אשקלון בכפר ורדים


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
שבט עופר

אירוח חניכי שבט נמרוד מאשקלון  על-ידי שכב"ג שבט עפר בכפר ורדים.

כפרניק  ילדי אשקלון אשקלון בכפר ורדים

 

אירוח חניכי שבט נמרוד מאשקלון על ידי שכב"ג שבט עפר בכפר ורדים.

 

תקופת המבצע בעזה אילצה את כולנו לשנות את אורח חיינו וגרמה לתושבים רבים להירתם ולחפש דרכים לסייע לתושבי הדרום ולחיילים ששמרו עלינו.

בתוך כל זה נפגשנו, חברי השכבה הבוגרת של "שבט עפר", וחשבנו ביחד על הדרך הטובה ביותר בה נוכל להתגייס למען המדינה ותושבי הדרום.

טל אבוטבול ומאיה קליין (עולים לכיתה י"א ו-י"ב) הרימו את הכפפה והחליטו לקחת על עצמם פרויקט אירוח של שכב"ג מהדרום כאן בכפר ורדים, במטרה לנתק אותם כמה שאפשר מהמציאות הלא פשוטה בה הם נמצאים, ולהעניק להם הזדמנות לטעום חופש גדול כפי שבני נוער בתקופה הזאת צריכים לחוות.

ישבנו ביחד ותכננו את האירוח שלדעתנו יעניק את החוויה המיוחדת ביותר.

 

יצרנו קשר עם יעל בר לב מעומתת "גלילה-לקידום ופיתוח הגליל" תושבת הכפר, שקישרה אותנו לקרן HOT שממנו את האירוח.

כששמענו מיעל שהפרויקט מאושר שמחנו מאוד. הפצנו מיד את תכנית האירוח בקרב חברי השכב"ג מהכפר ובמקביל יצרנו קשר עם שכב"ג שבט נימרוד מאשקלון. להפתעתנו, תוך שלוש שעות נרשמו מאה ילדים מאשקלון ועוד חמישים מארחים מכפר ורדים.

התגובות שלהם היו נרגשות מאוד ומלאות בהוקרת תודה.

 

מהרגע שהילדים ירדו מהאוטובוסים ועד לרגע בו עלו חזרה – החיוך לא ירד מפניהם. במהלך שלושת הימים הללו – בילו בני הנוער בבריכה, רקדו במסיבה שהרימו חברי שכב"ג שבט עפר ולאחר מכן התארחו בבתיהם, השתעשעו בפארק המים בחוף גיא, לנו בכנרת, קיימו קידוש וקבלת שבת מרגשת במיוחד ולבסוף טיילו בנחל המג'רסה.

החיבור הטבעי בין בני הנוער מכפר ורדים לאשקלון, יחד עם הפעילויות המגוונות שהיו במהלך סוף השבוע העניקו לכולם חוויה כל כך טובה שאנחנו בטוחים שתישאר איתם להמשך.

מעבר לכיף ול"אטרקציות" שתוכננו, הרוויחו הילדים את התחושה שהם עשו מעשה טוב וחשוב. אנחנו יכולים לומר בלב שלם שכולם – גם הצד המארח וגם הצד המתארח – למדו שבכל סיטואציה יש בידיהם את האפשרות לבחור לא לעמוד מהצד, אלא לקום ולעשות מעשה למען מישהו אחר. מבחינתנו זה הדבר החשוב ביותר שהם קיבלו.

 

 

5JyAXl5RLhI

 

סרטון המסכם את ארוח ילדי אשקלון בכפר ורדים במבצע צוק איתן.

 

 

 

אנחנו רוצים להודות ליעל בר לב מעמותת "גלילה – לקידום ופיתוח הגליל" וקרן HOT על התרומה הנדיבה, למשפחות שנרתמו למען האירוח ולראש המועצה, סיוון יחיאלי, שהגיע לבקר אותנו בזמן האירוח. תודה שאפשרתם לילדים לקבל הזדמנות להרים אירוע כל כך גדול ומשמעותי, תודה כמובן על שלושה ימים מאושרים, מחויכים ומרגשים, שגם אנחנו לא נשכח.

 

 

בברכה

שכב"ג שבט עפר.

טל אבוטבול ומאיה קליין, אחראים על הארגון.

שרון רגב ורון משגב, מרכזים בוגרים.

מנחם מרגוליס, ראש השבט.

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן