בודקים לעומק…


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
פורום קו העימות

מפקד אוגדה 91 לראשי הרשויות בצפון: "כל חשש ולו הקל ביותר למנהרה בצפון נבדק וייבדק לעומק".

כפרניק 2_49 בודקים לעומק...

 

 

מפקד אוגדה 91 לראשי הרשויות בצפון: "כל חשש ולו הקל ביותר למנהרה בצפון נבדק וייבדק לעומק"

 

פורום יישובי קו העימות נפגש אתמול, יום ראשון,  עם תא"ל מוני כץ, מפקד אוגדה 91, לסקירה ביטחונית שעסקה בין היתר בשאלת הימצאותן של מנהרות בגבול הצפון. הפגישה התקיימה בצל חשש של ראשי רשויות ותושבים בקו העימות, המודאגים משאלת קיומן של מנהרות של החיזבאללה לאורך הגבול הצפוני. 

תא"ל כץ העביר לראשי הרשויות את תמונת המצב בגבול הצפוני והדגיש כי כל חשד לקיומה של מנהרה נבדק ונבחן על ידי גורמי המקצוע וכי בעת הזו, לא ידוע על מנהרות התקפיות בגבול לבנון.

עוד עלה בפגישה היקף האיום הרקטי והקרקעי הנובע מיכולות החיזבאללה. תא"ל כץ פרס בפני ראשי הרשויות חלק מהמענים של האוגדה בהתייחס להגנה על האוכלוסייה האזרחית לאורך הגדר.

בתום הפגישה  החליטו ראשי הפורום על פניה משותפת לשר הביטחון בדרישה לבטול מידי של ההחלטות הנוגעות לאבטחת הישובים, להעסקת רכזי ביטחון יישוביים, כיתות כוננות, ותקצוב מרכיבי בטחון. זאת לאור הלקחים אשר נלמדו מהלחימה בדרום.

 

סיון יחיאלי, יו"ר פורום קו העימות וראש מועצת כפר ורדים: "אנו חיים בצל איום בטחוני הולך וגובר וצו השעה הוא להיערך בהתאם. אמנם הפוקוס כרגע הוא על הדרום אך אסור לנו 'להירדם בשמירה' – עלינו להיות ערוכים גם לאיומים מצפון ולפעול לחיזוק מערכי הביטחון היישובים יחד עם חיזוק ההשקעה האזרחית והחוסן הכלכלי-חברתי: בתעסוקה, בחינוך ובתשתיות, בצפונה של מדינת ישראל".

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. חששן הגב

  אמונות טפלות
  היו מנהרות ויש נהרות תשאלו את מי שהיה במלחמת לבנון השניה
  כל הפירסומים טוענים שיש מנהרות
  מבלי לדבר על כמויות הטילים הרבים והמדויקים

  סיון אל תמכור לנו מה שמוכרים לך
  אתה עוד עושה מילואים בשושו
  תשאל שם יאמרו לך את האמת
  אנו מצפים שהתואר יו”ר קוו העימות
  יתעורר ויהפוך עולמות זה מה שמצפים ממך

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן