ח: בראודה יתאחד עם אוניברסיטת חיפה. חוגים בחינם. בחלק התכניות כפר ורדים בחוץ.

כפרניק shimhon1_1 בנט עם הצפון

כחצי מיליארד ש"ח: בראודה יתאחד עם אוניברסיטת חיפה. חוגים בחינם. בחלק התכניות כפר ורדים בחוץ.

 

משרד החינוך הכריז היום על תכנית לקידום מערכת החינוך בצפון בעלות כולל של כחצי מיליארד ₪.

חלק נכבד מהתכנית מיועד לרשויות המקומיות באשכולות למ"ס 4-6 ורשויות במגזר הלא יהודי – כך שתושבי כפר ורדים לא יהינו ממנה (אשכול 9).

המשרד יעניק לכל תלמידי כיתות ד-ה, בכל הרשויות (עשירונים 1-10) חוג חינם אחר שעות הלימודים (ההורים יישאו בעלות של 10 ₪ לחודש) השיעורים יינתנו במגוון של תחומים: שפות (אנגלית, ערבית, עברית),  טכנולוגיה/מדעים (מחשבים, פיתוח חשיבה, רובוטיקה, יזמות וחדשנות, רשתות חברתיות באינטרנט), טבע, ספורט (ושחיה), מוזיקה ואמנות.

הרשויות באשכולות 4-6 ובמגזר הלא יהודי יוכלו לבחור בין מספר אפשרויות, כמו פתיחת מרכזי ילדים ונוער, טיפול פרטני וסבסוד תלמידים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, יוזמה מקומית (התנדבות, קהילה וכו'), חיזוק תלמידים בסיכון ועוד.

בהשכלה הגבוהה כוללת התכנית אישור עקרוני לאוניברסיטה בכרמיאל (אורט בראודה תתאחד עם אוניברסיטת חיפה), תקציב המכללות האקדמיות יגדל בסכום כולל של 10 מיליון ₪, תקציב האוניברסיטאות בחיפה לשנת הלימודים הנוכחית יגדל ב-66 מיליון ₪, תעשה הגדלה משמעותית של מספר המכסות לסטודנטים בטכניון ועוד.

מנהלת מחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון: בשורה ענקית למערכת החינוך בצפון ולצפון בכלל. תודה לשר נפתלי בנט ולמנכ"לית המשרד מיכל כהן על ששמו את הצפון במרכז.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. תושב שאיכפת לו הגב

    חבל מאד..
    ושוב הדירוג הגבוה של הכפר פועל לרעתינו!! השינויי בדירוג הסוציואקונומי מיתבקש ומשקף את רוב רובו של תושביי הכפר שאינם עשירים ובעליי ממון . גם לנושא הטבת המס הנושא בעוכרינו.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן