אשכול גליל מערבי בטורבו


מערכת כפרניק
יוזמות מויאל: חממה עסקית, מרכז מעסיקים, פנלים סולרים, תיירות בגליל המערבי ועוד
כפרניק _ויחיאלי_0 אשכול גליל מערבי בטורבו

יוזמות מויאל: חממה עסקית, מרכז מעסיקים, פנלים סולרים, תיירות בגליל המערבי, חינוך ותרבות * מויאל עובר לגור בכפר ורדים ומחפש בית להשכרה

 

 נראה כי פעילות האשכול המוניציפאלי גליל מערבי, בראשות אריק מויאל, צוברת תאוצה.
מויאל – יוצא יחידה מובחרת, עו"ד ובעבר יועצו הכלכלי הבכיר של שמעון פרס במשרד לפיתוח הנגב והגליל – סקר בתחילת השבוע את פעילות האשכול ודיווח לחברי המועצה על הפרויקטים האזוריים אשר מקדם האשכול. במסגרת זו נסקרו הפרויקטים הבאים, רובם ככולם עדיין בשלב ראשוני של ניירות עבודה וגיוס משאבים:
 
* מתגבש תהליך הקמתה של חממה עסקית בשיתוף מט"י גליל מערבי ומשרד התמ"ת. החממה תהווה בית לעסקים קטנים ובינוניים באשכול גליל מערבי ותיתן שירותי ניהול, מזכירות ואדמיניסטרציה לעסקים מהאזור על מנת לאפשר חדירה לשוק העסקי בצורה "רכה" יותר. האשכול מתמודד על הקמת החממה באמצעות קול קורא שהוגש למשרד התמ"ת.
 
*  "מרכז המעסיקים האזורי" מהווה תוכנית מרכזית לפיתוח הכלכלי של האזור והעסקים הבינוניים. המרכז יהווה פלטפורמה ייחודית לחברות, מפעלים, עסקים קטנים ובינוניים בגליל המערבי מתוך מגמה ליצור מערכת קשרי עסקים (נטוורקיניג) ביניהם ובין יצרנים מאזור המרכז. כן יינתנו שירותים של הנגשת כלים והטבות ממשלתיות וליווי יזמים ואנשי עסקים בכל הקשור בהתרת חסמים, איתור מגרשים באזורי תעשיה וזירוז הליכים מול הרשויות המקומיות באשכול ומול משרד התמ"ת. לצורך כך נמצא האשכול בשלבי גיוס רכז שכל תפקידו יהיה להוביל את המהלך. כן ציין מויאל, כי גייס תקציבים בסדרי גודל משמעותיים וכי ישנם שותפים נוספים למרכז כדוגמת התאחדות התעשיינים, לשכת המסחר חיפה והצפון ומשרד התמ"ת. 
 
*  "אנרגיה המתחדשת": אשכול גליל מערבי מוביל מהלך של יציאה למכרז של כל הרשויות לרכישה משותפת של מתקנים פוטו וולטאים (ייצור חשמל מאנרגיית השמש) תוך ניצול יתרון הגודל של האשכול. נערך מיפוי גגות מבני הציבור ובחינת האפשרויות העומדות על הפרק. לדברי מויאל, אין ספק שמהלך זו ייתרום רבות לאזור ולכפר ורדים בכל הקשור למיתוגה של הרשות כרשות ירוקה וממחזרת וכן הפכית גגות מבני הציבור לנכס מניב בתשואות קבועות ובטוחות יחסית.
למכרז המתוכנן יהיו מספר אפיקי הצעות אשר ייעמדו לבחירת הרשויות, כמו השכרת הגג תמורת דמי שימוש חודשיים, או רכישת המתקן עצמו וקבלת התקבולים לקופת המועצה מחברת החשמל. אפשרות נוספת היא שהחברה הזוכה תקרה מגרשי ספורט לא מקורים על חשבונה ובתמורה תוכל ליהנות מתפוקות המתקן על הגג המקורה. "מדובר במהלך חשוב וכלכלי לרשויות", אמר מויאל. "לדעתי מכרז כזה אותו מוביל אשכול גליל מערבי תוך ניצול יתרון הגודל, הינו בעל משמעות אזורית חשובה. יישום פרויקט זה מהווה הכנסה תקציבית נוספת לרשות המקומית, תוך חסכון משמעותי ברכישה של כמות גדולה של מתקנים ישירות מהיבואנים, וכך חוסכים את ‘העמלות’ אשר בדרך".
 
* כן ציין מויאל את התכנון להקמת "מרכז תיירות גליל מערבי". מרכז זה יתבסס על תשתית אינטרנטית ומטרתו יהיה לחשוף את בעלי יחידות האירוח הכפרי, האטרקציות והמסעדות באשכול באתר מקצועי אחד לכלל התיירנים, וכן להציע מסלולי טיול בגליל המערבי ואף אפשרות להזמנת אירוח כפרי בסליקה דרך האתר. לדברי מויאל, התיירנים מאסו בכל מיני אתרים פרטיים אשר לא מספקים את הסחורה והגובים סכומים גבוהים מבעלי יחידות האירוח מבלי לתת את התפוקות המצופות מהם. מדובר על אתר מקצועי, שכן יש כשל שוק בכל הקשור לשווק הגליל המערבי מבחינה תיירותית ותת אכלוס של הצימרים, בעיקר באמצע השבוע. "אין שום סיבה שהגליל המערבי לא יהיה אטרקטיבי וימשוך תיירנים ליהנות ממנו", אמר מויאל. "גוף כמו האשכול, עם שותפים מהאזור כמו עמותת תיירות גליל מערבי ומטה אשר אשר מקים אתר שכזה ומאגד בתוכו מאות בעלי צימרים ואטרקציות, ייתן ערך גבוה לתיירנים. המטרה שאתר זה יהיה המשמעותי בגליל המערבי לאיתור והזמנת יחידות אירוח כפרי מתוך מגמה לפתח את התיירות באזור. נושא זה יעלה בפגישתי עם שר התיירות שבוע הבא בירושלים מתוך מטרה ליצור שיתוף פעולה רציני עם משרד התיירות ולעלות לסדר היום את נושא התיירות באשכול".
 
כפרניק _ויחיאלי אשכול גליל מערבי בטורבו

*  מויאל הזכיר את צוותי העבודה העוסקים בהכנת תוכנית עבודה בנושאי תרבות כמו ייזום והקמת מועדון זמר לאשכול, ירידים ופסטיבלים אזורים, תוכנית בתחום החינוך המיוחד, סיירות הורים וכדומה.   

 
* מויאל ציין את השותפות המשמעותית שיש לאשכול עם אלכא-ג’וינט אשר מלווה את תהליכי העבודה של צוותי האשכול וכן את מגבית בריטניה אשר מסייעת בתקציבים, וכי יש נציגות מהכפר בפעילות זו: רחל מורן-אלכא ושרון אופן-ממגבית בריטניה.

 
"האשכול הינו גוף חדש ביותר ובמגזר הציבורי מנסים להבינו", סיכם מויאל. "לתוכנית הללו יש צורך בזמן הבשלה ומדובר בתאגיד רב רשותי אשר צריך לתאם בין מספר רשויות ולכן התהליך הינו מורכב. עם זאת אני חייב לציין את שיתוף הפעולה של ראשי הרשויות ואת המחויבות שלהם לאשכול והבנתם את הפוטנציאל הגלום בתוכו ותמיכתם בקידום הרעיון והפרויקטים. פעילות האשכול צוברת תאוצה גדולה ואני מתכוון לעבור ולהתגורר עם משפחתי בכפר ורדים, וגם מחפש בית להשכרה". 
 
לסיכום, הודה סיון יחיאלי למואיל, ואמר כי בחירתו כמנכ"ל האשכול הייתה בחירה מצוינת וכי הכרתו של תהליכי העבודה הממשלתיים, יכולתו להביא תקציבים ממשרדי הממשלה וראייתו האסטרטגית עם יכולת יזמות גבוהה – באה לידי ביטוי בפרויקטים אשר האשכול מוביל. לדברי יחיאלי, המהלכים הללו בסופו של דבר יובילו לפיתוח הכלכלי של האזור ושל הכפר בפרט תוך השתייכות לאשכול. 
 חברי המועצה הודו למויאל על הסקירה, וציינו כי בהחלט התרשמו  מיכולתו להקים את האשכול מרעיון לגוף פועל בתוך זמן קצר, וגם ליזום פרויקטים. הדוברים בירכו על פעילות האשכול ואמרו כי יסייעו ככל הניתן להצלחת הפרויקטים שכן הצלחת האשכול היא הצלחה של כפר ורדים.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. המעודד הגב

  6 ו-2 נכון שאתה אחד? וברור לך שכולם יודעים מי אתה?
  נכון שנורא חשוב לך שלא יצליח פה כלום? הצהרת שאריק עוזב חודשים אחרי הקמת האשכול. לא רק שהוא לא עוזב, הוא עובר לכפר ורדים… לא פעם ראשונה שאתה מצהיר משהו כאילו אתה יודע… אתה הרי “אחד שיודע”… לא?

 2. מיכל הגב

  יישר כוח לאריק מויאל ולסיוון יחיאלי !
  נקווה שתמצאו בית בכפר ורדים .

 3. אורח/ת הגב

  הרבה דיבורים ….
  רעיונות טובים וכוונות…כנל.
  לוחות זמנים …?
  איך העסקים מתחברים למילים…?
  בינתיים אריק מדבר …
  אבל קח את הזמן שלך …ניפגש עוד חצי שנה..
  שנה לביצועים מרגע ההקמה מתאים..?
  שתצליח.

 4. אורית אביטל הגב

  כוחות צעירים וחדשים
  הגיע הזמן שיגיעו גם אלינו (ולא רק למרכז) כוחות צעירים כמו אריק מויאל עם אנרגיות ורצון לפתח את האזור ולא פחות מכך יכולות גבוהות לייזום וניהול פרויקטים מול משרדי הממשלה, זה מגיע לנו !!!

 5. אודליה הגב

  ל 2
  שים לב למרכז מעסיקים- אריק מסר שגייס תקציב וגם רכז לנושא, בגלל אנשים כמוך שכל היום רק מתלוננים אנשים כמו אריק מויאל שמנסים לעזור לא רוצים להגיע לאזור. תפסיק כבר ואני בטוחה שימים יגידו ווההצלחות יראו בשטח

 6. עמיקם א. הגב

  קבלת החלטות נבונות
  כל הכבוד לסיון יחיאלי ראש המועצה שהשכיל להיכנס לאשכול, מדובר בהחלטה אמיצה ונכונה. ראש מועצה נבון מזהה הזדמנויות ומנצל אותם לטובת הרשות וזו דוגמא ראויה. גוף ביצועי שמבצע פרויקטים גדולים לרשויות קטנות זה שילוב מנצח, ולגבי אריק מויאל יצא לי להיפגש עימו והופתעתי מהכריזמה שלו והיכולת שלו לנתח ולזהות דברים מהר ביחס לגילו הצעיר, שאפו על האנרגיות הטובות, האומץ ליזום ולהשפיע והשליחות החשובה אותה נטלתה על עצמך…פעם ככה בנו את המדינה…

 7. אורח/ת הגב

  הכל אמת
  מבחן התוצאהכרגע 0 , בהצלחה שבעתיד יהיה 100% .

 8. אריה הגב

  עו”ד אריק מויאל
  אריק מויאל היקר, מקווים שתצליח להגשים שאיפותיך, אנחנו לבטח רק נהנה מזה..

 9. אורח/ת הגב

  יופי
  נשמע טוב, מריח טוב, כנראה טוב !!! קדימה סיון יחיאלי ואריק מויאל תמשיכו לעבוד במרץ !!!

 10. אורח/ת הגב

  בהצלחה!
  כבעל עסק עצמאי כאן אני בהחלט אשמח לקחת חלק בפרוייקטים.
  היכן מתגייסים?

 11. אורח/ת הגב

  דיבורים
  דיבורים בלי סוף.
  יאללה תתחילו לעשות.

 12. אורח/ת הגב

  יישר כוח
  סוף סוף יש משהו שמזיז עניינים כמו אריק מויאל, כל הכבוד.

 13. אורח/ת הגב

  אריק , תודה!
  רוח צעירה, חדשה ורעננה עם מרץ ובעיקר רצון טוב!
  יישר כוח.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן